Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

No tak - i tu moja pomyłka - zasugerowałem sie wysokościa drzwi balkonowych..na wizualizacji zewnętrznej widać jeszcze nad nimi ''okienko'' - wiec całość ma pewnie 2,3m ?wysokości - wysokość pomieszczeń 2.8m, z tym ze pokój dzienny bedzie z antresola, wiec tu znow wyzej...

 

Pozdrawiam!

-K-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak - i tu moja pomyłka - zasugerowałem sie wysokościa drzwi balkonowych..na wizualizacji zewnętrznej widać jeszcze nad nimi ''okienko'' - wiec całość ma pewnie 2,3m ?wysokości - wysokość pomieszczeń 2.8m, z tym ze pokój dzienny bedzie z antresola, wiec tu znow wyzej...

 

Pozdrawiam!

-K-

 

Piękne, panoramiczne przeszklenie. Nie żałuj pieniędzy jak by co :roll: Zastanów się i poproś architekta o wizualizację bez zbędnych podziałów. Moi znajomi mają olbrzymie przeszklenie i wygląda to rewela z zewnątrz i wewnątrz. Zastanów się nad dolną szerokością panoramy na wysokości 20 cm nad poziomem 0 albo też licującej z poziomem 0. Podejrzyj taką konstrukcję gdzieś a może się skusisz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHITEMAG

 

Architekt troszkę przesadził z wielkością srodkowego przeszklenia wewnętrzna szyba 4 mm nie moze mieć wymiarów 2,5m na 2m nie miesci się w normach a nie ma sensu dawac od srodka klejonki bo to przedroży i podniesie znacznie ciężar okna. Proponuję podział : 90 - 120- 180-90 Będzie to wyglądało efektownie i da sie zastosować typowy wkład P4/14/4 lub P4/10/4 choć ten drugi będzie "zimniejszy" takie przeszklenie będzie wymagało zastosowabnia łączników "kość " których nie moge ci w tej chwili wycenić natomiast sama stolarka to ok 6000,00 zł dla porównania to samo z szybami zwykłymi to jakieć 3600,00 no ale temat cen szyb jest tu szeroko omawiany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za rady! Tak jak mowie, na razie garbie sie przed rzutami i zastanawiam.... Wiem, ze wizja architekta jest czasami trudno wykonalna. Staralem sie znalezc na forum informacje na temat duzych przeszklen... architekt sugerowal rowniez rozwiazanie przytoczone przez Charliego - okno licujace z poziomem zero. Mimo studiowania forum nie znalazlem potrzebnych informacji...

Takze wszelkie pomysly na dziure - 6,2m x 2,3-2,4m? mile widziane!!!

Dziekuje i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Może ktoś mi jeszcze namiesza w głowie, spać nie mogę :D .

 

Co wybrać

Okna z P4 i WK2. Schuco z U 1.0 (szkło) za 22k zł, czy REHAU z U 1,3 za 14k?

A może zostawić WK2, ale szyby zwykłe i problem U znika. Okna (ramy) nie wypchną, jak zbiją szybę to będzie huk i pewnie mnie śpiącego nie wyniosą :wink: .

 

pozdrawiam

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zostawić WK2, ale szyby zwykłe i problem U znika.

Jak dla mnie pomysł bez sensu. Jeżeli zwykła szyba to wystarczy WK1. Zabezpieczenie jest tak dobre jak jego najsłabszy punkt...

Co do cen:

Czy to te same rozmiary okien w tym samym kolorze, oba z WK2 + P4 i porównywalnymi profilami a różnica jest wyłączenie w w grubości ramki dystansowej? Jeżeli tak to albo ktoś jest tu cholernie drogi albo ktoś robi za darmo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipek

jesli Rehau od Waclawka - producent wart polecenia. Jesli Rehau z Luk Serwisu - zaaaaapomnij chyba ze za rok chcesz okna wymianiac (to najblizsi Ciebie producenci)

Jak napisal bwojtek - albo idziesz w zabezpieczenie chalupy albo nie - polsrodki - czyli okucia antywlamaniowe przy szybie standard - czy na odwrot - to wywalanie kasy w bloto

to jakbys do ferrari wstawil silnik od malucha ;)

a swoja droga roznica w cenie zbyt duza i wczytaj sie dokladnie w obie oferty - musza sie roznic szczegolami i to dosc zaczacymi dla ceny koncowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filipek

a swoja droga roznica w cenie zbyt duza i wczytaj sie dokladnie w obie oferty - musza sie roznic szczegolami i to dosc zaczacymi dla ceny koncowej

 

Dzięki za podpowiedź. Ta druga cena tak niska, bo załatwiana przez układy służbowo-towarzyskie mojej żony :) . Skłaniam się do opcji tańszej.

 

pozdr

filipek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

whitemag - tylko przesuwne i to na cala sciane moze byc tez rozsuwane na boki po poltora metra na kazde skrzydlo albo jedno skrzydlo dwa a drugie metr - chodzi o to ze to co sie przesuwa to sie nasuwa na stale szklenia - razem bedzie cus z 6 metrow okna [raczej wielgachnych drzwi] z widokiem na ................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo po montażu można obciąć piankę montażową i wstępnie zakryć zaprawą, że by nie wyjęli mi okien?

 

 

zależy jak sprytnych masz złodzieji :lol: okna moga ci wymontowac na drugi dzien albo i po miesiącu

 

 

Jeśli zasłonię piankę zaprawą to chyba nie da się tak łatwo wyciąć okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaa dziś zauważyłam że przy robieniu wylewek kawałkiem zachodzi ona (jakieś 2mm) na profil plastikowych drzwi balkonowych! czy tak może być?! będzie się coś złego z tymi drzwiami działo?! czy wylewka nie powinna się konczyć gdzieś na tej listwie "podparapetowej"? help!!!

Bez przesady- 2 mm???? :o Może zachodzic i więcej, tak aby po położeniu docelowo podłogi skrzydło przy otwieraniu nie ściągało dywanu. No i żeby ta wylewka pod oknem była oddzielona od wylewki tarasowej- bedzie przemarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

to ja rowniez pozwole sobie zadac pytanko...

Niedawno otrzymalem od mojego architekta rzut parteru i - jak chyba kazdy - staram sie zwrocic uwage na najkosztowniejsze elementy jego wizji...

W salonie mam jedno przeszklenie - wlasciwie sciane okien.... dlugosc 6m, wysokosc 2m. Z rysunku wynika, ze na brzegach maja byc dwa okna balkonowe 90/200, caly srodek fix (dzielony na 3 czesci, srodkowa ma chyba 2,5x2m).

Czy to bedzie bardzo droga zabawa?

Tak jak mowie, nie chce robic wycen on-line, chce tylko wiedziec rzad wielkosci wydatku na takie cos.... szyba p4 najlepiej, te balkonowe na brzegach wk2...

 

Kazda podpowiedz mile widziana! :p

Nie wiem z jakiego materiału będą wykonane okna, ale jeśli z pcw to mam nadzieję , że architekt nie zaprojektował tego w jednej ramie 6 x 2 m, czy nawet 2,3 m wysokośc po korektach?? :roll: Pięknie by sie wszystko gięło, zwłaszcza w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...