Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

4. O montażu okien.

Każdy z naszych Klientów wraz z dokumentacją techniczną otrzymał też szczegółową instrukcję montażu okien. Regularnie też organizujemy szkolenia dla montażystów (czego dowodem jest właśnie ów "Referat dla Deceuninck"). Od 3 lat, wspólnie z Soudal Polska, organizujemy cykl szkoleń nie tylko nt. montażu mechanicznego, ale też prawidłowego uszczelnienia styku okna z murem z zastosowaniem nowoczesnych materiałów. Z wykorzystaniem tej wiedzy bywa różnie, ale idzie jednak ku poprawie.

Na marginesie (do Jareko): koszt zestawu taśm Soudal- zewnętrznej wodoszczelnej i paroprzepuszczalnej oraz wewnętrznej wodo- i paroszczelnej, dla standardowych dylatacji, nie przekracza 10 PLN!

ten fragment wypowiedzi w zestawieniu z jakze czesto pojawiajcym sie tematem nontazu Illbruck3 odebralem ze ma Pan na mysli tasmy rozprezne

OK - pomylilem sie w interpretacji zas Panskie slowa pod moim adresem - wybaczy Pan - nie sa zbyt mile ani kulturalne

OK - koncze by Panu i sobie wstydu zaoszczedzic ta idiotyczna polemika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmy rozprężne typu Illbruck [nasycane specjalnymi substancjami] i taśmy paroszczelne [stosowane od wewnątrz] oraz paroprzepuszczalne a jednocześnie wodoszczelne [stosowane od zewnatrz] to dwa odrębne zgadnienia. Tasma w postaci nasycanej gabki a zwyczajne tasmy lub folie to co innego.

taśmy rozprężne to nie to samo to taśmy [a w zasadzie folie] paro- lub wodoszczelne.

taśmy Illbruck sa droższe niż taśmy-folie paro- lub wodoszczelne. A pozatym maja inne przeznaczenie

Taśmy typu illbruck są chronione patentem [ze tak powiem utajniona technologia produkcji] bo sztuka w nich jest nasycic tak gabke specjalnymi substancjami by spelniala swoje funkcje. jest to sekret firmy. Bylem tam u nich i nawet mnie nie chcieli wszystkiego pokazac.

Dlatego illbruck jest drogi - bo nikt nie potrafi go podrobic czy nasladowac [ewentualne nasladowanie jest mizerne].

Taśmy nierozprężne to po prostu zwyczajne sznury z gabki - w cenie po 50 gr za metr - do kupienia w OBI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kiedyś przewiał się temat okien salamander 3d, jednak nie wiem jak sprawa wygląda teraz.

Czy te okna nadal nie maja aprobaty ITB?Czy coś się zmieniło?

Warto te okna czy jest nadal tyle przeciwnikow ,że lepiejj je sobie darować.

Myslałam tez o oknach ze Zduńskiej Woli Milczarka, może od razu je warto wziąsc i darować sobie okna Salamander 3D.

 

Z gór dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jareko .

Wiesz co nie interesuje mnie wygląd choć nie powiem że ma tez jakiś wpływ,jednak patrzę bardziej na jakość.Jak ma się do tych ze Zduńskiej Woli?Czy z tamtymi jest mniej problemów?Interesują mnie białe więc koloru nie biore pod uwagę.

Czy można je porównać czy któreś biorą górę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dosyć szybko zdecydować się na okna do domu - wymiana.

Jeżeli chodzi o estetykę - żona mówi brąz wię niech będzie brąz. Oczywiście okna plastiki pcv.

 

mam do wyboru 3 firmy - okna thyssena (sprzedawca mowi że wystarczą 4 komorowe) ja upieram się na pięciu tylko nie wiem co prestige czy elite (pchelek mowil swojego czasu że kolorowe thyssena nie mają aprobaty....). Firma ta która oferuje thyssena najlepiej mi pasuje bo zrobi mi też drzwi w całym domu i bramę garażową.

Druga opcja to dealer w rudzie sląskiej oknoplastu - ide tam w poniedzialek

trzecia opcja to okna od jezierskiego - okolo 15-20 % drożej od thyssena no i trochę niepewny dealer(mala firemka) chce 100 % wpłaty. Zaleta to standard w tych oknach grzybki i okucia antywłamaniowe - mowie za sprzedawcą.

 

Bardzo prosilbym o szybką radę bo do wtorku coś musze postanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kliny sa bardzo wazne i potrzebne - a szczegolnie te z rana :lol: :D :p

zostaw je

 

uparłem się i powyciągałem kliny drewniane spod okien balkonowych i zastąpiłe je plastikowymi, jednak już w zwykłych oknach zamierzam powyciągać kliny drewniane - obawiam sie ich gnicia, pleśni itp nie są zaompregnowane. Przy montażu na kotwy i piankę mówiono mi że spokojnie kliny można powyciągać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z wyborem oferty. Dostałem dwie z różnych fabryk, na różnych porfilach - Kamerling i Brugmann. Raczej mało znalazłem opinii na tenat tych profili. Ze dwa lata wstecz mówiono że brugmann nie ma aprobaty na kolor. Czy coś się zmieniło?

Czy ktoś ma doświadczenie z firmą z okolic Białegostoku - Abakus.

Właśnie z tej firmy mam ofertę z profilem Brugmann i jest ona ok. 2 tys tańsza niż konkurencji na Kamerlingu.

Co proponujecie wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz abakusa za rogiem to go wez

Hmmm....... jesli Brimgmana robi tak jak kiedys Salamandra.......

Kommerling od dawna cieszy sie dobra opinia zarowno wsrod okniarzy jak i klientow ale zawsze byl to profil dosc drogi

A ze nie znany..... no coz.... nie musi agresynie sie reklamowac by miec zbyt - co dobrze swiadczy o produkcie - nie sadzisz?

Widziales reklame Rols Roys'a? Co nie oznacza ze uwazam go za najwyzszy szczyt osiagniec ale naprawde uwierz - dobry, bardzo dobry profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...