Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

a ja mam do Was pytanie trochę z innej beczki - chodzi mi o racjonalny dobór okuć

 

jaka wygląda statystyka miejsc przez które wchodzi złodziej do domu ??

 

w moim przypadku, ograniczając się do okien na parterze jako najbardziej narażonych na włamanie, mam następujące okna:

3 okna o wymiarze 150/120

1 okno 90/90 kotłownia

1 fix 180/230

i obok 1 tarasowe 180/230

 

we wszystkie okna chcę wstawić szybę P2 ale okucia ???

w oknie tarasowym z ruchomym słupkiem [profil schuecko Jezierskiego] mogą mi wstawić WK1 - okucia Winkhausa autoPilot - przedstawiciel twierdzi, że na to jest atest

czy w związku z tym jest sens w pozostałych oknach dawać okucia WK2 ??

czy nie wystąpi tu efekt słabego ogniwa w łańcuchu ???

 

uprzedzając odnośnie WK1 w oknie tarasowym - w przypadku innego okna balkonowego o wymiarach 180/200, czyli norma, też dano takie zalecenie

 

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

statystycznie ponad 90% wlamaan nastepuje poprzez wywazenie skrzydla

tu inwestycja w WK-2 zwroci sie spokojem i poczuciem bezpieczenstwa

Wybicie szyby to rzadkosc ale ma miejsce i tu niezbedne minimum to O-2 a najlepiej zaczac od P-2

 

jezierski moze okuc jako WK-2 ale na slupku z racji samych okuc Winkhausa nie bedzie zaczepow antywlamaniowych tym samym nawet okute jako WK-2 spenia wymagania WK-1

a czy jest sens? hmmmmm......zlodziej na 99% zacznie od jakiegokolwiek okna z ruchomym slupkiem - jest to zawsze najslabsze ogniwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest sens? hmmmmm......zlodziej na 99% zacznie od jakiegokolwiek okna z ruchomym slupkiem - jest to zawsze najslabsze ogniwo

ok to ile mniej więcej zajmie pokonanie WK1 w tym oknie tarasowym ???

będzie to kilka minut czy naście sekund ???

czy jest jakiś inny sposób poza okuciami i alarmem [mechaniczny !!!!] zabezpieczenia dodatkowo tego okna tarasowego

rolety odpadają !!!

 

planowałem zrobienie dużych przesuwnych okiennic, które miały mieć raczej charakter ozdobny i chronić przed nasłonecznieniem ale może by je jakoś wzmocnić i zrobić porządny rygiel zamykany od wewnątrz !!

 

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK-1 - kilka minut, majac porzadny wkretak w reku

WK-2 - wkretakiem nie ma szans - musi byc juz lom i to sporawy i czas wydluza sie jeszcz bardziej

konkretnej odpowiedzi ile minut to zajmie nie sposob udzielic - im wiekszy lom i osilek tym czas krotszy

i tu uwaga - okna PVC sa o wiele bardziej odrpone na wlamanie niz drewniane, dodatkowe kilka minut, do calkowietego ich sforsowania

dla porownania okno z okuciami standard - maksimum 20 sekund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanko.

 

Muszę zakupić okna i drzwi z salonu na taras z PVC i właśnie te drzwi z salonu na taras to mój problem. Otwór jest szerokości 360 cm wyokosc standard.

 

Chciałbym podzielić 360cm na trzy równe części po ok 120 cm i środkową zrobić rozsuwaną a dwie po bokach jako fix-y.

 

Doradzcie na jakiego producenta okien zwrócić uwagę bo jak narazie w dwóch punktach, w których okazję być miałem nikt się nie chce tego podjąć - jak twierdzą sprzedawcy drogo i rolki nie wytrzymują zbyt długo.

 

PS. Co sądzicie o HYDROPOLU i jego ofercie pod kątem stolarki okiennej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić 360cm na trzy równe części po ok 120 cm i środkową zrobić rozsuwaną a dwie po bokach jako fix-y.

 

Doradzcie na jakiego producenta okien zwrócić uwagę bo jak narazie w dwóch punktach, w których okazję być miałem nikt się nie chce tego podjąć - jak twierdzą sprzedawcy drogo i rolki nie wytrzymują zbyt długo.

 

i dobrze glowkujesz :)

A oni gadaja od rzeczy, wlasnie taka szerokosc skrzydla gwarantuje dobra jego prace choc faktycznie przesuwanie bedzie wymagalo lekkiej sily a nie klopotow z rolkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WK-1 - kilka minut, majac porzadny wkretak w reku

WK-2 - wkretakiem nie ma szans - musi byc juz lom i to sporawy i czas wydluza sie jeszcz bardziej

echhhhh

to jeszcze czy dołożenie dodatkowych okuć do okna z ruchomym słupkiem ponad WK1 będzie miało jakiś dodatni efekt ale nie atestowany ???

 

czy okucia innego producenta mają lepsze rozwiązania ???

przecież takich okien balkonowych i tarasowych z ruchomym słupkiem to jest chyba większość - czyli co alarm, pies i modlitwa ???

 

i jeszcze do statystyk - jak to jest złodziej słysząc alarm częściej ucieka czy pruje dalej licząc, że zdąży przed przyjazdem ochrony ????

 

 

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wentylacji grawitacyjnej i przy pewnych upodobaniach uzytkownikow (nie lubia swiezego powietrza i nie wietrza) nawiewniki powinny byc w kazdym pomieszczeniu z uwaga na toze w kuchni zamiast higrosterowalnych lepsze sa mechaniczne.

 

Jedna bardzo istotna uwaga do powyższego. W kuchni "z gazem" NIE WOLNO stosować nawietrzników higrosterowalnych. Bez większego problemu moge podać Ci przykłady kiedy zachodzi proces spalania lecz równocześnie NIE towarzyszy temu wzrost wilgotności w stopniu zauważalnym. W takiej sytuacji higrosterowalny nie "dopusci" potrzebnego powietrza, przez co mogą być poważne kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrahma - faktycznie zapomnialem dodac ze w takiej sytuacji konieczny jest nawietrzak staly a nie higrosterwalny ale tez w dobie polaczenia jadalni z kuchnia i jakze czesto z salonem moze okazac sie ze nawietrzak wogole nie jest niezbedny w kucni. Mamy od groma metrow szesciennych i duza powierzchnie z ktorej bedzie zasysane powietrze i okno daleko od kuchni wyposazone w nawietrzak moze (nie musi) selni swoje zadanie

A wogole najwazniejsza kwestia jest chyba to ze mozna je montowac w dowolnej chwili, nawet z zamontowane i uzytkowane okna

 

Jakub - coz, pod wzgledem okuc na ruchomym slupku Roto jest lepsze, ma okucia do slupka przystosowane. Oczywiscie ze wykonanie takiego okna w WK-2 bedzie lepsze niz w samym WK-1 - poszperaj w necie - nie raz dawalem link do strony ROTO - taaa poznasz szczegoly i roznice i o wlamaniach dowiesz sie jeszcze wiecej choc dane dotycza Niemiec a nie Polski - tu jest z lekka inaczej tzn. inne proporcje zdarzen

A jak sie zlodziej zachowa - a cholera go wie ;) to zachowanie nieorzewidywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abrahma - faktycznie zapomnialem dodac ze w takiej sytuacji konieczny jest nawietrzak staly a nie higrosterwalny ale tez w dobie polaczenia jadalni z kuchnia i jakze czesto z salonem moze okazac sie ze nawietrzak wogole nie jest niezbedny w kucni.

 

Pod tym się podpisuje, kiedy "w porywach" mamy gustowny murek między salonem i kuchnią to..

 

 

Mamy od groma metrow szesciennych i duza powierzchnie z ktorej bedzie zasysane powietrze i okno daleko od kuchni wyposazone w nawietrzak moze (nie musi) spelni swoje zadanie.

 

.. z dużym prawdopodobieństwem można przypuszczać że spełni, choć (jak sam zauważyłeś) nie musi.

 

Jednak w sytuacji kiedy kuchnia jest osobnym, pomieszczeniem wydzielonym wyraźnie, to "nie ma mocnych", ministerialne rozporządzenia i polska norma nakłada obowiązek zapewnienia odpowiedniego napływu świeżego powietrza. A same drzwi, układ pomieszczeń może być albo niewystarczający albo.. skutkować wadliwą cyrkulacją i rozwlekaniem zapachów po całym lokalu.

 

Temat reguluje łącznie 9 norm

PN-89/B-01410 Wentylacja i klimatyzacja. Rysunek techniczny. Zasady wykonywania i oznaczenia

PN-83/B-03430 Wentylacja w budynkach mieszkalnych, zamieszkania zbiorowego i użyteczności publicznej. Wymagania

PN-67/B-03410 Wentylacja. Wymiary poprzeczne przewodów wentylacyjnych.

PN-73/B-03431 Wentylacja mechaniczna w budownictwie. Wymagania

PN-89/B-10425 Przewody dymowe, spalinowe i wentylacyjne murowane z cegły. Wymagania techniczne i badania przy odbiorze

 

PN-68/B-01411 Wentylacja. Urządzenia i elementy urządzeń wentylacyjnych. Podział, nazwy i określenia

PN-76/B-03420 Wentylacja i klimatyzacja. Parametry obliczeniowe powietrza zewnętrznego

PN-78/B-03421 Wentylacja i klimatyzacja. Parametry obliczeniowe powietrza wewnętrznego w pomieszczeniach przeznaczonych do stałego przebywania ludzi

PN-87/B-03433 Wentylacja. Instalacje wentylacji mechanicznej wywiewnej w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Wymagania

 

..i jedno rozporządzenie:

Ministra Infrastruktury z dnia 12 Kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie” . (Dz. U. nr 75 poz. 609 z 2002r)

 

Podaje, na wypadek jakby ktoś chciał samodzielnie temat podrążyć :) Konkretnego przepisu regulującego kwestię zakazu higrosterowalnych nawietrzników w kuchniach nie chce mi się wykopywać. W wolnej chwili, jak na niego przez przypadek wpadne, zrobie edycje tej wiadomości i podam go tutaj.

 

 

A wogole najwazniejsza kwestia jest chyba to ze mozna je montowac w dowolnej chwili, nawet z zamontowane i uzytkowane okna

 

To prawda. Choć ich konieczność można dość latwo przewidzieć w niektórych modernizowanych obiektach. W "DOBREJ" stolarce z lat 70 zeszłego wieku można zaboserwować że okno ma dwie główne połacie plus.. minaturowe uchylane okienko na górze, projektowane właśnie pod kątem "ręcznego" nawietrzania przez lokatorów. Już wtedy myślano o prawidłowej wentylacji grawitacyjnej. Jakby co, nawet zdjęcia takiego okna moge gdzieś wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do doradcow-- był dziś facet na pomiarze okien i doradził nam, aby w związku z kolorowymi profilami zamontować okna na DYBLE. Powiedział, że slońce może im zaszkodzić.

Są to okna tarasowe- typowe dość wymiary.

Coś mi się te dyble żle kojarzą :( :-?

Poradżcie- czy nie wystarczą kotwy?

co prawda nie jestem doradcą ale mam okna kolorowe z pcv zamontowane na dyble - co mocno sugerowała ekipa monterska producenta - obecnie jestem po wymianie 7 skrzydeł - po wizycie przedstawicieli producenta profili Gealan z Polski i z z Niemiec i stwierdzili że okna zostały dobrze zamontowane a w razie reklamacji to pierwsze czego szukają producenci profili to zły montaż. Ponadto powiedziano mi że mocny montaż ramy na dyble uchronił ramę przed wypaczeniem, a wypaczyły się skrzydła które zostały wymienione. Tak więc montaż ramy na dyble być może uchronił mnie przed koniecznością wymiany ram i związanej z tym dewastacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o dobre okna to odradzam firmę MIROLET........... z Bydgoszczy. bardzo niesolidna, niesłowna i w dodatku droga firma.. nie uznają reklamacji, spóźniają się, nie mają stałych pracowników... wszystko c o najgorsze to Mirolet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frma nazywa się Siwak

Karczew k/ Otwocka (30km od Wawy)

 

Bardzo sympatyczna obsługa, pomogą dobrać okna do wystroju całego domu!!!

Przedstawią kilka propozycji, ilu komorowe, jaki kolor na zewnątrz jaki wewnatrz itd.

 

NAPRAWDĘ WARTO

Firma Siwak

Karczew ul. Wiślana 20

tel. 0 600 366 515

 

dodatkowe pytania proszę ma maila

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie trochę pomarudzić w temacie. Mam nadzieję że trochę mi podpowiecie bo jak czytam i zasypiam przy tym watku to nazajutrz wszystko mi się miesza.

Jareko licze na twoje wypowiedzi ;) Wyceny się nie doczekałam więc zmuszona jestem wziąść się do roboty :lol: :wink:

 

1. Co myślicie o takim zestawieniu profil 5 komorowy i pakiet trójszybowy.Czy to ma rację bytu.

2 Mam duże przeszklenia 3m i 2,5 m na 2,1 dwa wyjścia koniecznie przesuwki.

Specjalnie nic nie sugerowałam co do rozwiązań.

Propozycje są takie 125fix na 125 i

150 na 150 fix

zastanawiam się czy ta 150 przesuwka nie bedzie za cięzka czy nie lepiej zrobic 130 a większy fix chociaz wyjdzie mi trochę niesymetrycznie dodam ze zalezy mi na szerokim przejsciu

Na co mam zwrócić uwagę przy takich oknach pod wzgledem technicznym czy w takim przypadku nalezy dodać mocnijesze okucia lub zaznaczyć że ma być coś tam wwzmocnione przy montażu takie praktyczne podejście?

3 Nie będe miec na pewno szyb p4 więc się zastanawiam czy są jakieś laminaty by np zabezpieczyć przed odpukać wejściem w taką ściane szkła mego szalonego dziecia :(

4 co myślicie o takim profilu zamiast wzmocnienia stalowego pianka jak w ms skłaniam sie ku nim lub okienkom jezierskiego, jak te dwie firmy mają się do siebie

to może tyle na pierwszy rzut

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale nie dosc ze bylem zawalony prosbami o wycene a pozniej co chwila do przeslanych byly wprowadzane zmiany itp to na dodatek pojawily sie klopoty ze sprzetem - mam na mysli komputery ;) oczywiscie

jesli wyslesz jeszcze raz obiecuje ze w ciagu 48 godzin otrzymasz

ale do rzeczy

1. Co myślicie o takim zestawieniu profil 5 komorowy i pakiet trójszybowy.Czy to ma rację bytu.

 

W mojej ocenie (tu znow mnei zakrzycza) na dzisiejsze czasy rozwiazanie za drogie nie dajace zbyt wiele w zamian. Zyskujesz maksimum 0,2 na wspolczynniku k

 

2 Mam duże przeszklenia 3m i 2,5 m na 2,1 dwa wyjścia koniecznie przesuwki.

Specjalnie nic nie sugerowałam co do rozwiązań.

Propozycje są takie 125fix na 125 i 150 na 150 fix

zastanawiam się czy ta 150 przesuwka nie bedzie za cięzka czy nie lepiej zrobic 130 a większy fix chociaz wyjdzie mi trochę niesymetrycznie dodam ze zalezy mi na szerokim przejsciu

Na co mam zwrócić uwagę przy takich oknach pod wzgledem technicznym czy w takim przypadku nalezy dodać mocnijesze okucia lub zaznaczyć że ma być coś tam wwzmocnione przy montażu takie praktyczne podejście?

 

nie bedzie klopotu ale musisz wiedziec ze dziecko moze juz nie miec sily by samodzielnie taki balkon obsluzyc

a na reszte odpowiedzi nie udziele :) a co :) wiedza kosztuje ;)

(zartuje -- padam na pysk imoge glupoty teraz napisac)

 

3 Nie będe miec na pewno szyb p4 więc się zastanawiam czy są jakieś laminaty by np zabezpieczyć przed odpukać wejściem w taką ściane szkła mego szalonego dziecia

 

nareszcie ktos mysli :) a nie tylko o jak najwiekszych oszczednosciach. Szyba bezpieczna od wewnatrz - nie jest az tak droga

 

4 co myślicie o takim profilu zamiast wzmocnienia stalowego pianka jak w ms skłaniam sie ku nim lub okienkom jezierskiego, jak te dwie firmy mają się do siebie

 

sporo szumu wobec tego wzmocnienia ale powiem szczerze - stalowe ciagle sztywnoscia wygrywa tym samym gabaryty wieksze mozna robic - zwlaszcza w Schuco i u Jezierskiego gdyz on uczciwie stosuje sie do wytycznych systemowych i wykorzystuje wszystki grupy wzmocnien w zaleznosci od wielkosci okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko wiem wiem zajęty jesteś . A i mi wykluła się po drodze bardzo dobra wiadomość że do rodziny mej wchodzi cenny nabytek w postaci właściciela salonu okiennego z dośc dużym stażem na rynku. Więc uskuteczniam bliższe znajomości ;) Zobaczymy tę wycenkę po kosztach ;)

Dalej dumam

Wychodzi mi różnica 1400 zł dopłaty w sumie za te szyby więc aż tak zawrotnie nie jest. Niby 0,6 ma być cokolwiek to znaczy.

Ale czytam te aprobaty techniczne i nic tam nie mogę doczytać a dociekliwa jestem skoro tak się ktoś reklamuje że 1,2 czy 1 czy 0,7 Rzucaja liczbami nic w sumie mi nie mówiącymi . Pobudzając jedynie ciekawośc i wyobraźnie. Może ty masz gdzieś dane dla ciekawości ile taki profil elity się reklamuje jeżeli chodzi o współczynnik.

Czyli jak dobrze rozumiem numer jeden jezierski dwa ms ?

Możesz coś więcej napisać o tej szybie bezpiecznej od wewnątrz co się pytać jak to nazwać po imieniu co to takiego foliowanie?

O te balkonówki to mi chodzi głównie o to by czegoś niby oczywistego nie dopatrzeć. Np czy przy tak ciężkich oknach nie powinno być jakieś wk2 czy innych cudów. No właśnie co się kryje pod tym określniem ,,u Jezierskiego gdyz on uczciwie stosuje sie do wytycznych systemowych i wykorzystuje wszystki grupy wzmocnien w zaleznosci od wielkosci okna,,

przy moich suwankach mam tylko takie dane

elita suwanka 8596/8621 słupki pionowe 1)8584

typ okuć AP HKS15OS(ER1) suwanka

okucia obwiedniowe winkhaus

Tobie pewnie coś to mówi czy to jest ok?

Mam pytanie też do rolet jak się sprawują rolety na całej szerokości 3m okna (oczywiście będzie silniczek) pod względem technicznym. Robiłeś coś takiego ?

Dzielone z napędem wychodzą podwójnie cenowo :(

Nie wiem już w co mam wnikać

węszę podstępy i szukam co przede mną ukryto w wycenie ale chyba kiepsko mi idze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...