Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

sa jeszcze tacy co w Kommerlingu robia - nie poszli na latwizne i jak najnizsze koszty

Fakt - coraz mniej ich

Czy zauwazyles ze w piewrszej kolejnosci padaja srednie i malebardzo dobre firmy co jakosc trzymaly wyjatkowa?

Szefowie wiedzaze albo utrzymaja jakosc i beda mieli kientow albo po prostu zwijaja interes by ludzi w balona nie robic

Jak chocby te 300 okien o ktorych przed chwila rozmawialismy - dzieki za namiary :) moze wezme te robotke choc po innych poprawiac nie lubie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, :D

czy któryś z SZANOWNYCH EKSPERTÓW mógłby mi odpowiedzieć na pytanie :

czym okna drewniane o profilu DJ 88 z dębu przewyższają okna DJ 88 meranti ? jakie są różnice ?

 

Zamówiłam okna w tym profilu u Urzędowskiego, ale w kolorze, który mi teraz nie pasuje (zamawiałam dużo wcześniej bo chciałam skorzystać z promocji : okna w dębie w tej samej cenie co meranti). Chciałam ten kolor zmienić, ale obecnie firma zmieniła kolornik i żaden kolor mi nieodpowiada. Natomiast w meranti taki kolor jest.

Czy jest sens trzymać się kurczowo tego dębu ? Wolałabym mieć okna w takim kolorze co są w meranti, ale czy warto zmienić dąb na meranti ? :roll:

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jeœli parapety wewnętrzne sš wstawiane póŸniej, po zamontowaniu okna - to jest to straszny blšd?, czy takie sytuacje sš dopuszczalne?. Czytam właœnie o montowaniu okien, niedługo mam mieć ich wymianę, ale zamówiłam wykonanie wymiany okien bez montażu parapetów wewnętrznych. Proszę pilnie o pomocnš odpowiedŸ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, uspokoiłam się, bo jutro wymiana okien a ja nie wiedziałam czy biec i prosić o jakieœ (jakiekolwiek) wewnętrzne parapety (byleby były), czy na spokojnie już po montażu wybrać jakieœ porzšdne. Zastanawiam się jeszcze , czy temperatura montażu okien (upalny dzień 35 st - przy maksymalnej rozszerzalnoœci wszystkich tworzyw) też może mieć jakieœ niekorzystne znaczenie. Ale już chyba przewrażliwiona jestem............

Pozdrowienia dla Jareko!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DZIĘKI pchelek !

>Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ? Uzasadnić "wyższość" dębu >nad innymi (wiem, że dąb jest twardy , ale co jeszcze ) ???

 

Też jestem ciekaw co powie pchelek.

Ja moge powiedziec co Urzedowski powiedział swoim sprzedawcom.

 

Meranti wystepuję w wielu (kilkudziesięciu) odmianach, które w różnym stopniu nadają się do produkcji okien. Dobrym wyznacznikiem jakości meranti jest jego gęstość (cięzar właściwy) liczony w kg/m3.

Drewno poniżej 400 a nawet 450 nie powinno być stosowane w oknach.

Około 450 ma parametry podobne do drewna sosnowego.

Extra jakość to 550-600 i więcej. Dopiero powyżej 600 meranti ma parametry techniczne zbliżone do dębu.

klient ma małe możliwości stwierdzenie z jakiego meranti sa wykonane jego okna, dlatego niektórzy producenci kupują tanie meranti.

A dąb ? Dąb to dąb - zawsze jest extra :)

 

Czy ktoś może potwierdzić tą opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>DZIĘKI pchelek !

>Czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź ? Uzasadnić "wyższość" dębu >nad innymi (wiem, że dąb jest twardy , ale co jeszcze ) ???

 

Też jestem ciekaw co powie pchelek.

Ja moge powiedziec co Urzedowski powiedział swoim sprzedawcom.

 

Meranti wystepuję w wielu (kilkudziesięciu) odmianach, które w różnym stopniu nadają się do produkcji okien. Dobrym wyznacznikiem jakości meranti jest jego gęstość (cięzar właściwy) liczony w kg/m3.

Drewno poniżej 400 a nawet 450 nie powinno być stosowane w oknach.

Około 450 ma parametry podobne do drewna sosnowego.

Extra jakość to 550-600 i więcej. Dopiero powyżej 600 meranti ma parametry techniczne zbliżone do dębu.

klient ma małe możliwości stwierdzenie z jakiego meranti sa wykonane jego okna, dlatego niektórzy producenci kupują tanie meranti.

A dąb ? Dąb to dąb - zawsze jest extra :)

 

Czy ktoś może potwierdzić tą opinię ?

 

Potwierdzam że jestes wyjątkową osobą która z potencjalnego klienta przerodziła się w sprzedawcę okien urzędowskiego.

Jestem użytkownikiem forum od dość dawna i zastanawia mnie twoja niesamowita przygoda z oknami firmy urzedowski. Przeglądając twoje posty zauważyłem że w 2004 roku poszukiwałeś okien drewnianych do swojego domku, a w 2005 roku stałeś się przedstawicielem i sprzedawcą ich okien. Wszystkie twoje posty dotyczą tylko urzedowskiego i zawsze jego wychwalają. Forum jest oczywiście ogólnodostępne ale jeśli zamieszczasz artykuły reklamowe wychwalające przeciętnego producenta(znam kilku mniejszych od których moglibyście się uczyc robić dobre okna) to określ się bardzo jasno jako osoba reprezentująca fabrykę urzedowskiego. Zapraszam ciebie na forum oknonetu bedziesz miał tam pole do popisu przytaczając tak fachowe sformułowania dotyczące gęstości drewna. Dlaczego np Jareko lub Pchełek nie chwalą tylko swoich produktów bierz z nich przykład a nie będę się wtedy ciebie czepiał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albi - to jest prawda stara jak swiat :) ale o tym sie nie mowi glosno

stad tez wsrod producentow najlepszym byl Welet (niestety sie wykrzaczyl) gdyz nei uzywal badziewia i w jego okna nie dalo rady wcisnac paznokcia bo bylo twarde

ale co ja gadam - w pogoni za cena..... itd.

Welet ciągle istnieje i już nawet niem w nazwie "w upadłości". Został przejęty przez BPL Polska

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...