Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

IMHO powinieneś zamówić drzwi z ościeżnicą o szerokości zewnętrznej około 115cm - prawdopodobnie poszerzanej bo inaczej nie wiem czy się skrzydło otworzy. Pianka w tym przypadku będzie "kosmetycznym dodatkiem" bo będzie i tak pomiędzy ościeżnicą a styropianem. Stabilne połączenie mechaniczne natomiast uzyskasz stosując mocne stalowe łączniki (np ciesielskie) przykręcone do ościeżnicy i zakotwione (kołki, dyble) w ścianie nośnej. Murowanie z cegieł wg pomysłu wykonawcy na pewno spowoduje mostki termiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc

W nawiązaniu do węgarka ale przy oknach też mam problem bo jeśli okno wraz z roletą zostanie wstawione w warstwie ocieplenia (grubość 16cm wełny + 2cm pustki powietrznej) to od strony zewnętrznej zostanie do węgarka około 10 cm i jak to wykończyc czy ktoś wie moja ściana jest 3W.

Myślę o oknach PCV otwór 150x150 z roletami nakładanymi na okna, i jeszcze jedno jak montować kotwy do górnej krawędzi okna jeśli tam będą skrzynki od rolety :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do fachowców o radę: jak najlepiej rozwiązać powstałay problem. Wstawiono mi właśnie okna. Tarasowe jest dzielone na 3 części: fix i drzwi z ruchomym słupkiem. Zamiast otwieranych jako pierwsze lewych mam prawe - wynikło to z nieporozumienia i obie strony (ja i diler) poczuwamy sie do winy. Rozumieim, że można uratować pakiety szybowe i pewnie część okuć. Prawdopodobnie te, których sie nie da bedzie można zwrócić. Jaki może być orientacyjny, procentowy do wartości dzwi koszt takiej przeróbki - czyli chyba zrobienie nowych skrzydeł, bo reszta ocaleje. Koszt całych drzwi z fixem 3x90x206, kolor dwustronny, z kłamką z kluczem, WK1 i termoramką to ok 2000. Ile szcujecie? Prosze o pomoc i info co można ocalić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno szukalem w sieci okien i znalazlem portal http://www.okna.pl - byc moze zainteresuje on osoby, ktore dopiero szukaja wlasciwych okien do swojego domu. Z tego co zauwazylem mozna tam sie dowiedziec, jak samemu poradzic sobie z montazem i eksploatacja okien i drzwi.

 

Mysle, ze moge smialo wam te stronke polecic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edybre

Jeżeli godzisz się na pozostawienie starej ramy (i związane z tym pozostawienie śladów po wkrętach) to całość powinna dać się załatwić niewielkim kosztem. Skrzydeł prawdopodobnie nie trzeba robić nowych - ewentualnie zależnie od systemu może być konieczne wykonanie nowego zgrzewu skrzydła pasywnego bez otworu na klamkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO powinieneś zamówić drzwi z ościeżnicą o szerokości zewnętrznej około 115cm - prawdopodobnie poszerzanej bo inaczej nie wiem czy się skrzydło otworzy. Pianka w tym przypadku będzie "kosmetycznym dodatkiem" bo będzie i tak pomiędzy ościeżnicą a styropianem. Stabilne połączenie mechaniczne natomiast uzyskasz stosując mocne stalowe łączniki (np ciesielskie) przykręcone do ościeżnicy i zakotwione (kołki, dyble) w ścianie nośnej. Murowanie z cegieł wg pomysłu wykonawcy na pewno spowoduje mostki termiczne.

 

Bwojtek, dzięki za odpowiedź. O jakich łącznikach ciesielskich piszesz? Takich jak są wykorzystywane np. przy więźbie? Szukałem haseł, ale nie do końca jestem przekonany. Coś w tym stylu?:

http://zamocowania.pl/grafika/zlacza_ciesielskie/plytki_perforowane.jpg

Może się mylę, ale nie wygląda to zbyt "solidnie", znaczy nie wiem czy utrzyma drzwi we właściwym miejscu przez najbliższych "...naście" czy "...dziesiąt" lat. Te do mnie bardziej przemawiają, tylko nie mogę sobie wyobrazić mocowania ościeżnicy do muru łącznikiem kątowym:

http://zamocowania.pl/grafika/zlacza_ciesielskie/zlacza_katowe_wzm.jpg

 

A może ktoś jeszcze ma pomysły, uwagi, propozycje?

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edybre

Jeżeli godzisz się na pozostawienie starej ramy (i związane z tym pozostawienie śladów po wkrętach) to całość powinna dać się załatwić niewielkim kosztem. Skrzydeł prawdopodobnie nie trzeba robić nowych - ewentualnie zależnie od systemu może być konieczne wykonanie nowego zgrzewu skrzydła pasywnego bez otworu na klamkę...

 

Zaproponowano mi najpierw 640 a potem 450 zł. Podobno trzeba zrobić nowe skrzydła - Oknoplast, system veka. Czy to jest niewielki koszt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brzuzens

Raczej ten pierwszy typ. Przykręcasz taką blachę na kilka wkrętów do ościeżnicy a później na 3 dyble do ściany nośnej. Jak dasz po 4 blachyb na stronę i jeszcze 2 górą to powinno wytrzymać. Przecież piana to tylko materiał wypełniający a nie konstrukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edybre

Jeżeli w obu skrzydłach są takie same szyby to wg mnie skrzydło, które jest obecnie słupkiem ruchomym można wykorzystać po odkręceniu od niego profilu słupka ruchomego i nawierceniu pod klamkę. Jeżeli cenia, którą podałeś obejmuje robociznę (przekładkę) to jest rozsądna. Poproś tylko najpierw żeby określili, któe otwory w ramie pozostaną później widoczne! Skoro to WK1 to może to wyglądać dość szpetnie po otwarciu. Może poproś o wypełnienie ubytków specjalną masą do naprawy profili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale w maju szykują się kolejne podwyżki cen okien.

Co to się dzieje - na jesieni to chyba O 34 w pvc z 1000 złotych będzie kosztować :evil:

Charlie - prosze przestan juz :evil:

I zapewne po raz kolejny w gore ida szyby i to znacznie ?

Ile juz poszly od poczatku roku ? 20%? 30%?

szklo drozeje najszybciej i najwiecej

niestety wyglada na to ze czarny scenariusz (w ciagu roku ok 50% w gore) nie dosc ze sie sprawdzi to jeszcze podwyzki beda wieksze niz analitycy rynku przewidywali

zalamac sie idzie

bo to wiesz... dostawcy producentowi podnosza ceny np. 30% on nam, dealerom 20% a my klientom moze z 10? Zysk wbrew pozorom topnieje :( z kazda podwyzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie półprodukty t.j profil, okucie (stal), wzmocnienie (stal), szkło, pensje pracowników idą w górę i będą szły dynamicznie w najbliższych latach.

Powody są dwa:

koniunktura w budownictwie w całej UE ( niskie stopy kredytowe )

i drugi powód to -

niestety, ale producenci wspomnianych półproduktów znajdują się w rękach koncernów zachodnich i de facto nie ma polskiej riposty.

W zasadzie to wszystkie bazowe biznesy są w rękach zachodnich akcjonariuszy - cementownie, huty, cegielnie etc..

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

czy da radę jakimś hakiem albo innym ustrojstwem przesunąć grzybki jak sie ma okucia WK2 albo WK1 (znaczy się takie pełne) ale nie ma klamki.

 

Wczoraj na budowie stwierdziliśmy że jakiś *$@#*$!@ porysował nam drzwi balkonowe ( a jakże, gdzieżby indziej) i zniknęła mi drabina z działki.

Zastanawiam się teraz czy wróci z tą drabiną i będzie włazić przez dach okna dachowe albo okna na piętrze czy da sobie spokój, bo nie mam klamek na górę żeby je do okien przykręcić. Na dole miałam to przykręciłam, klamki są z przyciskiem, szyba P2 .

 

Mogę spać spokojnie czy już jestem w plecy o to co zwinie z budowy?

 

pozdr

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

to ja rowniez pozwole sobie zadac pytanko...

Niedawno otrzymalem od mojego architekta rzut parteru i - jak chyba kazdy - staram sie zwrocic uwage na najkosztowniejsze elementy jego wizji...

W salonie mam jedno przeszklenie - wlasciwie sciane okien.... dlugosc 6m, wysokosc 2m. Z rysunku wynika, ze na brzegach maja byc dwa okna balkonowe 90/200, caly srodek fix (dzielony na 3 czesci, srodkowa ma chyba 2,5x2m).

Czy to bedzie bardzo droga zabawa?

Tak jak mowie, nie chce robic wycen on-line, chce tylko wiedziec rzad wielkosci wydatku na takie cos.... szyba p4 najlepiej, te balkonowe na brzegach wk2...

 

Kazda podpowiedz mile widziana! :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na wejście" wizja architekta przekreśla zastosowanie elementów typowych . Wysokość 2m nie jest typowa dla balkonów.

Ogólnie cały element to nie będzie majątek ani duży procent kosztów całej budowy. Ciekawe tylko jaką masz wysokość pomieszczeń, że balkony mają tylko 2m wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...