Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Pchelek piszesz ,,Agnes pamiętaj, że okna z PVC powinny mieć pd ramami specjalne listwy progowe do mocowania od zewnątrz parapetów zewnętrznych a od wewnątrz do podsunięcia parapetów wewnętrznych - trzeba to uwzględnić przy pomiarze wysokości okien. Okna muszą być niższe o tę listwę." Mam pytanie czy takie listwy powinny byc w oknach drewnianych????

pozdrawiam Michalus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu otrzymałam ofertę od Gdanskiej Fabryki Okien - profil VEKA, okucia WINKHAUS. I cena jest o prawie 2 tys niższa od ofert z innych firm!!! :lol:

 

Czy ktoś z Was słyszał o Gdańskiej Fabryce Okien? Jakie macie opinie?

 

 

I jeszcze jedno pytanko: w ofercie jest podane "biały malowany" - czy to ma jakieś znaczenie, czy to jest oki????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Raf_

Witam,

 

planuje wymiane okien w mieszkaniu w kamienicy (stare budownictwo, wysokie okna z lufcikami, nie pamietam dokladnie ile, ale sporo ponad 1500mm). Pod koniec tygodnia planuje obadac ceny na rynku (Wrocław). Po przeczytaniu tego forum i opiniach znajomych mam na oku 3 firmy:

 

1. EMPOL (profil Aluplast Ideal 2000 Standard, okucia Winkhaus?) - ze strony niwiele sie dowiedzialem, jakies opinie???

2. M&S (MSline - profile i okucia ???) - ze strony producenta wynika, ze profile poszerzone do 73mm

3. DRUTEX - tez pewnie zdecydowalbym sie na profil Aluplast Ideal 2000

 

Co byscie wybrali? A moze jakies inne ciekawe, nie za drogie okna we Wrocku? Najlepiej z FACHOWYM i solidnym montazem. Dzeki za kazda sugestie i pomoc,

 

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość m.c.
Witam,

 

planuje wymiane okien w mieszkaniu w kamienicy (stare budownictwo, wysokie okna z lufcikami, nie pamietam dokladnie ile, ale sporo ponad 1500mm). Pod koniec tygodnia planuje obadac ceny na rynku (Wrocław). Po przeczytaniu tego forum i opiniach znajomych mam na oku 3 firmy:

 

1. EMPOL (profil Aluplast Ideal 2000 Standard, okucia Winkhaus?) - ze strony niwiele sie dowiedzialem, jakies opinie???

2. M&S (MSline - profile i okucia ???) - ze strony producenta wynika, ze profile poszerzone do 73mm

3. DRUTEX - tez pewnie zdecydowalbym sie na profil Aluplast Ideal 2000

 

Co byscie wybrali? A moze jakies inne ciekawe, nie za drogie okna we Wrocku? Najlepiej z FACHOWYM i solidnym montazem. Dzeki za kazda sugestie i pomoc,

 

Rafal

jesli kupujesz w EMpol-u sprawdz dokladnie aprobate techniczna i deklaracje zgodnosci patrz uwaznie na daty i co tam pisze oraz kto to wystawil ( niezle jaja )

M&S ma problem z brygadami montazowymi zatrudniaja ludzi jak leci

najczesciej bez umowy i placa od sztuki, a wiec ludzie sie spiesza i partola

BRUTEX atesty i badania ok. dostawy terminowo male ale, po montazu dokladnie sprawdz regulacje okien, mowia ze przyjada jutro zeby podregulowac wiedz powiedz im ze rowniez zaplacisz jutro po dokladnej regulacji

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchełku - czy montując okna drewniane (Dziadek) powinnam zostawić na stałe klocki podporowe podokienne ? Ile ich powinno byc na dł.150 cm? Wyczytałam w materiałach od ciebie ,że ich brak jest błędem w montażu? I jeszcze - czy rzeczywiście tak dobre jest zastosowanie taśmy paroprzepuszczalnej od zewnątrz. Montażyści twierdzą ,że za mało się rozpręża do szerokości otworu - ok. 2 cm luzu z każdej strony. Usłyszałam tez ,że w wypadku jej zastosowania opiankują tylko stronę wewnętrzną - wg mnie zastosowanie taśmy nie przeszkadza , by pianka wypełniła całą przestrzeń wzdłuż ościerza . I jeszcze jedno - kotwy do mocowania w Porothermie okien drewnianych mają kształt kątownika ,czy jak twierdzi mój kolega z Forum prostej blaszki ( ostatnia strona grupa bydgosko - toruńska) . Pomóż - proszę , bo budowa mnie przerosła. Pozdrawiam - Marzena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna powinny stać na klockach - by pod ramę można było dać materiał uszczelniający. Dla okien dwuskrzydłowych powinny być trzy klocki - na bokach i pod słupkiem. Klocki mogą być nie wyższe niż 1 cm. Sposób uszczelnienia, opisany przez ciebie - jest możliwy do przyjęcia. Faktycznie - wtedy pianka idzie tylko od wewnątrz. Od zewnątrz jest taśma rozrężna. Pamiętaj, że trzeba oczyścić podłoże pod oknem i z boków. Rodzaj kotew nie ma znaczenia - mogą to być płaskie kotwy choć są tacy co zaczynają stosować kotwy z kątownika - są sztywniejsze. Chyba są lepsze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem od ekipy montującej okna, że prawidłowo jest również jak przewierci się ramę okna (PVC) i montuje się okno na odpowiednio długich kołkach. Co sądzicie o tym, czy można tak montować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o radę.

Poszukuję niedrogich okien dachowych na poddasze użytkowe, które przez parę lat na pewno nie będzie użytkowe :lol: . Na wiosnę ruszamy z dachem, więc najpilniejsze są te okna (78x115).

Widzę, że tu tyle fachowych odpowiedzi, więc może i mi ktoś doradzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

planuje wymiane okien w mieszkaniu w kamienicy (stare budownictwo, wysokie okna z lufcikami, nie pamietam dokladnie ile, ale sporo ponad 1500mm). Pod koniec tygodnia planuje obadac ceny na rynku (Wrocław). Po przeczytaniu tego forum i opiniach znajomych mam na oku 3 firmy:

 

1. EMPOL (profil Aluplast Ideal 2000 Standard, okucia Winkhaus?) - ze strony niwiele sie dowiedzialem, jakies opinie???

2. M&S (MSline - profile i okucia ???) - ze strony producenta wynika, ze profile poszerzone do 73mm

3. DRUTEX - tez pewnie zdecydowalbym sie na profil Aluplast Ideal 2000

 

Co byscie wybrali? A moze jakies inne ciekawe, nie za drogie okna we Wrocku? Najlepiej z FACHOWYM i solidnym montazem. Dzeki za kazda sugestie i pomoc,

 

Rafal

Zastanów się nad tym aluplastem mocno i weź coś innego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://www.wiwatowski.pl to drewniane

--------------------------------------------------------------------------------

ja za 10 otworow w tym dwoje drzwi balkonowych zaplacilem 5800 zl + 800 zl za wywalenie starych drewnianych i montaz nowych ( faktura nie byla potrzebna :) ) oczywiscie zalozylem PCV

Produkcja stolarki PCV "Anon"

ul. Bema 113

87-720 Ciechocinek

tel. (54) 283 54 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cwib - jak chcesz mieć śmiertelnych wrogów w rodzinie i wśród kolegów to możesz "to" polecać. To są okna z odpadów tworzyw.

Cężkie, śmierdzą [powąchaj] i palą się [to tworzywo to butelki PET]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...