Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

pchelek

Czy jest możliwe i jeśli tak to jak to się robi zamontowanie okien nieotwieranych. Planuję zastosować takie okno w kuchni nad zlewozmywakiem gdzie stworzy mi większą panoramę na ogród a to okno i tak nie będzie otwierane.

RB

Adres do strony gdzie umieszczona jest do pobrania instrukcja montażu pchelka znajdziesz na stronie 10 tego tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m.c.
Czy i jak jest możliwe zlikwidowanie drobnych rys na białym profilu .Rysy nie są głębokie.

jest do tego specjalny srodek nazywa sie COSMOFEN w zaleznosci jakiej glebokosci sa to rysy o nr . 5 10 15 20 czym mniejszy numer tym bardziej rozpuszcza profil . produkt niebezpieczny dla zdrowia i zracy szczegolnie 5 - tka ale rysy usuwa bez sladu

p. pchelek Stolbud Wroclaw zbankrutowa w lutym tego roku pisalem do pana o tym w kwietniu 2003

pozdrwiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Pracujesz w tej firmie - czy masz z nimi do czynienia jako producent okien, inwestor, właściciel firmy sprzedającej i montującej okna?

Dawno mnie tu nie było...

pchelek, za Twoją radą wyszukałem tę firmę (Illbruck) i kupiłem u ich przedstawiciela w Katowicach uszczelki zewnętrzne pomiędzy ramę okna o elewację w ścianie trójwarstwowej.

Na wiosnę dam znać jak się uszczelki sprawują... :wink:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie konczymy stan surowy otwarty i zacząłem przymierzać sie do wyboru okien. Zapusciłem szukanie wątku oknach na forum i nie mogłem ukryć zaskoczenia. Kiedy ja to zdążę przeczytać?

Drogi p. Pchełku czy mógłbym prosić o polecenie kilku producentów okien drewnianych z okic Tczew, Gdańska? W Tczewie mam Okland - coś słyszeliście o nich? W pracy wspominali coś o Urzędowskim. Kiedys na forum była mowa o Danluxie. Kilka miesięcy temu jadąc do Starogardu Gdańskiego wstąpiłem do ich fabryki. Niestety nie prowadzą już sprzedaży dla klientów indywidualnych, tylko na eksport. Może wiecie coś o innych producentach?

Pozdrawiam

Adamski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Krystian - dobra szczelność to podstawa życia.

W Okolicach Gdańska jest M&S ze Słupska, DRUTEX z Bytowa, ten OKLAND też jest godny uwagi. Ale dlaczego DANLUX sprzedaje tylko na eksport to zupełnie nie rozumiem.

Do zdzisiek, kasias25 i pozostałych. UWAGA - próbowałem wysłać ten plik - ale jest tak duży, że często nie przechodzi. UWAGA - mieczotronix [jeden z przesympatycznych forumowiczów] te moje teksty i inne też zamieścił na Swoim serwerze. Dostęp jest opisany na 10 stronie tej dyskusji z dnia 17 października. Tam można je odebrać.

:D

P.S. I O oknach URZĘDOWSKIEGO jest gorąca dyskusja w oknach drewnianych i oknach URZĘDOWSKI.

P.S. II Ostatnio miałem przyjemność oglądać okna Majewskiego - przyznam się, że mnie zaskoczył bardzo pozytywnie - niedoróbki zgłaszane przez nabywcę to wady okien spowodowane przez niedbały transport - otarcia farby i listwy przyszybowe z gorszego drewna.

Tak poza tym bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m.c.
PCHELEK - pytanko - które okna wybrać:

1) Firma M&S, Tytanowe, SIEGENIA

2) Firma ELL-BIS (???), ALUPLAST IDEAL INTERTEC 4000, RontoNT

 

Pytanie też do użytkowników okien M&S tytanowych - JAKA JEST WASZA OPINIA?

przepraszam ale okna TYTANOWE nie istnieja czy wyobrazasz sobie okna z tytanu ??????

podaj na jakim profilu sa te okna to moze uzyskasz odpowiedz od uzytkownikow

skladajac zamowienie w MS zwroc szczegolna uwage kto przyjmuje zamowienie z tego co mi wiadomo wspolwlasciciele MS sie pozarli i prowadza przeciwko sobie sprawe w sadzie ( w Koszalinie lub Slupsku ) o zabezpieczenie prawa do firmy . jesli zlozysz zamowienie u pana X to jesli wygra pan Y to odesle cie do pana X ktory byc moze nie bedzie mial zadnej mozliwosci wywiazania sie z umowy( podobna sprawa byla we wroclawiu firma rekta upadla pan G. siedzi, a firma POLYMER OKNA ktora przejela siec handlowa nie realizuje zamowie zlozonych za czasow pana G.)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje o M&S :)

 

A okna TYTANOWE to jest tylko MODEL, który właśnie sprzedaje M&S.

 

Nie wiem jaki to profil :(, bo na stronie podają takie informacje:

- system profili czterokomorowy - skrzydło półlicowane M&S TYTANOWE

- okucia Siegenia Titan Silber

- system najazdu skrzydła Roll-Royce

 

A jednak znalazłam - profil Brugmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś M&S miał profil VEKA... Czy zatem nadal M&S jest warty polecania (po zmianie profilu) - jak to czytałam w wątkach?

 

Ma jeszcze jedną ofertę do wyboru

3) Firma KimarProArt, profil VEKA SoftLine, 3-komorowe, okucia WINKHAUS AutoPilot.

 

Jestem już na 90% zdecydowana, że ma być dodatkowo:

- kolor jednostrony (zew)

- szyba P2

- WK1

 

I jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m.c.
Dzięki za informacje o M&S :)

 

A okna TYTANOWE to jest tylko MODEL, który właśnie sprzedaje M&S.

 

Nie wiem jaki to profil :(, bo na stronie podają takie informacje:

- system profili czterokomorowy - skrzydło półlicowane M&S TYTANOWE

- okucia Siegenia Titan Silber

- system najazdu skrzydła Roll-Royce

 

A jednak znalazłam - profil Brugmann

podobno dobry bajer to polowa sukcesu ( nie ja to wymyslilem)

Brugmann profil uczciwy gorzej z producentem okien

tytanowe okna - bzdura , ale jak to brzmi

okucia sigenia - titan silber tez brzmi jak cholera ale producent Sigenia szwajcarska firma nic takiego nie ma w swojej ofercie

system najazdu - przepraszam ale co to za zwierze. roll-royce brzmi to jak plagiat odwolanie sie do slynnej firmy samochodowej , ze niby co dziala jak TEN samochod ??????

a tak swoja droga czego te d....e jeszcze nie wymysla.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Okna tytanowe. Okna brylantowe. Picu picu - fotomontaż.

Tytanowe są od nazwy okuć, które mają oksydowanie w kolorze metalu tytan. Co do pomysłów ...... widziałem reklamę, poważnej firmy, że sprzedaje okna z tytanowymi usztywnieniami i z profilami ocieplanym wewnątrz specjalnymi piankami.

Okucia najadowe to mogą być zyczajne ślizgi mocowane w progach ram i raczej im bliżej do trabanów niż rojsrojsów. Albo też może to być element okucia zawiasu dolnego co w momenice zamukania skrzydła nieznacznie je unosi. No wtedy to być może jest polonez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim

Pchelku - znalazlem taka oferte

profil: 4K Silver Line (Royal?)

Szyba: 4/16/4 k1-1 ciepła ramka

Szprosy: 18mm: biały/typu drewnopodobne

Listwa: Standard

Okucia: Roto NT

Kolor jednostronny

 

co sądzisz o tym profilu i firmie - Cholewińska Okna i Drzwi - Lublin

 

p.s. okno 1465x1435 kosztuje 1052 zl - to duzo?

 

pozdr,

Zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m.c.
czesc wszystkim

Pchelku - znalazlem taka oferte

profil: 4K Silver Line (Royal?)

Szyba: 4/16/4 k1-1 ciepła ramka

Szprosy: 18mm: biały/typu drewnopodobne

Listwa: Standard

Okucia: Roto NT

Kolor jednostronny

 

co sądzisz o tym profilu i firmie - Cholewińska Okna i Drzwi - Lublin

 

p.s. okno 1465x1435 kosztuje 1052 zl - to duzo?

 

pozdr,

Zbyszek

jesli jest to cena z montazem to ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...