Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

mskrod

 

"okno Edition - firma Internorm http://www.internorm.com.pl

 

Ogólnie ciekawe rozwiązanie: Uw (całe okno) = 0,68 w/m2k (to jest maksimum możliwości), ale za to w standardzie Uw = 1,1 W/m2k

 

No i jeszcze "ukryte okucia" co o tym sądzicie ?

 

I jeszcze pytanko o opinie model Dimension -

okno pcv-aluminium - (12 lat gwarancji) - także niezły Uw = 0,78 (maks) i ukryte okucia

 

Firma internorm i jej wyroby to faktycznie dobre i prawdziwe nowosci - z tym ze w Polsce nie maja na te rzeczy aprobaty a norma europejska [zamiennik aprobaty] jeszcze nie odpowiazuje

Problem w tym ze wyrob budowlany musi miec dopuszczenia do stosowania - deklaracje zgodnosci lub certyfikat zgodnosci z aprobata - tak samo w przypadku normy europejskiej - tez musi miec producent dokument dopuszczajacy - to jak dowod rejestracyjny samochodu

Popytaj sie jakie maja dopuszczenia w Polsce - zazyjesz ich przy naszej pomocy i beda "ciemni jak tabaka w rogu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gkam - Ty chyba z Piaseczna jestes - tam jest taki producent co sie Zimny nazywa - chyba w Warce jest - on robi na Schuco - rozejrzyj sie po okolicy i sprawdz ceny. Co do okien drewnianych to wybor jest trudny ale moge ci dac namiar na dilera Natury - takie okna ktos w Głoskowie wstawial - moge odszukac jego namiar [wlasciciela] to sie skonsultujecie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kawałki usztywnien [ekologicznie - odpadow nie ma i zasmiecania srodowiska - nagrode powinni dostac] - a po cholere usztywnienia - przecie mozna drewniane listwy wstawic lub katowniki od gips-kartonu - nasi producenci niektorzy to maja fantazje

Jareko mialbym dla ciebie klienta :D - ale ty u Pani Górniak z WCS na kolankach pewno siedzisz :evil: - nie dziwie sie - zgrabna bestia jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o poważne odpwiedzi. :) Dobroplastu ofertę mam, podobno (!) przymierzają się w ten czy inny sposób do produkcji DFB, ale bez żartów. Szefostwo było u Jezierskiego, ale mają mieszane uczucia. Po pierwsze: produkt nie dorównuje DFB. Po drugie: trafili na jakiegoś mruka (nie wiem, czy przedstawiciel handlowy, czy ktoś władny w firmie), ale to odstrasza.

Chyba przyjdzie zdecydować się na kupienie linii od DFB plus zainwestowanie w załogę i robienie okien po swojemu. Po pierwsze: jakość. And nothing else matters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko mialbym dla ciebie klienta :D - ale ty u Pani Górniak z WCS na kolankach pewno siedzisz :evil: - nie dziwie sie - zgrabna bestia jest

jak masz to dawaj :) Mam powoli dosc klientow indywidualnych - same z nimi klopoty :lol: bo chca by za darmo hi hi - gdybys ty wiedzial jakie pytania ostatnio na priv dostaje a pozniej slowa oburzenia ze mieszam z blotem najtanszego w swicie producenta - szkoda gadac

Co do wspomnianej Pani - owszel zgrabna bestyja ale ostatnio klody mi pod nogi rzuca - wiesz, chlopaki zapomnieli szmata na mokro korytarz przetrzec - jakby to do nich nalezalo.

A Ty swoja droga kiepsko te okna na WCS ogladales

co powiesz na balkon ze sztulpem 1500/2650 !!! bez poprzczki w Spectusie?

i ten ich niedowlad decyzyjny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o poważne odpwiedzi. :) Dobroplastu ofertę mam, podobno (!) przymierzają się w ten czy inny sposób do produkcji DFB, ale bez żartów. Szefostwo było u Jezierskiego, ale mają mieszane uczucia. Po pierwsze: produkt nie dorównuje DFB. Po drugie: trafili na jakiegoś mruka (nie wiem, czy przedstawiciel handlowy, czy ktoś władny w firmie), ale to odstrasza.

Chyba przyjdzie zdecydować się na kupienie linii od DFB plus zainwestowanie w załogę i robienie okien po swojemu. Po pierwsze: jakość. And nothing else matters.

 

Dlaczego Deutche Fenster Bau zamknęło produkcję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dresdner Fensterbau - gwoli ścisłości. Dlaczego zamknęło? To chyba bardzo złożona sprawa, na pewno nie znam szczegółów. Myślę, że wynikała po części z przykorkowania rynku niemieckiego, gdzie kiedyś wozili okna w dużej ilości, teraz musieli się ograniczać, bo do Niemiec wozi każdy. Po drugie: olali kiedyś właśnie na rzecz rynku niemieckiego nasz rodzimy i skończyło się na tym, że zostało dosłownie kilku dilerów z listy chyba ponad 80. Coś próbowano z tym robić w ciągu ostatniego roku, ale nie jest łatwo znaleźć szybko ludzi, którzy będą chcieli i potrafili sprzedawać drogie okna. Niestety, nie dostrzega się niemałego rynku wymagających i chcących płacić spore pieniądze klientów. Ale to już temat na odrębną dyskusję. [/img]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten Fensterbau to dobra firma byla - za dobra na polskie zapotrzxebowanie - chaltury nie robili - a wiadomo - ze tanie to chaltura czesto jest - jak chcesz wyrob prima sort to sie kieruj do Lublina - firma [ze lba :evil: mi wypadla nazwa] - wiem ze sa to trzy literki - o cu..va na koncu jezyka mam - a robi w systemie Salamander - chyba SIP - jutro sprawdze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponawiam prośbę do Forumowiczów o pomoc w wyborze okien. Pomocy,

które okan wybrać ?

 

Oto ofery, które otrzymałem:

 

PCV dwustronnie okleinowane:

 

Okna Goran (profil Gealan IQ8000): 16017 netto

Oknoplast Kraków: 13556 netto

Okna M&S (profil BRUGMAN): 13084 netto

Nie dziw się, że nikt nie odpowiada na tak postawione pytanie, podałeś producentów a o profilach troche za mało:

- Gealan IQ 8000- cztero czy sześciokomorowy?

- Oknoplast- który profil?

- M&S - KTÓRY BRUGMANN?

 

Okna drewniane:

Okna Dziadek sosna lita: 16325 netto

Okna GORAN sosna lita: 15106 netto

Okna Stollar Olecko sosna lita: 15583 netto

Okna Vitra s.c. sosna lita: 15656 netto

Okna Natura Sp. j. sosna lita: 17100 netto

Okna KRC Olecko sosna lita: 15279 netto

Okna M&S sosna lita: 14956 netto

Okna GEBAUER sosna lita: 16958 netto

Wybierałbym pomiedzy Goranem, Gebauerem,potem M&S, Natura- kolejność w parach przypadkowa.

Nie wiem jak produkuje teraz Stollar po zmianie właściciela- czy wprowadzili taką politykę jak kiedyś w pcw? Byłoby niedobrze. Kiedyś był dobry.

Dziadek- kiedyś chałka niezła- dzisiaj nie wiem czy się poprawił :roll:

O wyrobach reszty z wymienionych nie mogę wiele napisać. :oops:

 

Stary

 

Gealan IQ 8000- czterokomorowy

- M&S - BRUGMANN Tytanowy (tak mam w ofercie)

 

Moja żona próbuje nakłonić mnie do zakupu okien drewnianych.

Pytanie czy lepiej PCV kolor dwustronny czy drewno ? Miałem nadzieję że problem się rozwiąże sam i PCV będzie dużo tańsze niż drewno ale róznica nie jest tak duża. Wiec jakie są plusy i minusy jednych i drugich ?

 

Żona namawia mnie do wyboru z poniższych (które lepsze?):

 

Okna Natura Sp. j. sosna lita: 17100 netto

Okna KRC Olecko sosna lita: 15279 netto

Okna M&S sosna lita: 14956 netto

Okna GEBAUER sosna lita: 16958 netto

 

Czy Gebauer jest nadal najlepszy bo takie opinie się pojawiały w tym wątku. Trudno było ale cały przeczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...