Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko mial na mysli

- Patio prawie bez progowe - snieg wsypujacy se do sroodka i prowadnic, snieg topniejacy i zamarzajacy w prowadnicach "lapiacy" je przy silnych mrozach ktore w zeszlym roku mialy miejsce i czort wie czy terazniejsza zima to juz standard czy nie, brud skracajacy zywotnosc zarowno prowadnic jak i elementow jezdnych - wrecz wymagany jest cchodniczek by obuwie przed lub po wizycie na dworze dokadnie wytrzec, klopoty ze szczelnoscia po kilku latach uzytkowania - to tylko kilka uwag

 

- zwykly balkon jedno czy dwuskrzydlowy gdzie klopot sprawia przymarzajaca do aluminium uszczelka jakze czesto wyrywana przy probie otwarcia balkonu,szczelnosc jak samo zamocowanie progu tak by nie "latal" i wygladalo to estetycznie

 

- harmonijki - to juz wogole szkoda slow - sami przedstawiciele firm produkujacych okucia do czegos takiego mowia o totalnym nieporozumieniu w ich stosowaniu jako drzwi zewnetrznych - do srodka pomieszczen owszem nadaja sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o podwyzce cen trabi sie od jakiegos czasu a teraz cytat otrzymanego pisma:

 

PRZEDSIEBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWE JEZIERSKI

LEKOMIN 2, 26-050 Zagnansk k/Kielc, POLSKA

 

Szanowni Panstwo,

 

W zwiazku ze znaczną podwyżką szkła (30%!) zmuszeni jestesmy od 22 stycznia 2007 roku zmienic ceny produkowanej przez nas stolarki.

 

Wszystkie zamówienia złożone od dnia 22 stycznia 2007 roku beda liczone wg. nowych cen.

 

itd...itd....itd...

 

 

Charlie

- skad az taka podwyzka szkla ??? 1/3 w gore ? Tak to nigdy jeszcze nie bylo !!!

teraz dopiero zacznie sie wyjasnianie klientom dlaczego doplaty do P-2 czy P-4 sa tak wysokie skoro konkurencja nalicza nizsze

I wytlumacz mi - bym ludzi mogl tutaj odsylac - jak to jest

mamy P iles tam :

- ramka 10mm

- ramka 12mm

- ramka 14mm

- ramka 16mm

ceny sa rozne - wiadomo 10mm jest najtansza zas 16mm najdrozsza - jak to sie ma do realnych wspolczynnikow k np. dla P-4 dl akazdej z ramek skoro wszyscy wciskaja kit klientom ze maja k=1,0

mnie juz palce bola od wyjasnien :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwiazku ze znaczną podwyżką szkła (30%!) zmuszeni jestesmy od 22 stycznia 2007 roku zmienic ceny produkowanej przez nas stolarki.

 

Wszystkie zamówienia złożone od dnia 22 stycznia 2007 roku beda liczone wg. nowych cen.

:):)

Czytając posty na różnych forach dotyczących zbliżających się podwyżek, zwłaszcza szkła byłem bardzo ciekawy jakie zmiany w tym zakresie mnie czekają. Tutaj miła niespodzianka. Żadych podwyżek mój dostawca - producent nie planuje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmm..

 

Wiele rzeczy można o nas mówić, ale nie to że kłamiemy. Szyby poszły w górę o 27% dokładnie. Gdyby ktoś bardzo chciał nas sprawdzić to zapraszam na kawkę do Lekomina i pokażę kwity z systemu księgowego. Przy okazji możesz zerknąć na podwyżki profili i funduszu płac..

 

Z podwyżką nie mogliśmy czekać, bo w tej chwili produkujemy praktycznie takie ilości jak w szczycie sezonu (wszystko wina pogody). Gdybyśmy robili mało, dodatkowe koszty szyb byłyby do przełknięcia, i utrzymalibyśmy ceny do kwietnia. W sytuacji gdy produkcja jest pod parą, różnica w cenach szyb to setki tysięcy złotych miesięcznie. Co najdziwniejsze, nie wszyscy teraz produkują, bo taki Drutex robi obniżkę. Gdyby mieli ruch to cen raczej by nie obniżali..

 

pzdr

Piotrek Jezierski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się , że do końca marca ceny pcv nie wzrosną ,

później na pewno w górę , jak co roku ,

drewno to co innego , właściwie w każdej chwili może być drożej ,

mają za dużo roboty ,

:roll:

Powiem o ostatnich czterech latach. Ceny wzrosły w 2006r we wrześniu o całe 3%. Masz rcje ciągle słyszę o tym że będzie drożej, tylko rzeczywistość jest zupełnie inna.

 

Ooooooonawet nie przypuszczalem ze szefostwo zaglada tutaj

Dzieki za wyjasnienie.

 

Jareko tak czy owak od maca lub kwietnia i tak miałbyś podwyżkę bez względu na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Ceny wzrosły w 2006r we wrześniu o całe 3%. Masz rcje ciągle słyszę o tym że będzie drożej, tylko rzeczywistość jest zupełnie inna......Jareko tak czy owak od maca lub kwietnia i tak miałbyś podwyżkę bez względu na wszystko.

tatko - i sam sobie jakby przeczysz - ceny ida w gore i isc beda. W wielu wypadka nie uwzglednianie wzrostu cen surowca do produkcji okien odbija sie czkawka na klientach - dlaczego?

Sadzisz ze producenci, handlowcy tacy jak Ty czy ja beda dokladac do interesu by ceny utrzymac? O naiwnosci :lol: Okna po prostu beda coraz lzejsze :lol: wyposazone w okrojone okucia, z szybami z lekka odbiegajacymi od zalozen dla danego typu. Pozniej okazuje sie ze wzmocnienie jakie masz na pokazowym trojkacie ma sie tak do zastosowanego jak piesc do oka. Zamiast w ksztalcie "C' lub zamknietego dostaniej "L" gdzie zastosowanie jej przy montazu pozwala kotwie wygiac profil. I tak dobrze jak bedzie "L" a nie np. kwalaki plaskownika by zawiasy przytrzymaly.

Ale co mi tam....

Dobrzy bez wzgledu na cene utzrymaja sie na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

khmm..

 

Wiele rzeczy można o nas mówić, ale nie to że kłamiemy. Szyby poszły w górę o 27% dokładnie. Gdyby ktoś bardzo chciał nas sprawdzić to zapraszam na kawkę do Lekomina i pokażę kwity z systemu księgowego. Przy okazji możesz zerknąć na podwyżki profili i funduszu płac..

 

Z podwyżką nie mogliśmy czekać, bo w tej chwili produkujemy praktycznie takie ilości jak w szczycie sezonu (wszystko wina pogody). Gdybyśmy robili mało, dodatkowe koszty szyb byłyby do przełknięcia, i utrzymalibyśmy ceny do kwietnia. W sytuacji gdy produkcja jest pod parą, różnica w cenach szyb to setki tysięcy złotych miesięcznie. Co najdziwniejsze, nie wszyscy teraz produkują, bo taki Drutex robi obniżkę. Gdyby mieli ruch to cen raczej by nie obniżali..

 

pzdr

Piotrek Jezierski

 

zmienic dostawce zmienić dostawcę!

a tak na serio to rzeczywiscie - ja wlasnie dostalam wycene od innego producenta - poprawkę swojej wyceny - opiewała na 19000 a po poprawce 12000 (nic nie zmieniałam w parametrach okien)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko ;)

 

ja zaglądam na najróżniejsze fora coby usłyszeć tzw. vox populi heh

 

A tak bardziej serio szyby idą do góry po popyt przekracza podaż. Mamy bodaj 4 huty w naszym pięknym kraju, i wszystkie w tym momencie się modernizują. Oznacza to, że przez rok część ich zdolności produkcyjnych (ta modernizowana) jest wyłączona z użycia. Ponadto w Rosji sobie wymyślili, że muszą mieć szyby 1,1 więc olbrzymie ilości thermoflotu jadą na wschód. Efekt jest taki, że najwięksi producenci szyb mają przyznane LIMITY zakupowe szkła (w wysokości 50-75% tego co kupili w 2006 r.). Rozmawialiśmy ze wszystkimi większymi producentami szyb (bo tylko tacy są w stanie ilościowo i przede wszystkim jakościowo nas obsłużyć) i oni wszyscy uśmiechnięci są od ucha do ucha... jednostkowy wzrost cen to dla nich zasada, że nie urobią się a i tak zarobią krocie. Rynek producenta a nie kupującego.

 

My jesteśmy chwilkę przez zafiksowaniem gwarancji płynności dostaw szkła i jak dobrze pójdzie profili. W tym roku nasz dostawca profili bardzo ale to bardzo się nie popisał w sierpniu-wrześniu i w tym roku nie może być powtórki z rozrywki.

 

My zupełnie nie doceniliśmy początku tego roku. Tak jak w latach ubiegłych zjechaliśmy ze stanami magazynowymi okuć i profili na zimę, tak samo zresztą jak wszyscy dostawcy tych materiałów. Nagle okazało się, że ruch jest tak jak we wrześniu a nie tak jak co roku w styczniu. Na potęgę domawialiśmy materiałów, ale dla wszystkich w branży pierwszy tydzień stycznia to okres remanentów. Takie Schuco z tego co pamiętam nie przyjmowało zleceń od 21 grudnia do 7 stycznia. Dopiero teraz wszystko się prostuje i planujemy dojść do pełnej płynności w 4 tygodniu stycznia.

 

Tak jak już pisałem, z ruchów cenowych na rynku wynika, że nie wszyscy mają taki ruch. Znam kilka firm, w tym największy Drutex, którzy obniżyli ceny.

 

Ale trend z powodu zwiększenia kosztów materiałów, emgracji doświadczonych pracowników, którym trzeba coraz więcej płacić oraz zwiększonego popytu może być tylko jeden. Proszę zauważyć, że okna są jedynym materiałem budowlanym, który w ciągu ostatnich kilku lat nie podrożał o kilkadziesiąt procent. Wynikało to z ostrej konkurencji cenowej pomiędzy kilkoma największymi firmami. Nie sądzę, żeby w obecnej sytuacji tym firmom dalej opłacało się produkować okna za cenę i w "jakości" jaką preferują. Mogę się założyć o karton mleka 0,5%, że do końca roku ceny urosną o około 25%. No i pamiętajcie o zmianach w VAT ;)

 

xena:

czyli poprzednia wycena była na 19k a nowa na 12k? Ktoś się musiał pomylić..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekomin, fajnie, że odwiedziłeś to forum. :wink:

 

Jako szef, powiedz do kiedy można składać zamówienia na okienka, aby załapać się na stare jeszcze ceny?

Wczoraj był u mnie pan z firmy MontoPlast z Radomia i wymierzał mi właśnie okna i też stwierdził, że Wasze okienka idą w górę. Mam pecha. Jak zdecydowałem się na Wasze okna to akurat one drożeją. :(

 

To jeśli zapraszasz do siebie na kawę to może skorzystam z okazji i pogadamy na temat jakiegoś ekstra rabaciku dla mnie na okienka? :D

Dodam, że codziennie przejeżdżam przez Lekomin jadąc do pracy do Kielc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jareko

 

Witam

Bardzo zalezy mi na Twojej opini w sprawie nastepujacej:

 

chcialabym skorzystac z proponowanych teraz promocji i zamowic okna(pcv kolor jednostronny) 7 miesiecy przed montarzem. Problem w tym, ze nie ma jeszcze budynku i podajac wymiary opieralabym sie na zestawieniu dolaczonym do projektu. Czy jest to glupota i zbyt duze ryzyko? Handlowcy twierdza, ze otwory moga odbiegac o 1 cm, no max 3cm. Najgorzej z oknem tarasowym gdzie wysokosc musi byc idealna.

Spotkales sie z budowaniem z taka dokladnoscia?

Czy wypelnianie potem za duzego otworu np styropianem i przez niego mocowane kotwy(takie podsuwali rozwiazania) nie obniza parametrow?

 

Czy to co chce zrobic jest praktykowane( handlowcy Oknoplastu i Thermoplastu twierdzili ze tak) czy odpuscic?

 

Bede wdzieczna za rade (zapytanie poszlo tez na priv, ale na wszelki wypadek jeszcze tu, bo czasu na decyzje niewiele).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...