Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

PVC jest pod kątem przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!........... ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????

????????????????????????????????????????????????

 

...chodzi mi o to, że kantówka drewniana używana do produkcji stolarki otworowej ma lepsze "U" niż okienny profil pvc ze wzmocnieniem stalowym.

Wydaje mi się, że mam rację.

Rozumiem Pchełku, że nie jesteś zadowolony z tego stwierdzenia o czym świadczy ilość pytajników w Twoim poście.

 

drewno DJ68 sosna U=1,5 , meranti U=1,4 (takie profile to 90% rynku)

 

profile PCV na tym poziomie U to raczej norma (poza 3 komorami)

że nie wspomnę o profilach z ciepłym wzmocnieniem ,

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PVC jest pod kątem przenikalności cieplnej mocno UłOMNE w stosunku do drewna !!!........... ???????????????????????????????????????????????????????????????????????????

????????????????????????????????????????????????

 

...chodzi mi o to, że kantówka drewniana używana do produkcji stolarki otworowej ma lepsze "U" niż okienny profil pvc ze wzmocnieniem stalowym.

Wydaje mi się, że mam rację.

Rozumiem Pchełku, że nie jesteś zadowolony z tego stwierdzenia o czym świadczy ilość pytajników w Twoim poście.

 

drewno DJ68 sosna U=1,5 , meranti U=1,4 (takie profile to 90% rynku)

 

profile PCV na tym poziomie U to raczej norma (poza 3 komorami)

że nie wspomnę o profilach z ciepłym wzmocnieniem ,

 

8)

 

...skąd masz takie dane - robertas ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....skąd masz takie dane - robertas ?

zaskocznenie? Charlie - nie Ty pierwszy zaskoczony - marketingowo takich niedomowien czy wrecz zamierzonych przeinaczen, jesli chodzi o drewno, jest wiecej. 5 komorowki w PVC bije jedynie kantowizna Urzedowskiego do ich okien dla domow pasywnych. Reszta..... bardzo czesto nie dotrzymuje kroku trzykomorowce z PVC z ciepla szyba

ale co tam.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiberglas - technologia z USA.

Wszystko z nią jest o`k tylko ma fatalne współczynniki U ramy.

To nie jest problem w USA bo prąd jest bardzo tani dzięki elektrowniom atomowym. Składnikiem tego materiału jest min włókno szklane.

zapraszam do Warszawy ul. Fabryczna, osiedle domkow szeregowych w konstrukcji szkieletowej z takimi wlasnie oknami - wymienianymi od kilku lat na potege przez walscicieli - powod? g....jakosc, lod pojawiajacy sie na profilach itp. i bynajmniej nie z win montazu. Oscieznica cienka - jesli w trzykomorowkach ma standardowo 60mm to tu 35. Skrzydlo grubosci raptem 40mm. O czym wogole mowimy? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do Warszawy ul. Fabryczna, osiedle domkow szeregowych w konstrukcji szkieletowej z takimi wlasnie oknami - wymienianymi od kilku lat na potege przez walscicieli - powod? g....jakosc, lod pojawiajacy sie na profilach itp. i bynajmniej nie z win montazu. Oscieznica cienka - jesli w trzykomorowkach ma standardowo 60mm to tu 35. Skrzydlo grubosci raptem 40mm. O czym wogole mowimy? :lol:

 

Wg katalogu okno rozwieralno uchylne z fiberglasu, profil dwukomorowy bez wzmocnień stalowych, podwójna uszczelka przylgowa:

ościeżnica 60m/68mm

wsp. ramy 1,62W/m2

wsp. szkła 1,1W/m2

 

MCB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drewno DJ68 sosna U=1,5 , meranti U=1,4 (takie profile to 90% rynku)

 

profile PCV na tym poziomie U to raczej norma (poza 3 komorami)

że nie wspomnę o profilach z ciepłym wzmocnieniem ,

 

8)

 

...skąd masz takie dane - robertas ?

 

jasne że z aprobat ,

PCV to oczywiście około U=1,5 do 1,7

jakaś średnia z PCV będzie 1,6 ,

ale to nie jest drastyczna różnica w stosunku do drewna ,

 

oczywiście pomijając technologie "pasywne" :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciągle sztywność w drewnie jest nie do pobicia ,

PCV się po prostu chowa ,

:D

sorki ale znow kolejna obiegowa opinia nie poparta, w wiekszosci sytuacji, wiedza i praktyka. Jedyny rodzaj okien gdzie drewno bije na glowe PVC to wszelkiego rodzaju luki i szprosy na zewnatrz szyby

W innych wypadkach ograniczenia podobne jak w najsztywniejszych dobrze wykonanych oknach z profil PVC

za chwile zapewne zostanie wytoczony argument o ekologicznych wlasciwosciach drewna :lol:

Tak.... trzeba z uwagi na ekologie zakonczyc ich produkcji by lasow nie wycinac hi hi (oczywiscie to prowokacja ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciągle sztywność w drewnie jest nie do pobicia ,

PCV się po prostu chowa ,

:D

sorki ale znow kolejna obiegowa opinia nie poparta, w wiekszosci sytuacji, wiedza i praktyka. Jedyny rodzaj okien gdzie drewno bije na glowe PVC to wszelkiego rodzaju luki i szprosy na zewnatrz szyby

W innych wypadkach ograniczenia podobne jak w najsztywniejszych dobrze wykonanych oknach z profil PVC

za chwile zapewne zostanie wytoczony argument o ekologicznych wlasciwosciach drewna :lol:

Tak.... trzeba z uwagi na ekologie zakonczyc ich produkcji by lasow nie wycinac hi hi (oczywiscie to prowokacja ;) )

 

z tą ekologią to bzdura oczywiście :D

no ale sztywność w PCV to się z drewnem równać nie może :D

termoizolacja to co innego,

takie jest moje zdanie

poparte skromnym doświadczeniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić okna plastikowe - profil "suko" barwione i okleinowane dwustronnie.

Niepokoi mnie czy moje wyjście na taras, które ma mieć 180 x 240 z ruchomym słupkiem nie będzie się odkształcać w czasie słonecznych dni, gdyż wyjście na taras jest od strony południowej. Słyszałem że w przypadku kolorowych okien może być to problem. Ponadto czy okleina z czasem nie straci na "blasku".

Okna mają być od Jezierskiego. Trafiłem na forum wątek gdzie narzeka się na jakość i obsługę gwarancyjną w tej firmie. Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wpadki jest to w dalszym ciagu dobry producent - by nie pwoioedziec sama czolowka krajowa (zas w Schuco ciagle najlepszy). Swoja droga uwaznie czytaj posty i wnioski sam wyciagnij kto tak naprawde jest winny calej sytuacji

co do balkonu - z pozioma poprzeczka nawet w kolorze ale w Schuco - spokojnie - nie bedzie klopotu pod jednym warunkiem - ze dobfrze zostanie zamontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to czerwono napisane to moze mylic - sek w tym ze U ram okien drewnianych i tych z PVC - wiecej niz 3-komorowych jest praktycznie takie samo 1,3 -1 4 tyle sie szacuje i tyle mozna przyjac - natomiast sztywnosc okien drewnianych jest wyzsza niz takich samych z PVc trojkomorowych na standardowych usztywnieniach [okolo 1,5 do dwa razy jest wyzsza] - zaleta PVc jest wieczna trwalosc - ekologicznie to obadwa sa jednakowo ekologiczne [a najbardziej ekologiczny jest snopek słomy wetkany w otwór po wyrzuconym oknie]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc i określenie najlepszego zestawu okien.

Ma na razie 3 oferty :

1.System Veka Perfectline, szkło 1,1 (1,0), okucia Siegenia Si Line

2.Producent Vetrex, Perfectline, Uni+ 1,0

3.Rehau, Brillant Design, szkło 4-16-4, K=1,1

 

dziękli za pomoc

ponawiał prośbę o wyrażenie opinii na temat tych okien

dodatkowo o

okna drewniane łączone na mikrowczepy, trójwarstwowo klejone system DJ-68

dzięki za opinie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...