Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Dziękuję za odpowiedzi. Drzwi wystarczą, że będą przesuwane - nie ma potrzeby żeby były uchylane. Na pewno rozważę tą klamkę i grubsze szyby.

 

Ja to rozumiem, że zamiast 4x90 ma być 2x180... Ale może niech autor się wypowie co miał na myśli.

 

Zamiast 4 okien balkonowych (czyli 4 x 90cm, z czego dwa środkowe otwierane), chcę zrobić dwa okna każde z nich 180 x 230cm (czyli 2 x 180x230) przesuwane.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie 8) , pozbieralem juz kilka ofert w swoim sasiedztwie, i oto wyniki (malejąco wg ceny):

 

"WOMIB": cena: 12 397,00 zł, profil: Avante Idea (70mm), okucia: Roto NT

"M&S": cena: 11 827,00 zł, profil: MSLine (73mm), okucia: ?

"PUF": cena: 11 550,00 zł, profil: Trocal Innonova (70mm), okucia: Siegenia

PPU "DACH", cena: 11 438,30 zł, profil: Veka Perfectline (70mm), okucia: Siegenia

"TUR-PLAST", cena 11 151,65 zł, profil: Schuco CT 70 Classic (70mm), okucia: Roto NT

FOID "LASTRIK", cena: 10 273,00 zł, profil: Schuco CT 70 Classic (70mm), okucia: Gretsch-Unitas

"MARKLAND", cena: 10 007,00 zł, profil: Foris (72mm), okucia: ?

"ALCON Sp. z o.o.", cena: 9 500,00 zł, profil Decco 70 (6 komór, 70mm), okucia: Maco

"REDAN", cena: 9 409,00 zł, profil: Rehau Komfort Line (70mm), okucia: WinkHaus Autopilot

"DRUTEX", cena: 8 114,40 zł, profil: IGLO 5 (70mm), okucia: Maco

 

wyceny obejmują profile 2-kolorowe, z montazem surowym i z rabatem (całkiem zróżnicowanym zreszta :wink:). Cala stolarka to w obwodzie nieco ponad 63 metry, a powierzchnia szyb to prawie 22mkw.

Pogrubiona czcionka zaznaczylem oferty, ktore, jak na razie, mnie najbardziej zainteresowaly. Czy ktos (czytaj: np. Jareko, pchelek :lol: ) moglby ocenic, fachowym okiem, ktora oferta wyglada na lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co przesuwane?

w tym otworze mozesz zrobic TYLKo jedno skrzydlo przesuwane albo w lewo albo w prawo

chcesz sama suwanke? Hmmm.....Twoja sprawa, niski prog i te rzeczy pieknie wygladaja i dzialaja ale nie w naszej strefie klimatycznej

zwroc uwage ze na folderach reklamowych w 99% wypadkow zamieszczane sa zdjecia takich drzwi ale jako drzwi do ogrodu zimowego a nie glowne drzwi zewnetrzne

dlaczego?

Pomysl chwile i sam znajdziesz odpowiedz chyba ze zakladasz iz w Polsce mamy juz klimat srodziemnomorski i zimy odeszly do lamusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na co przesuwane?

w tym otworze mozesz zrobic TYLKo jedno skrzydlo przesuwane albo w lewo albo w prawo

chcesz sama suwanke? Hmmm.....Twoja sprawa, niski prog i te rzeczy pieknie wygladaja i dzialaja ale nie w naszej strefie klimatycznej

zwroc uwage ze na folderach reklamowych w 99% wypadkow zamieszczane sa zdjecia takich drzwi ale jako drzwi do ogrodu zimowego a nie glowne drzwi zewnetrzne

dlaczego?

Pomysl chwile i sam znajdziesz odpowiedz chyba ze zakladasz iz w Polsce mamy juz klimat srodziemnomorski i zimy odeszly do lamusa

 

Zdaję sobie sprawę z komplikacji przy wyborze tak dużych przesuwanych okien i dlatego zależy mi żeby zrobić to możliwie jak najlepiej i uniknąć błędów :( .

 

Chcemy z żoną, żeby były to okna przesuwane, bo takie naszym zdaniem lepiej się sprawdzą w naszym przypadku. Chodzi nam o coś takiego:

http://img76.imageshack.us/img76/6029/23163dg1.jpg

 

Czyli jest to wykonalne i będzie się sprawdzać, czy też może mam myslec o innym rozwiązaniu? Zamiast dwóch okien przesuwanych na przykład 3 każde po 120 x 230cm?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest wykonalne - ale jak wspomnialem zawsze jedno ze slrzydel polowe otworu bedzie Ci zaslaniac

 

Jasne i jest to dla mnie akceptowalne (z racji ułozenia mebli w salonie będzie nam to nawet na rękę). Zalezy mi głównie na otwarciu się dzięki takim oknom na ogród i las, który będzie przez nie z salonu widać.

 

Na ile orientacyjnie szacujecie koszt wykonania takich okien przy zastosowaniu bardzo dobrych materialów i grubych szyb o których wspomnieliście? Chodzi mi o całkowicie orientacyjną kwotę (2 tys czy 10tys :wink: ) do kosztorysu.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslałem o Knipingu ale odradził mi to znajomy ktory montuje okna . Podobno cos nie do końca z profilami .

 

Dzieki za info, troche drogie i jeszcze jakby miały być niedoskonałe, to kicha....

A ten znajomy przypadkiem nie mówił które dobre i niedrogie ?

 

Zdaje sobie sprawe z tego, że takich pytan tutaj jest milion... no i jeszcze ja. Jak kazdy mam dylemat, bo chce dobre (niekoniecznie najlepsze) i niedrogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decco to po prostu pomyka - foris podobnie, avante zapomnij - wybieraj schuco CT 70 lub rehau ewentualnie veka i trocal - ale ja bym wybral schuco CT 70 - i zobacz jak wygladAJA inne poza clacic - np rondo lub cava - to jest szyk dopiero !!!!!!!!!!!!!!! - i biale ewentualnie szare uszczelki - nie czarne !!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decco to po prostu pomylka - foris podobnie, avante zapomnij - wybieraj schuco CT 70 lub rehau ewentualnie veka i trocal - ale ja bym wybral schuco CT 70 - i zobacz jak wygladAJA inne poza clacic - np rondo lub cava - to jest szyk dopiero !!!!!!!!!!!!!!! - i biale ewentualnie szare uszczelki - nie czarne !!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decco to po prostu pomyka - foris podobnie, avante zapomnij - wybieraj schuco CT 70 lub rehau ewentualnie veka i trocal - ale ja bym wybral schuco CT 70 - i zobacz jak wygladAJA inne poza clacic - np rondo lub cava - to jest szyk dopiero !!!!!!!!!!!!!!! - i biale ewentualnie szare uszczelki - nie czarne !!!!!!!!!!!!!

 

Dzieki, wielkie, to juz mysle ze wybor zaweze do Schuco i Rehau, czyli 3 firmy - jeszcze raz dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

decco to po prostu pomyka - foris podobnie, avante zapomnij - wybieraj schuco CT 70 lub rehau ewentualnie veka i trocal - ale ja bym wybral schuco CT 70 - i zobacz jak wygladAJA inne poza clacic - np rondo lub cava - to jest szyk dopiero !!!!!!!!!!!!!!! - i biale ewentualnie szare uszczelki - nie czarne !!!!!!!!!!!!!

 

Pchelku to oczywisty żart z Twojej strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........Na ile orientacyjnie szacujecie koszt wykonania takich okien przy zastosowaniu bardzo dobrych materialów i grubych szyb o których wspomnieliście? Chodzi mi o całkowicie orientacyjną kwotę (2 tys czy 10tys :wink: ) do kosztorysu.

 

Pzdr,

TS

Zdecydowanie bliżej dychy,a nawet ponad - w zależności od materiału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest "na tapecie" temat suwanek, to ja się podepnę. Mam do "przeszklenia" otwór 420x220cm. Chciałbym uzyskać tam możliwie największe (za rozsądne pieniądze) drzwi suwane, ale jednocześnie chciałbym mieć możliwość otwarcia pozostałych fragmentów (zdaję sobie sprawę, że to już nie suwane, a normalnie rozwierne). Pytanie brzmi, czy to jest w ogóle wykonalne, czy też pomysł jest zwyczajnie porojony? Przyznam że nie planuję normalnie używać tych rozwiernych fragmentów, mają one służyć jedynie jako awaryjny dostęp do rolety (tu nie mam wątpliwości - to już na pewno pomysł chory ;-) ). Roleta ma być tym oknie zabudowana, z rewizją kasety między oknem a roletą, co może powodować poważne problemy w przypadku jakichkolwiek kłopotów z działaniem rolety....

Jeśli to nie osiągalne, to czy da się na tak duże okno znaleźć inną kasetę do rolet z rewizją na zewnątrz budynku (nie chcę rewizji w salonie)?

Zdaję sobie sprawę, że pytania dość nietypowe jak na ten wątek, ale może jednak ktoś ma jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...