Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:D System ROYAL nie ma aprobaty na okna kolorowe. Osobiście obawiałbym się je kupić bo się mogą pokręcić od nagrzewania słonecznego. Ostatnio mamy serię zgłoszeć pokręconych i pokrzywionych okien kolorowych [w innych systemach] - ale to nie znaczenia, że to inny system - też nie są sprawdzone.

Lepiej wybierz coś co ma aprobatę - np. GEALAN, VEKA, SCHUCO.

Okna kolorowe wymagają specjalnego traktowania w produkcji i montażu niż białe. Tej firmy Cholewiński[?] nie znam.

Wyślę Ci coś z mojej poczty o oknach kolorowych to sobie poczytasz.

Okna kolorowe muszą mieć sztywniejsze wzmocnienia, inne trochę mocowanie - sztywniejsze i inne wykonanie - np. otwory odprężające komór ram profili PVc - na odprowadzanie nagromadzonego ciepła.

Z moich badań wynika, że okna kolorowe mogą się nagrzać nawet do 80oC. A granica uplastycznienia PVC to ok. 70oC.

Pchelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę, powtarzam muszę wymienić do końca roku okna w mieszkaniu. Przeczytałem wszystkie posty i wiedząc jaką kasą dysponuję chyba wybrałem:

Profile aluplast 2000 z zaokrąlonymi powierzchniami - fabryka i montaż Kormar z Jaworzna.

Ful wypas to to na pewno nie jest, chciałbym jednak wiedzieć czy da się z tym wyborem żyć.

Proszę o opinię - liczy się czas. Z góry dziękuję. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełek, a słyszałeś o firmie Kucbora z Białegostoku? Chcę założyć okna drewniane, w większości nietypowe, ze szprosami itp. Mój architekt rekomenduje gościa. Przy pierwszej wycenie koszt zwala z nóg, ale to pewnie wynika głównie z ilości i rodzaju okien (okucia anywłam Siegenia, szyby P4, dobry lakier), bo Sokółka wyceniła bardzo podobnie. A może ktoś inny miał doświadczenia z tym producentem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaję okna M&S. Mogę Pani zaproponować bardzo dobre okna drewniane w dobrej cenie. Drewno machoń - meranti ,sosna lub inne na zamówienie. Kolory do wyboru. Mogę również zaproponować wysokiej jakości okna PVC. Kontakt tel 603-129-980 , d-artokna @wp.pl proszę podać adres internetowy prześlę więcej informacji. Pozdrawiam Dariusz Huczyński.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełek,

w Pinusie bardzo spodobało nam się okno tarasowe na okuciach "HS Portal" (Siegenia) - takie przesuwane jak w szafie :-) - nie uchylno-przesuwne, tylko po prostu przesuwne.

Widzieliśmy takie okno u ich dilera i bardzo nam się podobało. Pozostałe okna u nich zresztą też.

Ładnie wycenili nam też okrągłe okno o fi 2,7m. Specjalizują się w oknach nietypowych. Wyszło jakieś 2tys. taniej niż u Urzędowskiego.

O systemie "HS" piszą też na stronie firmy Dziadek. Niestety w ich "przedstawicielstwie" we Wrocku nie było czegoś takiego. W ogóle raczej żenada, co tam zobaczyliśmy. Pisałem o tym w wątku Okna Dziadek. Zdziwiłem się, bo widzę, że dobrze o nich piszesz na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D HS PORTAL nieźle wygląda. A jak zobaczyłbyć drzwi balkonowe harmonijkowe na 12 m szerokości ściany to Cię by chyba zwaliło całkiem z nóg. Są w Polsce takie firmy co to robią. D-ART OKNO może to potwierdzić. Pinusa bezpośrednio nie znam trudno znać wszystkich [apropo - robię spis producentów okien z PVC w Polsce - mam już 1300 adresów - PRODUCENTÓW!!! - a do końca będzie jeszcze ok 300!!!]. Wracając do PINUSA - znam pozytywne opinie innych użytkowników - więc możesz brać go pod uwagę. Sprawdź tylko skąd mają drewno klejone do ram - to ważne [zdarza się klejonka sklejana z krótkich kawałków - gorszej jakości, albo klejonka do ram transparentnych sklejana z kawałków na warstwach zewnętrznych - co nie powinno mieć mijesca. Co do Dziadka to mam o nim pozytywną opinię bo to przyzwoita firma - może nie ma wielkiej oferty - ale klientów traktuje poważnie.

Internet mam tylko od 8 do 16 - inaczej faktycznie spałbym chyba z nim.

Otwieram go w w wolnej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Pchełek za rady :-)

 

Jak sprawdzić, skąd jest brane drewno?

Jakieś zaświadczenia muszą mieć?

No ale drewno w moim oknie i tak może być z innego źródła.

Jak to sprawdzić? I jak się już sprawdzi, to kiedy wiadomo, że dobre źródło, a kiedy że nie dobre.

 

Jak to jest z tym certyfikatami w świecie okien???

Duże poważne firmy nie mają sobie po prostu certyfikatów?

I to nawet produkując dobre okna? Tak trudno, długo jest zdobyć ten papier, czy też tak duże są wymagania techniczne?

 

P.S.

Z tego co nam mówiono HS Portal może mieć 6m długości. Przy dwóch skrzydłach. Wtedy rozsuwa się 3m taflę. No ale my możemy mieć góra 3-4m szer. Przy harmonijce oczywiście otwór jest 2x większy - to musi robić wrażenie! Zwłaszcza taka szerokość 12m. Ale HS również zamknięty wygląda 'niecodziennie', m.in. chyba dlatego, że rama ma szerkość (głębokość) 14cm.

 

pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do okien drewnianych to najlepiej zastoswać blaszane kotwy - nie przewiercasz wtedy ram i nie zostawiasz dziur. Montaż tak samo jak okien z PVC - poradnik zamieścił mieczotronix chyba w wypowiedzi z 17.09 na tym formum - jest tam wejście na jego serwer. Chwała mu za to, że mi ułatwia żywot - nie muszę wysyłać ze swojej poczty co i tak dziś nie działa.

M&S zmienił profil, ale nie zmienił jakości. Masz ewentualnie DRUTEX i systemy ALUPLAST i REHAU.

Pozdrawiam. Pchelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D :D ści wynika z przepisu zgodnie z art. 10, ust.2, pkt. 1b ustawy Prawo Budowlane (Dz. U. Nr 106/2000, poz. 1126) i Rozporządzeniem MSWiA z dnia 31 lipca 1998r (Dz. U. Nr 113, poz. 728).

Każdy producent okien, każdego w zasadzie materiału budowlabego] powinien mieć certyfikat zgodności [deklarację zgdoności] z Aprobatą.

Pchelek.

Wiosna za oknem i internet się od razu chrzani - stąd ta rwana odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...