Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Co do postu Irka, to super firma Domel czy jak jej tam posiada okna o współczyniku U 1,0 szyby czy CAŁEGO OKNA. Jak znam życie to poprostu wsadza szybę 1,0 i tyle rzeczywisty współczynik U okna = 1,5- 1,9 - czyli szmacianka. A to że okna są dobre teraz to pogadamy za 5 10 15 lat. Prawidłowe wzmocnienie wewnętrzne jest ? Wątpie. Zresztą co się bede rozpisywał wejdz na http://www.internorm.com i sam sprawdz jak wyglądają porządne okna P.S. Polecam niemiecką wersję strony jest nowasz od angielskiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mskrod

Najwyraźniej jesteś sprzedawcą tego cuda. Nie neguję jego walorów ale przyznasz, że jest to totalna egzotyka na naszym rynku no a cena pewnie też odbiega trochę od standardów.

Ireneusz.szczepinski

Zapewne piszesz o współczynniku przenikania ciepła dla szyby a nie dla okna. Znam tylko 2 rozwiązania o U<1,0 dla całego okna. Aluplast ideal intertec 6000 passive house i superthermo MS-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ideal 6000 k=0,84 dla calego okna

...uściślając dla całego okna o30 :lol:

To samo okno w MS zdaje się U=0,88.

Skoro robimy ranking termiczny to przypomniało mi się jeszcze o "galuxie oro" Urzędowskiego (to wprawdzie drewno) i oknach sokółki "gold plus" z przekładką termiczną (też drewno). Nie znam niestety dokładnych parametrów "U" dla okna testowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem sprzedawcą stolarki okiennej, ale troche się na niej znam (polecam http://www.e-okno.pl). co do Internormu to z tego co wiem ceny są różne, zależy co się chce bo ten producent posiada prawdziwe cudenka (np. ukryte okucia) ale również normalne okne o 12 letniej gwarancji w standardzie współczyniku 1,3 lub 1,4 i tutaj cena jest rynkowa. Co do współczynika U - to na dzień dzisiejszy znowu Internorm ma najlepsze rozwiązanie - okno Edition współczynik przenikania U całego okna = 0,68 W/m2k (lepszego na świecie niema) oczywiście ten model okna jest certyfikowany w instytucie Pasivhause w Darmsdat. Jest to okno drewniano - aluminiowe zwypełnieniem poliuteranowym w środku, ukryte okucia w standrdzie oraz klasa WK1 również.

I jeszcze raz do cholery podkreślam niesprzedaje, nieposiadam, produktów firmy Internorm. Poprostu firma Internorm jest moim klientem i pomagała nam przy opracowywaniu e-okna.pl.

Jeśli ktoś ma wątpliwości to mogę porozmawiać o innych produktach innych firm. Co do alupastu niewiem jak z certyfiaktami (chyba są), ale jeden zasadniczy problem aby uzykać podawany współczynik, jest się ograniczonym ze względu na wagę skrzydła okna rozmiarami (szer. wys). A jak wiem architekci tego nie lubią, oj bardzo nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tu uscislac :)

dla mnie ciagle takie okna sa relatywnie za drogie w stosunku do korzysci jakie ze soba niosa

Ceny szyb k=0,4 powoli ida w dol i w 90% wypadkow stosowanch okien i udzialu szyby w calkowitej powierzchni otworu za 5 maks 10 lat ekonomiczniej bedzie kupic teraz 5 komorowke k szyby 1,1 czy teoretycznie cieplejsza 1,0 i szyby wymienic na 0,4 czy jak znam zycie dostepne wtedy 0,2

juz taniej wychodzi Schuco 7 komorowe wlasnie kupowane z perspektywa ze za maks 10 lat szyby sie wymieni niz takie rozwiazanie

Malo tego - ludzie nie zdaja sobie sprawy i zamawiaja takie cuda jak np. Ideal 6000 z szyba 0,6 i laduja w jej srodek szprosy - oby jeden czy dwa - cala siatka 9 czy wiecej pol na O-30 i nijak nie idzie im wytlumaczyc ze w takiej sytuacji o takim niskim k moga sobie tylko pomarzyc :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo,

na rynku są trzy podkreślam TRZY firmy, które z ręką na sercu mogę rekomendować, cała reszta czyli jakieś 2500 tys. producentów robi niesamowitą szmaciankę.

 

Szanowny Panie,

To bardzo ładnie z Pana strony, że promuje Pan firmy, które postanowiły skorzystać z dobrodziejstwa jakim niewątpliwie jest reklama w Pańskim portalu. Nazywanie wyrobów innych producentów "szmacianką", wydaje mi się jednak trochę nieuczciwą konkurencją.

 

Rozumiem, że prowadzi Pan kampanię marketingową dla klienta, ale czy nie uważa Pan, że jest ona trochę nieprofesjonalna. Umieszczanie marek handlowych w otoczeniu błędów ortograficznych i "dziwnych" stwierdzeń to nie jest chyba recepta na budowanie odpowiedniego wizerunku Pańskiego Klienta.

 

Bardzo zainteresowały mnie okna wspomnianej firmy (przymierzamy się w najblizszym czasie do wymiany kilku sztuk), także przy odrobinie czasu nie omieszkam przesłać zapytania ofertowego z załączonymi zrzutami ekranowymi z niniejszego forum. Jeżeli handlowcy firmy potwierdzą, że faktycznie jako jedyni robią w Polsce okna (bo z wypowiedzi powyższych dowiedziałem sie, że mam zamontowane w domu szmacianki), to niewątpliwie najbliższego zakupu dokonamy u tego właśnie producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko jak każdy zapewne wie jesteś najlepszym doradcą na tym forum więc może mógłbyś się wypowiedzieć na temat fabryki o której wspominałem "Domel" zależy mi na tym bo w planach mam budowe domu i z tym wiąże sie moje zainteresowanie oknami a także najlepszymi firmami najlepiej z Warszawy lub okolic kiedyś wspominałem o dwóch profilach Aluplast i Plustec bo według mnie są najlepsze ale chcę wzbogadzić swoją wiedze na temat innych profili.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że robiekrypto reklame pewnej firmy z Warszawy wraz z innymi osobami o których istnieniu nie wiedziałem a co powiesz na KRYPTOREKLAME mskrod który dołączył do nas wczoraj i odrazu wymienił trzy firmy pracujące na rzekomo bardzo dobrych oknach a cała reszta sprzedaje szmacianki moim zdaniem to jest dopiero dziwne nieuważasz? :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zamierzam wymienić 2 duże okna balkonowe (nie wyjście na taras lecz okna).

mam do wyboru 5-komorową veka perfectline lub 6-komorowy trocal elegance.

 

okna mają wymiar 210 cm X 200 cm są od południa - będą z podziałem na 3 części a tylko środkowe rozwierno-uchylne, 2 szyby po boku będą miały stałe szklenie.

 

który z tych profili wybrać (1 okno trocal z montażem o 100 zł droższe od veki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko jak każdy zapewne wie jesteś najlepszym doradcą na tym forum więc może mógłbyś się wypowiedzieć na temat fabryki o której wspominałem "Domel" zależy mi na tym bo w planach mam budowe domu i z tym wiąże sie moje zainteresowanie oknami a także najlepszymi firmami najlepiej z Warszawy lub okolic kiedyś wspominałem o dwóch profilach Aluplast i Plustec bo według mnie są najlepsze ale chcę wzbogadzić swoją wiedze na temat innych profili.

Pozdrawiam

Hmmm.....sa lepsi ode mnie i znaja wiecej producentow niz ja - ja na tym akurat sie nei skupiam gdyz wielu dobrych okazuje sie do d.... i odwrotnie

Nazw z zalozenia nie przytaczam

Czy Plustec jest najlepszy - skoro tak sadzisz niech tak bedzie

Aluplast jest OK ale sa lepsze pod wzgledem statyki i nie tylko

A i tak wzorem niedoscignionym dla innych jest byl i bedzie Schuco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko jak każdy zapewne wie jesteś najlepszym doradcą na tym forum więc może mógłbyś się wypowiedzieć na temat fabryki o której wspominałem "Domel" zależy mi na tym bo w planach mam budowe domu i z tym wiąże sie moje zainteresowanie oknami a także najlepszymi firmami najlepiej z Warszawy lub okolic kiedyś wspominałem o dwóch profilach Aluplast i Plustec bo według mnie są najlepsze ale chcę wzbogadzić swoją wiedze na temat innych profili.

Pozdrawiam

Hmmm.....sa lepsi ode mnie i znaja wiecej producentow niz ja - ja na tym akurat sie nei skupiam gdyz wielu dobrych okazuje sie do d.... i odwrotnie

Nazw z zalozenia nie przytaczam

Czy Plustec jest najlepszy - skoro tak sadzisz niech tak bedzie

Aluplast jest OK ale sa lepsze pod wzgledem statyki i nie tylko

A i tak wzorem niedoscignionym dla innych jest byl i bedzie Schuco :)

Zastanawiam się co jest takiego dobergo w tym profilu skoro go wychwalasz szczerze mówiąc nawet niewiem jak ten profil wyglada :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa takie okna:

http://www.ms.pl/index.php/pl/cenniki_supertermo/

 

 

Jest tam napisane miedzy innymi:

Współczynnik przenikania ciepła ramy U=1,2 W/m2K

Szyba termo z Ciepłą Ramką MS U=0,6 W/m2K (pakiet trzyszybowy)

Jaki jest wiec calkowity wspolczynnik takich okien? 0,9?

 

 

szarbia - bedzie to jakies 1,0[dla calego okna] - bo trzeba uwzglednic mostki liniowe na obwodzie szyby

 

A jak uważacie ?? ... ja tez mysle nad zakupem okiem MS Pomorskie Termo lub Super Termo Ale czy skoro dla calego okna U=1,0 czy warto dopłacać 75zł za m2 szyby ????pakietu trztszybowego ?????

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...