Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jestem uprzedzony do Veki - niech taka odpowiedz pozostanie

podobnie uprzedzony jestem do wszelakich softline, basic

Moze neich dokladnie wypowiedza sie w tym temacie Ci ktorzy juz te cuda maja u siebie i ktorych zaczynam powoli coraz czesciej odwiedzac i niech tez ostrzega przed producentami z ktorymi mieli doczynienia a swego czasu tak szczesliwe posty tutaj pisali

wiecej masz na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, Jareko, Jareko...

Może cie śmiesza albo denerwują moje pytania, ale ja juz zetknęłam się z tym, że architekt, (z którego zrezygnowałam), tłumaczył mi, że musza byc kominy grawitacyjne w pasywnym, albo zeby dac lepsza szybę i będzie ok, po co tyle pieniedzy...I to czytając Twoje wątki(m.inn) okazało sie że szyba szybą, a rama to co innego...Mozolnie zdobywam wiedze, a moje wykształcenie i brak zamiłowania do fizyczno- matematycznych problemów pewnie niestety stawia mnie na forum w pozycji idiotki. Cóż.Grunt, że się dowiem, czego chcę.Moim celem jest zbudowac dom który jest super szczelny a nie udaje, że taki jest. Pytam o montaż, bo nie mogę mieć mostków termicznych. O rodzaj mocowań, bo to jest ważne, co się wprowadza w ścianę, metal- który przewodzi, czy też coś innego(np.co?). Pytam o to, czy pasywne okno jest oknem bezpiecznym, czy też może zacznie się wyginać. Ja się nawet dowiem, jakiego materiału należy używać ,aby po zamocowaniu uszczelnić te okna, i spytam tych, którzy je będa montowali, żeby sprawdzić, czy i oni też to wiedzą, a nie zbęda mnie "pianka starczy"(bo może i starczy, tego jeszcze nie wiem). bwojtkowi i forumowiczowi z Krakowa(sorry, nick mi umknął, zaraz sprawdzę,)dzięki za uwagi- z pewnością się do nich zastosuję.

A ciebie pewnie jeszcze popytam, licząc, że odpowiesz, nawet jeśli ja temoizolacyjność pojmuję histerycznie.

 

 

...w Knurowie jest bardzo dobra firma okniarska Energotechnika - ET-OKNA. Polecam Ci kontakt z nimi - sporo exportują na Zachód do "passiv haus". Z pewnością udzielą Ci kompetentnych i szczegółowych info..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jareko- zastanawiam się nad salamnder 2d+ a 3d cena ok -10%NA KORZYŚĆ 2D+ ,skrzydło to samo,jak w 3d a rama jak w 2d ,jak jest z trwałością tego zestawienia głownie przy wys ok 1700 i drzwiach balkonowych(okno kolor), właściwośc iizolacyjne chyba zbytnio się nie różnią(stosunkowo mała powierzcnia ram w stosunku do skrzydła :roll: ,a może lepiej nie kombinować tylko kupić 2d?a może 2d to już przeżytek :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduj sie na Schuco CT-70 - nie bedziesz musial dawac naswietla nad drzwiami - ten system dopuszcza takie gabaryty tj. 1735/2480 na ruchomym slupku z poprzeczka w kolorze

 

Rozwiązanie jak najbardziej dopuszczalne zarówno w systemie Salamander jak i Deceunick. Proponuję zwiększyć szerokość skrzydła drzwi tak aby przeszklenie skrzydłach i fix była tej samej szerokości.

Pozdrawiam

 

Dzięki za rady :D

 

Schuco nie przejdzie, bo żonie nie podobają się półzlicowane tylko właśnie takie delikatnie zaokrąglone jak 3D czy zendow :roll: a może kojarzycie jakieś inne profile o podobnym kształcie?

 

Czy ja dobrze rozumiem? Czy te maksymalne wymiary to podajecie dla drzwi bez poprzeczki? Czy może one dotyczą całkowitej długości profila w jednym kawałku bez względu na to czy będzie on w np. fix-ie czy w drzwiach?

Bo jeżeli tylko dla drzwi, to czy w moim przypadku można zrezygnować z dolnej porzeczki? Pytam teoretycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol:Charlie, dzięki bardzo! zaraz szukam telefonu do Knurowa- toz oni są 10 km.od Gliwic!

Jareko- na temat mieszkania w worku foliowym zapraszam do wątków dla miłośników pasywnych itd.Wiem, że dobrze się orientujesz wsród producentów może jednak jest ktoś, kto robi pasywne przesuwne??Bagruję po necie, ale nie znalazłam nic....

Natomiast wiem, czym się uszczelnia!Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Konkretne pytanie do Pchelka, czy fabryka oknien Różański z Brzegu jest godna zaufania, jezeli chodzi o okna z profilu Schuco?

 

Konkretne pytanie do Jareko, czy wymiar drzwi jednoskrzydlowych w Schuco Cava 230*100 w okleinie, strona poludniowa domu, bedzie jakims problemem, czy tez moge spac spokojnie.

 

Z gory dzieki dla obu masterow okiennych.

 

pozdr

 

Mirek M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmieniam okna w mieszkaniu (blok wielka plyta) i po wstepnych

analizach, buszowaniu po Necie i mozliwosciach zakupu w moim miescie droga

eliminacji wybralem dwa systemy:

1. profil Thyssen 5k, szyba 1,0, okucia Siegenia Titan iP, producent Bajcar

ze Slupska

2. profil Veka 3 k, szyba 1,1, okucia Roto NT stand., producent Vitroplast

lub Vetrex

 

Cena jest zblizona (Bajcar odrobinke tanszy). Ktore brac (sklaniam sie do nr

1)?

Co na to forumowi fachowcy?

pozdr, burz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zmieniam okna w mieszkaniu (blok wielka plyta) i po wstepnych

analizach, buszowaniu po Necie i mozliwosciach zakupu w moim miescie droga

eliminacji wybralem dwa systemy:

1. profil Thyssen 5k, szyba 1,0, okucia Siegenia Titan iP, producent Bajcar

ze Slupska

2. profil Veka 3 k, szyba 1,1, okucia Roto NT stand., producent Vitroplast

lub Vetrex

 

Cena jest zblizona (Bajcar odrobinke tanszy). Ktore brac (sklaniam sie do nr

1)?

Co na to forumowi fachowcy?

pozdr, burz

 

 

VITROPLAST - bardzo dobra firma. Na pewno najlepsza z tych, które polecasz. To także profesjonalista w projektowaniu !!! i produkowaniu ogrodów zimowych !!!

Wysoka rekomendacja.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Jezier. :) Z pewnoscią porozmawiam o montażu , na razie skupiam sie na szukaniu. Tyle, że znalazłam specjalne tasmy do uszczelniania., czytajac po razn-ty wszystko co sie da o pasywnych.

Charlie- w Knurowie nie robia takich okien. A trafic do nich, o matko...W ogóle o nich nie słyszeli- za to jutro odwiedze Pyskowice-Eurokolor robi pasywne.Z pewnoscią podzielę sie uwagami na temat cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Jezier. :) Z pewnoscią porozmawiam o montażu , na razie skupiam sie na szukaniu. Tyle, że znalazłam specjalne tasmy do uszczelniania., czytajac po razn-ty wszystko co sie da o pasywnych.

Charlie- w Knurowie nie robia takich okien. A trafic do nich, o matko...W ogóle o nich nie słyszeli- za to jutro odwiedze Pyskowice-Eurokolor robi pasywne.Z pewnoscią podzielę sie uwagami na temat cen.

 

...zaskoczony jestem - jutro zadzwonię do prezesa Rabijasza z Et-Okien po konkretne info..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...