Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Hej Słomiana ciekawa jestem jak Ci wycenili okienka Urzędowskiego bo ja dokonałam zakupu 27 lutego i za 19 okien w tym jedno z dużym łukiem i 3 podwójne balkonowe oraz 4 wykuszowe jak drzwi balkonowe- zapłaciłam z montażem 26.000,- plus 9000,- za rolety.

Wyceniałam okna kilku czołowych producentów i nigdzie nie uzyskałam tak dobrej ceny, wprawdzie jedna wycena była niższa ale okna w realu jak z listewek. Życzę Ci dobrych cen i czekam na informacje, a swoją drogą piękne te urzędosie nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem 23 lutego okna Galux...do Wspaniałego wersja B ale mniejsza liczbe okien i o mniejszym wymiarze niz w projeckie....i mam polowe okien z potrojna szyba...i wszystkie z mahoniu...wtedy cena za meranti byla identyko jak z mahoniu. Z montazem za Galuxa i te potrojne szybki oraz szprosy we wsz prawie oknach wycenili mi 22 000 .Cena dobra w por z innymi drewniakami i tych parametrow i profilu nikt by mi nie zrobil.Ponadto zamowilem drzwi wejsciowe i tez zdazylem przed podwyzka. Na wszystko mam czas ale...okna minimum 18 tyg....jak nie wiecej a drzwi...5-6 miesiecy....ja mam czas.Ogladalem inne oferty i....na wystawach jakos np. okna woloiminskiej stolarki mnie bardzo zniechecily do zakupu.Trudno zobaczymy co bedzie...ale ...juz zamowilem...i zadatkowalem...-jutro 2 czesc transzy :-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki wielkie JoannaM, Lookita i inni miłośnicy DREWNIOCZKÓW

zaniemogłam i dopiero dziś jadę po wycenę do Urzędowskiego. Jak na razie to faktycznie "Wasze ceny" są balsamem dla mojej duszy bo tak w 25 chciałabym się zmieścić + cena rolet ( 12 okien wymiarowych + 2 panoramiczne). Na realizacje mogę czekać bo na to mam czas więc spoko. Napiszę wieczorkiem co i jak.

Urzęduś piękny bardzo... macie rację.... :D

MIŁEGO DNIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozdrowienia dla wiktorii z melbeurne - moje dziatki tam sa i sobie mieszkaja - ze tez tak daleko cie wygnalo - a apropo szyb to szyby zespolone w Australii to ewenement importowany chyba z Europy - oni maja szyby pojedyncze i strasznie badziewiaste okna - u nich jest cieplo i cieplo a zima jest 10 stopni najzimniej - gorzej ze oprocz badziewiastych okien to nie maja ogrzewania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Jareko :) Tak pisze z Australii. Potwierdzam, co pisze Pchelek. No moze czesciowo ;) Ogrzewanie sie stosuje, choc paskudne nawiewowe. Za to izolacji prawie zero, no i te nieszczesne okna - cieniutkie aluminiowe ramki i pojedyncza szyba - pisalam o tym w dzienniku.

 

My jednak mamy wszystkie okna podwojne, no i wlasnie zauwazylam, ze sa rozne - niektore maja szyby 3mm inne 4mm, lacznie zawsze 18mm. Okna jak i materialy na szkielet, dach zamawiala w moim imieniu jedna firma i w sumie dokladnie nie wiedzialam, co dostane, tzn wydawalo mi sie, ze wiem - spodziewalam sie okien podwojnych, ale wypelnionych zwyklym powietrzem, a tu taka mila niespodzianka :D Argon, nawet nie wiedzialam, ze takie tu robia! Okno dachowe mam jedno - velux, wiec wiadomoze, ze "gazowe", ale reszta... :)

 

Pozdrawiam

Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktoria - nie znam uwarunkowań klimatycznych w Australii ale na zdrowy rozsądek to wydaje mi się, że problemy to raczej będziesz miała z nagrzewaniem pomieszczenia a nie z ogrzewaniem go.

W jednym i drugim przypadku potrzebne Ci jest szkło niskoemisyjne czyli thermofloat a międzynarodowe jego oznaczenie to LE czyli LOW EMITION.

Szkło 3 mm nadal stosuje się w budownictwie ale nie będę ukrywał, że ma ono niewielkie rozmiary wymagane bezpieczeństwem użytkowania max 750mm x 1400. W związku z coraz większą modą na wielkie przeszklenia okienne stosuje się szkło grubości 4 mm w standardzie gdzie max rozmiar to 1400mm x 2400mm. Oczywiście przy jeszcze większych przeszkleniach należy stosować jeszcze grubsze szkło. Te maxymalne rozmiary jakie podałem w stosunku do grubości dają gwarancję, że szyba nie pęknie pod wpływem sił naporu np. wiatru.

 

Szyba zespolona tzw double glazing o współczynniku U = 1,o czy 1,1 winna być

stosowana w każdych warunkach klimatycznych bowiem nie tylko ogranicza ucieczkę ciepła na zewnątrz ale też ogranicza jego napływ z zewnątrz o czym mówi współczynnik g. Parametr "g" ma szczególne znaczenie w przypadku stosowania tzw air condition czyli sztucznej klimatyzacji bowiem ogranicza jej koszta użytkowania zwykle jest to energia elektryczna. W Polsce nie przywiązuje się do niego wagi bowiem nikt nie ma klimy w domu i zwykle otwiera się okna w lecie ( w zimie nie ma słońca w Polsce).

 

Pozdrawiam

 

P.S. ... kilku mi znanych producentów okien i drzwi drewnianych exportuje swoje wyroby do Australii ale robią to na bezpośrednie zamówienia Australijczyków polskiego pochodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo szkla grubosci 3 mm to prawdopodobnie jest ono laminowane [jak w usa i kanadzie] tak wiec wytrzymalosc jest odpowiednia - 3 mmm to o 25 % mniej niz 4 mm tak wiec oszczednosc jest surowca - argon prawdopodobnie daja dlatego by ograniczyc latem nagrzewanie - taka szyba dziala w dwie strony i latem ogranicza naplyw ciepla do domu - klimatyzowanego zreszta - dlatego dali argon - oszczednosc energii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaaaaa - tam na szybie jest napis "TPS" co by wskazywalo szyby laminowane i kolorek maja niebieskawozielonkawy - to pewno sa niskoemisyjne

 

TPS to jest rodzaj technologii w jakiej szyba została wykonana - odmiennej niż w Europie ale też dobrej :p Co do odcienia szyby to masz 100% rację !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecej wyczytaliscie z opisu i ze zdjec niz ja sama na zywo :) dzieki za zainteresowanie. W Melbourne musimy zarowno uzywac ogrzewania jak i klimatyzacji. Jednak licze, ze dzieki izolacji i moim oknom, zminimalizuje koszty (normalnie okres grzewaczy (nie calodobowy, ale jednak) jest dluzszy nim z pl... trwa ok. 8 miesiecy!)

Nie chce zasmiecac okiennego watku. Jesli kogos interesuje zapraszam do moich komentarzy.

 

A oknom musze sie dokladnie przyjrzec!

 

Wiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie wybrać dobrego dealera okien w Brzegu (opolskim). Na rynku jest ok. 15 dealerów, ceny wachają się +-20%. Nie jestem znawcą w tym temacie, więc niewiele powiedzą mi parametry techniczne. Chciałbym po prostu otrzymać informacje o sprawdzonego, solednego dealera okien z Brzegu lub najblizszych okolic.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie wybrać dobrego dealera okien w Brzegu (opolskim). Na rynku jest ok. 15 dealerów, ceny wachają się +-20%. Nie jestem znawcą w tym temacie, więc niewiele powiedzą mi parametry techniczne. Chciałbym po prostu otrzymać informacje o sprawdzonego, solednego dealera okien z Brzegu lub najblizszych okolic.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Nie wiem jakie okna chcesz zamontować w swoim domu: plastiki czy drewniane. Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe. Badania takie były przeprowadzone w II połowie 2006 r. Osobiście bardzo nie polecam okien MS ze Słupska. Od 4 miesięcy walczę o usunięcie usterek w oknach. Pomimo, iż reklamacja została przez nich przyjęta nie za bardzo spieszy się im aby tą usterkę usunąć.

Ale najważniejsze w oknach jest właściwy montaż, współczynnik u jest drugorzędny. Jak odszukam schemat to go wkleję. 99% firm źle montuje okna, do tego dochodzi brak odpowiedniej wentylacji w domu (mieszkaniu) i maz problem - zapach stęchlizny, pleśń wokół okien a nawet grzyb (nikomu nie życzę)

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry SIMON & EVE ale pojęcia nie masz o czym piszesz.

Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe.

Wiesz jakie okna ilu firm były badane i jakie były zastrzeżenia czy tylko opierasz się na reklamie O.K.?

Osobiście bardzo nie polecam okien MS ze Słupska. Od 4 miesięcy walczę o usunięcie usterek w oknach. Pomimo, iż reklamacja została przez nich przyjęta nie za bardzo spieszy się im aby tą usterkę usunąć.

Na czym polegają te usterki? Dlaczego tak zwlekają?

Ale najważniejsze w oknach jest właściwy montaż, współczynnik u jest drugorzędny.

Mylisz kompletnie dwie różne sprawy. Wrzucanie tak skrajnych spraw do jednego worka to nieporozumienie.

Jak odszukam schemat to go wkleję. 99% firm źle montuje okna, do tego dochodzi brak odpowiedniej wentylacji w domu (mieszkaniu) i maz problem - zapach stęchlizny, pleśń wokół okien a nawet grzyb (nikomu nie życzę)

Czekam niecierpliwie. Może się czegoś nowego dowiem. Ciekawi mnie skąd ten wynik 99%? PENTOR czy obserwacje własne? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem jakie okna chcesz zamontować w swoim domu: plastiki czy drewniane. Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe.

 

Nie ma co, marketing górą ;)

 

To co napisał cytowany użytkownik to wierutna bzdura.

nie pierwsza i nie ostatnia napisana przez "meteory" majace 1-2 posty o podobnej tresci

Jakis niedowartosciowany dealer czy polecenie sluzbowe ? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pomóżcie wybrać dobrego dealera okien w Brzegu (opolskim). Na rynku jest ok. 15 dealerów, ceny wachają się +-20%. Nie jestem znawcą w tym temacie, więc niewiele powiedzą mi parametry techniczne. Chciałbym po prostu otrzymać informacje o sprawdzonego, solednego dealera okien z Brzegu lub najblizszych okolic.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

 

Nie wiem jakie okna chcesz zamontować w swoim domu: plastiki czy drewniane. Jeśli chodzi o plastiki to niestety ale tylko Oknoplast z Krakowa spełnia wymogi jakościowe. Badania takie były przeprowadzone w II połowie 2006 r. Osobiście bardzo nie polecam okien MS ze Słupska. Od 4 miesięcy walczę o usunięcie usterek w oknach. Pomimo, iż reklamacja została przez nich przyjęta nie za bardzo spieszy się im aby tą usterkę usunąć.

Ale najważniejsze w oknach jest właściwy montaż, współczynnik u jest drugorzędny. Jak odszukam schemat to go wkleję. 99% firm źle montuje okna, do tego dochodzi brak odpowiedniej wentylacji w domu (mieszkaniu) i maz problem - zapach stęchlizny, pleśń wokół okien a nawet grzyb (nikomu nie życzę)

:D

 

Oknoplast Kraków na tym forum był opisywany w ubiegłym roku jako PROBLEMOWY producent. Niestety, ale nawet najlepszych dotykają problemy jakościowe. Nie wiem czy wiesz ale profil VEKA na jakim pracuje Oknoplast jest STANDARDOWYM profilem XX wieku.

Do czołówki należy SCHUCO, SALAMANDER, MS Profil z ciepłochronny wkładem, ALUPLAST 7000.

 

Poza tym firma OKNOPLAST Kraków używa kiepskiej jakości ciepłej ramki w szybach zespolonych. HITEM jest SSP czyli SWISSPACER - technologia XXI wieku a nie stal ocynkowana czyli to co na dzień dzisiejszy sprzedaje za grube pieniądze OKNOPLAST Kraków.

 

Jestem pewien, że PRZEPLACILISCIE i to SLONO za okna z Krakowa.

 

Ale jak to mówią w marketingu - BARANY TRZEBA STRZYC !!!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...