Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Mam pytania do każdego znawcy tematu okna PCV

 

1.Okno w profilu veka szer1565 wys1235 oknoplast bez problemu zrobi jako jednoelementowe, a lokalna firma brokat (mieszkam w Radomiu) też profil Veka może wykonać tylko dwuskrzydłowe z uwagą -takiej szer okna możliwe do wykonania jako dwuskrzydłowe-kto ma rację??? Ja wolałabym jednoelementowe , ale nie kosztem jakiś problemów techn.

 

2.Okno szer2100 wys2300 dwudzielne, słupek ruchomy, ale niekoniecznie oknoplast może zrobić w stand profilu veka tzn tj grubości co pozostałe okna, a drugi producent podejmuje się wykonania tylko w grubszym profilu. Róznica w cenie to ok 250 zł, ale będę miała okna w różnych profilach?To tak się robi?? I znowu pytanie-kto ma racje??

 

Możecie polecić mi producenta, przedstawiciela okien PCV w Radomiu. I zalecany profil w jakim należy wykonać okno tarasowe? Jeszcze nie brałm wyceny od Jezierskiego, bo nie wiem dokładnie jaki wybrać profil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dziwię się bardzo i wróżę kłopoty z takim oknem.

2. Na standardowym profilu to samobójstwo.

Jesteś pewien, że to Oknoplast chce zrobić te okna? Może po prostu jakiś niedouczony dealer bez konsultacji z fabryką?

 

Dziękuję za odp.

2.Dealer Oknoplast Kraków Radom ul Waryńskiego. Pytałam dokładnie o pkt 1 i pkt 2 czy nie będzie problemu z tymi dwoma oknami -sprawdził i odp że nie.

Wycena okna tarasowego dwustr kolor kwota netto 1900 zł po 30% rabacie , więc nie jest uwzględniony grubszy profil.

 

W firmie Brokat cena okna w cieńszym (standardowym) profilu porównywalna ( ale nie podejmują się wykonania), a w grubszym profilu ok 2100.

W stand profilu proponują tylko suwankę, ale cena ok 4500.

 

Po tych wycenach i po dobrej opinii Oknoplastu na forum myślałam, że oni w jakiś dodatkowy sposób wzmacniają profile.

 

Jeszcze raz dziękuję za "naświetlenie" sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Nie proponuje okien drewnianych, dlatego ze chca kupic dobre okna drewniane trzeba przyszkowac worek pieniedzy.

Nastepna sprawa to to ze trzeba je odnawiac, a takie odnawianie wyglada w nastepujacy sposob ze trzeba najpierw stara farbe papierem sciernym wyskrobac do zywego, nastepnie zaimpregnowac, polozyc podklad a na sam koniec pomalowac farba wodno-rozcinczalna.

 

Osobiscie polecam OKNA Z KRAKOWA. Mam te okna zalozone u siebie i jestem bardzo zadowolony. Sa najlepsze!!! :D

 

http://www.oknoplast.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! na oknach sie szczególnie nie znam ale chciałabym mieć dobre i ciepłe :lol:

Firma Abatex zaproponowała mi okna PCV

profil SALAMANDER 3D

okucia ROTO NT

szyby U 0,6

 

 

czy to dobre okna????

 

:roll: :wink:

salamander - ok

roto nt -ok

szyby 0,6 - ok

 

zapytaj o papiery na 0,6 ?

zapytaj jakie U będą miały okna (całe) , skoro ciepłe ?

bo producent to raczej bardzo lokalny,

nie znaczy zły ,

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj jakie U będą miały okna (całe) , skoro ciepłe

zapytałam :

pani odpowiedziała mi, że jest to wzór na obliczanie takich wyników ...ale to głównie zależy od tego jaką dużą powierzchnie okna stanowią szyby a jaką profile (ramy) :roll:

profil D3 ma U 1,3 szyba 0,6

ja mam jedno okno (na którym najbardziej mi zależało żeby było ciepłe) o wymiarach 360 x 235 z tego jedna część otwierana będzie (90 -siątka ) reszta 270 podzielona na pół (czyli po 135) bez otwierania .

I w tym przypadku powierzchnia ram będzie niewielka to myślę, że współczynnik U ...wyjdzie chyba korzystny :lol:

Tak mi sie wydaje :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do jareko

witam proszę o radę w trakcie poszukiwań okien natrafiłam na firmę brugmann kilku przedstawicieli polecało mi je jako okna lepsze od aluplastu, dodam że interesują mnie okna pcv obustronny kolor, podobno te mają lepsze uszczelnienia. mógłby się pan wypowiedzieć na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...