Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dotyczy włokna szkalanego MS .

-Właściwości termiczne mają podobno lepsze niż stal w co wierze

(stal jakby nie było jest b dobrym przewodnikiem ) .

-wytrzymalość -wzmocnienia są dużo grubsze niż stalowe , stal to z tego co wiem 1-1,5mm tu na oko z 5mm .Może to skompensuje mniejszą wytrzymałość . Do tego stal odkształca się pod wpływem temperatury , a w.sz. ? Jak ktoś nie wierzy że stal zmienia objetość po wpływem temp. niech przypomni sobie co dzieje się z drutami trakcji elektrycznych

. Prosiłem dealera o przesłanie testów na wytrzymałość wzmocnień z w.sz. .

Najbardziej mnie niepokoi to jak zachowa się okno/profil z szybą P4 i okuciami W2 . Czy to ze stali z w. sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie dopiero przymierzam się do wyboru okien z profili drewnianych. Na razie niestety zauważyłem, że większość dobrych firm znajduje się na południu polski i na północy nie ma zbyt wielu przedstawicieli. Może się mylę.

Wyczytałem jednak, że kilka osób chwali sobie okna Urzędowskiego - ma również przedstawiciela w Trójmieście i dlatego ich rozważam. Zastanawia mnie jednak rodzaj okuć jakie oni stosują. Nigdzie nie mogłem znaleźć opini na temat firym "G-U". Czy jest to coś sensownego, czy też jakiś badziew. W końcu Urzędowski to dość duża firma, ale nie oznacza to przecież, że robią dobre okna i stosują produkty markowych "podwykonawców". Czy może jakiś specjalista określić, gdzie na rynku okuć plasuje się mniej więcej firma G-U, np. porównując z okuciami Roto stosowanymi przez Gebauera (podobno są "the best"), albo Siegenia stosowanymi przez Dziadka (słabe?)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bed - coz Ci odpowiedziec ? Ja nie znam :( Trudno znac caly krajowy rynek. Czasem oplaca sie nawet i 1000 km pokonac (popatrz gdzie trafia ponad 50% rodzimej produkcji - Niemcy, Francja, Anglia, Estonia,Łotwa...)

Najgorzej z tym, ze jesli masz na mysli wrzesien, to czasu na zamowienie masz juz naprawde malo - wbrew pozorom - bardzo malo, by do wrzesnia takie stylowe okna Ci firma wykonala

 

No to porozsyłane po firmach. Na razie tylko 20. Może lepiej było wysłać do tylu firm... ile okien... czyli 26 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eustachustus - kupisz zobaczysz - profile dwukomorowe, nozem przebijesz listwa plastikowa, marne kolory [farba sie luszczy] klejone okucia - sprobuj te drzwi ugiac barkiem [gna sie jak tyczka - uwazaj bo z okna wypadniesz] przesuwka to tylko z PVC albo raczej z drewna - jak bardzo duze - a jak z PVC to nie kazdy system i nie kazde okucie - jak ci odradzaja to szklo to nie kupuj [zreszta Twoja sprawa - choc to jest forum doradcow] - no i cena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropo wzmocnień
tylko ze wspolczynnik sprezystosci jest ok 10 x mniejszy - a to ma znaczenie w sztywnosci [przekroj powinien byc ok 10 razy wiekszy niz tego stalowego - nie zaprzeczam ze jest to jakas nowosc - do standardowych okien

Jesteś pewnie tego co piszesz? Widziałem taką prezentację wzmocnień MS gdzie wieszano na wzmocnieniu stalowym i tym izolacyjnym odważniki. W pewnym momencie stal wygięła się (załamała) trwale a to z tworzywa po zdjęciu odważników wyprostowało się. Zdaje się, że trwałe odkształcenie stali oznaczało właśnie, że przekroczono granicę sprężystości. A to by wskazywało, że stal jest mniej sprężysta. Chyba, że odważniki nie były jednakowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal na 100% nie jest idealnym materiałem do wzmocnień bo;.

1. Przewodzi "tremperaturę "(tu wypełnia dużą komorę praktycznie eliminując ją z izolacji ).

2.Zwieksza i zmniejsza wymiary pod wpływem temperatury(w lecie zwiększa w zimie zmniejsza ) .

3.Trwale się odkształca(pod wpływem przeciążeń- brak pamięci kształtu ) .

4. Waży nie mało (dlatego wzmocnienia są cieńkie ), do tego im grubsza stal tym punty 1,2 bardziej nasilone .

 

Powyższe sądy potwierdza wiedza ktorą każdy z nas nabył w liceum .

Według mnie ;

Duże plusy stali ;

1.łłatwo sprawdzić czy wzmocnienie jest w oknie (wykrywaczem metalu ).

2.Jest stosunkow tanie-proste technologicznie , trudniej popełnić błąd

3. Jest dobrze sprawdzone w praktyce .

 

Włókno na 100% przy tej samej grubości będzie mniej wytrzymałe mechanicznie(tak myślę) ,z tym że kształt i grubość wzmocnień w oknach Ms z w.sz. jest inny niż stalowych .

Jest to materiał wypierający stal i drewno w wielu dziedzinach . Widział ktoś kiedyś maszt od wind surfingu . Kiedyś były z aluminium .

 

Prosiłem sprzedawce okien o wyniki testów na wytrzymałość wzmocnień Ms . Bo podają tylko jak poprawia się izolacja cieplana a nie ma nic o wynikach testów na wytrzymałość . Jak je otrzymam to postaram się przedstawić na forum .

Myslę o oknach P4 i okuciach W2 i boję się że to co w standardzie przechodzi tu zawiedzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dadza Ci tych danych bo sztywnosc tych wzmocnien w stosunku do stalowych jest mniejsza po prostu - pole przekroju jest moze ze cztery - piec razy wieksze ale wsp. sprezystosci jest mniejszy ok 10 razy - tak wiec momnt bezwladnosci decydujacy o sztywnosci - iloczyn pola przekroju i wsp. sprzezystosci da ci mniejsza wartosc - izolacyjnosc cieplna jest niewatpliwie wieksza dla wzmocnien z wlokien - ponadto nie koroduje i jest lzejsze - niestety jest drozsze - w bilansie ogolnym ma jednak przyszlosc - sztywnosc okien jest istotna jak sa bardzo duze - dla okien standardowych te usztywnienia z wlokien zupelnie wystarczaja - gorzej jak skrzydla sa szerokie i z ciezkimi szybami - ponadto producenci oszczedzaja na stali i daja g..no nie stal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal sie wygina i w koncu a wzmocnienia zwlokien szklanych maja wysoka sprzezystosc i sie wygna w luk - sprezystosc i sztywnosc do dwa rozne pojecia - dlatego tyczki do skoku o tyczce robie sie wlokien szklanych a nie ze stali - pokazali ci stara sztuczke ze sprezystym materialem - a czy pamietasz jakie byly ugiecia [w milimetrach] obydwu wzmocnien - z pewnoscia te z wlokien "wygło" sie do ziemi a to stalowe niewiele i zaraz sie zgielo w "V"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal sie wygina i w koncu łamie - a wzmocnienia zwlokien szklanych maja wysoka sprzezystosc i sie wygna w luk - sprezystosc i sztywnosc do dwa rozne pojecia - dlatego tyczki do skoku o tyczce robie sie wlokien szklanych a nie ze stali - pokazali ci stara sztuczke ze sprezystym materialem - a czy pamietasz jakie byly ugiecia [w milimetrach] obydwu wzmocnien - z pewnoscia te z wlokien "wygło" sie do ziemi a to stalowe niewiele i zaraz sie zgielo w "V"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do specjalistów od okien:

Czy ktoś z was zetknął się z oknami produkowanymi przez krakowskiego producenta Inter-bud. Są to okna w tak reklamowanej teraz wersji "gree-line".

Czy możecie napisać coś o jakości okien tego producenta?

 

Mam nadzieję że pomoże mi to w dokonaniu wyboru.

 

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal sie wygina i w koncu a wzmocnienia z wlokien szklanych maja wysoka sprzezystosc i sie wygna w luk - sprezystosc i sztywnosc to dwa rozne pojecia - dlatego tyczki do skoku o tyczce robie sie wlokien szklanych a nie ze stali - pokazali ci stara sztuczke ze sprezystym materialem - a czy pamietasz jakie byly ugiecia [w milimetrach] obydwu wzmocnien - z pewnoscia te z wlokien "wygło" sie do ziemi a to stalowe niewiele i zaraz sie zgielo w "V"

pchelek - daj spokoj

caly marketing opiera sie na podstawowym zalozeniu - nie kazdy musi znac sie na wszystkim a wizualne przedstawienie roznic bez wyjasnienia co sie wtedy dzieje dziala na wyobraznie

Patrz - zapamietal klient rzecz podstawowa - wlokna sie nie zlamaly

A ze ten fakt do pracy wzmocnienia w oknie nie ma znaczenia - wrecz odwrotnie - czyni takie okno bardziej podatnym na odksztalcenia - nie ma znaczenia

Zostala wyolbrzymiona cecha ktora zamiast zaleta jest wada tego materialu - ale wrazenie pozostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pchelek - daj spokoj

caly marketing opiera sie na podstawowym zalozeniu - nie kazdy musi znac sie na wszystkim a wizualne przedstawienie roznic bez wyjasnienia co sie wtedy dzieje dziala na wyobraznie

Patrz - zapamietal klient rzecz podstawowa - wlokna sie nie zlamaly

A ze ten fakt do pracy wzmocnienia w oknie nie ma znaczenia - wrecz odwrotnie - czyni takie okno bardziej podatnym na odksztalcenia - nie ma znaczenia

Zostala wyolbrzymiona cecha ktora zamiast zaleta jest wada tego materialu - ale wrazenie pozostalo

Zaraz, zaraz... Zdaje się, że to właśnie szacowna instytucja, w której pracuje pchełek przebadała to wzmocnienie i uznała je za właściwe. Przecież okna MS z tym wzmocnieniem mają aprobatę techniczną ITB, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz... Zdaje się, że to właśnie szacowna instytucja, w której pracuje pchełek przebadała to wzmocnienie i uznała je za właściwe. Przecież okna MS z tym wzmocnieniem mają aprobatę techniczną ITB, nieprawdaż?[/quote

a co ma jedno z drugim wspolnego Wojtku?

Panorama tez miala aprobaty i do chlewow w dalszym ciagu sie nadaje ale by od razu z niej robic drzwi balkonowe ?

To przerysowanie ale taka jest prawda. Okno bez wzmocnienia tez bedzie dobrym oknem ale przy odpowiednich, malych wymiarach.

Ostatnio mialem rozmowe przy okazji dosc specyficznego zamowienia - wszystki okna tak duze ze dla wiekszosci profili niewykonalne

I wiesz co?

Jak malo jest uczciwych handlowcow ktorzy w prost powiedza - Panie, ja takich okien Panu nie sprzedam gdyz przekraczaja gabaryty dla systemu ktory sprzedaje

I to musze pochwalic MS - wsrod firm u ktorych byl wsponiany tylko dealer MS tak wlasnie powiedzial - nie zrobie i basta

Zreszta, czesc z Was, przysylajac mi prosbe o oferte podobne odpowiedzi otrzymywalo - nie zrobie dlatego ze i tu wyliczanka powodow

Ciagle zapomina sie o jednym - archotekci szaleja, wymyslaja coraz fajniejsze domy majac w d... czy pozniej mozna to wykonac - dla nich liczy sie tylko estetyka calsoci

A pozniej balkom 2000/2500 z ruchomym slupkiem i to bez poprzeczki w kolorze - kto ma to klientowi wykonac?

Wpisuje tylko ze ma to byc stolarka drewniana a i w niej czesto okna sa niewykonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na forum. Mam pytanie odnośnie firmy SONAROL z Jedwabnego. Proszę o opinie na temat ich okien. I czy to prawda że okna tej firmy wytwarzane z PCV są utwardzane bez użycia ołowiu - jak powiedział mi ich przedstawiciel - dlatego z czasem nie ciemnieje dlatego biały kolor? Dzieki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...