Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

pchelek prosze o wsparcie.

W zasadzie to juz chcialem zamawiac okna a nawet powinienem byl to juz dawno zrobic. Problem pojawil sie w drzwiach tarasowych. Mam tam otwor 360x225. Przewidziany jest podzial na cztery czesci o szerokosci 90cm kazda. Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne. W drewnie. Wybor pomiedzy firma M&S oraz Adpol.

Dostalem wyceny i tu zaskoczenie. Handlowiec z Adpola twierdzi ze nie mozna zastosowac w drzwiach typu HS okuc WK2 ani nawet WK1. W drzwiach uchylno-przesuwnych mozna zastosowac tylko WK1. Handlowiec z firmy M&S twierdzi ze i owszem. Mozna zarowno WK1 jak i WK2. Dotyczyc to ma rzecz jasna obu typow drzwi. O co tu w tym wszystkim chodzi? Te dwie firmy pewnie korzystaja z okuc roznych producentow. Czy to mozliwe aby jeda z nich tylko spelniala wymogi WK2? Gdyby rzeczywiscie nie mozna bylo zastosowac w takich drzwiach okuc WK2 to przestaje byc sensowne stosowanie ich (okuc WK2) w pozostalych oknach.

Bede wdzieczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam,

Piotr.

"Zwykłe" czyli tradycyjne okucie w przesuwce jest trudniejsze do sforsowania niz w normalnym oknie już na starcie, chociaż większość oprychów właśnie zaczyna włam od tego okna :-?

Wszystko zależy od wersji przesuwki- zwykła uchylno-przesuwna czy sterowany uchył klamką (tzw. automat)o większym skoku suwaków.

Okucie WK1 ma wmocnione 4 zaczepy na narożnikach, więc zastosowanie tego w tych drzwiach nie stwarza problemu w znanych mi okuciach.

Gorzej z okuciem WK2, które powinno mieć max ilość zaczepów wzmocnionych przy danych gabarytach dookoła skrzydła - tego w katalogach okuć WK2 nie znajdzie, więc nie wiem czy ktoś weźmie odpowiedzialność za to na swoje barki i wystawi kwit potwierdzający na WK2.

Mozna zrobić "łatankę" i tak:

1. w wersji "tradycyjnej" uchylno- przesuwnej- piony, czyli zasuwnica i "plecy" wzmocnione, poziomy zwykłe.

2. w wersji z automatem w klamce- nie znam okuć mających wzmocnione inne elementy okuc niz narożniki, więc tu może być problem... :roll:

Obie wymienione firmy okuwają na Siegenii, więc WK1 powinny wykonać. Być może do przesuwek wstawiają inne okucie, ale bardzo w to wątpię.

 

Na koniec radziłbym podzielić to na dwie lub trzy części- taniej i ładniej- więcej szyby.

 

Dzieki za odpowiedz i sugestie podzialu. Chyba zdecyduje sie na podzial po 120cm, trzy czesci. Jest to wskazane szczegolnie przy HS gdzie sa wieksze profile.

 

Nie do końca rozumiem... To mają być 4 kwatery po 90cm ale wykonane jako patio ze słupkiem ruchomym (bo piszesz "Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne")? Jeżeli tak to wg mojej wiedzy (na siegeni) można zrobić WK2. Natomiast HS jest zdaje się zupełnie inną konstrukcją i mają tam zastosowanie inne okucia. Czy mają wersje WK1 i WK2 to nie wiem... Ale chyba najlepiej poprosić sprzedawców o schemat okuć i w razie wątpliwości zadzwonić do producenta okuć i spytać czy to jest WKx.

 

Rozwazam dwie opcje. Pierwsza to drzwi uchylno przesuwne, oczywiscie z ruchomym slupkiem. Dwie zewnetrzne czesci stale a srodkowe, ruchome. Po uchyleniu przesuwaja sie na zewnatrz zachodzac na czesci stale.

Druga opcja to system HS czyli drzwi tylko przesuwne. Jestem sklonny wybrac w tym wypadku podzial na trzy czesci gdzie zewnetrzne pozostaja stale a srodkowa przesuwa sie na jedna ze stron.

 

Czy ktos moze mi powiedziec jak wyglada poziom zabezpieczenia drzwi w systemie HS w porownaniu z oknami rozwieralnymi z okuciami WK2? Byc moze tu nie mozna zastosowac WKx poniewaz te normy dotycza innej konstrukcji(okien rozwiernych?). Moze jest jednak inaczej. Jest to o tyle wazne ze gdyby rozwiazanie z HS bylo gorzej zabezpieczone antywlamaniowo to wtedy raczej nie ma sensu ladowac kasy w okucia WK2 w oknach skoro balkon/taras bedzie zabezpieczony gorzej.

Z gory dziekuje za wszystkie informacje, zamowienie okien w najblizszych dniach.

Pozdrawiam,

 

Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :-)

bardzo proszę o radę:

na placu boju o moje zlecenie pozostały dwie firmy:

- OKNOVID z oknami na profilu 6 komorowym, klasa A profila okiennego zewnętrzne ścianki PCV grubości 2mm, zamknięte wzmocnienia stalowe w ramach okiennych, profil termo GEALAN, przenikalność termiczna profilu PCV K=1,2 okucia ROTO NT, szyby K=1,0 , we wszystkich oknach RU mikrowentylacja.

- MS Okna: okna MS-Line, profil 5-komorowy 73 mm, okucia Sigenia Titan Silber, wkład 2-szybowy+argon+"ciepła ramka", U=1,0, Rw=35dB, mikrowentylacja.

oferta MS Okna tańsza o ok. 10%.

 

która oferta lepsza???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bylo tu nie raz i ciagle to samo

KLient sie uparl i szuka, wypisuje maile do producentow i tak przez przypadek po raz kolejny trafil od jednego do mnie gdyz Warszawe dla niego obsluguje

Co szanowny klient chce? cytata:

"...okna jednoskrzydłowego uchylnego o wym. 225x145 cm...."

i jakos z moja odpowiedzia sie nei pogodzil i szuka "jelenia" ktory mu to wykona i da gwarancje. Nawet zasugerowalem mu wizyte na osiedlu "Rodzina Polanieckich" gdzie o mniejszej szerokosci jednoskrzydlowki wykonali i sa z nimi klopoty po dzis dzien od dnia montazu i sprawa w sadze ze cos takiego

Oj oj oj i po co tu bic piane i doradzac cokolwiek

 

 

 

Co do zaliczki. NIe wazna jest jej wysokosc, nie wazny jest odlegly termin realizacji - umowa gwarantuje niezmiennosc ceny i basta. Dealer mogl okna zamowic w grudniu i u siebie trzymac. To jego ryzyko ze uczynil to dopiero teraz. Jego a nie klienta !!! Ja bym walczyl o stara cene i tlumaczenie wlasnie takimi argumentami zbil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Poszukuję informacji na temat producenta okien na profilu Gealan-a : nazywa się MAR-TRAXX z Radomia. Okna te sprzedaje firma Profiplast z Warszawy. Czy ktoś kupował może ich okna? Proszę o opinię.

Bardzo liczę na pomoc specjalistów, Pchełku, Jareko, pomóżcie!

 

Pozdrawiam

D.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Poszukuję informacji na temat producenta okien na profilu Gealan-a : nazywa się MAR-TRAXX z Radomia. Okna te sprzedaje firma Profiplast z Warszawy. Czy ktoś kupował może ich okna? Proszę o opinię.

Bardzo liczę na pomoc specjalistów, Pchełku, Jareko, pomóżcie!

 

Pozdrawiam

D.K.

 

PROFIPLAST to fachowcy - możesz im zaufać. Chyba z 5 lub 6 lat pracują na rynku stolarki otworowej w W-wie. Są przedstawicielami wspomnianej firmy z Radomia, która ma niezłe notowania w branży.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów

proszę o informację czy drzwi balkonowe (drewno) z niskim progiem wymiary 100 x 200 może być uchylno otwieralne.

Wykonawca, który w umowie zapisał drzwi balkonowe uchylno otwieralne teraz twierdzi, że nie ma technicznych możliwości aby drzwi były uchylne.

Taka możliwość istnieje przy progu normalnym wysokim.

Robi mnie w konia czy rzeczywiście tak jest ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek prosze o wsparcie.

W zasadzie to juz chcialem zamawiac okna a nawet powinienem byl to juz dawno zrobic. Problem pojawil sie w drzwiach tarasowych. Mam tam otwor 360x225. Przewidziany jest podzial na cztery czesci o szerokosci 90cm kazda. Zewnetrzne czesci typu fix a srodkowe otwieralne. W drewnie. Wybor pomiedzy firma M&S oraz Adpol.

Dostalem wyceny i tu zaskoczenie. Handlowiec z Adpola twierdzi ze nie mozna zastosowac w drzwiach typu HS okuc WK2 ani nawet WK1. W drzwiach uchylno-przesuwnych mozna zastosowac tylko WK1. Handlowiec z firmy M&S twierdzi ze i owszem. Mozna zarowno WK1 jak i WK2. Dotyczyc to ma rzecz jasna obu typow drzwi. O co tu w tym wszystkim chodzi? Te dwie firmy pewnie korzystaja z okuc roznych producentow. Czy to mozliwe aby jeda z nich tylko spelniala wymogi WK2? Gdyby rzeczywiscie nie mozna bylo zastosowac w takich drzwiach okuc WK2 to przestaje byc sensowne stosowanie ich (okuc WK2) w pozostalych oknach.

Bede wdzieczny za wszelkie informacje. Pozdrawiam,

Piotr.

Witam.

 

Okucie systemu HS jest bardzo mocne. Konstrukcja okucia bardzo utrudnia wyłamanie okna. Okucie posiada dwa lub trzy specjalnej konstrukcji, masywne rygle. Ponad to okno po zamknięciu opuszcza się, co mechanicznie blokuje możliwość przesunięcia okna. Takie rozwiązanie umożliwia również zablokowanie okna w dowolnej pozycji (np. odsunięcie na 10 - 15 cm, zablokowanie i zamkniecie klamki na zamek umożliwi skuteczne przewietrzanie i jednocześnie uniemożliwi wejście intruza :D ).

 

W katalogu firmy Schüco znalazłem informację o klasie WK2 dla tego typu okucia. Szczegóły TU

 

Dla dociekliwych TU są rysunki okuć SI (Siegenia) :D

 

Tego typu drzwi są drogie, ale naprawdę warto! Drzwi przesuwają się w jednej osi, tzn. nie trzeba ich wyciągać z ramy i dopiero przesuwać, jak przy tradycyjnym okuciu). Nawet duże i bardzo cięzkie drzwi (250 kg) przesuwają się lekko i płynnie. Żadne inne okucie tego nie zapewni!

POLECAM!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie profil Salamander produkowany przez Abakusa.Jest to duza fabryka, która dostała ogromne dotacje z unii. Ciekawi mnie czy ktos ma jakies doświadczenia z tym producentem.Profesjonalny diler z warszawy jareko zamawia salamandra z ożarowa -firma TAGA, ciekawi mn ie dlaczego nie z abakusa.Ogromna fabryka ma lepsze mozliwosci produkcyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos możliwości produkcyjne dla nas sprzedających okna nie są specjalnie istotne. Ważniejszy jest produkt końcowy, istotne jest to kto tam pracuje, istotne warunki współpracy. Mniejszemu producentowi łatwiej wykonać zmówienie o zróżnicowanych kształtach okien. Warunkiem wykonania dobrego produktu jest odpowiedni sprzęt i ludzie. Z pierwszym nie powinien mieć kłopotu, z drugim też ponieważ musi zatrudnić i wyszkolić stosunkowo niewielką grupę osób. Z Abakusem miałem krótką przygodę. Wcześniej produkowali okna w systemie Salamander i Aluplast. Kupowałem u nich Aluplasta. Okna jak wiele innych. Niczym specjalnie sie nie wyróżniały. Natomiast dogadać się co warunków wykonania zamówienia to była sztuka. Tak naprawdę do końca nic nie było wiadome.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...