Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Jareko pokaż mi PCV 3 komorowe o takim współczynniku :roll: trochę się zapędziłeś ,profile PCV w 3 komorach to srednio U=1,9

chocby "stare" Schuco AS - k=1,65

szperac mi sie za bardzo nie chce ale ponizej 1,9 i teraz znajdziesz profile trzykomorowe

pieciokomorowki bija drewno wlasciwie wszystkie

Jedyny mankamet PVC - zbyt wiele mozliwosci oszustw, ograniczenia gabarytow ( uwaga co do drewna - nie przesadzajmy az tak z jego sztywnoscia)

 

a ja dzis mam luzacki dzien - padlo wspomaganie i zamiast byc u klienta na montazu siedze sobie w warsztacie i nuuudze sie neimilosiernie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Zastanawiam się nad kupnem okien firmy MS typu thermo (cieplejszy pofil) z szybami U=0,6W/m2K. Próbowałem policzyć czy taka inwestycja się zwróci.

Zakładając:

- zmniejszenie się U w stosunku do szyb U=1 o 40%.

- że 25%ciepła "ucieka" z domu przez onka

doszedłem do wniosku, że zaoszczędzimy maksymalnie 10% na kosztach związanych z ogrzewaniem.

Czy mój sposób rozumowania jest dobry?

 

Co Wy forumowicze myślicie o szybach U=0,6W/m2K ?

W firmie MS nie jest to tak duża dopłata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd MS ma 0,6 szyby.. potrójna z argonem ma 0,7. A potrójna z kryptonem bodaj 0,5. No chyba, że znowu są jakies cyrki z normami [tak jak kiedyś w odniesieniu do 1,1 i 1,0].

Np. zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm- pakiet 36 mm :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

stoję taraz przed wyborem okien. Firmy które wpadły mi ostatnio w oko to:

1.Milewski

2.Stollar-olecko

 

 

Opcja szukaj działa jako tako, przemęczyłem kilkaset stron na temat okien+genialny pomocnik przygotowany przez jednego z forumowiczy-niestety nie do końca znalazłem to co chciałem, więc zwracam sie z prośbą o aktualne obiektywne dane do forumowiczy.

 

Milewski wycena trochę pow. 20tys, renoma ponoć potwierdzona nagrodami--no cóż jakieś stowarzyszenia stolarki sobie nawzajem wydaja takie statuetki-więc nie dokońca obiektywna ocena. Ładne okna nawet "S" klasa ta bez ramki-tutaj jakoś nie jestem pewien czy ten brak ramki to dobra sprawa, czy przypadkiem po kilku latach lite drewno w tym miejscu nie pęknie(wpływ wachania temperatury).

 

Stollar-obsługa w rejonie Warszawy (jeden przedstwaiciel)-nie dokońca zainteresowana handlem detalicznym. Mocno bym walczył o te okna tylko na Bartyckiej jedna Pani odradzała. Dlaczego? Ponoć z firmy odeszli ostatnio (od podobno 6miesięcy) najlepsi pracownicy (technolog) i obsługa gwarancyjna-załorzyli nową firmę. Proponowała właśnię tę firmę (nawet niewiem jaka nazwa) czyli sam sobie dopowiem-"ponoć dobra podróbka"-ale za dużo tych "NAJ"-i wystawa Stollar i goran. Firma TIPTOP

 

Jak to z tymi firmami i ich (podobno) renomą jest? Którą wybrać?

Opcjonalnie miałem jeszcze do wyboru "DZIADKA".

 

Za odpowiedzi z góry dziekuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd MS ma 0,6 szyby.. potrójna z argonem ma 0,7. A potrójna z kryptonem bodaj 0,5. No chyba, że znowu są jakies cyrki z normami [tak jak kiedyś w odniesieniu do 1,1 i 1,0].

Wystarczy czytać forum

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=94697&start=19 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd MS ma 0,6 szyby.. potrójna z argonem ma 0,7. A potrójna z kryptonem bodaj 0,5. No chyba, że znowu są jakies cyrki z normami [tak jak kiedyś w odniesieniu do 1,1 i 1,0].

 

wkłady szybowe mają różną konfigurację wymiarową ,

nie trzeba kryptonu żeby było 0,6 :wink:

można to zrobić z argonem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci szyb z argonem oferują w najcieplejszym wariancie 0,7 a u producentów okien ta sama szyba ma już 0,6 :lol:

Nieźli są. Bardziej jednak wierzę producentowi szyb.

 

pewnie szyba nie ta sama ,

no może prawie taka sama ,

to jak z tym piwem :wink:

" prawie czyni .........itd "

 

myślę , że jakby nie mieli badań to by nie pisali 0,6

a piszą :wink:

 

poza tym producenci wkładów szybowych , nie robią za bardzo pakietów 40mm ,

bo niby dla kogo?

 

i kropka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do pytania...

Niezależnie czy jest to U=0,6W/m2K czy U=0,66W/m2K czy gra jest warta świeczki??

0,3 roznicy to nie 0,1 jak w przypadku szyb k=1,0 wzgledem 1,1 i jesli kasy zabrac zbyt wiele nie chca to mimo wszystko warto choc.....technologia i roziwazania tak galopuja do przodu ze moze warto poczekac kilka lat i wymienic wszystkie szyby na takie co beda mialy 0.2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci szyb jak najbardziej robią pakiety 40 mm grubości. Niestety wg. normy DIN EN 673, żaden taki pakiet 2x14mm przestrzeni wypełnionej argonem nie ma 0,6 wartości U. Wszystkie mają 0,7.

MS jaki ma papier? Taki do ksero i drukarki?

1. MS jest przecież producentem także wkładów szybowych

2. Myślę, że mają papier do ksero, drukarki, ścierny, kolorowy, samoprzylepny a nawet toaletowy... Firma chyba do biednych nie należy. Wśród tych papierów znajduje się też świadectwo badań wg normy PN-EN 673 potwierdzające współczynnik U. Jak nie wierzysz to zadzwoń do ISIC w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci szyb jak najbardziej robią pakiety 40 mm grubości. Niestety wg. normy DIN EN 673, żaden taki pakiet 2x14mm przestrzeni wypełnionej argonem nie ma 0,6 wartości U. Wszystkie mają 0,7...................

 

norma nie określa jakie "U" ma dany pakiet szybowy ,

określa normy jakie ma spełnić ,

dopiero badanie w oparciu o normę określa jakie "U" ma badany produkt !

a produkty są różne :roll: :D :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...