Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Okna mam od 2003 minęło już trochę czasu.

mam zewnętrznie okleinę złoty dąb od środka białe. Dodatkowo profil barwiony jest w masie – to mi się przydało bo robotnicy wiadrem pukli w drzwi balkonowe i mam małą rysę – zdrapana na długości około 3 cm okleina ale pod spodem był profil w kolorze brązowym więc w ogóle tego nie widać (trzeba się przypatrzeć).

Co do użytkowania okien nie mam z nimi problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okienka drewniane Firmy "Dziadek" kupione u wspomnianego przedstawiciela z Rumi, znajomemu go poleciłem i zakupił u nich okna Avante oraz drzwi wejściowe Gerda i brame garażową. Wynegocjonowaliśmy całkiem niezły rabacik na całość. Montaż odbył się w jeden dzien. Okienek trochę zazdroszczę znajomemu ale moje są też ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zamówiłem okna drewniane wraz z roletami w firmie z Lubszy (koło Brzegu, opolskie). Rewelacyjne wykonanie, dobre materiały (okucia roto) a przede wszystkim terminowo dostarczone i fachowo założone. Polecam. w tym roku założyła sobie okna moja znajoma i też sobie chwali. strona internetowa http://www.sitak.com.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie odnosnie okna balkonowego. Jestem na etapie układania papy na chudziaku. Dojechałem rolką w okolice otworu pod oknem balkonowym i zgłupiałem... jak daleko powinienem ją pociągnąć? Powinna wychodzić za okno (pod nim), czy raczej zakończyć ją przed? A może powinienem zagiąć ją w górę w stronę ramy okna? Obrazowo widzę takie opcje:

 

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/papa2.gif

 

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/papa3.gif

 

http://www.republika.pl/wbrat/Pianella/papa4.gif

 

Druga jakoś mi nie pasuje. Jak nie będzie spadku, to kałuże w domu będą...

Najlepsza to chyba opcja 3, ale jak tam rozwiązać problem z podparciem okna - chciałem podeprzeć je jastrychem jak na załączonym obrazku (zapozyczony ze wcześniejszej dyskusji):

 

http://www.republika.pl/mdzalewscy/otwory3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już (albo dopiero) na etapie dopinania sprawy okien. No i w związku z tym pytanie do naszych wspaniałych speców od okien:

jak powinno wyglądać zamontowanie okna w jego dolnej części. Z tego co wiem, okna PCV mają od spodu jakieś dodatkowe listwy, na których może się oprzeć - wydaje mi się, że pozostawienie tej listwy będzie najlepszym rozwiązaniem, bo będzie stanowiła dodatkową barierę dla zimna w miejscu zamontowania parapetu (podobno ta listwa ma za zadanie właśnie ułatwienie montażu parapetu). Czy dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Stoję przed wyborem okien drewnianych do nowo budowanego domu, sosna selekcjonowana/lita, szyby zwykłe lub U=1,0, okucia zwykłe, parapety wew. dreniane i zew. aluminiowe.

 

Zebrałem kosztorysy od firm Drewax, Adpol, Gebauer (Occlux), Natura i Dziadek i zaskoczyło mnie, że ceny (po wstępnych rabatach) są dość porównywalne 27 000 - 30 000 zł. Czekam jeszcze na wycenę Ferno.

 

Czy forumowi eksperci mogą mi doradzić:

 

Czy są jakieś istotne różnice nmiędzy ww. (sposób montażu, U 1,0 > 1,1, okucia Roto vs. Maco, lakiery, serwis, terminowość, jakość, itp), na które powinienem zwrócić uwagę.

 

Ile można jeszcze wynegocjować? Rabaty ofertowe wahały się od 5 do 20%

 

Czy złe opnie nt. firmy Natura na forum to zwykły "wypadek", czy lepiej to sobie ją odpuścić? (wstępnie byli atrakcyjni cenowo, standard U 1,0, ale wystawka w punkcie sprzedaży była bez klamek i niewyregulowana)

 

Obsługa w Dziadku na Modlińskiej była fatalna a okucia wyjątkowo brzydkie, czy to ma ich zdyskwalifikować?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

".....Obsługa w Dziadku na Modlińskiej była fatalna a okucia wyjątkowo brzydkie, czy to ma ich zdyskwalifikować?......" napisał Lucky Mike

 

Ja mam w swoim domku okna Dziadka ale zakupione u ich przedstawiciela z Rumi. Firma Megabud, obsługa profesjonalna, wytłumaczyli mi wszystkie nurtujące mnie problemy związane z wyborem okien. Oprócz standartowej gwarancji producenta zapewniają przez pierwsze trzy lata coroczny darmowy przegląd i konserwację okien specjalnym srodkiem czystości i mleczkiem pielęgnacyjnym , smarowanie okuć itp. Z tego co się orientuję to działają nie tylko w trójmieście, namiary znajdziesz na pewno w internecie.

pozdrawiam Stasiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podjełam już decyzję. Podpisałam umowę na okna pcv AVANTE w kolorze Macore z jednej strony. Rewelacyjny kolor zbliżony do jasnego mahoniu.

Zdecydowałam się na firmę z Rumi bowiem zapewnili mi kompleksowo całą stolarkę, oprócz drzwi również brame segmentową i dwie sztuki drzwi Gerda wejściowych. Na całości sporo zyskałam kasa się przyda na następne zakupy. Okna AVANTE są naprawde wypasione mają w standardzie wszystko co powinny mieć. Za trzy tygodnie mam montaż jak mi się dekarze uporają to opowiem wam o moich wrażeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podjełam już decyzję. Podpisałam umowę na okna pcv AVANTE w kolorze Macore z jednej strony. Rewelacyjny kolor zbliżony do jasnego mahoniu.

Zdecydowałam się na firmę z Rumi bowiem zapewnili mi kompleksowo całą stolarkę, oprócz drzwi również brame segmentową i dwie sztuki drzwi Gerda wejściowych. Na całości sporo zyskałam kasa się przyda na następne zakupy. Okna AVANTE są naprawde wypasione mają w standardzie wszystko co powinny mieć. Za trzy tygodnie mam montaż jak mi się dekarze uporają to opowiem wam o moich wrażeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podjełam już decyzję. Podpisałam umowę na okna pcv AVANTE w kolorze Macore z jednej strony. Rewelacyjny kolor zbliżony do jasnego mahoniu.

Zdecydowałam się na firmę z Rumi bowiem zapewnili mi kompleksowo całą stolarkę, oprócz drzwi również brame segmentową i dwie sztuki drzwi Gerda wejściowych. Na całości sporo zyskałam kasa się przyda na następne zakupy. Okna AVANTE są naprawde wypasione mają w standardzie wszystko co powinny mieć. Za trzy tygodnie mam montaż jak mi się dekarze uporają to opowiem wam o moich wrażeniach.

 

to będę czekać na te informacje. Mam co prawda zakupy okien jeszcze przed sobą, ale poważnie rozważam avante

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem okien pcv z M&S Slupsk. NIedawno zauwazylem ze naparu oknach skrzydla nie calkowicie (nie szczelnie) przylegaja do uszczelki umieszczonej na ramie i jak pada deszcz to woda troszke przedostaje miedzy rame a skrzydlo do srodka ramy. Sa tam kanaliki odwadniajace , ale czy to normalne, czy podstawa do reklamacji.

Okna pcv wew biale , zew kolor 145x145 i 200x145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...