Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Planuje montaz okien z roletami beclever, ile miejsca powinnam przewidziec na pianke pomiedzy roleta a nadprozem? Czy 1 cm wystarczy?

jak w sam raz pod warunkiem ze wszystkie nadproza sa na tym samym poziomie i poziomo

lepiej 2 cm :lol:

 

Mam troche zamieszane w nadprozach dwóch okien, tzn w jednym miala byc skrzynka 20 a w drugim 16, ale nadproza wymurowali mi na tym samym poziomie i teraz nie wiem czy brac te 20-ke, a w tej 16-ce walnąc potem wiecej pianki co by wyrównac poziom? czy wziąść obie 20-ki. W tym oknie co miała byc 16 kaseta to tej rolety jest bardzo mało bo to niskie okno wiec w 20-ce to tam niezle wiatr bedzie się gonił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie - nadproza i ich poziomy i nie tylko

w BeeClewer standartowa skrzynka ma wysokosc 205mm a nie wiem czy podkuwanie nadproza jest mozliwe z racji pretow zbrojeniowych - powinny byc oddalone ok 2 cm od krawedzi wiec.... jesli masz mozliwosc zamowic mala skrzynke - brac - a wiatr hulac Ci nie bedzie :) o ile dasz piane ale tez uwazaj - piana potrafi skrzynke przekrzywic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomóżcie!

Mam dom w stanie surowym i dzis przychodzi facet wymierzyc mi okna w tym drzwi tarasowe. Należałoby więc ustalić wysokość progu. No i nie wiem jaki wysoki ma być. Za wysoki - niewygodny, zbyt niski ponoć problemy techn.

A może jakieś fotki wrzucicie ?

Dodam ze jedne drzwi to przesuwka , drugie normalnie rozwieralne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Za wysoki - niewygodny, zbyt niski ponoć problemy techn....

za niski uniemozliwi pozniejsza ewentualna regulacje skrzydel i czasem nawet szmaty przy drzwiach plozyc nie mozna by nogi z dworu wytrzec ;)

za wysoki - w czym problem uniesc noge o 3-4 cm od tego najnizszego z mozliwych? :lol:

wysokosc najczesciej dobiera sie tak by warstwa ostatecznego wykonczenia podchodzila pod profil - wtedy masz prog rzedu 6-7 cm - to duzo czy malo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Za wysoki - niewygodny, zbyt niski ponoć problemy techn....

za niski uniemozliwi pozniejsza ewentualna regulacje skrzydel i czasem nawet szmaty przy drzwiach plozyc nie mozna by nogi z dworu wytrzec ;)

za wysoki - w czym problem uniesc noge o 3-4 cm od tego najnizszego z mozliwych? :lol:

wysokosc najczesciej dobiera sie tak by warstwa ostatecznego wykonczenia podchodzila pod profil - wtedy masz prog rzedu 6-7 cm - to duzo czy malo ?

szczerze? nie wiem

chyba przejde sie po osiedlu i kto bedzie mial drzwi tarasowe to :

puk puk...

czy moge sie przejsc przez Państwa drzwi tarasowe??? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bez nerwów i przeklinania :evil: :D Na co najlepiej zamontować okno w ścianie trójwarstwowej: U-220+ 12 cm wełny, 2 cm pustki + cegła klinierowa..? :-?

 

na kotwy - tylko ,

nic innego nie wchodzi w grę ,

kotwy mogą być specjalne , JEZIER pokazał je wcześniej ,

ale nikt raczej ich nie stosuje (z racji ceny i niedostępności) ,

zwykła kotwa załatwi sprawę ,

okno i tak trzeba na czyms oprzeć , jego ciężar nie może spoczywać tylko na kotwach ,

podpory w kilku miejscach na dole bedą niezbędne ,

zazwyczaj z metalu ale moga być inne byle nie drewno ,

dojdą niestety mostki termiczne ale tak być musi ,

takie jest moje zdanie :wink:

 

 

Zaproponowano nam osadzenie w warstwie ocieplenia kilku elementów ze zbrojonego betonu ( wymiary w cm 20x25x9) do których ma być mocowane okno :o . Wiem że będą mostki termiczne . Może pomoże warstwa 5 cm styropianu (9 cm betonu + 5 cm styropianu to razem 14 cm tj. grubość warstwy środkowej ocieplenia) :-? . Zastanawiam się czy nie będzie problemu z wykonaniem takich elementów z betonu i czy nie wystarczyłyby tylko na dole okna, a po bokach kotwy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aasad - wiec jeszcze jedno pytanie - turystycznie zwiazane z Izraelem - zawsze jak gdzies sobie turystycznie jedziemy/lecimy - to tylko prywatnie - samochod z wypozyczalni i hajda w teren - czy w Izraelu tak mozna - calkiem prywatnie - i czy jest to bezpieczne - czy mozna do Jordanii wjechac ewentualnie Egiptu

 

 

Oczywiście,że można wypożyczyć samochód, ale ze względu na specyficzne warunki "bojowe" w tym kraju nie polecałabym zwiedzania na własną rękę. Po pierwsze tamtejsi kierowcy nie mają zielonego pojęcia o jezdzie zgodnie z przepisami. Przejeżdzanie na czerwonym to normalka, kobiety prowadzą samochód i jednocześnie malują się patrząc w lusterko wsteczne. Oczywiście w trakcie rozmawiają dodatkowo przez komórkę ( na szczęście posiadaja zestaw głośnomówiący, niemniej jednak to rozprasza). Wiem co mówię, bo poruszałam się tam rowerem i kosztowało mnie to wiele nerwów:)). Co do wjazdu z Egiptu to nie powinno byc problemów. może natomiast pojawić się problem z porozumiewaniem się po hebrajsku. Co prawda prawie wszyscy mówią tam po angielsku, ale wielu z nich, zwłaszcza ci prości ludzie,którzy mają kontakt z turystami, znają tylko kilka słow po angielsku. Najczęściej są to słowa ściśle związane z artykułami, które próbują opchnąć turystom ( często słychać:"Only one dollar"). Zwracam natomiast uwagę na taksówkarzy, którzy za każdym razem próbują oszukać turystę. Trzeba pilnować aby włączyli licznik, oczywiście powinien być wyzerowany!!! Albo trzeba przed otwarciem drzwi taksówki ustalić kwotę za trasę.Jeśli tego nie zrobisz to po dojechaniu na miejsce usłyszysz taaaaaaaką cenę i trzeba zapłacić!!! Poza tym w strefach działań wojskowych bardzo często pojawiają się izraelscy żołnierze, którzy legitymuja podróżnych. I ważna rzecz: nie wystrasz się tej ogromnej liczby żołnierzy na ulicach. Izrael to państwo militarne i po ukończeniu szkoły średniej prawie wszyscy idą obowiązkowo do wojska, dziewczyny tez. Więc siłą rzeczy na ulicach aż roi się od mundurów. Pamiętam, że na mnie wywarło to ogromne wrażenie na samym początku, potem przywykłam.Podsumowując mój przydługi monolog, nie polecam zwiedzania na własną rękę, lepiej wynająć miejscowego przewodnika, który zna ich obyczaje i wie " jak się ruszyć" Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku w tym pięknym kraju.

 

P.S. Mam nadziej, że nie wybierasz się tam teraz, bo to okres pory deszczowej i wierz mi jest okropnie zimno i wilgotno. Na wyjazd polecam maj, czerwiec- jest ciepło, ale nie upalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malmuc

Pewnie nie Burgman tylko Brugmann i to przez "umlaut". Ale po raz kolejny napiszę: profil jest najwyżej na 3-cim miejscu jeżeli chodzi o wpływ na końcowy efekt jakościowy okna. Najważniejszy to producent i montaż!!!

 

Dzięki

A jak ocenisz Schuco w stosunku do Brugmanna?

Mam tu prawie identyczne propozycje wyceny okien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brugmann i Schuco - bardzo dobre profile. Wybrał bym Schuco ale tylko z powodów osobistych. W.g mnie to najlepszy SYSTEM profili. Szczególnie podoba mi się CAVA CT 70 - designe jest ponadczasowy !!!

 

Okucia są na tym samym poziomie - różnice są tylko pod kątem produkcyjnym w fabryce okien (chodzi o wydajność etc..).

 

Jak nie wiesz co kupić to rzuć monetą :p

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brugmann i Schuco - bardzo dobre profile. Wybrał bym Schuco ale tylko z powodów osobistych. W.g mnie to najlepszy SYSTEM profili. Szczególnie podoba mi się CAVA CT 70 - designe jest ponadczasowy !!!

 

Okucia są na tym samym poziomie - różnice są tylko pod kątem produkcyjnym w fabryce okien (chodzi o wydajność etc..).

 

Jak nie wiesz co kupić to rzuć monetą :p

 

Pozdrawiam

 

właśnie CAVA CT 70 mam w ofercie, facet od Brugmanna czeka co powiem mu na temat wyceny od Schuco (tam tez sie jeszcze targuję :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brugmann i Schuco - bardzo dobre profile. Wybrał bym Schuco ale tylko z powodów osobistych. W.g mnie to najlepszy SYSTEM profili. Szczególnie podoba mi się CAVA CT 70 - designe jest ponadczasowy !!!

 

Okucia są na tym samym poziomie - różnice są tylko pod kątem produkcyjnym w fabryce okien (chodzi o wydajność etc..).

 

Jak nie wiesz co kupić to rzuć monetą :p

 

Pozdrawiam

 

właśnie CAVA CT 70 mam w ofercie, facet od Brugmanna czeka co powiem mu na temat wyceny od Schuco (tam tez sie jeszcze targuję :wink: )

 

...walcz o cyfry - teraz jest dobry czas bo nic nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...walcz o cyfry - teraz jest dobry czas bo nic nie idzie.

 

Witam we wtym rozległym wątku.

...tak przy okazji - podzielcie się doświadczeniem.

Jak walczć o cyfry w sytuacji gdy interesuje mnie produkt który w zasadzie nie ma odpowiedników na rynku- Urzędowski galux oro? Przecież nie powiem że pójdę do konkurencji.

 

2. Kilka stron wcześniej Jareko napisał że nie poleca niskiego progu do drzwi na taras w naszej strefie klimatycznej - jakie są minusy tego rozwiazania?Chodzi tylko o utratrę ciepła czy coś jeszcze?

 

3. W którymś z wątków o oknach był fajny schemat i uzasadnienie dlaczego w ścianie 2W okna powinny być w warstwie ocieplenia. Jeśli ktoś z Was pamięta gdzie to było to poproszę o linka lub ponowne wklejenie bo potrzebuję tego do dyskusji z "fachowcem".

 

Z góry dziękuję za wyrozumiałość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak walczć o cyfry w sytuacji gdy interesuje mnie produkt który w zasadzie nie ma odpowiedników na rynku- Urzędowski galux oro? Przecież nie powiem że pójdę do konkurencji.

Spytam mocno szyderczo: potrzebujesz te okna w tym roku?

2. Kilka stron wcześniej Jareko napisał że nie poleca niskiego progu do drzwi na taras w naszej strefie klimatycznej - jakie są minusy tego rozwiazania?Chodzi tylko o utratrę ciepła czy coś jeszcze?

Nie wiem co miał na myśli Jareko. Ja jako główną wadę wskażę problem z "wsypującym się do pokoju" śniegiem po otwarciu drzwi (chociaż tej zimy tego problemu nie ma).

3. W którymś z wątków o oknach był fajny schemat i uzasadnienie dlaczego w ścianie 2W okna powinny być w warstwie ocieplenia. Jeśli ktoś z Was pamięta gdzie to było to poproszę o linka lub ponowne wklejenie bo potrzebuję tego do dyskusji z "fachowcem".

Pewnie piszesz o 3W. Chodzi o punkt rosy. Taki montaż zapewnia jego przebieg wewnątrz okna a nie wewnątrz pomieszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...