Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

:evil: Pomocy!!!!!

Chciałoby się rzucać grubymi słowami. Wycene swoich pasywnych okien Rehau zamówiłam miesiąc temu. Eurokolor grzebie sie z tym haniebnie. Wycena" ma być"gdzies tak za tydzień, (podobno centrala to wycenia????), bo oni nie mogli sobie z tym poradzić. To może z montażem też sobie nie poradzą?Bracia Bertrand również nabrali wody w usta. To jak to jest, w końcu?Z tymi wycenami?Piszę, proszę, dzwonię, a oni rybka.

Jedyny realny koszt mam na podstawie wyceny pasywnych internormu, która podesłał mi pomocny forumowicz.Ale ona dotyczy jednak innych okien, wielkosci, ilości etc.

Pomózcie Panowie, czy wy jesteście w stanie wycenić to szybciej?

Te okna kosztują po byku, ja po prostu bez ujęcia ich w koszcie nie jestem w stanie oszacować, na co starczy mi środków.Nie mówiąc o tym, że teraz to nie wiem, czy nie bać sie co poniektórych montujących....

 

Witam, proponuję spróbować zwrócić się z takim zapytaniem do firmy PRO-SYSTEM, która już wykonywała takie okna. (http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=44&kategoria=2). Z tego co wiem powinni się z tym uporać bez specjalnego przeciągania w czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko

 

Pytanie z innego forum.

Podciągne temat przewymiarowanych okien.

Jako ze pracuje w branży (w stopce) to mi trochę :oops: że nie posiadałem tych informacji.

Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy

Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.

A może bywasz na mojej wsi to byśmy jakąś kawkę spili i wytłumaczyłbyś mi w czym leży błąd. Wiem że bez poprzeczki :cry: ale widok :lol:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Jareko

 

Poruszę jeszcze temat montażu rolet zewnętrznych.

Dla osób które mają zamiar założyć rolety zewnętrzne.

Jako że jednym ze sposobów montażu rolet jest montaż we wnęce otworu okiennego co wiąże się z przewierceniem otworu na linkę 10mm przez ramę okna. Może zajmiesz stanowisko w tym temacie uświadamiając klientów - czy to ponosi w/g ciebie jakieś konsekwencje i czy klient traci gwarancje na okno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: Pomocy!!!!!

Chciałoby się rzucać grubymi słowami. Wycene swoich pasywnych okien Rehau zamówiłam miesiąc temu. Eurokolor grzebie sie z tym haniebnie. Wycena" ma być"gdzies tak za tydzień, (podobno centrala to wycenia????), bo oni nie mogli sobie z tym poradzić. To może z montażem też sobie nie poradzą?Bracia Bertrand również nabrali wody w usta. To jak to jest, w końcu?Z tymi wycenami?Piszę, proszę, dzwonię, a oni rybka.

Jedyny realny koszt mam na podstawie wyceny pasywnych internormu, która podesłał mi pomocny forumowicz.Ale ona dotyczy jednak innych okien, wielkosci, ilości etc.

Pomózcie Panowie, czy wy jesteście w stanie wycenić to szybciej?

Te okna kosztują po byku, ja po prostu bez ujęcia ich w koszcie nie jestem w stanie oszacować, na co starczy mi środków.Nie mówiąc o tym, że teraz to nie wiem, czy nie bać sie co poniektórych montujących....

 

w polsce nikt nie wykona REHAU -pasywnego,

stąd może problem ,

no chyba że chodzi o inny profil rehau ,

 

a już na pewno nie zrobią w kolorze :roll:

koszty zrobią zaporowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam prośbę o opnię o firmie Simed-plast ( http://simed.com.pl ). Produkują okna w profilu Veka. Jeżeli chodzi o profil to jesteśmy zdecydowani na model Perfectline. Chodzi nam o samą firmę. Czy są rzetelni w wykonaniu. Człowiek, z którym rozmawiałem sprawia wrażenie pozytywne-wygląda na to, że zna się na rzeczy. Dwie osoby z forum znalazłem i mieli dobre opinie, ale ja jestem ciekaw ludzi z branży czy coś słyszeli i wiedzą o tej firmie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, proponuję spróbować zwrócić się z takim zapytaniem do firmy PRO-SYSTEM, która już wykonywała takie okna. (http://www.aluplast.com.pl/index.php?module=aktualnosci&grupa=&podgrupa=&strona=1&id=44&kategoria=2). Z tego co wiem powinni się z tym uporać bez specjalnego przeciągania w czasie

 

link prowdzi do okien Passiv-Haus ,

a takich okien aluplast w polsce nie oferuje,

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam okna GORAN!!

 

Niestety zdecydowałem się na ten krok i żałuję.

 

Abstrahując od wysokiej ceny - najgorsza jest nieuczciwość oraz niesolidność tej firmy. Żądają wpłaty 100% całości przy odniorze okien, ale (UWAGA!!!!) przed zamontowaniem!!!!!!!!

 

Na szczęście nie dałem się na to nabrać - stanęło na ostrzu noża, ale nie wpłaciłem całości. Jak czas pokazał - bardzo dobrze zrobiłem. Czemu?

 

1. Drzwi zewnętrzne miały mnóstwo niedoróbek w skutek czego popękały już po 3 tygodniach i nabrały wody!!!!!!! Oddałem je więc. Ponieważ na szczęście nie zapłacięm wcześniej całości nie muszę teraz walczyć o zwrot pieniędzy.

2. Okna zostały przywiezione bez niektórych części. Minęło już 2,5 miesiąca i wciąż czegoś brak

3. Niektóre elementy okien zostały wadliwie zamontowane wskutek czego pojawiły się kolejne uszkodzenia

4. Okna miały sporo wad. Teoretycznie do usunięcia, ale jednak... Za te pieniądze nie powinno tak być

5. Ekipy, które przyjężdzają do montażu są ok, czego nie można powiedzieć o osobach z tzw 'biura'. Nie dotrzymują słowa, kombinują ....

 

Mam nadzieję, że dzieki mojemu opisowi unikniecie błędnej decyzji.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno + aluminium

 

a jak mam sprawdzić czy okna są na pewno produkcji GORAN?

 

drewno w okładzinie aluminiowej ?

 

to raczej będzie oryginał,

 

w pcv spotyka się często zamiany okien na prawie takie same lecz od tańszego producenta,

oczywiście prawie czyni wielka różnicę,

 

ale skoro są usterki i jest dostawca to można coś z tym zrobić ,

Goran to nie jest garażowiec , nie będzie się uchylał od odpowiedzialności ,

 

chyba...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jednym ze sposobów montażu rolet jest montaż we wnęce otworu okiennego co wiąże się z przewierceniem otworu na linkę 10mm przez ramę okna. Może zajmiesz stanowisko w tym temacie uświadamiając klientów - czy to ponosi w/g ciebie jakieś konsekwencje i czy klient traci gwarancje na okno.

zalezy odproducenta okien. Szczerze mowiac zachowuja sie oni jakze czesto irracjonalnie szukajac jakby powodu by olac gwarancje ale to taka moja ocena ich postepowania.

O jednym trzeba pamietac i to jest swiete !!!!

NIE WOLNO PRZEWIERCAC ZGRZEWOW !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy

Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.....

coz....ciesz sie ze w ogole mozesz wyregulowac cokolwiek i uzyskac choc otwieranie i na tym poprzestan (zapomnij o uchyle). Mozesz probowac - ale inaczej, nie regulacja tylko wymontowaniem i ponownym montazem okna z naciaganiem oscieznicy tak by w obu funkcjach bylo OK - co i tak nie da gwarancji ze po roku czy kilku nie bedzie tak samo

Niestety - pieknie wyglada i zawsze bedzie do d....

zapewne w kolorze i bez poprzeczekpoziomych? Sorki - ale w Zakopanem tak dlugo sie sciaga cokolwiek z netu za pomoca blueconnecta ze nei mialem cierpliwosci czekac az Twa chalupe ujrze

CO do kawki - nie ma sprawy - zadzwon po czwartku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy

Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.....

coz....ciesz sie ze w ogole mozesz wyregulowac cokolwiek i uzyskac choc otwieranie i na tym poprzestan (zapomnij o uchyle). Mozesz probowac - ale inaczej, nie regulacja tylko wymontowaniem i ponownym montazem okna z naciaganiem oscieznicy tak by w obu funkcjach bylo OK - co i tak nie da gwarancji ze po roku czy kilku nie bedzie tak samo

Niestety - pieknie wyglada i zawsze bedzie do d....

zapewne w kolorze i bez poprzeczekpoziomych? ..........

 

jeśli przy uchyle ociera a rozwier bez problemu to można spróbować podciągnąć dyblem , bo wygląda że trochę wystarczy , :D

 

co do reszty popieram Jareko ,

za przyjemności (pozorne) trzeba "płacić" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... nad tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy.....

zobaczyłem i jakbym "jasnowidzem" byl :lol:

Sorki Grzes ale Ty samobojca byles ;) a tego kto pozwolil Ci takie okna wykonac to na suchej galezi.... :evil: :evil: :evil:

Ale nie przejmuj się, Ty nie wiedziałeś ale tu jest wielu takich co wyedukowaniu w temacie wiedzieli ale chcieli inaczej i dotad szukali az znalezli takiego co zyczeniom ulegl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Podciągne temat przewymiarowanych okien.

Jako ze pracuje w branży (w stopce) to mi trochę :oops: że nie posiadałem tych informacji.

Otóż okna (foto w stopce) na piętrze w łuku KBE- niemogłem sobie takich odmówić front 1500 x 2200 RU nat tarasem 1800 x 2300 RU. słupek ruchomy

Problem za chiny nie mogę wyregulować .Jak ustawię funkcję otwierania to w uchyle okucie ociera o ramę i na odwrót. Czy z twojego doświadczenia to norma czy ??.

A może bywasz na mojej wsi to byśmy jakąś kawkę spili i wytłumaczyłbyś mi w czym leży błąd. Wiem że bez poprzeczki :cry: ale widok :lol:

Pozdrawiam.

Normą jest łapanie klienta za wszelką cenę :-? - gabaryty, łuki w kolorze, brak poprzeczki, zawiasy "normalnie". Co z tego , że widok...... :roll:

Norma też jest , że takich drzwi- zwłaszcza tych większych nie wyregulujesz na dłużej niż kilka miesięcy- albo będzie wiało w zimie albo tarło w lecie albo nie zamykało wcale. ZAWSZE !!!! Bedziesz przeklinał te okna, siebie i tego kto to wykonał na każdym kroku. Idę o dobrą wódkę :wink:

Jestem za tym aby - nawet po przemontowaniu- zablokować uchył lub przekuć na samo rozwierne !!!!! Wietrzyć można niekoniecznie poprzez uchylanie- jakiś hamulec, grzebień etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...