Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

NIedawno zauwazylem ze naparu oknach skrzydla nie calkowicie (nie szczelnie) przylegaja do uszczelki umieszczonej na ramie i jak pada deszcz to woda troszke przedostaje miedzy rame a skrzydlo do srodka ramy....

Zalezy ile jest tego "troszkę" ?? :roll: Może gdzieś jest podwinieta uszczelka? Można tez zwiększyc docisk na zaczepach... Generalnie nie jest to tragedia jeśli jest "troszkę". W sumie po to są odwodnienia , żeby odprowadzać wodę :lol: .. Aprobata mówi co prawda o zraszaniu w ilości 120 l/h/m2 i róznicy ciśnień 20daPa, że nie powinno byc przecieków :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co?

Znow tylko czlowieka szlag trafia

kolejny klopot z oknem lukowym

PVC, 1900 szerokie, 2300 wysokie, dwuskrzydlowe w kolorze z ruchomym slupkiem i klient jest zdziwiony iz wykonac tego nie chce bez poprzeczki i ze wogole nose krece na taki cus skoro architekt to wymyslil i wykonac mozna

Nawet nie wiem czy w drewnie szanujacy sie producent to zrobi ale klient chce PVC i co?

Ja juz nie mam sily ciagle tego tlumaczyc

Jareko poddaje sie i juz nie tlumaczy

Po prostu zaczynam odsylac do konkurencji - niech inni maja zgryz jesli uczciwi a jesli nie to niech zarabiaja na nierefolmowalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne ze mozna z tym tylko ze pokaz mi producenta u nas w kraju ktory potrafi to dobrze zrobic - to po pierwsze. Po drugie - jest to stary jak okna PVC patent na ratowanie sie dealerow czy montazystow w takiej wlasnie sytuacji - wkleja sie szybe na silikon - ale.... ale to tylko na kilka lat pomoze :( oby tylko przetrwac gwarancje a pozniej klient niech sam sie martwi i na koniec, jest to technologia na tyle nowa, ze nie sposob realnie przewidziec zachowania takiego okna za 10-20-30 czy wiecej lat a wymiana szyby tak wklejonej jest hmmm...powiedzmy klopotliwa (o kosztach nie wspominam) choc mozliwa

Poza tym luk to juz wyjatkowa konstrukcja pod wieloma wzgledami:lol: i tutaj eksperymenty owszem sa wskazane ale niepewne.

 

Okno PVC to wbrew pozorom bardzo zlozona konstrukcja

Okucia, szyba, wzmocnienie, ramka dystansowa w szybie zespolonej itd - te wszystkie elementy maja wplyw na trwalosc, sztywnosc i zadowolenie z eksploatacji.

Luk nie ma wzmocnienia w obszarze wygiecia i tu wiekszy wplyw na sztywnosc okna z zalozenia ma szyba ale tez nie moze ona sama przejac na siebie odpowiedzialnosci za odksztalcenia a takie w profilu pozbawionym wzmocnienia, narazonym na wieksze obciazenia jak i odksztalcenia pod wplywem temperatury (w oknach kolorowych ten wplyw jest wielokrotnie wiekszy) sa o wiele wieksze niz w oknie tylko prostokatnym ze wzmocnieniem na kazdej z krawedzi. Stad tez dopuszczalne gabaryty takich okien sa jeszcze mniejsze

 

Sprzedac i wykonac mozna wszystko co sobie klient zamarzy ale..... ale to ma dzialac a nie byc tylko ozdobka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj jareko - architekt z kielc ma wizje by do budynku ZUS wstawic okna jednoskrzydlowe z PVc 180 cm szerokie i 190 wysokie - i nic do tego jego tepej glowy nie dociera - ma byc i koniec - zdesperowany producent nawet da takie okno do zbadania by mu udowodnic ze to sie zrobic da - ale funkcjonowac to nie b3edzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek - jeden taki nawiedzony zaprojektowal klientowi okno okragle ktore ma sie otwierac i uchylac

bez komentarza

Widzisz, chyab do czorta po to tu jestesmy, a wlasciwie dzieki Tobie i Twoim namowom jestem tutaj, by kaganek oswiaty niesc a ze sa ludzie niereformowalni - niech kupuja okna jakie sobie wymarza gdzies indziej - u mnie takich "wynalazkow" nie kupia ani nie bede tego montowal

Taka jest moja polityka - wole nie miec klienta niz miec odwieczny z nim klopot lub epilog w sadzie jak nie raz juz bywalo u innych - sam dobzre pamietasz klienta z Michalowic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy należy uszczelniać piankę pod listwą podparapetową np silikonem sanitarnym, dysperbitem

 

i drugie pytanie czy po zamontowaniu okien na dyble i piankę i po wyjhęciu klinów drewnianych (bałem się że mogą gnić) należy jednak dać kliny plastikowe pod listwę podparapetową - ale gdzie znaleźć takie kliny - takie do układania glazury są za małe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co?

Znow tylko czlowieka szlag trafia

kolejny klopot z oknem lukowym

PVC, 1900 szerokie, 2300 wysokie, dwuskrzydlowe w kolorze z ruchomym slupkiem i klient jest zdziwiony iz wykonac tego nie chce bez poprzeczki i ze wogole nose krece na taki cus skoro architekt to wymyslil i wykonac mozna

Nawet nie wiem czy w drewnie szanujacy sie producent to zrobi ale klient chce PVC i co?

Podane wymiary przekraczają dopuszczalne dla okien prostokątnych - w kolorze i słupku ruchomym- nie mówiąc o łuku.!!!!

Jedynym jako takim rozwiązaniem jest słupek stały i zawiasy na nim- klamki po bokach na "motyla", mimo wszystko jest to przekroczenie granic zdrowego rozsądku. :-?

Było niedawno i o wielkości okien kolorowych i o łukach- zwłaszcza jednym kilka razy tu powtarzanym. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sluchaj jareko - architekt z kielc ma wizje by do budynku ZUS wstawic okna jednoskrzydlowe z PVc 180 cm szerokie i 190 wysokie - i nic do tego jego tepej glowy nie dociera - ma byc i koniec - zdesperowany producent nawet da takie okno do zbadania by mu udowodnic ze to sie zrobic da - ale funkcjonowac to nie b3edzie

Dlaczego ten producent jest zdesperowany? :o Nie widział wczesniej projektu?

Przy wzmocnionych zawiasach, dobrym wyparciu i zasylikowaniu szkła- jednostkowe dopuszczenie może by i przeszło :roll: - ale kto sie pod tym podpisze z instytutu???? Nie chciałbym być w skórze tego producenta ani badacza jeżeli wyrwie sie zawias i kogoś skrzydło poddusi.... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek, ale albo tu wiedzy za dużo albo u mnie za mało :-? , bo jakoś nie potrafię znaleźć odpowiedzi na dręczące mnie pytania. Pozwolę więc sobie jakoś je tutaj wyartykułować, a może jakaś życzliwa dusza odpowie:

 

1. (czyli po pierwsze primo :D ) - czy są jakieś wymagania odnośnie szerokości zgrzewu profili (ramy i skrzydła). Jestem zainteresowany oknami PVC w kolorze złoty dąb i u jednych sprzedawaczy zgrzew jest praktycznie niewidoczny, a u innych ma np dobre 3-5mm (tzn z pod okleiny widać profil nośny że tak powiem). Ci ostatni twierdzą, że jak ma być dobrze zgrzane, to musi być widać, a jak nie widać, to lipa panie.

 

2. rozumiem, ze w narożach brak wzmocnienia. W związku z tym w jakiej bezpiecznej odległości od naroża dyblować?

 

3. w artykule o wadach montażu błędem kardynalnym jest brak klocków-podpórek oraz brak dyblowania do progu. W związku z powyższym jak prawidłowo zamontować okno tarasowe (balkonowe), gdy brak jeszcze wylewki (czy to w ogóle możliwe)?

 

4. mam wymiary otworów na balkon i taras o wysokości 240cm. Wymyśliłem sobie, że dam rolety zintegrowane, więc skrzynka ok 21cm i zostaje na drzwi ok 218cm. Będą miały szerokość 90cm i 180cm (ruchomy słupek) i przewiązki. Czy tak będzie dobrze i ze statyką i z dynamiką :wink: ? I czy prawidłowy montaż wymaga zdyblowania skrzynki do nadproża?

 

Z góry dzięki za wszelkie uwagi (te o szukaju też :wink: ) i stosowne linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1) i jedno i drugie jest tak samo wytrzymale i nie jest to lipa Panie ;)

ad 2) dobrze rozumujesz :) nie ma wzmocnienia w narozach bo skad by sie tam znalazlo? ;) 20-30 cm od krawdzi zewnetrznej - dokladnie co i jak znajdziesz u mne na stronie

ad 3) podobie - poszperaj na mojej stronie

ad 4) najlepiej z dynamika ;) ale szerokosc dwuskrzydlowego jakby ciut przy duza - powinno byc wykonane w dwu ramach - oddzielnie fix oddzielnie balkon i ja dalbym pozioma poprzeczke :) a co inni - nie wiem ;) :(

 

a z funkcji szukaj warto nauczyc sie korzystac - mniej czytania zbednych informacji - jak chocby moja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...