Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

To chyba parametr podany dla profilu bez wzmocnienia... A takich okien byś chyba nie chciała

 

możesz coś więcej napisać :roll:

jakie wzmocnienia????? o co mam pytać????

jaki parametr powinny mieć ten profil żeby był ok..... :wink:

 

współczynnik "U" (wcześniej- k) to parametr którym można wycierać se buzię

na wszystkie strony , dopóki nie sprecyzujemy czego on dotyczy dokładnie,

:wink:

jeśli podano 1,3 dla "profilu"(cytat) , to dla jakiego profilu lub kompletu profili ?

 

bwojtek ma rację - nie jest to wiarygodna informacja,

chyba że dla samej ościeżnicy- bez skrzydła , bo komplet będzie miał gorsze U

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....profil D3 ma U=1,3

Zgodnie z wartościami podanymi w aprobacie systemowej- zespolenie ramy i skrzydła ma U=1,39.

 

Starłem już trochę zębów na oknach, ale do dzisiaj nie mogę znaleźć źródła ani wzoru do sprawdzenia zgodności takich danych z rzeczywistością.

Podam parę przykładów:

- wspomniany wyżej salamander 3 D: głębokośc zabudowy ramy i skrzydła 76 mm,rama 5k, skrzydło 4k, trzy uszczelki U=1,39.

- salamander streamline: rama i skrzyło-76 mm, obydwa 5k, dwie uszczelki U=1,40 :roll:

- aluplast 6000: rama 80 mm, skrzydło 79 mm, obydwa 6-komorowe,3 uszczelki, wartość z aprobaty U=1,44 :o :o :o

Wszystkie profile z gr. materiałowej A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdźcie tego producenta okien drewnianych:

Z makowa podhalańskiego.

Byle nie zapeszyć tfu tfu.. zobaczymy jak się sprawować będą.

 

http://www.mazurokna.pl

 

Może nie super tani, ale cena przynajmniej nie zabija.

3 górali w kilka godzin zamontowało 13 okien.

 

własnie mi wstawił, a powiem szczerze ze szukałem długo i wytrwale.

jak dla mnie - okna sa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek

Dlaczego u jednych zespolenie 4x16x4T ma U=1,1 a u innych 1,0? Przecież to prawie takie same szyby - jeden podaje dla calej szyby a drugi dla szyby w uzwglednieniem ramki -ot roznica prawie zadna - ale szyby 0,6 - cieeeeeeeeeeeeeekawe :evil: :evil: :evil: :evil:

Możesz napisać coś więcej? Widawało mi się, że norma DIN EN 673 precyzuje czego dotyczy U...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do jareko

witam proszę o radę w trakcie poszukiwań okien natrafiłam na firmę brugmann kilku przedstawicieli polecało mi je jako okna lepsze od aluplastu, dodam że interesują mnie okna pcv obustronny kolor, podobno te mają lepsze uszczelnienia. mógłby się pan wypowiedzieć na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mam odpowiedziec?

Czy inni mowia prawde ze lepszy? ja tam roznicy nie widze i do jednego worka chcby z Aluplastem bym wrzucil

lepsze uszczelnnienia? hmmm...ciekawe czego? :lol:

jasne ze musza byc lepsze :lol: skoro ktos tylko nimi handluje lub ma na nich wiekszy zysk :)

ostatnio mialem fajna rozmowe - klient naczytal sie w necie roznych opowiastek i wymyslil sobie jakie chcialby miec okna, od jakiego producenta, z jakimi okuciami, z jakimi szybami.....z tym tylko ze tego nikt mu nie zrobi - chyba ze w Erze ;)

kazdy producent wspolpracuje z jakims tam dostawca szkla, z jakims dostawca okuc i nie ma mozliwosci narzucic mu innego dostawcy szkla, innegoi okuciowca itp. Hmmm...trudno mu bylo to wytlumaczyc :( a jemu zrozumiec :(

Po prostu

nie dajmy sie zwariowac i postarajmy sie odroznic prawde od wciskanego nam kitu by ktos byl lepszy od konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moi kochani doradcy

jak pisałam na oknach sie nie znam ---jestem laikiem :-?

ale po waszych wypowiedziach,zwłaszcza doradców z Łodzi pogubiłam sie zupełnie i nadal nie kumam czy proponowane okna z Abatexu są ok.....

ewentualnie o co mam sie pytać i zwracać uwagę przy zakupie okien

 

czy rama i ościeżnica powinny i mają takie same parametry U

czy wskaźnik "U" szyby nie jest najważniejszy?????

 

pytając sie w innych firmach o okna każdy sprzedawca mówił tylko o współczynniku szyby(tylko U1,1) profilu i systemie 5 lub 3 komorowym

 

czy cała ta reszta to jakaś tajemnica :roll:

 

zwracam sie szczególnie do doradców z Łodzi : skoro znacie się na oknach, to myślę że zetknęliście się też z firmą Abatex .....co myślicie o ich propozycji ????

 

tylko proszę o wyjaśnienia na tzw. "chłopski rozum" bo

zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm
takie wyjaśnienia do mnie nie trafiają, :oops: :oops: :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko proszę o wyjaśnienia na tzw. "chłopski rozum" bo
zespolenie 4tm/12a/4/12a/4tm
takie wyjaśnienia do mnie nie trafiają, :oops: :oops: :oops:

4mm szkla z powloka niskoemisyjna/ 12mm ramki dystansowej gdzie przestrzen miedzy szybami wypelnina jest Argonem / 4mm normanego szkla / 12 mm ramki dystansowej wypelninej tak jak poprzednio Argonem / 4 mm szkla z powloka niskoemisyjna

Lopatologicznie zrozumiale ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko

w miare spokojny ze mnie facet w srednim wieku ;)

dobije Cie jescze :lol:

k=

- jedni podaja 0,6

- drudzy 0,7

Jaka jest prawda?

Nikt nie wie ;)

0,65 - tak bedzie najlepiej :)

 

0,66 - powinno się zaokrąglać do 0,7 jeśli setne są >niż 5

 

W 8 klasie powszechniaka uczą już tej zasady matematycznej.

 

Ale marketing jej nie zna - oni mają swoje zasady matematyczne. W marketingu i księgowości 2+2= tyle ile musi być Panie Prezesie :roll:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...