Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Gość Katia-szn

Witam,

Razem z mężem jesteśmy na etapie budowy domu. Obecnie stan surowy otwarty. Czas nadszeł na wybór okien.

Jako, że podzieliliśmy się obowiązkami na mnie spadła odpowiedzialność co do wyboru okien. Niestety nie będe pisać, że coś na ten temat wiem bo niestety nie! (mąż niestety też nie za wiele :-) )

Próbowałam przebrnąc przez wątek ale po przeczytaniu kilku stron i zrobieniu notatek, w głowie lekki mętlik co do okuć i profili...

Za to jeden wniosek: nie będe was pytać o profile i okucia ktore dobre, które nie skoro nie znacie moich preferencji,wymogów.(żebym to ja je teraz znała!) Powiem tylko, że szukamy okien PCV. Poleccie proszę firmę z okolic Szczecina , która robi solidne okna i wykonuje dobry montaż.

Nie wiem czy nie myślę pokrętnie ale mając dobrą firmę zapoznam się z ich ofertą i wtedy wybiorę okucia i profile.

Jeżeli nie mam racji a obrana taktyka bardzo zła to krzyczcie i wytykajcie błedy. Ale pomóżcie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to chyba roto produkuje takie okna okna uchylno-obrotowe na poddasze - czy opłaca sie je kupować? - jest konkurencja z normalnymi oknami veluxa albo fakro, ale oni nie mają chyba tego typu rozwiązań - czy jakość korzystania jest jakoś specjalnie różna w tych przypadkach?? oglądaliśmy zwykłe okna na poddasze i one otwierają się tak "w połowie" - trzeba się schylać żeby przez nie wyjżeć - te okno roto widzieliśmy tylko w jakimś katalogu - czy warto sie kosztować na tego typu okna?

 

 

NIEEEE !!! okna fatalne. Najpierw wisiały mi sople. Przyjeżdzało kilku przedstawicieli i niewiedzieli co jest. Okazało się że mają dziury !!!. Wymienili, ale nigdy ich więcej nie kupię. Wewnątrz przy szybie mają taki rowek w którym gromadzi się pleśń i za cholerę nie można tego wyczyścić. Teraz buduję drugi dom i te onka wykluczam na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Tym razem pytanie w sprawie drzwi. Chcę wstawić metalowe drzwi Hormanna w ścianę trójwarstwową - czyli zamontować drzwi w warstwie ocieplenia. Czy można zamontować ościeżnicę kątową? Jest sporo tańsza od blokowej, którą proponuje sprzedawca.

Bardzo proszę o radę.

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek

Na współczynniku ciepła mi nie zależy - to jest nieogrzewane pomieszczenie gospodarcze izolowane od reszty domu warstwą styropianu. Zależy mi natomiast na wyglądzie elewacji - drzwi będą takie jak brama garażowa.

Ściana elewacyjna już stoi. Czyli trzeba by było ościeżnicę przymocować do ściany nośnej. Da radę to zrobić przy ościeżnicy kątowej? (500 zł różnicy w cenie).

jj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podejmę temat który jak zauważyłem wzbudza tutaj dość duże emocje, czyli Deceuninck Zendow. Jestem właśnie na etapie wyboru okien do nowo budowanego domu. Byłem w 3 firmach (okolice Gliwic):

1) Eurocolor - profil Briliant Rehau'a + Roto NT (dwa zaczepy zntywyważeniowe, uchył 4 stopnie, dopłata (28zł do klamek w innym kolorze -Secustik)

2) Norma 2000 - profil Brugmann Arte półzlicowany + Autopilot II (jeden zaczep, do skrzydeł RU blokada błędnego położenia klamki, zatrask drzwi balkonowych)

3) Oknolux - profil Zendow Deceuninck 5K półzlicowany + Autopilot (2 zaczepy, uchył 4 stopniowy, blokada błędu klamki na moje zapytanie - ale facet powiedział że ile się nie myli to się wyklucza z 4 stopniowym uchyłem, ciepła ramka)

 

Do wszystkich szprosy 8mm złote, 2xkolor oraz rolety.

Ja wymyśliłem sobie nadstawne i w 1) i 2) takie mi policzyli, a człowiek w Deceuninck'u poradził żeby conajmniej do balkonowych dać integro, ponieważ przy takich dużych oknach będzie efekt "kołysania się okna" przy zamykaniu. Dodam że otwory pod okna balkonowe 185x230 i 2x 180x220.

Przy czym rolety 1) i 3) rewizja z tyłu, czyli bez możliwości zatynkowania a 2) od dołu.

 

Cena jest wszędzie zbliżona, manipulację ceną na kosztach montażu jakieś cudowne rabaty itp co i tak sumarycznie daje prawie to samo. Uściślając dodam że najtaniej wyszedł Brugmann 1500zł taniej od pozostałych (na 25000zł) a Deceuninck i Rehau mniej więcej to samo.

 

Teraz podsumowanie:

ja najbardziej przychylam się do Deceununcka ponieważ mam od kilku lat w mieszkaniu okna na profilu tej firmy (co prawda z okuciami Roto) i nie ma NAJMNIEJSZEGO problemu a pozostałych nie znam za bardzo ani nikogo kto ma je zamontowane.

 

Czy może ktoś kompetentny i OBIEKTYWNY skomentować te konfigurację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

jedna moja krotka uwaga: przy zakupie okien najlepiej wybierac firme, ktora sprzedaje swoje okna bezposrednio (siec wlasnych salonow sprzedazy), a nie przez tzw. firmy przedstawicielskie lub inaczej dealer'ów; w przypadku jakichkolwiek problemow przedstawiciel i producent zwykle przerzucaja sie odpowiedzialnoscia i w normalnym, ludzkim trybie (pozasadowym) niczego nie mozna dojsc...

Ja mam baaardzo zle doswiadczenia - sprzed kilku lat - z oknami firmy *** spod Krakowa i z ich przedstawicielem, ze stalej wystawy budownictwa na ul. Klimeckiego. Bylo to raptem 5 okien do mieszkania, ale... szkoda pisac...

A producent znany... nawet "partner Muratora"...

 

Ogolnie polecam baaardzo OGRANICZONE ZAUFANIE do wszystkich fachowcow, przedstawicieli, producentow, etc., a szczegolnie TERAZ, gdy baaardzo duzy popyt utwierdzil ich w przekonaniu, ze WCISNA WSZYSTKO i jeszcze slono im za to zaplacimy...

 

Pozdrawiam, G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

 

dzięki Galain za dobrą radę, jednak to nie pomoże mi za bardzo w wyborze.

Dzisiaj dowiedziałem się również ze producentrem okien w systemie Zendow które są mi proponowane jest firma KTM ze słupska chyba.

Bo chyba producent okna jest wazniejszy niż producent profilu które myśle są bardzo zbliżone parametrami.

Co prawda człowiek od Brugmanna zabija wszystkich klasą"A" swoich profili i nie zostawia na nikim suchej nitki. Trochję mnie tym prawde mówiąc odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilbruck Illmod za 6zł/mb

czy Interchemall PURS za 3zł/mb

 

Jedni i drudzy mówią, że ich taśmy są najlepsze.

 

kto Ci zaproponował takie ceny i za coi ???? :o

bo pewnie nie za uszczelnienie taśmami,

:wink:

 

za tanio ,

albo ktoś nie wie co oferuje, :D

 

...podejrzanie tanio - może być to efekt sprzedaży równoległej do oficjalnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilbruck Illmod za 6zł/mb

czy Interchemall PURS za 3zł/mb

ciekawe za jaki wymiaar tasmy taka cene Ci podano?

 

Wymiar 15/8

 

No i nie żadna szara strefa jak to niektórzy sugerują. Legalny handel internetowy

 

http://sklep.windoorsen.pl/index.php?d=produkty&id_kategorii=430&strona=2&ile=20&s=1 - illbruck

http://www.tape.pl - Interchemall

 

 

No to jak, ma ktoś doświadczenia z tymi taśmami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...