Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Chcemy z żoną, żeby były to okna przesuwane, bo takie naszym zdaniem lepiej się sprawdzą w naszym przypadku. Chodzi nam o coś takiego:

http://img76.imageshack.us/img76/6029/23163dg1.jpg

 

Czyli jest to wykonalne i będzie się sprawdzać, czy też może mam myslec o innym rozwiązaniu? Zamiast dwóch okien przesuwanych na przykład 3 każde po 120 x 230cm?

 

Pzdr,

TS

to na zdjęciu to drewno,

cena około 10 tys. pln,

pewnie bliżej 13 tys,

montaż drożeje ,okna też,

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to na zdjęciu to drewno,

cena około 10 tys. pln,

pewnie bliżej 13 tys,

montaż drożeje ,okna też,

:D

plus za kilka lat wymiana elementów jezdnych gdyż o wycieraniu obuwia nikt nie pamięta i nie stosuje zalecanych chodników przed oknem zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz lub wręcz nie jest o tym informowany

Im bardziej po macoszemu będziemy podchodzić do elementów jezdnych tym szybciej odmówią posluszenstwa

wszystko drożeje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... czy da się na tak duże okno znaleźć inną kasetę do rolet z rewizją na zewnątrz budynku (nie chcę rewizji w salonie)?

Integro podzielone na dwie lub trzy rolety w jednej skrzynce

tak sie robi - za szeroko by byla jedna roleta - nikt Ci takiej z gwarancja nie zrobi

 

Niestety to też jest problematyczne. Po pierwsze, podział na 3 rolety jest niemożliwy, bo każda roleta wymaga odrobiny miejsca na napęd (nie ważne czy ręczny, czy mechaniczny). Po drugie skrzynki integro nie zmieszczą mi się w warstwie ocieplenia, albo jeśli je tam wepchnę (maks szerokość skrzynki to wtedy 15cm) nie zmieszczą odpowiednio dużej rolety.

2 rolety są akceptowalne. Daje się to wykonać, ale nie na skrzynkach typu integro. Jak na razie jedyne rozwiązanie dające mi prawie to co chcę, to skrzynki Beck+Heun system RokaTherm RG. Niestety tam rewizja jest przez otwór na roletę (między prowadnica rolety, a oknem), dlatego też szukam pomysłu jak zapewnić sobie dostęp do niej w przypadku zacięcia się rolety.

 

Co do szerokości rolety, to znalazłem też firmy, które robią rolety o dopuszczalnych wymiarach nawet ponad 4,2 choć są to już wtedy pancerze wypełnione żywicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... skrzynki integro nie zmieszczą mi się w warstwie ocieplenia, albo jeśli je tam wepchnę (maks szerokość skrzynki to wtedy 15cm) nie zmieszczą odpowiednio dużej rolety.

2 rolety są akceptowalne. Daje się to wykonać, ale nie na skrzynkach typu integro. ..

dwie rolety 210/220 spokojnie w jednej skrzynce zmieścisz

miejsce na napęd...chyba nie zamierzasz robic napędu ręcznego ale jeśli tak to tez nie jest problem - po obu stronach mechanizmy korbowe (z racji ciężaru rolety tylko to lub silnik realnie sie nadaje)

a co do wystającej skrzynki..... faktycznie dla pancerza 37mm i wieszaki z blokada (realnie inne te szajs nad szajsy) skrzynka winna mieć 180 mm ale można z tym tez zawalczyć - jeśli ten balkon jest na malej ścianie i podobnie jak na zdjęciu nie stanowi to dużej powierzchni to co Ci sie stanie jeśli te ścianę ocieplisz 20 cm styropianu zamiast 15? No powiedz - co? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... skrzynki integro nie zmieszczą mi się w warstwie ocieplenia, albo jeśli je tam wepchnę (maks szerokość skrzynki to wtedy 15cm) nie zmieszczą odpowiednio dużej rolety.

2 rolety są akceptowalne. Daje się to wykonać, ale nie na skrzynkach typu integro. ..

dwie rolety 210/220 spokojnie w jednej skrzynce zmieścisz

 

Rozumiem w związku z tym, że przesuwkę 210x220 także da się wykonać (najlepiej PVC, szkoloną pakietem 3-szybowym)?

 

miejsce na napęd...chyba nie zamierzasz robic napędu ręcznego ale jeśli tak to tez nie jest problem - po obu stronach mechanizmy korbowe (z racji ciężaru rolety tylko to lub silnik realnie sie nadaje)

 

Do napędu mam nadzieję użyć silników, ale jeśli chodzi o wymagane dodatkowe miejsce to jest to zdaje się ten gorszy przypadek. Choć przy podziale na dwie rolety, to i tak nie ma znaczenia, jeśli tylko przciwległe "nienapędzane" końce wałka rolety można zamontować tuż obok siebie.

 

a co do wystającej skrzynki..... faktycznie dla pancerza 37mm i wieszaki z blokada (realnie inne te szajs nad szajsy) skrzynka winna mieć 180 mm ale można z tym tez zawalczyć - jeśli ten balkon jest na malej ścianie i podobnie jak na zdjęciu nie stanowi to dużej powierzchni to co Ci sie stanie jeśli te ścianę ocieplisz 20 cm styropianu zamiast 15? No powiedz - co? :lol:

 

Rzecz w tym, że ja tą ścianę mam zamiar ocieplić 20cm styropianu ;-)

Tyle że te drzwi tarasowe chcę zamontować choć częściowo wysunięte poza powierzchnię muru (czyli częściowo w warstwie ocieplenia - chyba że to jednak zły pomysł?). Dodatkowo roleta przecież też nie przychodzi na styk do okna - choć kilka milimetrów zajmuje prowadnica. No i wreszcie muszę tą skrzynkę okleić choć 2cm grubości paskiem styropianu, bo inaczej tynk mi z niej spadnie (a już na pewno popęka).

pozostaje jeszcze problem jak to okno i kasetę prawidłowo zamontować, tak aby było to sztywne, a jednocześnie nie stanowiło zbyt wielkiej "wyrwy" w ociepleniu budynku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o silniki sie nie martw - wszak dwie rolety w jednej skrzynce i tak maja w polowie (w Twoim wypadku) dodatkowa, obustronna prowadnice

mocowanie rolety integro jest najlepsze z możliwych dla pracy samego okna - tu możesz sie tej szerokości nie obawiać

jeśli skrzynka ma mieć 18 cm to proponowałbym to naproze cofnąć o 2 cm względem lica muru do środka by miedzy nadprozem a skrzynka wsadzić 2 cm STYRODURU, okno wtedy będzie w licu sciany, wysuwanie go na zewnatrz w warstwe ocieplenia to sztuka dla sztuki nic realnie nie zmieniająca w tym miejscu jesli chodzi o wspolczynniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po monterach okien została mi nierozwiązana sprawa umocowania okien tarasowych od dołu.

Oczywiście jest to standardowy przypadek 20 cm wolnej przestrzeni pod oknem - na izolacje wylewki i inne tam - inaczej myślałem bo mi mówili a inaczej ma być alle

wymyśliłem coś takiego - od wewnątrz przykręcone do chudziaka wzmocnione kątowniki stalowe [4 sztuki na 1,8 okna] które były by skręcone [przewiercona na wylot i skręcona] z listwą montażową okna

okna Jezierskiego na profilu schuco

 

i pytanie czy mocowanie listwy montażowej do profilu jest na tyle mocne że będzie trzymało okno ?? - okno ciężkie ze 100 kilo

czy wywalić listwę montażową i kątowniki skręcić z wygiętymi pod kątem 90 kotwami

 

pod oknem, metodą forumowicza Janzara, podmurowanie z ytonga na szerokość profilu i zaizolowanie

 

Qba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem na ten wątek poszukując pomocy w wyborze okien. Może ktos mógłby mi polecić solidna firmę z Lublina. Poszukuję białych okien z PCV. Mam kilka wycen, nie różnia się bardzo cenowo, po za oknami z Sokółk, które sa z montarzem niemal 2x droższe od pozostałych ofert. Podobno solidny jest Oknodom z ul. Łęczyńskiej, ale ich oferty jesczze nie mam. Z tych co mam ciekawie wygladają oferty firm Atos z ul. Choiny i Renoma z ul. Głebokiej, tym bardziej, ze oferuja także drzwi i bramy garażowe, a zalezy mi, zeby zamknąć dom jednego dnia. Czy ktos ma jakies doswiadczenia z wymienionymi firmami lub może polecić inną?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się przywitam bo to mój pierwszy post na forum pomimo mojego dłuższego już stażu "oglądacza" i "czytacza".

 

Witam wszystkich forumowiczów :)

 

Mam pytanko do znawców. Czy to otworu okiennego (ściana 3W) o wymiarach (szer x wys) 1545mm x 1175mm mogę zamontować okno standardowe 1465 x 1135? Wysokość jest jeszcze do regulacji bo będę robił podmurówkę.

 

Wyczytałem, że pianki może być max 30mm na stronę. Czy przekroczenie tego do 40 mm to duży błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety - powinieneś zamówić okna mierzone do swych otworow a nie na sile pchać typowke

w scianie 3W 40mm na stronę to o wiele ze dużo

do sciany 3W okna wymierza sie inaczej

poza tym okno masz za wysokie do otworu - nie podłożysz parapetu wewnętrznego pod okno - co jest standardowym i najlepszym sposobem jego montażu a sam parapet spełnia role podparcia dla okna co w scianie 3W jest bardzo wazne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jareko jak zwykle niesamowita szybkość odpowiedzi.

Dziękuję za radę ale mam jeszcze jedno pytanie.

To będzie okno kuchenne (zamiast parapetu będą płytki)

 

Z tego co wyczytałem na Twojej stronie nasunęło mi sie pewne rozwiązanie:

powinienem podłożyć kliny, zostawić je i dopiero obłożyć płytkami

 

Ale nadal nie wiem jaka powinna być poprawna odległość ościeżnicy od otworu okiennego w ścianie 3W przy zastosowaniu płytek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luz - gdyz wstawiasz okno w warstwie ocieplenia - maksimum 20mm by kotwy dobrze pracowały, zas jesli pozostawiasz kliny pod oknem to plytki moga podejsc do jego czola - tu wysokosc mozesz zrobic tak - luz od gory maks 20mm zas od dolu tyle tylko by kliny czy cos innego podpierajacego okno sie zmiescilo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daber1980 (...)

- albo dodasz poziome poprzeczki

- albo wykonasz je na profilach skrzydel tzw. posrednich lub tzw drzwiowych (szersze od standardowego profila)

I jedno jest pewne - wzmocnienie z najwyzszej gdupy dla danego systemu profili - czyli grubisc minimum 2mm i odpowiedni ksztalt (np. w Schuco klasa V lub nawet VI)

 

A ja pozwole sobie wrocic troche wstecz :roll:

 

Odnosnie tych nieszczesnych drzwi tarasowych 2240*2700 - zdecyduje sie na Schuco CT 70. I tak, Pan z fabryki zaproponowal nastepujace rozwiazanie:

- szerokosc profilu (rama + skrzydlo) = 103mm (+ 20mm w porownaniu do wymiarow profili w standardzie czyli 83mm)

- wzmocnienie klasy V (grubosc - 2mm)

 

czy takie rozwiazanie zapewni dluga eksploatacje w/w drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Odnosnie tych nieszczesnych drzwi tarasowych 2240*2700 - zdecyduje sie na Schuco CT 70. I tak, Pan z fabryki zaproponowal nastepujace rozwiazanie:

- szerokosc profilu (rama + skrzydlo) = 103mm (+ 20mm w porownaniu do wymiarow profili w standardzie czyli 83mm)

- wzmocnienie klasy V (grubosc - 2mm)

i dobrze zaproponował :)

dodam tylko - dla innych

cala szerokość okna i skrzydła (tj od krawędzi ościeżnicy do początku szyby) dla standardu to 120mm zaś dla skrzydła tzw. pośredniego 140mm

20mm czyni wielka różnice :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...