Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Proszę o pomoc! Zupełnie nie wiem, co wybrać..... Strasznie się zakręciłam. Czytam Wasze porady, ale...... już sama nie wiem :roll:

 

Okna antywłamaniowe pcv:

 

18 528 Ferno design

24 600 MS Okna

27 000 (około - wycena mało czytelna) Jezierski

21 500 Oknoplast

 

Drewniane antywłamaniowe:

 

22 900 Ferno design

30 000 około MS Okna

30 000 około KRC

40 000 niecałe Gebauer

 

Czy za markę dużo trzeba dopłacić?

 

Grazia111 ja nie ujmowałbym w ten sposób wysokości ofert. Każdy producent ma swoja politykę cenową związaną m.in z aktualną ilością zamówień i dbałością o jakość. Każda z tych firm to znani producenci na rynku okiennym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim razie proszę o radę byłam i chyba zdecydowaliśmy się na Schuco gdyż przekonali nas że zrobią takie okna:

1) 240cm x 225cm -dzielone na pół i słupek ruchomy UR

2) 240cm x 140cm -dzielone nie symetrycznie i słupek ruchomy UR

3) 210cm x 210cm- dzielone na pół słupek stały

4)210cm x 100cm fix

5)240cm x 100cm UR

 

Mam wiec takie pytania:

1)czy da sie bez problemu takie okna wykonac bo Salamandre mówił że nie

2)czy da się zrobić P4 i pełny antywłam

3)czy przy P4 nadal jest mozliwosc zrobienia mikrowentylacji(schucco ma takie rozwiązanie)i czy nadal mozna zachować stopniowanie uchyłu?

 

 

 

Bardzo proszę mądych ludzi w tej dziedzinie o odpowiedzenie mi i powiedzenie o czym jeszce powinnam wiedziec ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) 240cm x 225cm -dzielone na pół i słupek ruchomy UR

skoro sa takimi kozakami niech robia - biale czy kolor? poprzeczka jest czy nie? 2400 to wysokosc oczywiscie?

2) 240cm x 140cm -dzielone nie symetrycznie i słupek ruchomy UR
nie widze klopotu, oczywiscie z poprzeczka

3) 210cm x 210cm- dzielone na pół słupek stały
bez problemu

4)210cm x 100cm fix
tym bardziej :)

5)240cm x 100cm UR
takze klopotu nie widze ale z poprzeczka

 

1)czy da sie bez problemu takie okna wykonac bo Salamandre mówił że nie
W Salamandrze na pewno nie a w Schuco jednak klopot widze w poz.1

2)czy da się zrobić P4 i pełny antywłam
nie powinno miec znaczenia - to tylko bardziej obciaza zawiasy, nic ponad to

3)czy przy P4 nadal jest mozliwosc zrobienia mikrowentylacji(schucco ma takie rozwiązanie)i czy nadal mozna zachować stopniowanie uchyłu?
zrobic mozna choc jesli takie okna otrzymuje to i tak demontuje rozszczelnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Serdeczne dzięki

I tak w żadych oknach nie ma poziomej poprzeczki, więc zapytam gdzie powinna być ? I co zrobić z tym dużym oknem?

Tak 240cm to wysokosć?

 

Napisał jareko:zrobic mozna choc jesli takie okna otrzymuje to i tak demontuje rozszczelnienie --

tzn jak mam to rozumiec mozna prosciej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli kolor to samobojca jest dealer i Ty - gabaryty przekroczone i to na maksa i nie znam profilu w ktorym mozna cos takiego zrobic

 

demontuje sie teki jeden element z oscieznicy uniemozliwiajac pozostawienie okna w pozycji "rozszczelnione" dla wlasnego bezpieczenstwa- w tej pozycji okno nie jest antywlamaniowe - wyjatek stanowia nowe okucia Winkhausa ktore przy rozszczelnieniu spelniaja wymagania klasy WK-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem samobojca bo kompletnie sie na tym nie znam wiec szukam porad tu.Oni powiedzieli ze wykonaja i dadza gwarancję.

Jedank proszę Cie abys mi doradził co z tym duzym oknem zrobić?

Oni stosują okucia Winkhausa.

Zależy mi w tym oknie zebym mogła wyjsc na taras i miec spory otwor jakie mozna tu zrobic rozwiazanie?

Dodam ze ani słowem mi nie wspomnęli że się czegos tu nie da, dopiero zaczełam sie zastanawiac jak mi powiedzieli u Salamandra?

Czy w tych oknach tez cos jest potrzebe :240x140,240x100;skoro pytałes o poprzeczkę?Też inaczej sie ich nie rozwiaże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo by odpowiadac a ja juz musze odejsc od kompa

powiem moze przewrotni

idz do Salamandra - tam wyglada na to ze uczciwy przedstawiciel pracuje i doradzi dobrze. Ten....wybacz, ale w mojej ocenie jest do d...

Schuco bedac systemem o wyjatkowej sztywnosci i mozliwosciach nie dopuszcza takich wymiarow i basta. Wyzej masz podane maksymalne wysokosci i szerokosci w tabelce jaka powtorzylem

niech wypowiedza sie tez inni spece od okien

sorki - musze odejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na inne opinie

A co to ma oznaczać? Masz nadzieję, że ktoś jednak przyklaśnie temu samobójcy-wykonawcy? Nikt kto siedzi w tym biznesie jakiś czas tego nie zrobi. Rozmiar 225x240 w kolorze chora wizja projektanta. W większości systemów bezpieczna i rozsądne rozmiary balkonu ze słupkiem ruchomym to 180x220 i to z przewiązką. Zwiększenie wysokości do 230 jest do przyjęcia. Jednak z szerokością byłbym ostrożny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę nie czepiać się słówek.

 

Czekam na inne opinie chodziło mi jak rozwiazać ten problem -wykonac takie okno uzywajac innych rozwiązań.Mam takie duże okna i zalezy mi na duzym wejsciu i szukam rad?Ja sie na tym nie znam a jareko niestety musiał mykac,dlatego tak napisałam nic nie mowiac ani słowem ze zrobie takie okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie czepiać się słówek

Ok. Może źle to odebrałem...

Rozmiar 225x240 można wykonać jako patio (przesówka) chociaż funkcjonalność tego rozwiązania przy tej szerokości jest dyskusyjna. Za to z technicznej strony bez zastrzeżeń. Można też podzielić na 3 części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Mam takie duże okna i zalezy mi na duzym wejsciu i szukam rad?Ja sie na tym nie znam ...

i odpowiem Ci Aguniu tak

Tym bardziej, nie znajac sie, nie daj sobie wmowic ze takie "cus" bedzie dobrze funkcjonowac i ze gwarancje bedziesz miec. Gwarancja to papier, nic nie znaczacy wbrew pozorom papier a okno bedziesz miala w domu caly czas. Pchelek juz do kilku takich klientow mnie wyslal i zobaczylem cuda ale tez totalny brak wyobrazni Inwestorow i przeswiadczenie ze gwarancja to juz oznacza ze "cus" bedzie pozniej funkcjonowac. Firmy jak meteory - jednego dnia sa drugiego nie ma i gwarancja nadaje sie do powieszenia na gwozdziu w slawojce. Brutalne - ale prawdziwe

 

Co zrobic?

niewiele masz mozliowosci bo dla balkonu dwuskrzydlowego szerokosc za duza (o wysokosci nie wspomne) a dla innych rozwiazan by dobrze funkcjonowaly za mala

I tu masz Aguniu klopot - niestety

Jedyne wyjscie - podzielic na trzy i dac z boku fiksa (stale szklenie) a reszte jako balkon dwuskrzydlowy z ruchomym slupkiem. Przy tej wysokosci (choc to mimo wszystko szalenstwo) szerokosc maksymalna dwuskrzydlowki to 1200 no mze 1300 - musialby sie temu dokladnie przyjrzec technolog

A swoja droga - podaj namiary na PRODUCENTA ktory na takie cus chce Ci dac gwarancje i to 10 letnia - na stos z takim ;) na stos ktory sam podpale ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...