Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Np na takie kotwy:

Trzeba było dodać od razu, żeby później zdziwienia nie było, że kosztują ok 5EUR/szt i są niedostępne w Polsce.

Co do taśm: w domu pasywnym (a w zasadzie w każdym) wskazany jest montaż wg zasady szczelnie wewnątrz, przepuszczalnie od zewnątrz. Dobrym (ale kosztownym) rozwiązaniem są taśmy paroszczelne (butylowe) wewnątrz i paroprzepuszczalna taśma rozprężna na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np na takie kotwy:

Trzeba było dodać od razu, żeby później zdziwienia nie było, że kosztują ok 5EUR/szt i są niedostępne w Polsce.

Co do taśm: w domu pasywnym (a w zasadzie w każdym) wskazany jest montaż wg zasady szczelnie wewnątrz, przepuszczalnie od zewnątrz. Dobrym (ale kosztownym) rozwiązaniem są taśmy paroszczelne (butylowe) wewnątrz i paroprzepuszczalna taśma rozprężna na zewnątrz.

 

to prawda są za drogie , takie kotwy plus dobry montaż 3 warstwowy będzie kosztował minimum 50- 60 ZŁ/MB netto :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na kotwy są drogie to prawda. Ale z drugiej strony...

W nieobowiązujacej już normie (ale ciagle wielu audytorów ją stosuje), do obliczania współczynnika przenikania ciepła przez przegrody były podane dodatki na mostki cieplne. Jeśli w scianie są okna dodawało się 0,05. Niby niewiele, ale jesli w domach pasywnych współczynnik U ścian wynosi 0,1 to ten dodatek na mostki cieplne pogarsza izolacyjność przegrody aż o 50%.

Przy kosztach izolacji jakie trzeba ponieść aby osiagnąć tak niski współczynnik dla ściany te kilkadziesiąt zł za kotwę, ograniczająca znacznie mostek cieplny, wydają się do przełkniecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałam do wyceny okna do Eurokoloru(profile clima rehau ) w Pyskowicach.

Charlie-

do prezesa to ja sie nie pchałam, rozmawiałam z pracownikiem z działu sprzedazy.Być moze robią cos na eksport, ale on niestety nic nie wiedział o tym..Gdyby sie jednak okazało, że skłonni sa rozmawiać z biednymi Polakami, to bardzo bym cie poprosiła o info. Chciałabym zobaczyc ich wycenę.

 

Jezier-

jak zwykle masz racje, bez zastosowania specjalnych mocowań wspołczynniki biora w łeb.Te kotwy drogie, okna pewnie też.W Sokółce za okno pasywne-90% więcej, z tym że "ewentualnie" coś by się dało utargować.A ludzie w końcu też do standartowych okien dodaja różne bajery, podbijając cenę.A w pasywnych np. nie powinno byc szprosów które kosztują wcale niemało. Część moich okien to fixy w ramie, wszystkie okna są duże. Jest ich w sumie 14.

Niestety, jeśli zacznę skreślac a to kotwy a to taśmy, to to nie będzie dom który ma być. Decyzja jest przemyślana- nie będzie w domu cudów pt.hydromasaż i trawertyny- nie ma kotłowni, pieca, na początku nie będzie solarów.Ale bez pasywnych okien dom pasywny nie wyjdzie za nic.

W nocy śniły mi się ...mostki termiczne w zamku błyskawicznym spodni.Aż się boję myśleć , co na to papciu Freud. :)

Co do bezpieczeństwa tych okien- wydaje mi sie, ze tak ciężkie profile- o takich grubościach- z natury rzeczy są bezpieczniejsze od standartowych.W rehau potwierdzili.

A co, jakby mocować na dyble, jak sugerował Jareko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do jareko:

Czy okna firmy Jeziersk z Lekomina k. Kielc: premium, rondo, elita thermo - 5 komorowe w profilu schuco secustik są dobre i godne polecenia?

 

A może okna firmy Plast System z Radomia: VEKA SoftLine, VEKA TopLine, Veka PerfectLine, Veka SwingLine?

 

Nie wiem na jakie się zdecydować, aby w przyszłości nie mieć żadnych problemów. Poza tym mam u siebie dwa okna balkonowe o wym. 150 x 240 i w jakim profilu je kupić?

Dzięki za podpowiedż. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach "zimowej promocji" producenci przygotowują podwyżki :( Niektórzy już je ogłosili.

Szybiarze głównie szaleją- Charlie i spółka :wink: .... :roll: na Budmie i innych spędach wypada się pokazać... a i hulaszczy żywot również kosztuje....

Ciekawe, co będzie u tych producentów okien, którzy sami klepią szybki? Może nie będą mieli z czego klepać z braku szkła i zaczną kupować gotowe od większych- dając tym samym powód do następnych podwyżek i zdzierstw? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... Natomiast izolacyjność dla aluplasta to zdaje się 0,8W/m2K ale nie wiem czy dla okna czy dla setu czy może dla samej ramy...

0,84 W/m2*K dla całego okna podają dla przebadanego, średniego okna-"pasiv hausa" systemu Ideal 5000 (5k- 70mm) przy szybie o wsp. U=0,7.

Natomiast w systemie Ideal 6000 (6k-80mm) przy tej samej szybie pewnie zejdzie do U= 0,8 dla całego okna lub trochę niżej, - a jeśli by jeszcze wrzucić szybkę 0,5 lub 0,6 W/m2*K ?????? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co najlepiej zamontować okno w ścianie trójwarstwowej: U-220+ 12 cm wełny, 2 cm pustki + cegła klinierowa..? :-?

 

Jezier wkleił wyżej idealne rozwiązanie

Co prawda nie wszyscy chcą za to dopłacać i wtedy zaczyna się łatanka.... :roll: Można też na kotwy, z tym, że większość standartowych jest za krótka i trzeba je przedłużać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...