Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

....Normą jest łapanie klienta za wszelką cenę :-? - gabaryty, łuki w kolorze, brak poprzeczki, zawiasy "normalnie". Co z tego , że widok...... :roll:

Norma też jest , że takich drzwi- zwłaszcza tych większych nie wyregulujesz na dłużej niż kilka miesięcy- albo będzie wiało w zimie albo tarło w lecie albo nie zamykało wcale. ZAWSZE !!!! Bedziesz przeklinał te okna, siebie i tego kto to wykonał na każdym kroku. Idę o dobrą wódkę :wink:....

ja dorzucam do tej wodki kolejna skrzynke :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym nie ufać ??.

Cytat ze strony www o firmie.

 

Firma Jarbetal ma przyjemność przedstawić Państwu swoją ofertę handlową. Jesteśmy wieloletnim

producentem okien i drzwi z PCV (od 1995r), z najwyższej jakości materiałów producentów

polskich i zagranicznych. (Roto, Winkhaus, Würth, Tytan, Adeco). Zatrudniamy 27 osób, które

dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu są w stanie wykonać każde powierzone im zadanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym nie ufać ??.

Cytat ze strony www o firmie.

 

Firma Jarbetal ma przyjemność przedstawić Państwu swoją ofertę handlową. Jesteśmy wieloletnim

producentem okien i drzwi z PCV (od 1995r), z najwyższej jakości materiałów producentów

polskich i zagranicznych. (Roto, Winkhaus, Würth, Tytan, Adeco). Zatrudniamy 27 osób, które

dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu są w stanie wykonać każde powierzone im zadanie

 

no i wykonali zadanie ,

dlaczego nie wezwiesz ich do regulacji ?

może naprawdę wystarczy fachowa regulacja , przedystansowanie itd. 8)

 

no chyba że wziołeś okna bez montażu i bez fakturki :D

wówczas trzeba się samemu gimnastykować

 

ale okna pewnie masz ładne więc daj spokój szczegółom :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbym nie ufać ??.

a choćby dlatego:

Zatrudniamy 27 osób

To jest chyba większy garaż a nie fabryka... Kiedy ludzie zaczną doceniać wreszcie produkty markowe, produkowane profesjonalnie i na skalę przemysłową? Tylko proszę bez przykładów, że najlepsze samochody robi się w małych firmach praktycznie ręcznie... W takim porównaniu trzeba jeszcze uwzględnić cenę! Owszem - można produkować okna PCV nawet mając jednego pracownika ale nie da się tego zrobić dobrze i jednocześnie tanio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd na temat profili Gealan na który dobre zdanie ma guru Pchełek

firma Okno Plast Rąbień wycofała się z Gealana na rzecz Aluplasta - pracownik firmy powiedział mi nieoficjalnie że po olbrzymiej reklamacji z Czech, Gealan dawał za słabe wzmocnienia)

 

a ja reklamuje przedmuchy kolejny raz (za pierwszym razem wyzmiana 7 skrzydeł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zmiana dostawcy profili prawie zawsze oznacza albo wstrzymanie dostaw przez poprzedniego dostawcę (płatności...) albo lepsze warunki finansowe od nowego dostawcy. To co ty słyszałeś to tylko to, co ktoś chciał, żebyś usłyszał :wink:

2. Od kiedy to producent profili montuje wzmocnienia w oknach :o Skoro były za słabe wzmocnienia to zawalił producent okien (lub wzmocnień) bo wątpię, żeby chodziło o błędne wyliczenia statyki w dokumentacji technicznej profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszustkich forumowiczów.

Od niedawna jestem posiadaczką bardzo starego, drewnianego domu, w którym oczywiście trzeba wymienić okna. Prosze o poradę - jakie okna nadaja się do domów z drewna , chodzi mi głównie o to czy muszą posiadać coś specjalnego , czy mogą być takie jak do domów murowanych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace rolet .... jaki jest rozmiar standardowy otworu w silniku elektrycznym do rolet tz jaki ma rozmiar ta rurka na ktora sie naklada ten silnik ? 60-siatka czy 40-stka ?

 

Siłowniki na rurę 40 podnoszą od 10 do 32 kg na wysokość 2,5m

a siłowniki na rurę 60 od 12 do 96 kg na wysokość 2,5m na 1,5m 112 kg.

Srednio pancerz waży 3,5 - 4 kg/m2 chyba że masz ekstrudowany lub safe(wzmocnione) około 9kg/m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz10, dzieki 8)

 

czyli jezeli mam okna 2.40 szerokosci i 1.40 wysokosci, to wystarcza mi silowniki na 40-stke rurke czy jednak dac 60-siatke przy takiej duzej szerokosci okna ?

 

ogolnie to sie jeszcze zastanawiam, czy czasem nie dac dwoch rolet w jednej tz 2 x 120... wiem ze koszt wyzszy bo silownikow trzeba dwa razy tyle, ale troche sie boje czy tak szeroka roleta bedzie dobrze chodzic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzegorz10, dzieki 8)

 

czyli jezeli mam okna 2.40 szerokosci i 1.40 wysokosci, to wystarcza mi silowniki na 40-stke rurke czy jednak dac 60-siatke przy takiej duzej szerokosci okna ?

 

ogolnie to sie jeszcze zastanawiam, czy czasem nie dac dwoch rolet w jednej tz 2 x 120... wiem ze koszt wyzszy bo silownikow trzeba dwa razy tyle, ale troche sie boje czy tak szeroka roleta bedzie dobrze chodzic :roll:

 

Przy takiej szerokości powinna być zastosowana 60-tka ze względu na ugięcie rury.

Można to przy zastosowaniu odpowiednich elementów wykonać na jednym siłowniku.

W razie czego pytaj - pracuję w tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Cytat ze strony www o firmie.....dzięki swojemu doświadczeniu i wykształceniu są w stanie wykonać każde powierzone im zadanie

Moze i owszem ale.... pomijam juz kwestie marketingowej paplaniny ( Budvar jest jeszcze lepszy w tych swoich wynurzeniach na temat szkodliwosci olowiu etc) ale zapominasz o jednym. Nie z Jarbetalem podpisales umowe lecz z jakims dealerem. No chyba, ze bezposednio w Pruszkowie zamawiales okna - reklamuj, reklamuj co chwila az do znudzenia. Ale jesli u dealera to masz juz gorzej - Fabryka wykonala to co on przyjal od Ciebie i nie dala na to gwarancji (jak sadze) W takiej sytuacji pelna odpowiedzialnosc ponosi dealer ale tu w ostatecznosci po swojej stronie masz federacje konsumentow

bwojtek - nie mozna generalizowac z wielkoscia firmy. Pamietasz Brokat? Tez duza firma i co? Pamietasz ich okna? Mali nie oznaczaja ze robia do d.... Wspolpracowalem (takze jako montazysta) z malymi firmami i poza jedna (Ł... S...) inne wykonywaly okna tak, ze mucha nie siada. Kazdy szczegol dopracowany bo zdaja sobie sprawe ze tylko jakoscia moga wygrac z molochami gdyz tansi od duzej fabryki nigdy nie beda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie z Jarbetalem podpisales umowe lecz z jakims dealerem. No chyba, ze bezposednio w Pruszkowie zamawiales okna - reklamuj, reklamuj co chwila az do znudzenia. Ale jesli u dealera to masz juz gorzej - Fabryka wykonala to co on przyjal od Ciebie i nie dala na to gwarancji (jak sadze) W takiej sytuacji pelna odpowiedzialnosc ponosi dealer ale tu w ostatecznosci po swojej stronie masz federacje konsumentow

 

I tu masz rację.

A dilera już nima :evil: i rachunku również nima :evil:

Kończąc opowiastkę W zakładzie w którym pracuje robimy również nietypowe rzeczy na które nie zawsze dajemy gwarancje (przekroczone normy o czym klient jest poinformowany) lecz założenie jest takie że to ma sprawnie działać.

Inaczej nie działa = nie ma kasy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie jest tożsame "duży"="dobry". Ale sam napisałeś:

gdyz tansi od duzej fabryki nigdy nie beda

a tymczasem większość klientów kupuje w małych firmach bo jest tanio!

to zupelnie inna bajka - jesli tansi to na czyms MUSZA oszczedzic - a na czym - Ty i Ja i jeszcze kilka osob z branzy na tym forum dokladnie wiedza a klienci..... klienci maja gdzies nasze slowa i licza na cud - ze im sie uda i trafia Merca w cenie malucha :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...