Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Babka mówiła ze oni i tak mają2% marży :o

i tez mowila Ci ze masz zaplacic mniej

nie wierz w 2% marze - na suchy chleb dla konie by nie zarobila

masz dwa wyjscia i to dzialac musisz szybko :)

albo zadac zwrotu zaliczki i odstapienia od umowy z racji zmiany jej warunkow albo .... po prostu uwierzyc, ze faktycznie sie kropnela i wspolpracowac dalej doplacajac ta roznice przy realizacjji zamowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące rynku wrocławskiego

czy ktoś miał doczynienia z firmą DREWNOPOL ?

mam w projekcie okno 180/230 i taką zachciankę żeby było ono z ruchomym słupkiem i bez poprzeczki

DREWNOPOL, zasadniczo jako jedyny w przeze mnie sprawdzanych ofertach, zgodził się wykonać takie okno - PCV, profil GELAN, szyba P2, okucia Maco - w dwóch typach COMFORT 6K i SPECIAL 5K.

 

Jaki ewentualnie inny profil, wytwórcę, moglibyście polecić we Wrocławiu lub okolicach ?

 

Jakub Wilkoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Jakubie - wspolczuje

Nie zachcianki tylko efektow

I jest Pan kolejnym przykladem osoby ktora poszukuje az znajdzie "wariata" ktory cos zrobi na zyczenie

Gealan nawet 5 komorowy juz musi miec poprzeczke, przy tej szerokosci i wysokosci

I niech lepiej sie Pan pogodzi z ta poprzeczka niz szuka tego ktory takie okno wykona

Ewentualnie Schuco ale tez pewnosci na 100% nie mam czy nie bedzie wymagana - a jesli okna w kolorze to i Schuco sobie z tymi wymiarami na pewno nie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące rynku wrocławskiego

czy ktoś miał doczynienia z firmą DREWNOPOL ?

mam w projekcie okno 180/230 i taką zachciankę żeby było ono z ruchomym słupkiem i bez poprzeczki

DREWNOPOL, zasadniczo jako jedyny w przeze mnie sprawdzanych ofertach, zgodził się wykonać takie okno - PCV, profil GELAN, szyba P2, okucia Maco - w dwóch typach COMFORT 6K i SPECIAL 5K.

 

Jaki ewentualnie inny profil, wytwórcę, moglibyście polecić we Wrocławiu lub okolicach ?

 

Jakub Wilkoński

 

Oj, czy to okno nie jest za duze ( za ciezkie) na taka zachciankę? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachcianki z reguły wynikają z niewiedzy i można ich zaniechać

 

Dla jasności okna białe

 

i pytanie 180/230 jest rozmiarem otworu w murze choć nie wiem czy to coś zmienia w kwesti poprzeczki

jaki byłby bezpieczny wymiar otworu by spełniać moje warunki, łącznie z szybą P2

 

oferte na Gaelana mam też w 6 komorówce comfort - rozumiem, że nie jest lepszy od 5 odnośnie poprzeczki

 

co do Schuco czy może Pan kogoś polecić we Wrocławiu lub kogo się wystrzegać ???

 

Jakub Wilkoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś trudno mi się z tobą w tym przypadku zgodzić Jareko... Ciężar szyby ma znaczanie bo wraz z jego wzrostem rosną obciążenia działające na profli, zgrzewy i okucie. Większość producentów nieprzypadkowo ma inne dopuszczalne wielkości dla okien ze standardowym pakietem szybowym a inne dla szyb P2 i P4 gdzie szyba waży o 1/2 więcej!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno

jeżeli nie PCV to jedynie okno drewniane jest alternatywą i spełni moje warunki ???

 

Jakub Wilkoński

jest to rozwiazanie

 

bwojtek - owszem masz racje - statyka jest liczona dla standardowego pakietu ale wzrost wagi szyby o 30% nie ma naprawde realnego znaczenia. Wytrzymaja i okucia, wytrzymja i zgrzewy, ktore i tak wytrzymalosc maja z wyjatkowym zapasem

Przy duzych gabarytach jakze czesto okazuje sie, ze wlasnie sztywniejsza szyba (czy laminowana czy tez grubsza) poprawia prace okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wzrost wagi szyby o 30%

Raczej o 50%... Zamiast 2 szyb o grubości 4mm masz szybę 4mm, ramkę i P2 albo P4, które zbudowane są z 2 szyb 4mm i folii. Węc razem zamiast 8mm masz 12mm szkła. A to już robi się zasadnicza różnica. Fakt, że ma to akurat mniejsze znaczenie dla drzwi balkonowych a większe dla skrzydeł o dużej szerokości.

Prywatnie mam założony balkon 180x230 w kolorze i z szybą antywłamaniową, bez przewiązki (i bez gwarancji producenta...) i przy prawidłowym montażu i poprawnym dystansowaniu wkładu działa bez większych problemów. Jednak to mój świadomy wybór czy też ryzyko. Potencjalnemu "Kowalskiemu" jednak stanowczo takie coś odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje ze moje wyliczenia poprawiles - zamiast 8 mm masz w przypadku P-2 13mm wiec nawet ponad 50% :)

A co do reszty - lepiej tego nie pisz na forum bo "Kowalski" uwierzy ze tak mozna i jeszcze gwarancje bedzie na takie okno chcial

Poza tym, po Twoich wypowiedziach wiem ze jestes czlowiekiem "z branzy" i w razie jakichkolwiek klopotow sam sobie okno podregulujesz czy tez przeszklisz by bylo OK

Klient ma w wiekszosci wypadkow 2 lewe rece na dodatek swiadomosc ze on za okna zaplacil i ma byc OK - a ze ktores jest bez gwarancji i tak bedzie Cie wzywal jakby o tym zapominajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie z branży już tak nie lekceważcie tego Kowalskiego bo to on w końcu pracując między innymi dwiema lewymi ręcami daje Wam zarobić na kieliszek chleba

a co do gwarancji pomontażowej - jak zamawiający jest wprowadzony w błąd przez wykonawcę to czemu ma z niej nie skorzystać a jak był informowany to już nie wasz problem

ale wracając do mojego poprzedniego pytania - czy moglibyście mi podać bezpieczną wysokość otworu przy szerokości 180, która spełniała by moje założenia

i jeszcze czy Schuco to są profile z PCV czy z aluminium, bo znalazłem przedstawiciela we Wrocławiu , OPAL, ale on w ofercie, na stronie www, ma tylko profile aluminiowe

 

Jakub Wilkoński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzadko kiedy zaznacza sie na gwarancji ze nie dotyczy czegos tam a poza tym gwarancja w takich sytuacjach jakze czesto gdzies "ginie"

Ale do rzeczy

Schuco - producent z ktorym wspolpracuje udzielil gwarancji na okno o wymiarze szer/wys 1765/2280 bez poprzeczki (czyli do otworu w murze 1800/2300).

Z mojego doswiadczenia z tym profilem (lubie go oj bardzo go lubie) kazdy inny wytworca tez powinien na takie wymiary dac gwarancje ale....dotyczy to okna TYLKO bialego !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez wchodzi - wszak juz jeden sie podjal ;)

mozesz ryzykowac i zamawiac

zastanawiam sie dlaczego tak ta poprzeczka przeszkadza

pomijam juz kwestie wiekszej sztywnosci skrzydla co przy tym gabarycie ma podstawowe znaczenie zwlaszcza ze jest ruchomy slupek

Dodalbym do tego dodatkowe zabezpieczenie sie przed nieumyslnym stluczeniem szyby - prosze pamietac ze od srodka szyba bedzie miala tylko 4mm - standardowa.

Co sie stanie jak niechcacy sie o nia oprzemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ja po raz pierwszyt na ytm forum wiec pozdrawiam wszystkich! Mam prosbe czy ktos moglby mi polecic jakas porzadna firmae produkujaca okna drewniane z Krakowa lub okolic? Chcialbym wymienic okna i zalezy mi na jakosci okien i montazu, mniejsze znaczenie ma dla mnie cena. Za pomoc z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inny profil niewchodzi w rachubę

Znając życie to każdy "pan Kazio w garażu za rogiem" zgodzi się to zrobić od ręki na dowolnym profilu. Znani mi producenci po hura-optymiźnie po wprowadzeniu profili szerokokomorowych zaczęli się szybko ograniczać z maksymalnymi gabarytami. W niektórych systemach sprawę załatwia specjalne skrzydło tzw. tarasowe o większej szerokości (np. 100mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek - Pan Kazio potega jest i basta

Zrobi wszystko co klient sobie wymysli - juz taki jedenPan KAzio forumowiczcie mial zrobic balkon w pelnym luku na sztulpie 1800/2200

poczatek giecia na wysokosci 1300 i po dzis dzien jakos balkonu jak nie ma tak nie ma

Pana Kazia takze nie ma

Pieniedzy tez nie

ale coz...... po co mamy sie wysilac - klient nasz pan i w koncu znajdzie kogos kto spelni jego wymagania :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak was czytam i czytam, i trochę się zaniepokoiłam

ja mam drzwi tarasowe 2300 wysokie na 2700 szerokie czyli 3x90

z ruchomym słupkiem, bez poprzeczki, tylko jedno okno jest rozwierno uchylne, kolor zew. i w żadnej z firm w których byłam nie było problemu z gwarancją

mam jeszcze jedne drzwi balkonowe podwójne 1800x2250 też z ruchomym słupkiem i bez poprzeczek

czy faktycznie coś bardzo złego dzieje się z takimi oknami ?

Jak ewentualnie gdzieś minimalnie opadną, to przecież zawsze można to poprawić

Jareko wytłumacz to po babsku dlaczego nie powinno sie takich drzwi robić i ewentualnie co sie z nimi może dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...