Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Ktoś z was narzekał że długo czeka na wycene okien...

Nie wytrzymałem jak dostałem dziś e-maila

Poniżej zamieszczam korespondencję z jednym z dilerów pewnej firmy

 

 

----- Original Message -----

From: kinmar

To: Andrzej J..

Sent: Tuesday, March 20, 2007 11:36 PM

Subject: Re:

 

 

witam.

wycena będzie wysłana w dniu 21.03.07

----- Original Message -----

From: Andrzej J...

To: [email protected]

Sent: Friday, February 16, 2007 3:45 PM

Subject: Fw:

 

 

Witam

Czy mogę liczyć na jakąkolwiek odpowiedź od Państwa?

 

Pozdrawiam

Andrzej J...

 

----- Original Message -----

From: Andrzej J...

To: [email protected]

Sent: Tuesday, February 13, 2007 10:34 PM

 

 

Szanowni Państwo

Proszę o ofertę na stolarkę okienną PVC firmy Jezierski wg zestawienia

wstepne założenia:

okna o dobrej izolacyjności cieplnej U = 1.0 lub 1,1

kolor: złoty dąb niektóre dwu niektóre jednostronnie, okucia standard , w

baklonach szyby bezpieczne O2 wewn i zewn

Wymiary podaję S x H

1. 1500 x 1500 dwudzielne, symetryczne RU+U (lub RU+RU jak nie ma

różnicy w cenie) kolor dwustronnie - 3szt

2. 900 x 900 pojedyncze R, kolor jednostronnie - 2szt

3. 1200 x 1500 dwudzielne, symetryczne RU+U (lub RU+RU jak nie ma

różnicy

w cenie) kolor dwustronnie - 1szt, kolor jednostronnie 1szt

4. okrągłe o średnicy 900 dzielone pionowo, otwierane 2 szt

5. balkonowe 2400 x 2300 przesuwane kolor dwustronnie 2 szt

6. balkon 900 x 2300 pojedyncze RU, kolor dwustronnie - 2szt

7. balkon 1500 x 2300 dwudziely, symetryczny, ruchomy słupek RU+RU

kolor

dwustronnie - 1szt

Prosze o podanie dopłat za nawiew higro(poz1 1szt, poz5 1szt) i

mechaniczny (poz1 1szt)

 

ciekawe jak będzie wyglądała wycena skoro jej przygotowanie zajmnie 5 tygodni może od razu mi okna przywiozą?

 

Pozdrawiam

Tamlin

 

Antyreklamy ciąg dalszy...

Dostałem od firmy Oknolux z Grodziska Mazowieckiego ofertę...

 

Cyt:

okna renomowanych producentów-

tylko takie okna preferujemy.

 

Jezierski

ELITA w/g zestawienia

koszt: 20 tys.zł

szyby O2 dopłata 3500zł

_______________________

salamander 19 600zł (okna warte każdej ceny).

szyby O2 dopłata 3500zł

___________________________

 

montaż z transportem 1500zł

wszystkie ceny z VAT 7%

dostawa w 15 dni

tel kontaktowy

606 368 ... Mariusz B...

 

Jedynym "zestawieniem" jakie było to to wysłane przeze mnie w zapytaniu.

Najciekawszym punktem jest czas dostawy - 15 dni... I ciekawe co to za "okna Salamander 3D" wg mojej wiedzy to nazwa profila...

 

Podrążymy temacik zobaczymy co będzie dalej...Nie żebym był złosliwy...

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdza sie moja teoria, źe klient który nie ma czasu źeby latać wszystko osobiście załatwiać tylko próbuje sie telefonicznie lub mailowo skontaktowac to dla firm od okien żaden klient

 

nie bedę tu opisywał swoich przygód jeszcze raz z oknami

ale wniosek taki chcesz źeby cie powaznie traktowali musisz osobiście iść do firmy odstac co swoje a potem wydzwaniać i wydzwaniać ......

a i to po moich doswiadczeniach nie gwarantuje sukcesu

 

oczywiście są chwalebne wyjątki (w moim przypadku dwie firmy)

i jedna z nich wygrała moje pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prościu,

Podobno walka o klienta w tej branzy jest ostra a jeżeli ktoś chce prowadzić działanośc handlowo-usługową nie kozysta z Internetu i chyba pozostał w XX wieku i to nie latach 90...

 

Producentem okien Salamander3D okazała się firma OknoDom - znany i szanowany producent bardzo dobrych okien, ciekawe czy faktycznie mają 15 dniowy termin realizacji....

 

Sprawdzimy... Nie żebyśmy byli złośliwi...

 

Pozdrawiam

Tamlin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie napisał:

VSG 33.4 - po co Ci takie cudo ?

Takie szkło jest produkowane na specjalne zamówienie. Urządzenia do takiej produkcji ma min firma GLASPOL Saint Gobain Zakład w Pruszkowie. Możesz zamówić poprzez jakiegoś producenta okien w swojej okolicy lub profesjonalną hurtownię szkła. Namiary w necie poprzez wyszukiwarkę google.pl lub panorama firm.

 

Pa

 

Żona zadecydowałą - szyby mają być P4.

Siła wyższa. Maja być to pewnie będą.

Szyba 33.4 wazy o 5 kg mniej na m2 niż 44.4

Poszukiwanie szkła 33.4 to próba obniżenia wagi okien.

Jeżeli 33.4 to taki indywidualizm to będziemy jeszcze raz sie zastanawiać

P2 33.2 - pojawiające się już w standartowych ofertach czy P4 44.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciagu standardem jest 4/16/4 o k=1,1 lub najczesciej ostatnio podawanym 1,0

O-2 czyli 33.2/16/4 o k=1,1 nie zanosi sie by bylo standardowym szkleniem gdyz jest to szklo drozsze a tym samym oferent przegrywalby za kazdym razem z konkurencja a Wy szanowni Forumowicze w wiekszosci na te cyferki przy szybach nie patrzycie - interesuje was % rabatu nawet bardziej od ceny koncowej do zaplaty

33.4 faktycznie bedzie o 2mm szkla lzejsze ale po co tyle zachodu? Jaki jest cel obnizenia ciezaru? Bo powiem szczerze motywacji na wywalenie wiekszej kasy niz na 44.4 nie widze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze o szybach 33.4

 

Zamawiam okna z pakietami trójszybowymi - ze wzlędu na ich U ok 0.7

Przy ograniczeniu grubości pakietu to czy szyba będzie 33.4 czy 44.4 ma dla mnie znaczenie bo przekłada się na mozliwą do zastosowania ramkę dystansową 14 zamiast 12 mm.

Niższy cięzar skrzydła był dodatkowym atutem.

Wiedziałem, że nie zamawiam najtańszych szyb.

To, że szyba 33.4 musi być wykonana na specjalne zamówienie i ma stosowną do tego cenę studzi mój zapał do inowacji.

Zestawy z kryptonem zamiast argonu nie odpowiadają mi, choć pozwalają na zwężenie ramek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę mój wątek okien Drewniaczków :wink: i nie tylko

 

Nadeszły wyceny. Wszytkie firmy zmieściły się w 7 dniach - jak się okazuje całkiem nieźle (BOMIR - Urzędowski, WiKTORCZYK Czarków, GARTFEN Osiny oraz OKF Mikołów ) :D POZDRAWIAM JE SERDECZNIE.

Zaznaczę, że osobiście jeździłam do producentów - zawsze byłam mile oprowadzona/ obsłużona co zaowocowało na pewno poszerzeniem mojej wiedzy.

 

Na polu walki pozostały jednak dwie firmy :D i to całkiem różne produkty.

 

1. WIKTORCZYK DREWNIACZKI ELITE PLUS + SZPROSY W RAMCE meranti ok. 36 tys.

 

2. OKF MIKOŁÓW - SCHUCO 70 5 komorowy bez szprosów, obustronny kolor ok. 26 tys.

 

Oba produkty całkiem niezłe ale

- Za Drewniaczkami przemawia klimacik i moje ukochane szprosy,co w dużych oknach jest niewątpliwą zaletą

- Za PCV uchylno/ przesuwne okno tarasowe ( czego nie ma Wiktorczyk ) i CENA oczywiście

 

Czym się martwię: że jeśli wybiorę PCV ( bo ta cena ech lepsza) to np. takie okno 180/150 2-skrzydłowe bez szprosów będzie wygladało jak witryna sklepowa :cry: :-?

 

CHYBA WYŚLĘ MĘŻUSIA PO WINKO ( a może coś mocniejszego...? ) decyzja nie zając.... POZDROWIENIA dla "OKIENNYCH" FORUMOWICZÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie brałaś pod uwagę okien z sosny ? Są sporo tańsze od meranti, a na pewno lepsze niż PCV (piszę tak, bo jestem technologiem drewna i nie lubię się otaczać plastikiem) Poza tym z mojej orientacji wynika, że małe firmy robią droższe okna. Jeśli Ci zależy na zdejmowanych szprosach, to sprawdź w Stolarce Wołomin, kiedyś takie robili, i robili też patia przesuwne. Zdejmowane ramki mają dwie zalety - można je zamówić trochę później (przy budowie każdy grosz się liczy :lol: . A po drugie - jak już się znudzą, to je można zdjąć i cieszyć się nowym wyglądem okien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coz mi tu nie gra

co ma pakiet trzyszybowy do podanych oznaczen?

33.4 to szyba o konstrukcji: 3mm szkla / 4 folie / 3mm szkla => 6,5mm grubosci

44.4 to analogicznie4mm szkla /4 folie / 4 mm szkla => 9,5 mm grubosci

No chyba ze cos sie zmienilo w oznaczeniach od dzisiaj ;)

a to co piszesz o ramce.... wskazuje na to ze zamiast szyby 44.4 / 12 / 4 chcesz 33.4 / 14 / 4 ale tu nawet 1,1 nie uzyskasz a co dopiero marzenia o 0,7 ?

Albo ja niedzisiejszy jestem :oops: - a nie przypominam sobie bym wczoraj cos pil ;)

a ciezar szyby zostaw w spokoju :) skzrydlo i okucia wytrzymaja nawet P-12 a co dopiero te ktore chcesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm wtrace sie...okna ze stolarki Wolomin...mnie sie nie za bardzo podobaly,bylem w ich nowym salonie,a wyliczenia wstepne na podstawowym modelu drewniakow..niestety powalily ceny Urzedowskiego ( w sensie - drozsze) ,nie wybralem i nie wybiore ich,ciesze sie ze z U mam model znaczaco inny pod wzgledem parametrow,profilu i chyba wykonania w porownaniu z Urzedowskim,to producent liczacy sie na rynku...ale pod wzgledem chyba ilosciowym a nie jakosciowym...kiedys niedawno mialem przyjemnosc rozmowy ze starym stolarzem pracujacym w stolarce...i...bardzo skrytykowal to z czego ma robic i jak...a czasy swietnosci-jakosci wyrobow tego producenta,jak mowi minely juz pare lat temu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie brałaś pod uwagę okien z sosny ? Są sporo tańsze od meranti, a na pewno lepsze niż PCV (piszę tak, bo jestem technologiem drewna i nie lubię się otaczać plastikiem) .....

jesli naprawde jestes technologiem drewna to zapewne wiesz dlaczego meranti jest lepsze od najlepszej sosny

A czy lepsze oba od PVC - zycze skuteczniejszej reklamy materialu ktorego jestes zwolennikiem a nie negacji innych z ktorych stolarka jest wykonywana

A co do stolarki Wolomin......juz kiedys cos na ten temat pisal Charli i nie tylko on

Lata swietnosci macie dawno za soba - chyba ze masz na mysli Stolimpex ktory na Waszych maszynach pracuje.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko napisał:

coz mi tu nie gra

co ma pakiet trzyszybowy do podanych oznaczen?

33.4 to szyba o konstrukcji: 3mm szkla / 4 folie / 3mm szkla => 6,5mm grubosci

44.4 to analogicznie4mm szkla /4 folie / 4 mm szkla => 9,5 mm grubosci

No chyba ze cos sie zmienilo w oznaczeniach od dzisiaj

a to co piszesz o ramce.... wskazuje na to ze zamiast szyby 44.4 / 12 / 4 chcesz 33.4 / 14 / 4 ale tu nawet 1,1 nie uzyskasz a co dopiero marzenia o 0,7 ?

 

Napisałem nieprecyzyjnie

Całość pakietu ma ok. 42 mm grubości i trzy szyby.

4 mm szkła - ramka 14 mm - 4 mm szkła - 12 mm ramka - 7.52 mm szkła 33.4

lub

4mm szkła - ramka 12 mm - 4 mm szkła - 12 mm ramka - 9.52 mm szkła 44.4

stąd U ok 0.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko napisał:

coz mi tu nie gra

co ma pakiet trzyszybowy do podanych oznaczen?

33.4 to szyba o konstrukcji: 3mm szkla / 4 folie / 3mm szkla => 6,5mm grubosci

44.4 to analogicznie4mm szkla /4 folie / 4 mm szkla => 9,5 mm grubosci

No chyba ze cos sie zmienilo w oznaczeniach od dzisiaj

a to co piszesz o ramce.... wskazuje na to ze zamiast szyby 44.4 / 12 / 4 chcesz 33.4 / 14 / 4 ale tu nawet 1,1 nie uzyskasz a co dopiero marzenia o 0,7 ?

 

Napisałem nieprecyzyjnie

Całość pakietu ma ok. 42 mm grubości i trzy szyby.

4 mm szkła - ramka 14 mm - 4 mm szkła - 12 mm ramka - 7.52 mm szkła 33.4

lub

4mm szkła - ramka 12 mm - 4 mm szkła - 12 mm ramka - 9.52 mm szkła 44.4

stąd U ok 0.7

 

Szyba VSG 33.4 nie ma atestu na klasę oporu P4. Nie ma na żadną klasę bo nie jest klasyfikowana.

Szyba zespolona o współczynniku U=),7 W/m2K ma budowę: 4/12/4/12/4 czyli grubość pakietu wynosi 36 mm. Jeśli wkomponuje się szybę P4 to grubość pakietu wyniesie 42 mm.

 

Szyba o tak grubym pakiecie jest możliwa do zamontowania w profilach 5 lub 6 komorowych o grubości minimum 70 mm

 

Pozdrawiam

 

P.S. ...inwestycja w tak niski współczynnik U jest godna pochwały i w skali ok. 10 lat powinna przynieść zwrot poniesionych nakładów szczególnie przy ogrzewaniu gazem, którego cena dynamicznie będzie się zwiększała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę mój wątek okien Drewniaczków :wink: i nie tylko

 

Nadeszły wyceny. Wszytkie firmy zmieściły się w 7 dniach - jak się okazuje całkiem nieźle (BOMIR - Urzędowski, WiKTORCZYK Czarków, GARTFEN Osiny oraz OKF Mikołów ) :D POZDRAWIAM JE SERDECZNIE.

Zaznaczę, że osobiście jeździłam do producentów - zawsze byłam mile oprowadzona/ obsłużona co zaowocowało na pewno poszerzeniem mojej wiedzy.

 

Na polu walki pozostały jednak dwie firmy :D i to całkiem różne produkty.

 

1. WIKTORCZYK DREWNIACZKI ELITE PLUS + SZPROSY W RAMCE meranti ok. 36 tys.

 

2. OKF MIKOŁÓW - SCHUCO 70 5 komorowy bez szprosów, obustronny kolor ok. 26 tys.

 

Oba produkty całkiem niezłe ale

- Za Drewniaczkami przemawia klimacik i moje ukochane szprosy,co w dużych oknach jest niewątpliwą zaletą

- Za PCV uchylno/ przesuwne okno tarasowe ( czego nie ma Wiktorczyk ) i CENA oczywiście

 

Czym się martwię: że jeśli wybiorę PCV ( bo ta cena ech lepsza) to np. takie okno 180/150 2-skrzydłowe bez szprosów będzie wygladało jak witryna sklepowa :cry: :-?

 

CHYBA WYŚLĘ MĘŻUSIA PO WINKO ( a może coś mocniejszego...? ) decyzja nie zając.... POZDROWIENIA dla "OKIENNYCH" FORUMOWICZÓW

 

Namawiam Cię na DREWNO - twój dom nabierze szlachetnego wyglądu. Plastik to plastik ...

Wracając do drewna to chciałem Cię poinformować, że właśnie wchodzi na rynek Polski nowa technologia lakierowania drewna, która pozwoli na 10 letnią gwarancję powierzchni drewnianej. Nazywa się ona INDULINE a przygotowała ją firma REMMERS najlepszy producent lakierów do drewna. myślę, że na jesieni tego roku już będą dostępne wyroby w tej technologii.

 

Pozdro Siostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...