Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:) Pchelek, Jareko skierował mnie do ciebie po odpowiedz:Kto robi drewniane profile do okien pasywnych?Czy mozliwe jest zrobienie przesuwnych drzwi tarasowych w tym standarcie?Wiem, że koszt okien spory, ale pocieszam sie, że i tak większosć to będa fixy!

Pozdrawiam

 

Firma URZęDOWSKI robi okna na kantówce grubości 88 mm - marak GALUX (nie jestem pewien do końca nazwy brandu ale mniej więcej tak się nazywa). Standardowa grubość wg. normy DJ 68 to 68 mm. Wydaje mi się, że w Polsce nikt nie pracuje na grubszych kantówkach.

Natomiast w Europie a konkretnie w Niemczech są produkowane okna drewniane do tzw "passiv haus" ze specjalnej kantówki z wkładem temicznym (pianka) o łącznej grubości 120 mm !!! Na targach w Norymberdze w 2004 roku cena takiego okna w rozmiarze 1500 x 1500 wynosiła ok. 2000 EURO/1szt co nawet dla inwestora zachodniego było ceną stosunkowo wysoką aczkolwiek nie dokońca odstraszającą (sprzedawało im się tego trochę). Współczynnik "U" takiego okienka to ) to 0,8 W/m2K i były na to papiery z Rosenheim. Konstrukcja kantówki była opatentowana co byłoby kolejną przeszkodą do przeniesieni jej na Polskę.

 

Pozdrawiam 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, sama znalazłam tylko Gebauera i o cenie nie wiem nic, ale pewnie szokujaca. Skontaktuję się z Sokółka i napiszę, ile takie coś kosztuje. Chyba jest na forum troche zainteresowanych pasywnymi rozwiazaniami.

Ktoś jeszcze to robi?To znaczy takie okna w drewnie?A może ktoś juz użytkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Szaruś tak pisał o swoich ciepłych oknach:

Ja zrobiłem tak.

 

a) kupiłem w firmie polskiej szklenie Ug=0,6 z szybą P4 (305 PLN + VAT + 10 EUR transport na Węgry) i ciepłą ramką Termix

 

b) kupiłem w firmie niemieckiej "kantówkę kanapkową" o współczynniku Ur=0,76 W/m2K (koszt brutto 17 EUR/mb + 2 EUR/mb transport na Węgry)

 

c) dałem to stolarzowi, który dorzucił okucia Roto NT WK2, uszczelki, itp. i zrobił z tego okna (okna są super, jestem bardzo zadowolony).

 

Koszt wyniósł mnie około 20-30% więcej, niż za zwykłe (bez P4) okno drewniane (Ug=1,1) dobrej jakości w firmie okniarskiej.

 

A szyby heat mirror nie za bardzo nadają sie do domów pasywnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-? E...why not?

Bo nie ma zysków od słonca, tak?

Ja bym chciała te szyby tylko do przesuwnych drzwi tarasowych, bo taras wychodzi mi na połudn. zachód- kierunki mam , niestety,letko po skosie. A poza tym, ja się absolutnie przy takiej szybie nie upieram, za mało o niej wiem.(a jeszcze mniej o cenie, być może tylko zastękam, jak się o niej dowiem) Tylko tak sobie pomyslałam, że w miejscu najwiekszego przeszklenia, w wysokim pomieszczeniu, jakim bedzie salon, przydałaby się szyba , która wiecej ciepła "zatrzyma", własnie po to, żeby wyrównac "niedostatek" jakim jest ukierunkowanie działki.

Oczywiscie, tak naprawde to nie mam pojęcia, czy jest jakiś sens w tym, zeby w jedno okno ładować taki heat mirror, a pozostałe robić inne.Mnie w sumie wychodzi ze tak, ale z liczeniem to u mnie nie jest najlepiej. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko do fachowców - czy zdecydować się na nawiewniki w oknach? Jeśli tak, to w których? Sprzedawca w salonie okiennym twierdził, że nawiewniki powinny być tylko w pomieszczeniach gdzie jest duża wilgoć, czyli w łazienkach/pralniach itp. A w muratorze wyczytałam, że nawiewniki należy robić wszędzie tylko nie w łazienkach. Tak więc dwie zupełnie odwrotne opinie. Jak to wygląda?

Możecie mi polecić jakiegoś dobrego dostawcę okien z Gdańska i okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Szaruś tak pisał o swoich ciepłych oknach:

Ja zrobiłem tak.

 

a) kupiłem w firmie polskiej szklenie Ug=0,6 z szybą P4 (305 PLN + VAT + 10 EUR transport na Węgry) i ciepłą ramką Termix

 

b) kupiłem w firmie niemieckiej "kantówkę kanapkową" o współczynniku Ur=0,76 W/m2K (koszt brutto 17 EUR/mb + 2 EUR/mb transport na Węgry)

 

c) dałem to stolarzowi, który dorzucił okucia Roto NT WK2, uszczelki, itp. i zrobił z tego okna (okna są super, jestem bardzo zadowolony).

 

Koszt wyniósł mnie około 20-30% więcej, niż za zwykłe (bez P4) okno drewniane (Ug=1,1) dobrej jakości w firmie okniarskiej.

 

A szyby heat mirror nie za bardzo nadają sie do domów pasywnych.

 

 

17 EUR/1mb - wysoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do naszego goru jakiej firmy wybrac szyby i okucia do okien kotre wykona sotlarza. Mam namysli marki.

Ze wzgledu na fakt ze okna wykonane przez producenta kosztuja okolo 70tys zl . Podjelismy decyzje ze wujkiem ( ma wlasny zaklad stolarski) ze wykona owe okna. On tam ma juz swoich stalych dostawocw od szkla i okuci, ale Ja chciaelm sie upewniec czy nie mozna aby kupic czegos lepszego nowoczesniejszego

 

Dzieki za ewe. odp

 

zender

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stolarz nie ma takich urzadzen zeby ci wukonac okna jednoramowe [DJ-68] - do tego sa potrzebne specjalne frezy - lakierowanie tez nie jest proste - co pedzlem ci to pomaluje - slady beda - okna maluje sie natryskowo - gdzie ten stolarz kupi - lub jak zrobi krawedziaki do tych okien - ty sobie najpierw poogladaj okna jego produkcji - a potem okna z profesjonalnej fabryki - wyjdzie ci to drozej - bo okuc to nie kupisz na sztuki - podobnie szyby zamowione indywidualnie beda kosztowaly dwa razy wiecej - a skad farby i lakiery - odpusc sobie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek, Oktim produkuje okna 5 komorowe, okucia Roto, szyby Press Glasu, U=1.0, chyba ci o to chodziło...

 

A co do firmy OknoPlast Kraków, polecacie, bo mam dobrą ofertę, no i tak sie zastanawiam. Te dwie firmy przedstawiły mi oferte cenowa na tym samym poziomie, dlatego tez nie wiem ktora wybrac, obstaje za Oknoplastem ale doradzcie, proszę!!!!

 

Dzięki za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :-)

Pchełek / jareko - jak to jest z tymi nawiewnikami i oknami w Gdańsku?

???? nie panimaju ;)

 

kilka maili wyżej zadałam pytania w sprawie nawiewników i dobrych punktów sprzedaży w Gdańsku, ale pozostały bez odpowiedzi, więc chciałam się przypomnieć :D i liczyłam na odpowiedzi. Na wszelki wypadek przeklejam:

 

mam pytanko do fachowców - czy zdecydować się na nawiewniki w oknach? Jeśli tak, to w których? Sprzedawca w salonie okiennym twierdził, że nawiewniki powinny być tylko w pomieszczeniach gdzie jest duża wilgoć, czyli w łazienkach/pralniach itp. A w muratorze wyczytałam, że nawiewniki należy robić wszędzie tylko nie w łazienkach. Tak więc dwie zupełnie odwrotne opinie. Jak to wygląda?

Możecie mi polecić jakiegoś dobrego dostawcę okien z Gdańska i okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam punktow handlowych w Gdansku ale mozesz przeciez zamowic u producenta np. Aereco (maja swoja strone)

przy wentylacji grawitacyjnej i przy pewnych upodobaniach uzytkownikow (nie lubia swiezego powietrza i nie wietrza) nawiewniki powinny byc w kazdym pomieszczeniu z uwaga na toze w kuchni zamiast higrosterowalnych lepsze sa mechaniczne.

Ile ich potrzeba? pal szesc obliczenia krotnosci wymiany - praktyka nowych osiedli gdzie w kazdym oknie jest nawietrzak dowodzi ze wystarczy jeden na pomieszczenie a nie na okno. Ludzie i tak zamykaja je w wiekszosci

Pamietaj o jednym - wentylacja grawitacyjna dziala tylko wtedy gdy w miejsce wychodzacego powietrza dostarczasz nowe - niby truizm a jednka nie kazdy o tym wie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie :-)

Pchełek / jareko - jak to jest z tymi nawiewnikami i oknami w Gdańsku?

???? nie panimaju ;)

 

kilka maili wyżej zadałam pytania w sprawie nawiewników i dobrych punktów sprzedaży w Gdańsku, ale pozostały bez odpowiedzi, więc chciałam się przypomnieć :D i liczyłam na odpowiedzi. Na wszelki wypadek przeklejam:

 

mam pytanko do fachowców - czy zdecydować się na nawiewniki w oknach? Jeśli tak, to w których? Sprzedawca w salonie okiennym twierdził, że nawiewniki powinny być tylko w pomieszczeniach gdzie jest duża wilgoć, czyli w łazienkach/pralniach itp. A w muratorze wyczytałam, że nawiewniki należy robić wszędzie tylko nie w łazienkach. Tak więc dwie zupełnie odwrotne opinie. Jak to wygląda?

Możecie mi polecić jakiegoś dobrego dostawcę okien z Gdańska i okolic?

 

1-BRACIA BERTRAND

2-TECHNIKA OKIENNA

 

Na pewno jest jeszcze kilku rzetelnych producentów ale niestety na północy jestem tylko raz w roku w wakacje. Za tych co podałem to gwarantuje bo mój kolega utrzymuje z nimi kontakty .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, sama znalazłam tylko Gebauera i o cenie nie wiem nic, ale pewnie szokujaca. Skontaktuję się z Sokółka i napiszę, ile takie coś kosztuje. Chyba jest na forum troche zainteresowanych pasywnymi rozwiazaniami.

Ktoś jeszcze to robi?To znaczy takie okna w drewnie?A może ktoś juz użytkuje?

 

Internorm robi drewniano aluminiowe okolo 0,70.

 

http://www.internorm.com.pl/

 

http://www.internorm.at/images/img_250_235/11_edition.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...