Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

jareko widzialem twoich ludzi pracujacych na WSC - w sobote !!!!!!!!!!!!!!!! o 6 wieczorem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i smieci wynosili !!!!!!!!!!!!!!!!!!! - skad ty masz takie solidne ekipy - przeca do Anglii wszyscy wyjechali

Pozdrawiam

trzeba bylo przyjechac w niedziele o 18 - tez robili i robia tak od listopada gdy na WCS wszedlem na swoje nieszczescie, gdyz niedowlad decyzyjny jest tam ogromny i na podpis pod jakas duperela trzeba czekac tygodniami

jedynie poniedzialki mamy wolne tj. moi ludzie gdyz ja nie przypominam sobie bym mial 5 czy 6 dniowy tydzien pracy - ale cos za cos - nie sadzisz? Inaczej jyz by cegly po rusztowaniach u Angoli nosili - swoja droga jeden juz w Belgii pietruszke zbiera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak to prowadnice odpadają - tzn, że co - przyklejone do muru? Powinny tak mocno trzymać aż pancerz się zablokuje i ani w górę ani w dól.

to system BeClewer - tu prowadnica jest nasuwana na takie hmmm....grzybki mocowane do profila i stanowi wraz z profilem i skrzynka jedna calosc wkladana pozniej w otwor w trakcie montazu okna

Charlie - mow co chcesz - montaz okien jak i pozniejsza regulacja rolet jest OK

Moze calosci winna jest jakas wadliwa partia silnikow z krancowkami co pozycji nie trzymaja - bo doslownie takie wrazenie odnosze - ze wyregulowana roleta rozregulowuje sie? Albo faktycznie silniki nie wiadomo skad i od kogo? Nie wiem, naprawde nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jak to prowadnice odpadają - tzn, że co - przyklejone do muru? Powinny tak mocno trzymać aż pancerz się zablokuje i ani w górę ani w dól.

to system BeClewer - tu prowadnica jest nasuwana na takie hmmm....grzybki mocowane do profila i stanowi wraz z profilem i skrzynka jedna calosc wkladana pozniej w otwor w trakcie montazu okna

Charlie - mow co chcesz - montaz okien jak i pozniejsza regulacja rolet jest OK

Moze calosci winna jest jakas wadliwa partia silnikow z krancowkami co pozycji nie trzymaja - bo doslownie takie wrazenie odnosze - ze wyregulowana roleta rozregulowuje sie? Albo faktycznie silniki nie wiadomo skad i od kogo? Nie wiem, naprawde nie wiem

 

Poprzednie posty nie zawierały żadnych precyzyjnych info.. Dlatego pozwoliłem sobie na małą prowokację. Nie mozna pisać, że ktoś lub coś jest "be" nie podając powodów. Teraz mamy jasność horyzontu.

No dobrze i co na to firma JEZIERSKI + ich podwykonawca ALUTECHNIKA. Rozumiem, że przyjeżdżali jacyś experci coś tam naprawiali i do końca nie pracuje konstrukcja tak jak powinna. Bo co - nie wiedzą co jest przyczyną ?

Jeśli tak to niech wykonają jedną nową roletę i wprawią sami w okno - najlepiej ekipa z ALUTECHNIKA + JEZIERSKIEGO ale też niech sami rozmontują "starą" konstrukcje - to może spowodować wykrycie USTERKI

Myślę, że jak tego nie zrobią to mają tzw wtopę bo im Inwestor nie zapłaci i sprawa skończy się w sądzie i Klient wygra ją tak jak minister Wasserman wygrał ze swoimi wykonawcami. :p

 

Narażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurna, to chyba będę ministrem - dzięki Charlie.

 

A teraz jeszcze raz - chronologia

 

Dla zaokrąglenia:

Lato 2006 - zamówienie

Jesień 2006 - dostarczenie okien razem z roletami od Jezierskiego montaż i natychmiast usterki: a) nie te szyby co w zamówieniu, b) zarysowanie okleiny (ale zaraz zarzucą mi, że to ja-więc zapominamy), c) zaciągnięcia środkowych części uszczelek do wewnątrz - amplituda 4 mm) d) rozsypanie się 3-ch rolet

 

Reklamacja - od razu.

 

18.10.2006-wizyta serwisu Jezierskiego - protokół

 

grudzień 2006 - wizyta tego samego zespołu - założenie podkładek w 2/3 szyb (2/3 bo zabrakło im podkładek, relacja w firmie - klient się spieszył i dłużej już nie mogliśmy pracować)

 

grudzień 2006 - telefonicznie Alu.... że chcą obejrzeć rolety, przyjadą o 18.00 - !!!!! do budynku bez oświetlenia o 18.00 oglądać rolety !!!!! Ja odmówiłem - w firmie : nie można było oglądać, bo na budowie nie ma prądu)

 

styczeń 2007 - wizyta zespołu Jezierskiego - naprawiono (porządnie!!!!) 90% !!!!! okien - dlaczego nie 100% - odpowiedź zespołu (telefoniczna, bo nie poczekali na mój przyjazd na budowę - zrobili i odjechali) odpowiedź - dalej się nie da, niech się Schucco zastanawia jak to zrobić (to dlaczego 90 % się dało?)

Wymiana szyb niezgodnych z zamówieniem.

 

styczeń 2007 - telefon z Alluuu......, że chcą obejrzeć - powiedziałem, że teraz niech się skontaktują z monterem/dilerem - bo ja z nimi po tylu miesiącach rozmawiać nie będę - szczególnie, że nakazałem dilerowi przywiezienie rolet z innej firmy. Odp. z Allute..... A KTO JEST PANA DILEREM????? Ten co od 4-ch miesięcy składa u was reklamacje - powiedziałem.

 

luty 2007 postanowiłem pod aktualnym nickiem przedstawić sprawę na Forum - Stąd nick : Jezierski mnie skrzywdził

 

Nikt inny ze strony producentów ze mn a się nie kontaktował, mimo, że Jareko próbował dokonać spotkania wielokrotnie - bo rozmawiam z Jareko ostatnio częściej niż z własną żoną

 

Charlie - teraz byłem precyzyjny w wypowiedzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że kolejne 3 rolety rozsypywały się co mniej-więcej 1 miesiąc, ostatnia w ostatnią niedzielę. Dziś wyleciało to coś włochatego z prowadnicy, coś o długości 2 metrów i przypominające szczotki w drzwiach przesuwanych :-) żeby nie było, że całe prowadnice się rozsypały....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rwącej rzece Jezierskigate, pozwolę sobie popychać mój strumyczek ....

 

.... Jareko bodajże pisze kilka stron temu, że kiedyś tak, a teraz po zmianie właściciela to nie wiadomo. ...

niestety nastapila pomylka - nie wypowiadam sie na temat producentow ktorych nie znam a jest ich ponad 99.99 % :lol:

Ktos inny opinie swa wyrazil

to tak dla porzadku gdyz zasypywany jestem mailami wlasnie o ocene producentow

 

a to pardą buku, pamięć zawiedła mnie na manowce.

 

 

Za odpowiedzi dzięki Weni,Charlie,Pchełek!

 

Reasumując :

- Stollar ok.

- spod farby wyjdą łączenia jeśli drewno będzie mokre więc koniecznie suche - ło Matko, ale jak ja mam to sprawdzić???

- mikrowczepy są i w I i w II gatunku drewna (przy farbie kryjącej)

- konstrukcyjnie I i II gat. ma te same właściwości

- FINALNIE W OKNIE - po pokryciu go farbą kryjącą szarą I i II gat. drewna nie powinien się niczym różnić, chyba, że coś wylezie spod farby ale to z powodów j.w.

 

No to teraz myśl misiu, myśl ...

 

Charlie

P.S. ...szary kolor na drewno - może być ciekawie

 

Ja również wyrażam taką nadzieję ... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że kolejne 3 rolety rozsypywały się co mniej-więcej 1 miesiąc, ostatnia w ostatnią niedzielę. Dziś wyleciało to coś włochatego z prowadnicy, coś o długości 2 metrów i przypominające szczotki w drzwiach przesuwanych :-) żeby nie było, że całe prowadnice się rozsypały....

 

O`k - idź do adwokata (dobrze by było aby miał wprawę już w tym typie spraw) niech napisze Ci odpowiednie pismo adresowane do wszystkich zainteresowanych stron. Wydaje mi się, że clou pisma powinno zawierać informację, że do dnia tego a tego żądasz naprawy rolet a jeśli nie to niech zabierają złom.

Za każdy dzień opóźnienia po terminie żądaj 1000 PLN zadośćuczynienia !!!

 

Takie pismo przyspieszy ruchy wszystkim odpowiedzialnym za problem. Pamiętaj, że nie płacąc za fakturę naliczają Ci się odsetki. A sprawa tak czy siak trafi na wokandę jak nie ma woli porozumienia.

 

Np. we Francji Inwestor w takim przypadku to obdziera ze skóry delikwenta !!!

 

Narra

 

P.S. ...śmiem twierdzić, że po takim piśmie nastąpi wola porozumienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że clou pisma powinno zawierać informację, że do dnia tego a tego żądasz naprawy rolet a jeśli nie to niech zabierają złom....

Widzisz Charlie - takie pismo zostalo juz przeze mnie wystosowane w polowie listopada z podaniem ostatecznego terminu usuniecia usterek do dnia 15 grudnia 2006. Tak wiec byl czas, byly naciski i..... mamy luty

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to ja najbardziej po d.... dostaje. Faktura dla mnie wystawiona, robota nie odebrana tym samym nie zafakturowana i nie zaplacona, mnie prokurator nad glowa wisiec moze a nie producentowi wadliwych rolet.

O stratach jakie juz sie pojawiaja a sa efektem ujawnienia nazw firm nie wspomne.

Dostaje po d.... jak sie patrzy. Za utrate dobrego imienia nikt mi nie zwroci tak samo jak za wycofujacych sie z negocjajci klientow

Dobrze wiesz, ze im wieksza wartosc zamowienia tym na nizszej marzy Towar sie przedaje i kazda taka wpadka nie dosc, ze zabiera zysk to dodatkowo powoduje dokkladanie do interesu

Prawo jest calkowicie do d... Wszak dla dostawcy ja takze klientem jestem ale... ale nie mam w reku zadnych srodkow by zmusic go do czegokolwiek.

A dla swojeo klienta staje sie niewiarygodny. Na to niestety pozwala nasze prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...że clou pisma powinno zawierać informację, że do dnia tego a tego żądasz naprawy rolet a jeśli nie to niech zabierają złom....

Widzisz Charlie - takie pismo zostalo juz przeze mnie wystosowane w polowie listopada z podaniem ostatecznego terminu usuniecia usterek do dnia 15 grudnia 2006. Tak wiec byl czas, byly naciski i..... mamy luty

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że to ja najbardziej po d.... dostaje. Faktura dla mnie wystawiona, robota nie odebrana tym samym nie zafakturowana i nie zaplacona, mnie prokurator nad glowa wisiec moze a nie producentowi wadliwych rolet.

O stratach jakie juz sie pojawiaja a sa efektem ujawnienia nazw firm nie wspomne.

Dostaje po d.... jak sie patrzy. Za utrate dobrego imienia nikt mi nie zwroci tak samo jak za wycofujacych sie z negocjajci klientow

Dobrze wiesz, ze im wieksza wartosc zamowienia tym na nizszej marzy Towar sie przedaje i kazda taka wpadka nie dosc, ze zabiera zysk to dodatkowo powoduje dokkladanie do interesu

Prawo jest calkowicie do d... Wszak dla dostawcy ja takze klientem jestem ale... ale nie mam w reku zadnych srodkow by zmusic go do czegokolwiek.

A dla swojeo klienta staje sie niewiarygodny. Na to niestety pozwala nasze prawo.

 

Jareko - pismo od prawnika. Ciebie to już dawno wysłali poddostawcy na drzewo (za przeproszeniem). Dziwie się tylko Jezierskiemu, że "olał" temat. Nigdy tego nie robił.

 

Narra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie drewnianne Sokółki

 

jakieś powody negatywnej rekomendacji ???

:roll:

 

tu znajdziesz odpowiedź:

 

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1644301&highlight=#1644301

 

Nie umieli, nie umieją i nie będą umieć robić okien - ciąg dalszy socjalizmu.

 

Ja nie wierzę w reaktywację przedsiębiorstw, które korzeniami sięgają minionych epok t.j.: Stolbud Warszawa, Stolbud Włoszczowa, Sokółka, Służba Zdrowia, Policja, Wojsko Polskie, SLD, Demokraci, PSL, PKP i kilka innych.

 

Narra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek przestaje być powoli użyteczny :evil:

nie da sie przeczytać 118 stron :-(

 

jednak odnoszę wrażenie że ważniejsze od tego jakiej marki są profile jakie szyby i okucia ważniejszy jest producent i montażysta.

 

i w związku z tym proszę o podanie producentów/montażystów którzy są sprawdzeni i godni polecenia z Poznania i okolic

 

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jednak odnoszę wrażenie że ważniejsze od tego jakiej marki są profile jakie szyby i okucia ważniejszy jest producent i montażysta....

mowimy o tym od zarania dziejow - to podstawa dopiero pozniej profil gdyz wiekszosc okien nie jest w duzych gabarytach gdzie ujawniaja sie roznice miedzy nimi

 

no własnie doszedłem do tego wniosku czytając wątek od zarania dziejów hehe

 

i stąd moje pytanie o sprawdzone firmy w Poznaniu lub okolicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...