Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Do doradcow-- był dziś facet na pomiarze okien i doradził nam, aby w związku z kolorowymi profilami zamontować okna na DYBLE. Powiedział, że slońce może im zaszkodzić.

Są to okna tarasowe- typowe dość wymiary.

Coś mi się te dyble żle kojarzą :( :-?

Poradżcie- czy nie wystarczą kotwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o oknach galux urzędowskiego?czy one faktycznie są U=0,5?

(pakiet trojszybowy)

grube toto jest ale czy cieple to wlasnie nie wiem

 

i czy mogę podpytac jaki system otwierania okna tarasowego przesuwnego jest lepszy? przekopuje się przez miliardy postów na ten temat ale gdyby ktos był uprzejmy mi przypomniec bylabym superwdzięczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą nie widziałem nigdzie obliczeń (a tym bardziej potwierdzonych przez jakiś liczący się ośrodek badawczy) dla Galux-ów. Szkoda - bo to dość innowacyjny produkt jak na drewno. Niestety zamówienie go z realizacją w jakimś rozsądnym (i realnym) terminie jest z tego co mi wodanowo niemożliwe :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im grubsze drewno tym wyraźnie cieplejsze - to nie podlega dyskusji. W przeciwieństwie do pvc gdzie polepszenie współczynnika U jest minimalne

rzędu 0,15 W/m2K porównując profil 3 komorowy do 5 komorowego.

 

firma Urzędowski mogłaby pokusić o przebadanie marki galux pod kądem Uf. Myślę, że z szybą 0,7 całe okno miałoby ok. 1,0.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o okna drewniane to Sokółka ma takie 0,8.

Jeśli chodzi o plastiki to trzeba szukać profili bardzo ciepłych jak te Ideal 6000. Schuco i Rehau też chwalą się profilami do okien pasywnych. Do tego zestawy trzyszybowe o współczynniku 0,5-0,6 i tzw. ciepłe ramki. Wtedy okno wychodzi ok. U=0,8.

Ale rzeczywiście zależy też od wielkości itp.

Schuco ma fajny program do obliczania U okien opartych na ich profilach. Do ściągnięcia z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...