Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

SALAMANDER to taki AUDI A6 - ewentualnie Merc klasy S - szczegolnie ten 5-komorowy - nie ma bielszych i gladszych profili na rynku - moze schuco CT 70 mu dorownuje [ale biela nie]

 

Hihihi. Niezle, niezle. Miło to słyszeć. Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw praktycznie rzecz biorąc już się zdecydowałem na Schucco CT 70 Cava na parter (gdzie w zasadzie nie ma ani jednego "sypialnego" pomieszczenia), z racji ceny (przede wszystkim) nizszej niż SI 82 i przy okazji "łuku antywyważeniowego" (co bedzie dodatkowym plusem w wypadku parteru) oraz Schucco SI 82 na pietro. Niestety całość w SI 82 przekracza moj wspolczynnik akceptowalnosci wydatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i widzsz pchelek warto się jednak pytać i dużo czytać przed każdą robotą jakiegoś " fachowca "

więc zawsze duzo dużo czytamy i się sami dokształcamy, bo niestety nie wierze w kompetencje naszych fachowców, dlatego też większość rzeczy robimy sami, bo wiem że mozemy zrobić mnustwo rzeczy lepiej 8)

a tak pozbyła się tysiąca :-?

choć nie powiem oprócz tych dwuch wpadek okna mysle ze są dość dobrze zamontowane :)

Jareko i właśnie dlatego montaz okien jest także moim problemem :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Problem dotyczy ściany trójwarstwowej i montażu drzwi balkonowych z wysokim progiem. W piątek będą robione wylewki. Pytanie - czy wylewka ma wchodzić pod okno i okno ma się na niej opierać? Czy też okno może się opierać na cegłach czy deskach a wylewka nie dochodzi do okna. Z tego co udało mi się znaleźć w tym temacie zrozumiałam, że to drugie rozwiązanie jest tymczasowe i należy zrobić tak jak w wersji pierwszej. Dobrze myślę?

 

 

Korzystając z okazji chciałabym bardzo sedecznie podziękować Staremu za pomoc w rozwiązaniu problemów związanych z montażem okien i rolet w ścianie trzywarstwowej, który to temat nie jest tematem łatwym, zwłaszcza jeśli chce się schować skrzynki i prowadnice i jeszcze wymurować sobie ceglane parapety. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.

 

Pozdrawiam :)

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko,

Okien jeszcze nie mam ale sprzedawca wspominał, że chcą je zamontować na podporach z cegły lub drewna. To znaczy, że jak zrobię wylewkę odpowiednio głęboko (jak głęboko? - okna drewniane) to nie będą potrzebne te podpórki?

jj

PS Ależ trzeba być czujnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AbrahaM3K - no !!!!!!!!!!!!!!! schuco SI 82 to taki maybach - jeszcze go w akcji osobiscie nie widzialem - ale i CT 70 cava jest REWELACYJNA - co do bieli w schuco i w salamander - te bielsze [bo sa takie] sa drozsze bo i technologia ich produkcji jest inna -= te biel to sie uzyskuje przez stosowanie specjalnych uszlachetnionych mieszanek ale takze przez polerowanie powierzchni profili - z tego co mi wyjasnial producent salamandra to do tych niezwykle bialych profili [i jednodzesnie gladkich - tak ze wygladaja jak aluminiowe] to stosowane sa specjalne ustniki - podobno polerowane - ale tak do konca to sam nie wiem jak to sie robi - podejrzewam ze jest to tajemnica firmy i ze tego do konca nie wyjasnia - w kazdym razie i schuco i salamander to ekstra systemy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam, technologia technologia ale salamander jest bielszy glownie dlatego ze ich okna sa okleinowane - tzn kolor nie pochodzi z masy tylko z wierzchniej warstwy "okleiny"

ha ha ha ha ha alem sie usmial

dowcip roku a moze nawet stulecia

rodick - kto Ci taka goopote powiedzial?

 

Ahem,

Inwencja twórcza niektórych dealerów jak widać nie zna granic. Sam (robiąc obchód za oknami) miałem okazje usłyszeć informacje tak odbiegające od rzeczywistości, że głowa boli. Gdyby nie lektura tego wątku, to mógłbym niestety uwierzyć i wpuścić się w maliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A mi właśnie dzisiaj zamontowali oknoplasta na profilach veka, w kolorze złoty dąb. wiem, wiem, słyszałem wiele złego ale i dobrego o tych oknach. wyglądają fajnie, szczególnie te z łukami. generalnie oczywiście wolałbym schucko od Jareko ale niestety ...finanse. jeszcze raz Sorka Jareko że cię ciągałem po budowie. aha, co z tymi dodatkowymi "dziurkami" w oknach? da sie to zrobić? moze przerobimy tego oknolplasta na "maybacha" :-)

powodzenia dla wszystkich przyszłych i obecnych posiadaczy okien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jeszcze raz Sorka Jareko że cię ciągałem po budowie. aha, co z tymi dodatkowymi "dziurkami" w oknach? da sie to zrobić? ...

Spoko - od tego jestem by po budowach sie szlajac a gdyby kazdy u mnie po takiej wizycie okna zamawial juz maybachem bym jezdzil ;)

Jak pojawi sie kolopot - daj znac - zrobimy troszke dziurek i bedzie OK

A Oknoplast - nie czytaj negatywnych postow - dobra firma a kazdej wpadki sie zdarzaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Oknoplast - nie czytaj negatywnych postow - dobra firma a kazdej wpadki sie zdarzaja

 

Krakowski Oknoplast? Owszem, dobra. Sam mam ich dwa okna (z 1997/8 roku) o dość nietypowych wymiarach (stara kamienica), czyli 8-9 letnie, na 5-komorowym profilu VEKA i złego słowa nie mogę powiedzieć o profilu/oknach. Służą bez śladu kłopotów do dziś. Z montarzem już tak różowo nie było. Pierwsza ekipa była wprostw wzorcowa, wszystko jak trzeba, włącznie z folią w charakterze izolacji.. Druga niestety chciała przy wykończeniówce (samo osadzanie w otworach OK) iść na łatwizne, trzeba było na ręce patrzeć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tak w ramach dopytania jaki to może byc ew kłopot, żebym wiedział jak go zdiagnozować.

w przypadku braku lub za malekj ilosci otworow odpowietrzajacych zewnetrzna komore okno "puchnie", z lekka sie wykrzywiaja profile i pojawiaja sie klopoty z zamykaniem w sloneczny dzien - to pierwsze objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...