Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Cześć. Dowiadywałem się o takie okno (Patio) w M&S

wymiary podobne 2400x2250 kolor biały i profil był grubszy bo 105mm.

Przedstawiciel firmy powiedział że przy szerokości powyżej 2300 w standardzie jest profil 105, a i przewiązki nie musi być.

I super :wink:

Co do Twojego pytania - w drewnie poprzeczek nie potrzeba.

PVC jest pod kątem wytrzymałościowym i przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!! Poza tym w przypadku przesuwek ceny pvc i drewna są mocno zbliżone.

Pozdrawiam

Dzieki wszystkim za rozwianie moich wątpliwości ;)

Co do drewna i PCV i ich cen - wszystkie okna będą PCV więc kupowanie tylko wyjścia na taras w drewnie chyba mija się z celem :roll:

 

Mi w M&S na okno 2300x2400 zarówno na patio jak i "normalnie" otwierane (dzielone na 3) zaproponowali z przewązką, a jak chcę bez to i owszem zrobią ale nie dadzą gwarancji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagi na sam sposob pracy jak i szklenia w patio poprzeczka nie jest potrzebna i nie ma znaczenia czy wykonane jest z drewna czy z PVC. W drewnie sa mniejsze ograniczenia gabarytowe dlatego ze ono pracuje inaczej - PVC zwlaszcza w kolorze mocno sie powieksza i moga byc klopoty z zamykaniem ale nie przy takich szerokosciach o jakich tu mowimy - 2700 na pol to naprawde niewiele jak na szerokosc skrzydla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzowie!!

Nikt wam nie każe wierzyć.To normalne po tylu postach z waszej strony na ten temat. Wy wiecie swoje ,a ja swoje.

A to tylko woli ścisłości -balkon jest na profilu thyssena + okucie winkhaus z firmy Stamir.

natomiast przesuwka aluplast 5-kom,tez z winkhausem z firmy sokółka sa.

Mi natomiast chodziło żeby wam pokazać że coś takiego jest sprawne nic więcej.

ok - przyjelismy do wiadomosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w M&S na okno 2300x2400 zarówno na patio jak i "normalnie" otwierane (dzielone na 3) zaproponowali z przewązką, a jak chcę bez to i owszem zrobią ale nie dadzą gwarancji.

O ile przy otwieranym się nie dziwię to przy patio chyba lekka przesada. Dopytaj dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam balkon(bez poprzeczki) w mieszkaniu o wymiarach 1000x2300 zamontowany w 2002roku i od tego czasu ani razu nie był regulowany.

Druga sprawa przesuwka zamontowana w domku -ma w części stałej skrzydło i jeszcze żeby było fajniej to jest RU i nic nie pociera o to skrzydło(przesuwka).

I co ty na to Jareko?

Taki jeden całe życie jeździ samochodem po pijaku i ani go policja nie zwinęła ani nikogo nie zabił. Wnioski każdy może wyciągnąć jakie chce :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamknęliście mój temat i mi usta, ale... byłbym niesprawiedliwym, gdybym się nie odezwał. UWAGA:

Odbyły się dwie wizyty:

1) Zespołu Alutechniki

2) Zespołu Jezierskiego

 

Kto nie ciekawy wyniku - zapraszam do następnej odpowiedzi.

Kto ciekaw - piszę.

 

Alutechnika: CYTAT: "Rolety wspaniałe, winni:

1) inwestor: ponieważ: UŻYWAŁ ROLETY PRZY MROZIE!!!! WODA SIĘ SKRAPLA, ROLETA GRUBSZA, SZYBCIEJ NAWIJA, WCIĄGA DO PUSZKI. NIE NALEŻY UŻYWAĆ ROLETY GDY JEST MRÓZ" koniec cytatu pracownika Alutechniki.

2) "montaż (tu nie wymienie montażysty :-) chce niech się przedstawi :-))) znowu cytat: ŹLE ZAMOCOWANE ROLETY - PUSZKI WYGIĘTE - BO PRZY MONTAŻU OKIEN ZA DUŻO PIANKI UŻYTE" koniec cytatu alutechniki

 

Tak więc widzicie - dla Altechniki winien jestem ja - że przy mrozie rolety używam i wykonawca - bo się montować nie nauczył. I piankę stosuje...

 

Na szczęście był też przedstawiciel kierownictwa Jezierskiego. Ten powiedział krótko: cytat: " POPRAWIAMY WSZYSTKO, I USZCZELKI I ROLETY" koniec cytatu.

 

To na razie tylko słowa. Poczekamy na czyny. Ale jeśli słowa zmienią się w czyn, wtedy będę musiał przerobić swój nick - mam nadzieję , że to jest możliwe (admin???) bo PRZEDSTAWICIEL KIEROWNICTWA FIRMY JEZIERSKI STANĄŁ PO STRONIE INWESTORA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powtórzyć komuś? Jezierskistanął po stronie inwestora!!!!!!!!!!

Na razie tylko słowa. Oczynach zamelduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

............................................... CYTAT: "Rolety wspaniałe, winni:

1) inwestor: ponieważ: UŻYWAŁ ROLETY PRZY MROZIE!!!! WODA SIĘ SKRAPLA, ROLETA GRUBSZA, SZYBCIEJ NAWIJA, WCIĄGA DO PUSZKI. NIE NALEŻY UŻYWAĆ ROLETY GDY JEST MRÓZ" koniec cytatu pracownika Alutechniki.

2) "montaż (tu nie wymienie montażysty :-) chce niech się przedstawi :-))) znowu cytat: ŹLE ZAMOCOWANE ROLETY - PUSZKI WYGIĘTE - BO PRZY MONTAŻU OKIEN ZA DUŻO PIANKI UŻYTE" koniec cytatu alutechniki

.............................................................Na szczęście był też przedstawiciel kierownictwa Jezierskiego. Ten powiedział krótko: cytat: " POPRAWIAMY WSZYSTKO, I USZCZELKI I ROLETY" koniec cytatu.

...............

 

z tymi roletami zaczeło się pół roku temu (jeśli dobrze kojażę),

wtedy mrozów nie było , :roll:

 

a Jezierskiemu się nie dziwię , że chce poprawić ,

bo się smród zrobił na forum i lepiej to zakończyć , :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....... Poczekamy na czyny. Ale jeśli słowa zmienią się w czyn, wtedy będę musiał przerobić swój nick - mam nadzieję , że to jest możliwe (admin???) ...

Z tego co wiem to nie mozna już zmienić nicka :roll:

Ale zawsze możesz zarejestrować się ponownie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj rewelacji bylo wiecej - choc ta jako najbardziej kuriozalna zapisala sie dokladnie w pamieci

Ogolnie rzecz ujmujac wizyta "specjalistow" sprowadza sie do tego ze......nie uzywac, nie dotykac a wogole po cholere Pan kupil rolety? :lol:

Poszukiwanie winy po stronie zlego montazu, zlego uzytkowania z konkluzja "wlasciwie nie wiemy dlaczego tak sie dzieje"

Gdybanie od poczatku do konca

Na wszelki wypadek - gdyby mialo dojsc do eskalacji wzajemnych oskarzen - kilka rolet pozostawionych bez ingerencji "serwisu" by rzeczoznawca mogl zabrac glos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pchelek

Wiedzę o oknach to ty masz - temu nikt nie zaprzecza. Ale nad pisaniem postów na forum to proszę popracuj...

To na czerwono to stwierdzenie (jeżeli tak to fałszywe) czy wątpliwość (te znaki zapytania...). Jeżeli się odnosisz do jakiejś wypowiedzi to możesz ją zacytować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVC jest pod kątem przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!........... ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????

????????????????????????????????????????????????

 

...chodzi mi o to, że kantówka drewniana używana do produkcji stolarki otworowej ma lepsze "U" niż okienny profil pvc ze wzmocnieniem stalowym.

Wydaje mi się, że mam rację.

Rozumiem Pchełku, że nie jesteś zadowolony z tego stwierdzenia o czym świadczy ilość pytajników w Twoim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...