Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

tatko moje okna wyglądają tak

 

http://www.empikfoto.pl/albumy24/248442/385344/previews/10356855_okno_duze_8.jpg

 

i maja tak wygladać

No to raczej powinieneś brać pod uwagę drewno. Z wymienianych firm chyba tylko MS robi także drewno ale nie wiem czy bawią się w "okna zabytkowe".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tatko moje okna wyglądają tak

 

http://www.empikfoto.pl/albumy24/248442/385344/previews/10356855_okno_duze_8.jpg

 

i maja tak wygladać

No to raczej powinieneś brać pod uwagę drewno. Z wymienianych firm chyba tylko MS robi także drewno ale nie wiem czy bawią się w "okna zabytkowe".

nie koniecznie Wojtku. Kommerling, Veka, Schuco i znakjdzie sie jeszcze kilka profilli gdzie sa nakladki imitujace wiekowe okna ale.....ale czy znajdzie sie producent ktory sie tego podejmie - to inna bajka. Podejmie i zrobi to ladnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to na kim można polegać na Pomorzu Środkowym?? Przecież nie będę wlec okien z W-wy prawie 500 km. W sumie potrzebuję ponad 20 szt. Trochę takich jak na zdjęciu, dwie odmiany małych - też pięknie zdobionych i jedno tarasowe... Wymieniać mam zamiar we wrześniu, ale wczesniej ktoś je musi zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bed - coz Ci odpowiedziec ? Ja nie znam :( Trudno znac caly krajowy rynek. Czasem oplaca sie nawet i 1000 km pokonac (popatrz gdzie trafia ponad 50% rodzimej produkcji - Niemcy, Francja, Anglia, Estonia,Łotwa...)

Najgorzej z tym, ze jesli masz na mysli wrzesien, to czasu na zamowienie masz juz naprawde malo - wbrew pozorom - bardzo malo, by do wrzesnia takie stylowe okna Ci firma wykonala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to na kim można polegać na Pomorzu Środkowym?? Przecież nie będę wlec okien z W-wy prawie 500 km. W sumie potrzebuję ponad 20 szt. Trochę takich jak na zdjęciu, dwie odmiany małych - też pięknie zdobionych i jedno tarasowe... Wymieniać mam zamiar we wrześniu, ale wczesniej ktoś je musi zrobić.

 

no to masz kłopot,

bo PCV to zbyt ładnie nie wyjdzie,

a drewno drogie i na Środku Pomorza to tylko MS ci pozostaje,

a na wrzesień to raczej w drewnie zapomnij,

raczej październik i tu szybka decyzja jest potrzebna żeby się wyrobić,

jeśli to twoja kamienica to tylko drewno, :wink:

 

chyba że chcesz sprzedać nieruchomość i potrzebny ci efekt (wtedy PCV),

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

jeśli to twoja kamienica to tylko drewno, :wink:

chyba że chcesz sprzedać nieruchomość i potrzebny ci efekt (wtedy PCV),

:D

ciekawe spostrzezenie :lol: ciekawe co przemawia za taka ocena ?

Ostatnimi czasy widzialem wlasnie kilka domow z oknami drewnianymi i.... wygladem swym sa bardziej plastikowe od plastikow.

Wogole ciekawie sie robi.

Okna drewniane upodabniaja sie do PVC zas PVC w okleinie wyglada lepiej jak drewniane

jedyne czym mozna oba odroznic od siebie jest sposob laczenia narozy ale to tez sie zmienia gdyz pojawiaja sie okna drewniane laczone po skosie jak PVC.

I najsmieszniejsze jest to ze wielu zwolennikow estetyki okien drewnianych pokazuje palcem okna ktore im sie podobaja a okazuja sie one oknami z PVC

Dzis mialme watpliwa przyjemnosc zobaczyc "poiekne" okna Natury, sosnowe, lazurowane.....z daleka i bliska wygladajace jakby byly w 100% wykonane z tworzywa i gdyby nie laczenie i listwa okapnikowa kazdy mowil ze to tworzywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze - fiberglasy to tragedia

mocne argumenty przeciw prosze.

statyka, izolacyjnosc termiczna - chocby tylko te dwie wymienie

wiecej szczegolow prosze z porownaniem, bo bede sie zastanawial nad nimi. okna balkonowe beda przesuwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doradźcie.

Potrzebny jest sprawdzony producent okien nietypowych z okolic Koszalina, od biedy może być z Kołobrzegu lub Słupska.

 

W okolicach Słupska oprócz M&S okna drewniane robią

http://www.drewzen.com/ - Kobylnica k. Słupska, m.in. okna zabytkowe,

 

"Domar" PW. Jasińska Mirosława, ul. Słupska 5a, 76-200 Siemianice,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...