Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Przykro mi że zadaje takie nieciekawe pytania, by ktokolwiek mógł na nie odpowiedzieć. :(

Widać fachowcy mają już wszystkiego dość.

A coz mam Ci iodpowiedziec?

Sorki ale wrozka nie jestem :lol:

Wiem tylko ze najlepszy profil mozna na etapie produkcji spie.... a montazem dolozyc

Moim prywatnym zdaniem Schuco to czolowka wsrod profili a uzywajac slownictwa kolarskiego - samodzielna ucieczka przed peleton z duza przewaga :lol: (jak kiedys Szurkowski :) )

a CT-70 to juz majstersztyk i na dodatek w wersji Elite sliczny (na moj gust)

A Fachowcy powoli faktycznie maja wszystkiego dosc :lol:

Na dodatek Aluplast jaja sobie robi nie dostarczajac materialu producentom do produkcji i dodatkkowe stresy, mi przynajmniej, dostarcza. Terminy zawalone, zrozumienia wsrod klientow brak (w sumie im sie nie dziwie) i jak zawsze koncowka roku pelna steru i nerwow po obu stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, ze jadnak coś odpisałeś mimo tych stresów. Szukam info o moim producencie i po prostu nie mogę nigdzie znaleść. Na forum nikt nie wymienił nazwy POLBUD, nikt ze znajomych nie kupił, strona internetowa sucha i więcej o konstrukcjach stalowych niż o oknach, żadnych zdjęć, żadnych opisów. Firma pożądna, bo istnieje od lat, ale o oknach nikt nic nie wie.

To życze mniej sytuacji stresowych - w sumie wszystkim nie tylko sprzedawcom, ale i nam inwestorom, bo jakoś tak każdy zestresowany. Ja też z tego wszystkiego sie stresuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko ja z prosba o porade :o , jestem na etapie wyceny okien i mam zupełny metlik w glowie od tych wycen

1) profil Veka Perfektline białe5 kom, okuciA ROTO nt, rolety nadstawne

2) system Ideal 2000- Aluplast, kolor obustronny-, rolety nadstawne

3) Rehau Brillant, rolety beclever-polecane , okucie winkhaus, 5-kom- i tu informacja,że do tych skrzynek nie ma mozliwości zamontowania moskitier w ramce(zalezy mi na tym bo buduje na wsi)

Wiem ,że sa to rózne profile i nie mozna ich porównać ale, pytanie co wybrać i z czego zrezygnować :( ?

czy jest mozliwość przy oknie FIX w skrzydle zamontować roletę tak aby mozna było raz na np.3 lata umyc roletę od strony szyby, Chodzi mi o roletę nadokienną lub beclever?,-czy musze wzywac fachowca gdy bede myc rolety czy wystarczy zdjecie klapki rewizyjnej? czy mozna wykonać w calości okno1500x1500 bez dzielenia- podoba mi sie cała tafla, bo 1800x1500 to wiem ,ze nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że do tych skrzynek nie ma mozliwości zamontowania moskitier w ramce(zalezy mi na tym bo buduje na wsi)....

 

To zamow sibie od razu z moskitierami zwijanymi - calkiem fajny patent

Co do reszty - en sam segment jakosciowy - wmojej ocenie - teraz tylko jaki producent - jego renoma i doswiadczenie zaslyszane od znajomych i wybieraj lub........... rzuc moneta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogli mnie poinformowac ,że mozna cos takiego zamowić a nie gadać ,że nie można. Rzuc monetą trudno to wykonać

ETNA -Gorzów WLKp, Martom-Swarzędz, Constans Gorzów Wlkp. i ceny ;

Etna- montaz gratis, cena 30tys- silniki do wiekszosci okien

Martom- 26tys- cena z montazem

Constans- 25tys-cena z montażem

czy przy takiej kwocie nie nalezy sie montaz gratis?

Jeszce pytanie jakie silniki na naszym rynku sa godne polecenia?

 

Co z FIXem w skrzydle i mozliwoscia mycia rolety!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nalezy sie montaz gratis

Czy nie zauważyłeś na czym polega "gratis" tej jednej firmy? Mają po prostu montaż wliczony w cenę i to do tego (na tle konkurencji) słoną... Nie ma czegoś takiego jak montaż gratis tak samo jak nie ma zniżek dla emerytów itp. To pic na wodę ale jak widać i tak ludziska to łykają...

Silniki byle nie Chińskie... Najlepiej bierz Somfy.

Nie umyjesz rolety przy FF-ce bez wyjęcia szyby. Ewentualnie akrobatyczne sztuczki przez rewizję (czytaj: mysie po jednym lamelu, przesuwanie wyżej, mycie jednego lamela itd...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem.

Czy jest aż tak duża róznica w oknach 3- i 5 -komorowych jeśli chodzi o tzw U, podobno po ociepleniu domu, dokładnym montażu okien niewielka, tak słyszałam rzedu setnych, więc czy warto?

może madrzy sie tu wypowiedzą, a może ulagamy marketingowi ,sprzedajacych i mówiacych ,że to jest o niebo lepsze wiec warto zapłacić bo ma być lepsze?? :-?W koncu trzeba cos wymyslać aby towar szedł do przodu z modą i aby sie kręciło w biznesie.

No właśnie , spotykam sie z tym, że jesli firma robi na takim czy innym profilu to albo nie ma klamek z przyciskiem- ktore wolę, bo przynajmniej kluczyka nie posieją dzieci, albo ma rolety nadstawne ale nie beclever- i mówią ,że to nowość za którą trzeba więcej -zn. słono płacić , albo nie można mieć moskitier bo nie da rady ich tu zastosować- rehau brilant??5 komorowy, dziwne?

Jak to jest. Znowu kolejny kompromis przy budowie?? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratis? Gratis to juz nawet po pysku trudno dostac ;)

:lol:

Juz bwojtek Ci o gratisie powiedzial - a za darmo nikt robic nie bedzie - kiedy do czorta to w koncu do Was dotrze?

Fix - jak myc juz bwojtek opisal

czy warto 5 komorowke? W wielu wypadkach nie warto ale tez stwierdzono empirycznie ze 5 komorowki sa jednak lekko sztywniejsze i wieksze gabaryty okien calkiem ladnie na nich wychodza. Wszystko zalezy od roznicy w cenie

klamki z przyciskiem kazda firma moze miec jesli tego bedziesz wymagac - to tylko kwestia ceny a jesli nie to samemu sobie takie klamki mozna kupic - ok 20 euro za Hoppe - chyba najlepsze klamki - reszta to w wiekszosci najtansze po 2-4 zeta za sztuke - mozesz takie kupic chocby w Castoramie - badziew nad badziewie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czy okna mają 3 czy 5 komór samo w sobie nie znaczy wiele. Tyle, że zazwyczaj profile 5-cio komorowe są znacznie grubsze (70 i więcej mm) od swoich 3-komorowych braci. Wzrost grubości polepsza parametry termiczne a także statyczne co napisał Jareko. Oczywiście jeżeli profil 5k ma być droższy od 3k to należy przeliczyć sens ekonomiczny takiego rozwiązania. Jeżeli jednak ceny są podobne to nie ma co się zastanawiać.

Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy... Profile 3k wychodzą z użycia (czytaj produkcji). Tak więc jak za rok, dwa czy pięc ktoś np. przy próbie włamania (nie życzę) uszkodzi tobie okno to może się okazać, że nikt nie dorobi tobie zgrzewu do twojego starego, 3 komorowego systemu bo po prostu nie będzie miał z czego :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - to nie argument :) Spojrz jak pozmienialy sie ksztalty profili 3 komorowych u jednego wytworcy - juz teraz jest klopot w wykonaniu takiego samego okna kupionego 5 i wiecej lat temu po wlamie

Tylko ekonomika tematem rozwazan moze byc - no i moda :) na 5 komorowki

A niebawem modne beda 6 , 7 czy 8 i co wtedy? Jakich argumentow uzywac? Bo czy cale okno bedzie mialo 1,3 czy 1,25 czy nawet 1,1 to pestka w calosciowym zapotrzebowaniu na cieplo

Po prostu nei dajmy sie zwariowac :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - to nie argument Spojrz jak pozmienialy sie ksztalty profili 3 komorowych u jednego wytworcy

Czy ja wiem... Stawiam na to, że prędzej zostanie wycofany system starszy (3k) niż nowszy (5k). Oczywiście nikt nie gwarantuje, że za 5 czy 10 lat będą dostępne profile 5k jako "części zamienne" ale IMHO jest to bardziej prawdopodobne niż dostępność 3k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie porobilo - wystarczy ze sobie na urlop poszedlem - a tu nam setka stron stuknela !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Olena - popekane drewno przy zawiasach to zapewne za grube wkrety mocujace zawiasy - co do profili SALAMANDER to zawsze beda wzorem dla innych producentow profili [ta biel i gladkość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Olena - popekane drewno przy zawiasach to zapewne za grube wkrety mocujace zawiasy ....

Pchelku- akurat powod jest inny - czysto mechaniczny, w trakcie prac budowlanych - ale zostawmy te nieprzyjemna sprawe

Jedna komoroa powiadasz? Pianka? Plaster miodu? Hmmm...lubie miod :)

Beda nareszcie lzejsze :)

Czy juz jakies tego typu widziales? Ktos nad tym pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Mam pytanie: Jak sa montowane fixy w skrzydle- czy skrzydło bedzie przymocowane do ramy okna jakimiś srubami i czy te sruby są widoczne- pani z firmy okiennej powiedziała ,że nie wyglada to dobrze. jak to jest? A poza tym robiła oczy co ja wymysliłam -musiałam jej tlumaczyć,że chodzi o szerokość okna i fixu na jednej scianie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...