Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...po trzecie 80% handlowców od okien to OSZUŚCI ( okazało się że facet od samego początku wiedział ze tyle będzie trzeba czekać a nas wkręcił w takie bagno :evil:

jeśli na okna będzie trzeba czeka 2 miesiąc , płaci się zaliczkę 30% a okna kosztują blisko 10tyś to nie dziw się ze adrenalina skacze :roll:

nic mnie powoli nie dziwi

ani pomowienia wobec tych 80% oszustow jakimi jestesmy tez juz nie

ani Twoja pewnosc, ze handlowiec wiedzial podpisujac z Toba umowe, ze opoznienie bedzie

ani nawet to, ze wsrod Inwestorow sa same krysztalowo czyste osoby

Szkoda slow i polemiki w takim tonie

Ja bedac oszustem powiem Ci tak - latam wokol inwestora jak pies z wywieszonym ozorem bo to moja praca i ewentualny zysk. kazda jego zmiane na nowo wyceniam i jesli dojdzie do podpisania umowy daje mu termin realny o jakim informuje mnie fabryka co nie oznacza, ze w tym samym czasie 100 dealerow czyni to samo i tego samego dnia sklada zamowienie i co sie okazuje? Produkcja sie przytyka i wydluza PO ZLOZENIU zamowienia terminy realizacji. Jesli tego nie jestes w stanie pojac to juz nie moj klopot

Tak wiec jestem dla takich jak Ty oszust, klamca i zlodziej

bez dalszego komentarza

podpisano - oszust, klamca i zlodziej (ale uczciwy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że jareko w fabryce wyraźnie powiedzieli nam ze taki termin6-7tyg od razu był przewidywany i oczywiście pan K był o tym poinformowany na początku

a facet wiedząc o tym nas oszukał bo wiedział że nikt na okna nie będzie tyle czekał, jeśli u konkurencji obok termin jest 3 tygodniowy

 

Nie podsumowałam waszego fachu, ale wiem ze cygaństwo jest normą, dziś ludziom nie można ufać

 

oczywiście po drodze miałam z tym panem inne niemiłe przejścia ( inna kwota na wycenie inna w ostatecznej umowie różnica 400zł itp)

więc nie dziw sie ze jeśli dojdzie do ostatecznego zamontowania okien to facet na 100% nie dostanie wszystkiej kasy

za chamstwo odpowiem chamstwem

 

wczoraj do niego dzwoniłam aby wytłumaczyć sytuacje a ten du..k po 10 sekundach odłożył słuchawkę :o tak zachowuje sie profesjonalista

pewnie ma dziesiątki takich telefonów od ludzi których oszukał z terminami :(

 

gdybym wiedziała ze to wina fabryki to co innego ale on świadomie nas ocyganił i okna będą miesiąc później

 

dobra szkoda pisać bo i tak wiem że swój broni swego wiec Ci sie nie dziwie Jareko

tylko dziwne jest ze ty pomimo swojego profesjonalizmu nie przyjmujesz nigdy słowa krytyki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjmuje krytyke jesli personalnie mnie ona dotyczy. Jakiekolwiek uogolnienia tylko mnie wkurzaja nie tylko dotyczace mojej branzy. Zdarzylo sie kilka razy, ze Inwestor przerobil mnie na szaro i machnalem reka bo na sady nie mam czasu a sa inne, lepsze i bardziej skuteczne metody sciagania zobowiazan, co nie oznacza, ze uwazam Was za bande zlodzieii i cwaniakow.

Rozumiem Twoje rozzalenie ale tez naganne w tym wszystkim jest takie sprawianie sprawy.

A jesli producent z zalozenia dal termin 7 tyg to watpie by konkurencja dajaca Ci 3 tyg tez terminu dotrzymala. Charli dopytywal sie tutaj czy znamy producentow co trzymaja jeszcze 14 dni - nie ma o tej porze takich. Wiekszosc ma terminy wydlluzone do 6 ba!! nawet 8 tygodni. A przy bardziej skomplokowanych oknach nawet i 12 tygodni !!!

Klient, ktory zamowil u mnie 84 okna do swojej chalupy czeka cierpliwie juz ponad miesiac dajac mi 100% przedplate. Tez opozniam mu robote ale niz na to ani On ani ja poradzic nie mozemy. Jest klopot na produkcji i trzeba sie z tynm pogodzic. A droga po zlosci do nikad prowadzi

15 dni opoznienia? Coz to jest wobec innych. Jak wspomnialem - trzeba bylo pomyslec wczesniej a nie teraz zakladac, ze chamstwem na w Twojej ocenie chamstwo odpowiesz.

To trudna sytuacja ale sadze ze odkladajac na bok negatywne emocje dojdziecie do porozumienia i zarowno Ty jak i dealer ktory otrzyma pelna zaplate zadowoleni rozstaniecie sie w zgodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko to powiedz mi po co w umowie dał nam termin 30 październik ???

choć wiedział ze w tym czasie w fabryce sie nie wyrobią

powiem Ci

bo jemu nic za to nie grozi

za te 2-4 tyg straci jakieś marne 50zł

a jeśli ja nie będę chciał aby mi zamontował te okienka podczas mrozu i każe mu je sobie przechować to za każdy dzień zwłoki w odebraniu ich, on mi policzy 1% dziennie :o czyli prawie 100zł

a za jeden dzień zwłoki u niego to będzie jakieś 5zł

i gdzie ta sprawiedliwość ???

większość handlowców może bezkarnie oszukiwać bo nic im za to nie grozi

przecież mozna powiedzieć uczciwie

Pani teraz jest duzy ruch ja powiem Pani szczerze te okienka będą dopiero za 2 miesiące jeśli sie pani zdecyduje

ale nie bo po co bark sumienia a zarabiać trzeba jak najwięcej, więc trzeba po oszukiwać trochę żeby klientów było sporo a i tak się nikt nie odezwie i nie wstąpi na drogę prawną, TU W POLSCE

 

powiedz mi Jareko tak z innej strony, jakbyś kupił auto,odkurzacz, pustaki to dajesz jakąś zaliczkę i czekasz miesiąc, dwa

NIE

bo bardzo bardzo bardzo rzadko się zdarza żeby na jakiś produkt trzeba było dać 30-40% zaliczki

i nie czekasz na ten produkt po miesiącu dwa

jak firmy produkujące okna e Polsce mają takie problemy z produkcją to trzeba je sprowadzać z zagranicy lub samemu zainwestować w taką fabryke :wink: bo widze że to złoty interes tyle zleceń 8) i chętnych do kupna :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to sie mowi - chlop swoje baba swoje ;)

mnie na przyklad zaskoczyla wiesc z fabryki, ze terminy ulegaja przedluzeniu.

A co do zaliczek i calej reszty. A kto Ci kazal wogole okna zamawiac? ;) Moglas pojsc sobie do jakiegokolwiek marketu budowlanego i kupic za gotowke, bez zaliczki, nie czekajac - co za problem?

A daje zaliczke i czekam. Czekam juz ponad miesiac na kilka gumek do swojego auta i czekam cierpliwie. Bo co innego mam zrobic? Do hameryki po nie pojechac? Wlosy sobie wyrywac? I tak juz ich malo mam. Piane bic? Po co? Co mi to da? Gdybym wiedzial, ze sie popsuja zamowilbym wczesniej ale nie wiedzialem. TY natomiast wiedzialas, ze okna bedziesz potrzebowac a teraz lament. Czytasz forum, wiesz, ze co roku, tak od sierpnia, zaczynaja sie wydluzac terminy w tej branzy i czekalas wiezac chyba, ze Ciebie to ominie.

A sprawiedliwosc....coz.....na pstrym koniu jezdzi i nie tylko w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko to powiedz mi po co w umowie dał nam termin 30 październik ???

choć wiedział ze w tym czasie w fabryce sie nie wyrobią

powiem Ci

bo jemu nic za to nie grozi

za te 2-4 tyg straci jakieś marne 50zł

a jeśli ja nie będę chciał aby mi zamontował te okienka podczas mrozu i każe mu je sobie przechować to za każdy dzień zwłoki w odebraniu ich, on mi policzy 1% dziennie :o czyli prawie 100zł

a za jeden dzień zwłoki u niego to będzie jakieś 5zł

i gdzie ta sprawiedliwość ???

większość handlowców może bezkarnie oszukiwać bo nic im za to nie grozi

przecież mozna powiedzieć uczciwie :

sluchaj sama taka umowe podpisalas, wiec o jakim bezkarnym oszukiwaniu piszesz? skoro zgodnie z umowa to chyba bez oszukiwania?

Trzebabylo zmienic wielkosci kar umownych na takie , ktore by Tobie pasowaly, a moze i druga strona by je zaakceptowala.

Ja jak zamawialam okna zmienilam pol umowy. Gosc zrobil oczy, powiedzial ze 1-szy raz maja klienta , ktory chce zmian w umowie.

ALe na moje propozycje zmian przystapili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamontowane okna na profilu Gealan, no i rozczarowanie w ddzwiach balkonowych i oknie od strony wiatru podczas silnego tegoż wiatru jest gwizd. W drzwiach balkonowych szpara taka że aż czuć na ręku. Rozumiem że to jest niedopuszczalne jutro przychodzą ludzie z firmy (Okno Plast Rąbień) oglądać.

Ale obejrzałem resztę okien i właściwie we wszystkich można włożyć kartkę papieru między uszczelkę skrzydła o ościeżnicę - czy coś takiego jest dopuszczalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Podzielę się co u mnie.

Mam mały niesmaczek z Gabauerem. Zamontowali okna, ale miałem parę uwag. M.in skopali przesówkę: na dolnej krawędzi jest aż 7 zaczepów a, grzybków 3! Ślady po nawiercaniu i zasilikonowaniu. Chyba jakiś uczniak nie mógł trafić. A na boku z kolei 3 grzybki, a dwa zaczepy, jeden chodzi w powietrzu. Brzydka wkładka, brak długiej klamki, i ogólnie gdzies regulacja, gdzies lakier odchodzi i tego typu poprawki. Natomiast problem polega nie na tym, że sa drobne błędy, tylko że ze strony firmy jest całkowity brak reakcji na reklamację (wpisaną do protokołu odbioru). Dodzwonić sie nie da, bo ponoc popsuta centrala. (I tak uwaga: przez >tydzień) Handlowiec poradził, abym wysłał maila: wysłałem. Potwierdzili, ze otrzymali i że ktoś sie ze mna skontaktuje. Cisza. Znowu dzwonie.Nic. W końcu jak sie udało porozmawiac z człowiekiem od reklamacji (dostałem telefon do samego właściciela), to usłyszałem, że jada w moje rejony, ale mają pilniejszą robotę i nie dadzą rady i że może za dwa tygodnie. W sumie prawie dwa miesiące od montażu i jeszcze końca nie widać..

 

Ogólnie czuję się totalnie zlany przez firmę. Wszystko szło super, potem jak po montażu zapłaciłem 100% kasy - to mają już to gdzieś. Okna chyba są ok. Chyba, bo chyba można trafić dużo gorzej, a od biedy te moje poprawki to nie wielki dramat (oprócz przesuwki). Problem w tym, głaskają Cię na początku (handlowieć jest OK) ale późniejsza współpraca z firmą i serwis pozostawia wiele do życzenia i spowodowała, że ogólnie odczuwam lekki niesmak.

 

Potencjalnym klientom polecam nie płacenie kasy za montaż lub nawet za część stolarki, jeśli zauważono felery przy odbiorze. Potem - lipa. Może to komuś pomoże.

 

Pozdrawiam,

Rysiu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Podzielę się co u mnie.

Mam mały niesmaczek z Gabauerem. Zamontowali okna, ale miałem parę uwag. M.in skopali przesówkę: na dolnej krawędzi jest aż 7 zaczepów a, grzybków 3! Ślady po nawiercaniu i zasilikonowaniu. Chyba jakiś uczniak nie mógł trafić. A na boku z kolei 3 grzybki, a dwa zaczepy, jeden chodzi w powietrzu. Brzydka wkładka, brak długiej klamki, i ogólnie gdzies regulacja, gdzies lakier odchodzi i tego typu poprawki. Natomiast problem polega nie na tym, że sa drobne błędy, tylko że ze strony firmy jest całkowity brak reakcji na reklamację (wpisaną do protokołu odbioru). Dodzwonić sie nie da, bo ponoc popsuta centrala. (I tak uwaga: przez >tydzień) Handlowiec poradził, abym wysłał maila: wysłałem. Potwierdzili, ze otrzymali i że ktoś sie ze mna skontaktuje. Cisza. Znowu dzwonie.Nic. W końcu jak sie udało porozmawiac z człowiekiem od reklamacji (dostałem telefon do samego właściciela), to usłyszałem, że jada w moje rejony, ale mają pilniejszą robotę i nie dadzą rady i że może za dwa tygodnie. W sumie prawie dwa miesiące od montażu i jeszcze końca nie widać..

 

Ogólnie czuję się totalnie zlany przez firmę. Wszystko szło super, potem jak po montażu zapłaciłem 100% kasy - to mają już to gdzieś. Okna chyba są ok. Chyba, bo chyba można trafić dużo gorzej, a od biedy te moje poprawki to nie wielki dramat (oprócz przesuwki). Problem w tym, głaskają Cię na początku (handlowieć jest OK) ale późniejsza współpraca z firmą i serwis pozostawia wiele do życzenia i spowodowała, że ogólnie odczuwam lekki niesmak.

 

Potencjalnym klientom polecam nie płacenie kasy za montaż lub nawet za część stolarki, jeśli zauważono felery przy odbiorze. Potem - lipa. Może to komuś pomoże.

 

Pozdrawiam,

Rysiu

 

...myślę, że GEBAUER dotrzyma umowy i zrobi Ci tzw. serwis gwarancyjny. Niestety, ale jest tzw. sezon budowlany i WSZYSCY producenci stolarki otworowej mają ZA DUZO roboty w stosunku do swoich MOZLIWOśCI. Zdaję sobie sprawę, że jesteś rozczarowany ale niestety najgorszy okres na inwestycje w budownictwie to SIERPIEN - GRUDZIEN. Wszyscy wtedy kupują i montują i robią to za duuuże pieniądze.

Mam nadzieję, że GEBAUER wynagrodzi Ci ten okres oczekiwania na serwis gwarancyjny. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że jareko w fabryce wyraźnie powiedzieli nam ze taki termin6-7tyg od razu był przewidywany i oczywiście pan K był o tym poinformowany na początku

a facet wiedząc o tym nas oszukał bo wiedział że nikt na okna nie będzie tyle czekał, jeśli u konkurencji obok termin jest 3 tygodniowy

 

Nie podsumowałam waszego fachu, ale wiem ze cygaństwo jest normą, dziś ludziom nie można ufać

 

oczywiście po drodze miałam z tym panem inne niemiłe przejścia ( inna kwota na wycenie inna w ostatecznej umowie różnica 400zł itp)

więc nie dziw sie ze jeśli dojdzie do ostatecznego zamontowania okien to facet na 100% nie dostanie wszystkiej kasy

za chamstwo odpowiem chamstwem

 

wczoraj do niego dzwoniłam aby wytłumaczyć sytuacje a ten du..k po 10 sekundach odłożył słuchawkę :o tak zachowuje sie profesjonalista

pewnie ma dziesiątki takich telefonów od ludzi których oszukał z terminami :(

 

gdybym wiedziała ze to wina fabryki to co innego ale on świadomie nas ocyganił i okna będą miesiąc później

 

dobra szkoda pisać bo i tak wiem że swój broni swego wiec Ci sie nie dziwie Jareko

tylko dziwne jest ze ty pomimo swojego profesjonalizmu nie przyjmujesz nigdy słowa krytyki :roll:

 

 

BETI - nie wydaje mi się żeby fabryka prawdę Ci mówiła. Jeśliby żeczywiście nie wiedzieli jak sprzedawca Cię szatkuje (terminy realizacji + pieniądze) to by Go wywalili na bruk jak by się o tym dowiedzieli a powód to brak kompetencji w działaniu na wielu płaszczyznach.

Myślę, że niebawem zamontują Ci okna ale...to FORUM jest min. miejscem na opiniowanie FIRM i ich PRODUKTóW dlatego uważam, że powinnaś ujawnić nazwę FIRMY co pozwoli uniknąć podobnych kłopotów dla nas wszystkich !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamontowane okna na profilu Gealan, no i rozczarowanie w ddzwiach balkonowych i oknie od strony wiatru podczas silnego tegoż wiatru jest gwizd. W drzwiach balkonowych szpara taka że aż czuć na ręku. Rozumiem że to jest niedopuszczalne jutro przychodzą ludzie z firmy (Okno Plast Rąbień) oglądać.

Ale obejrzałem resztę okien i właściwie we wszystkich można włożyć kartkę papieru między uszczelkę skrzydła o ościeżnicę - czy coś takiego jest dopuszczalne?

 

...nie, nie jest dopuszczalne. Firma OKNA Rąbień ma tzw serwis gwarancyjny i na pewno odwiedzą Cię w celach tzw. regulacji skrzydeł. Niestety, ale jakość wyrobów tej firmy się pogorszyła ostatnimi czasy z powodu zmiany dostawcy okuć. Zmienili na niższej jakości co skutkuje takimi sytuacjami jakich doświadczasz ale ...miejmy nadzieję, że sprawa skończy dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy slyszeliscie cos o firmie Plastorama z Warszawy?

Mam do wyboru okna na profilu rehau (wlasnie z plastoramy), ewntualnie veka (to juz inna firma) i nie wiem, co wybrac.

Poprosze o jakies sugestie.

 

PLASTORAMA ul. Lucerny - firma rodzinna z 8 letnimi tradycjami. Jakość, terminowość i serwis na wysokim poziomie.

Pozdrawiam

No to wiem juz, ze z Plastorama warto.

Ale mam jeszcze jedna firme na oku, czy znacie? i co sadzicie o profilach Thyssen Polymer? Profil 5 komowrowy ARCADE, Okucia TITAN SIEGENIA, Szyba TERMO 4/16/4 k=1.0

 

Firma sie zowie Lucaplast miesci sie przy Redutowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie, nie jest dopuszczalne. Firma OKNA Rąbień ma tzw serwis gwarancyjny i na pewno odwiedzą Cię w celach tzw. regulacji skrzydeł. Niestety, ale jakość wyrobów tej firmy się pogorszyła ostatnimi czasy z powodu zmiany dostawcy okuć. Zmienili na niższej jakości co skutkuje takimi sytuacjami jakich doświadczasz ale ...miejmy nadzieję, że sprawa skończy dobrze.

 

Pozdrawiam

 

moje Okno Plasty mają okucia Siegenia czyli jeszcze przed zmianą. Muszę przyznać że we wszystkich napotkanych oknach plastikowych sprawdzam tą szczelinę od strony zawiasów i w większości okien jest taka szczelina że można włożyć kartkę papieru, więc może jest to niedopuszczalne ale powszechnie występujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się co u mnie.

Mam mały niesmaczek z Gabauerem. Zamontowali okna, ale miałem parę uwag. M.in skopali przesówkę: na dolnej krawędzi jest aż 7 zaczepów a, grzybków 3! Ślady po nawiercaniu i zasilikonowaniu. Chyba jakiś uczniak nie mógł trafić. A na boku z kolei 3 grzybki, a dwa zaczepy, jeden chodzi w powietrzu. Brzydka wkładka, brak długiej klamki, i ogólnie gdzies regulacja, gdzies lakier odchodzi i tego typu poprawki. Natomiast problem polega nie na tym, że sa drobne błędy, tylko że ze strony firmy jest całkowity brak reakcji na reklamację (wpisaną do protokołu odbioru). W końcu jak sie udało porozmawiac z człowiekiem od reklamacji (dostałem telefon do samego właściciela), to usłyszałem, że jada w moje rejony, ale mają pilniejszą robotę i nie dadzą rady i że może za dwa tygodnie. W sumie prawie dwa miesiące od montażu i jeszcze końca nie widać..

Nie do końca jarzę problem :roll: więc po kolei:

1. jakie są wymiary twojego skrzydła i jaka jest to wersja przesuwki: uchylno- przesuwna, przesuwne, automat....zwykłe czy antywłam???po za tym-skąd wiesz, że każdemu grzybkowi powinien odpowiadać 1 zaczep :lol: to nie jest takie oczywiste. :wink:

2. otwory sylikonowane- fakt, nie powinno ich być, pewnie ktoś się pomylił na okuwaniu,może montażyści coś kombinowali?

3. kto montował: dealer czy producent? reklamację wysyła się najpierw do tego kto wystawił fakturę.

4. jaka wkładka jest brzydka?

5 lakier ochodzi sam? :o pewnie gdzieś obdarty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamontowane okna na profilu Gealan, no i rozczarowanie w ddzwiach balkonowych i oknie od strony wiatru podczas silnego tegoż wiatru jest gwizd. W drzwiach balkonowych szpara taka że aż czuć na ręku. Rozumiem że to jest niedopuszczalne jutro przychodzą ludzie z firmy (Okno Plast Rąbień) oglądać.

Ale obejrzałem resztę okien i właściwie we wszystkich można włożyć kartkę papieru między uszczelkę skrzydła o ościeżnicę - czy coś takiego jest dopuszczalne?

Jeżeli są dobrze zamontowane to mała regulacja załatwi problem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam zamontowane okna na profilu Gealan, no i rozczarowanie w ddzwiach balkonowych i oknie od strony wiatru podczas silnego tegoż wiatru jest gwizd. W drzwiach balkonowych szpara taka że aż czuć na ręku. Rozumiem że to jest niedopuszczalne jutro przychodzą ludzie z firmy (Okno Plast Rąbień) oglądać.

Ale obejrzałem resztę okien i właściwie we wszystkich można włożyć kartkę papieru między uszczelkę skrzydła o ościeżnicę - czy coś takiego jest dopuszczalne?

Jeżeli są dobrze zamontowane to mała regulacja załatwi problem :lol:

niestety trzeba pogodzic sie z tym ze przy samym dolnym zawiasie (do ok 10cm od niego) w 99% wypadkow jest mala szczelina i bedzie. Wiekszosc okuc nie ma mozliwosci regulacji docisku skrzydla w tym miejscu i stad sie to bierze.

Podobnie bardzo czesto jest szczelina przy gornej rozworce i jest ona dla odmiany spowodowana tym ze ramie rozworki dotyka do uszczelki same wzgledem skrzydla nie badac uszczelnionym.

Taka jest uroda okuc obwiedniowych i niestety - albo polubic albo okna zamawiac u stolarza ze starym systemem zamykania (klamka i dwa rygle -gora/dol, oraz stale zawiasy po przeciwleglej stronie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jeszcze jedna firme na oku, czy znacie? i co sadzicie o profilach Thyssen Polymer? Profil 5 komowrowy ARCADE, Okucia TITAN SIEGENIA, Szyba TERMO 4/16/4 k=1.0

 

Firma sie zowie Lucaplast miesci sie przy Redutowej.

Profil z kształtu dosyc ładny, dowiedz się kto jest producentem, bo Lucaplast chyba nie :roll: -otworzył się na Redutowej parę miechów temu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko, Pchełek i inni fachowcy!

 

Zwracam sie do Was z prosba o porade - mam drzwi balonowe 150cm szer. z ruchomym slupkiem i z niskim progiem (tzw. win step) z Oknoplastu Krakow. Są one zamontowane na kotwach w porotermie i od dołu były podparte małymi deseczkami, które wylewkarze wyjęli

Po wylewach zauważyłam że próg nie trzyma się podłoża (czyli wylewki) tylko rusza się - aby zamknąć pierwsze skrzydło drzwi to muszę z drugiej strony przycisnąć próg noga :( :(

 

co z tym zrobić? podpowiadają mi żeby przykręcić to kołkiem, ale mam opory przewiercać ten próg... może jakiś klej albo pianka??

 

czy próg nie będzie przemarzał w zimę (ściany mam poroterm+styropian)? przed polozeniem tarasu chyba trzeba wcisnac przy progu pasek styropianu?

 

Boje sie takze ze taki 'latający' próg będzie łatwo/łatwiej podważyc złodziejowi (mam okucia w2)

 

ponizej fotki ilustrujace mój problem

http://img509.imageshack.us/img509/1213/okno1bg7.th.jpg

http://img426.imageshack.us/img426/679/okno2oj0.th.jpg

 

dziekuje za rade

 

Pozdrawiam,

Toya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, skoro prog wstaje (bo tak to wyglada) pozostaje tylko go przykrecic dyblem lub sprobowac podlac pod niego klej do plytek (watpliwe trzymanie w perspektywie kilku lat)

Jesli dybel to przestrzen pod progiem wypelnic piana by ocieplic to miejsce. Aaaaa...jeszcze jedno - tam gdzie bedzie dybel podloz kliny PVC by pod naciskiem stopy prog na pianie sie nie opuscil

Hmmm.... coz..... a wystarczylo nozke o 4 cm wyzej podnosic ;)

Inne niebezpieczenstwo istnieje - wyjete "deseczki", ktore podparciem dla calego balkonu byly, moga teraz zaowocowac jego niekontrolowanym opuszczeniem i dopiero bedzie bol

A co przemarzania.... poczekaj, po co Cie od razu straszyc

Juz tu kiedys wspomnialem o stosowaniu pewnych rozwiazan konstrukcyjnych dobrych do innej strefy klimatycznej a nie u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przy oknach balkonowych owieranych najpierw przez uchylenie a potem odsuniecie nie trzeba tak skwapliwie dbac o czystosc? Czy mozna zostawiac uchylone okno wielkosci 175x220, czy to jest bezpieczne?

Zastanawiam sie czy z taka przesowka nie jest wiecej klopotu niz ona jest warta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...