Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

terminy sie wydluzaja :(

ceny rosna :( :( :(

klienci ni w zab pojac nie moga, ze jak podchodza do tematu podaje im sie termin realizacji jaki wtedy obowiazuje - pozniej zwlekaja z podjeciem decyzji, pozniej z przelaniem kasy na zlecenie jakby im sie wydawalo, ze bede w ciemno ich kredytowal by pozniej uslyszec, ze sie rozmyslili - pozniej kasa idzie na zaklad i w odpowiedzi slysze - "Panie Jarku, ale teraz trzeba na okna czekac nie 4 a 8 tygodni" (przerysowanie ale czesto tak jest)

I co ja wtedy slysze od klienta? Jakbym wiedzail podpisujac umowe to bym z Panem nie podpisal. A ze od podpisania umowy do wplaty na konto uplynely dwa tygodnie to co? Zapomnial? I tak, na wlasne zyczenie, w zeszlym roku Inwestor sam sobie strzelil gola ;)

 

jeśli to między innymi do mnie przytyk

to poczułem sie dotknięty

i zaraz zacznę to głośno komentować. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie - to nie do Ciebie prztyk. W zeszlym roku mialem taka sytuacje gdy w trzy tygodnie po podpisaniu umowy klient raczl wpalcic zaliczke - na tydzien przed planowanym montazem, gdzie z gruntu bylo wiadomo iz okien nie ma i nie bedzie na ten czas - a ze byl to poczatek koniunktury w branzy to terminy ulegly wydluzeniu - majac sie nijak do podpisanego w umowie

Niestety, dealer czesto o faktycznym terminie realizacji dowiaduje sie po zlozeniu zamowienia

Dlaczego?

Zwlaszcza w przypadku okien kolorowych jak i w wersjji antywlamaniowej trzeba czekac na material i trudno sie trzymac ustalonych wczesniej regol

Rzadko ktora firma ma pelne zapasy magazynowe

 

Charlie - w dalszym ciagu nie rozumiem. Bo to oznacza ze okna na koniec roku zdrozeja nie o 30 lecz dojda do 50%, jesli szyby tak sakac w gore beda. OKuciowcy i proflowcy jakos tak radykalnie w gore sie nie pna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wszystkich

 

mam pytanie, może trochę naiwne :oops: , jak jest z okuciem (zaczepem ?) antywyważeniowym w oknach z OknoPlus'a - MSline, jest on czy go nie ma.

Dodam że nie chodzi mi o WK1, czy WK2 w które o ile wiem można doposażyć chyba każde okno.

 

pytam ponieważ z nadmiaru informacji zaczyna mi się mieszać i być może źle zrozumiałem sprzedawcę :-?

mam wycenę okien właśnie w MSline i w Tytan'ie, niestety te drugie są zancząco droższe,

 

wydaje mi się że wiem czego potrzebuję - czyli ciepłej szyby, koloru z jednej strony, chociaż minimalnego zabezpieczenia które spowoduje, że włamanie będzie choć trochę utrudnione (ewentualnie będą widoczne ślady -> ubezpieczenie) i bezpiecznej klami, wszystkie okna RU.

btw, jaką klamkę polecacie - hoppe secustic, czy klamkę z przyciskiem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wszystkich

 

mam pytanie, może trochę naiwne :oops: , jak jest z okuciem (zaczepem ?) antywyważeniowym w oknach z OknoPlus'a - MSline, jest on czy go nie ma.

Dodam że nie chodzi mi o WK1, czy WK2 w które o ile wiem można doposażyć chyba każde okno.

........

 

jest , ale nie zawsze :wink:

Oknoplus (Bydgoszcz) to dobra firma :wink:

jak powiesz ,że ma być to bedziesz miał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wszystkich

 

mam pytanie, może trochę naiwne :oops: , jak jest z okuciem (zaczepem ?) antywyważeniowym w oknach z OknoPlus'a - MSline, jest on czy go nie ma.

Dodam że nie chodzi mi o WK1, czy WK2 w które o ile wiem można doposażyć chyba każde okno.

 

pytam ponieważ z nadmiaru informacji zaczyna mi się mieszać i być może źle zrozumiałem sprzedawcę :-?

mam wycenę okien właśnie w MSline i w Tytan'ie, niestety te drugie są zancząco droższe,

 

wydaje mi się że wiem czego potrzebuję - czyli ciepłej szyby, koloru z jednej strony, chociaż minimalnego zabezpieczenia które spowoduje, że włamanie będzie choć trochę utrudnione (ewentualnie będą widoczne ślady -> ubezpieczenie) i bezpiecznej klami, wszystkie okna RU.

btw, jaką klamkę polecacie - hoppe secustic, czy klamkę z przyciskiem?

 

pozdrawiam

Ja zamówiłam okna Oknoplastu; mam WK1, termoramkę i klamki z przyciskami a w oknie tarasowym z kluczykiem. Do tego rolety z ryglami automatycznymi (nie można ich podnieść od zewnątrz). Jak dojdzie jeszcze alarm to myślę, że wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wszystkich

 

mam pytanie, może trochę naiwne :oops: , jak jest z okuciem (zaczepem ?) antywyważeniowym w oknach z OknoPlus'a - MSline, jest on czy go nie ma.

Dodam że nie chodzi mi o WK1, czy WK2 w które o ile wiem można doposażyć chyba każde okno.

 

pytam ponieważ z nadmiaru informacji zaczyna mi się mieszać i być może źle zrozumiałem sprzedawcę :-?

mam wycenę okien właśnie w MSline i w Tytan'ie, niestety te drugie są zancząco droższe,

 

wydaje mi się że wiem czego potrzebuję - czyli ciepłej szyby, koloru z jednej strony, chociaż minimalnego zabezpieczenia które spowoduje, że włamanie będzie choć trochę utrudnione (ewentualnie będą widoczne ślady -> ubezpieczenie) i bezpiecznej klami, wszystkie okna RU.

btw, jaką klamkę polecacie - hoppe secustic, czy klamkę z przyciskiem?

 

pozdrawiam

Ja zamówiłam okna Oknoplastu; mam WK1, termoramkę i klamki z przyciskami a w oknie tarasowym z kluczykiem. Do tego rolety z ryglami automatycznymi (nie można ich podnieść od zewnątrz). Jak dojdzie jeszcze alarm to myślę, że wystarczy.

 

...kontaktrony są też pomocne w przypadku alarmu a koszt nie wielki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

wiem że to temat o oknach... ja mam problem z drzwiami, wiem też że Jareko i inni montażyści nie zajmują się tylko oknami, więc może ktoś mi pomoże.

 

Żeby nie komplikować opisów, to na początek ilustracje (wiadomo, jeden obraz lepszy od 1000 słów :)):

Dom wygląda od wejścia tak:

http://images21.fotosik.pl/161/3f4acbaaadc9fcc4med.jpg

a przekrój ściany wiatrołapu tak:

http://images20.fotosik.pl/216/111e6479969d74b3.jpg

 

A teraz problem:

otóż rozglądamy się ostatnio za drzwiami zewnętrznymi. Drzwi mają być drewniane, otwierane na zewnątrz, lewe. Podczas murowania ścian parteru niestety przegapiliśmy temat drzwi i otwór wyszedł nam niestandardowy, 116cm szerokości w ścianie nośnej i 110cm w ścianie osłonowej. Ściana 3-warstwowa, pustak U220, styropian 2x6 i cegła ręcznie formowana na elewacji. Tynku zewnętrznego nie planujemy. Wokół otworów okiennych i drzwi wejściowych wymurowane zostały węgarki, ok. 3cm. W dwóch firmach, z których otrzymaliśmy wycenę spotkaliśmy się z bardzo różnym podejściem do tematu.

 

    Firma "pierwsza" proponuje nam zakup drzwi "100" z poszerzoną ościeżnicą (zamiast standardowego wymiaru 110 miałaby np. 113). Montażyści, którzy byli na pomiarze nie sugerowali problemów z zakotwieniem drzwi w murze, narzekali jedynie na węgarki, które utrudnią montaż (węgarek jest również w nadprożu, tzn. nadproże ściany osłonowej jest niżej o 2,5cm (grubość deski) od nadproża ściany konstrukcyjnej). O szczegółach montażu nie rozmawialiśmy.

 

    Firma "druga" - drzwi "100" mają u nich w standardzie wymiar ościeżnicy 111cm, więc w zasadzie nie trzeba nic zmieniać, nie wypadną na zewnątrz :D. Natomiast Pan, który robił wycenę i pracuje w tym fachu 15 lat uczulił nas na mogące się pojawić problemy po zamontowaniu drzwi w warstwie ocieplenia. W rozmowie Pan sugerował, że pianka nie będzie miała oparcia na murze (a jedynie na styropianie) i po jakimś czasie zaczną się problemy z tak zamontowanymi drzwiami. Sugerował, abyśmy przemurowali te dwie ściany - to oczywiście nie możliwe, bo mur już stoi a elewacja ma pozostać tak, jak jest zrobiona. Skoro nie możliwe jest przemurowanie, polecił wyciąć część styropianu i wmurować po obu stronach otworu pionowo cegły np. dziurawki, tak jak na poniższym rysunku:
    http://images22.fotosik.pl/93/3dab6bf9bf9fe58b.jpg
    Styropian 12cm, szerokość cegły też, więc jest to do wykonania. Powstała w ten sposób "ceglana ościeżnica" o grubości 6,5cm miałaby być wystarczającym oparciem dla pianki i drzwi pozostaną na swoim miejscu. Co ciekawe, na pytanie czy elementem "konstrukcyjnym" dla drzwi są kotwy, czy pianka usłyszałem, że pianka. Wg Pana takie przemurowanie nie będzie miało wpływu na termikę przegrody i nie będzie nic przemarzało.

 

Problem wyłuszczony, teraz pytania:

 

- czy bardzo popsułem mur wymagając od majstra węgarków w otworze na drzwi wejściowe?

 

- czy faktycznie problem sugerowany przez pana z firmy nr 2 jest realny?

 

- czy jego rozwiązanie nie staje się mostkiem cieplnym?

 

- czy ktoś może mi powiedzieć, jak to powinno być zrobione, tak książkowo :)? I czy u nas da się to jeszcze zrobić, czy musimy szukać sposobów, innych drzwi, innego domu :D??

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...