Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

od razu rafinerie :)

jak jeździsz w miarę spokojnie pali to jak maluch ;) Ford Taurus 3,0 V6 :) cudeńko a jaki bagażnik............ spokojnie wyprostować nogi można by sie wyspać jak człowiek (kombi) o innych możliwościach nie wypada wspominać tutaj :lol:, niestety chwilowo odstawiony na skrzynie i kupiłem na czas naprawy europejczyka - pełnoletni Peugeot 309 - taczka a nie samochód ale porajdowac tez można :lol: ale.......... do rzeczy

przy tym wymiarze spokojnie większość systemów wytrzyma tylko jeśli będzie w kolorze także większość wymagać będzie poziomej poprzeczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze fachowcow od okien o pomoc w ostatecznej decyzji.

Obejrzalam i wyceniłam całe mnóstwo okien.

Przeczytałam to co znalazłam na temat różnych firm ( wyszukiwarka akurat nie działa zbyt dobrze)i teraz musze podjąć ostateczną decyzję.

Ktore okna pewniejsze - Stollar czy MS - okna drewniane ze szprosami wiedeńskimi - cena kształtuje się podobnie.

Więcej pozytywnych opinii wygrzebałam o MS, ale nie bardzo mi pasują ich kolory - - natomiast Stollar kolor ma taki jakbym chciała i mogę sobie spasowac w tym kolorze bramę garażową i drzwi zewnątrzne.

Rożnica w gwarancji ( MS 5 lat) Stollar ( 3 lata), okucia Sigenia ( jedna i druga firma).

Poradźcie ludzie światli i obeznani w temacie - bo w poniedzialek muszę je zamówić co by przed zimą zdążyć wstawić - a okien mam sporo i za niezłe pieniążki więc strasznie się boję wwalić na minę :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Stollar z Olecka i MS ze Słupska - terminy deklarowane mniej więcej takie same.

 

Silikon muszę obejrzeć jeszcze raz - bo nie ukrywam, że przy szprosach naklejanych to położenie silikonu i jego kolor jest bardzo istotne, w Urzędowskim jak zobaczyłam szprosy z silikonem to od razu wiedziałam, że tych okien nie kupię.

 

Wielkie dzięki za cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gafinka - okna drewniane jakie - sosna, meranti czy cos innego - trzeba uwazac bo ostatnio z uwagi na deficyt drewna pojawil sie modrzew [trzeba uwazac] i meranti framire [tez ostroznie] - wlasnie mam zagwodke bo klient zamowil okna drewniane sosnowe z sosny bielonej w bezbarwnym lakierze i sie na tych oknach po 3 tygodniach pojawiaja zazolcenia w postaci plam [na razie slabo widoczne] a ponadto lakier zaczyna pekac a do twego wszystkiego wychodzi zywica [podejrzenie mam ze to jest wlasnie modrzew] alem sie nie dopatrzyl dokladnie i musze jechac drugi raz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz to jak nic się zastrzelę. Nie dość, że silikon to problem ( swoją drogą też dziwię się, że nie natrafiam na forum na opisy horrorystycznego widoku silikonu w Urzędowskim) to teraz jeszcze drewno - chciałam sosnę ( jakoś egzotyczne gatunki mnie nie przekonują a na dąb bym zbankrutowała) W obu firmach rozważam sosnę - kolor orzech ( inny w każdej z firm ten kolor i Stollara mi bardziej pasuje).

W zasadzie to obejrzalam i wyceniłam sobie okienka :

Natura ( opinie na forum mnie zniechęciły)

Ferno ( j.w.)

Stolbud Włoszczowa - w zasadzie nie wiem co mnie zniechęciło :roll:

Dziadek ( o tą firmę też jeszcze brałam pod uwagę)

Stolbud Pruszyński

Oknodrew

Stolarka Wołomin

Urzędowski

 

Jakoś tak mi te MS najbardzej przypadły do gustu, ale ten kolor trochę za ciemny - a kolor najbardziej pasuje mi właśnie Stollaru ( czyli lakiery Goran)

Może jakaś firma godna zaufania a używająca tego lakieru uszła mojej uwadze ?

 

Przyznam, że wyceny wszystkich tych firm są zbliżone - różnią się na maksa o jakieś 7% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak postaraj sie przekonać do drewna egzotycznego niż uparcie stać przy sośnie

to taka hmmm.....porada a zarazem przestroga przed sosna

ale jeśli upierasz sie przy tym materiale to lita a nie na mikrowczepy

i NIGDY malowana na kolor (np. popularny biały) - jeśli juz to kolor sobie sam później nanies

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak mi te MS najbardzej przypadły do gustu, ale ten kolor trochę za ciemny - a kolor najbardziej pasuje mi właśnie Stollaru ( czyli lakiery Goran)

Może jakaś firma godna zaufania a używająca tego lakieru uszła mojej uwadze ?

Z mojej styczności ze Stollarem wynika, że malują Sikkensem tak jak i MS. A te lakiery, które się tobie podobają to nie mają być czasem Gori? Goran to chyba producent okien...

Zresztą co do lakierów Gori to ktoś z branży mi wspominał, że MS na nie przechodzi ale nie wiem na ile ta plotka się potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ale lubię rady poparte konkretami :wink:

sosna - z założenia materiał bardziej chimeryczny gdyż mocniej reagujący na wilgoć w powietrzu, nieselekcjonowany na etapie wyrębu (stąd często wady w drewnie ukrywane są w środkowych warstwach klejonki, pod szpachlami gdy okno jest malowane), klejonka często pozostawia wiele do życzenia - efekty ? Wypaczanie sie w trakcie dosuszania sie drewna w gotowym już wyrobie. Suszarnia niewiele pomaga a sezonowania nikt nie stosuje w dzisiejszych czasach

drewno egzotyczne - żyje w tak ekstremalnych warunkach ze nic z nim później sie nie dzieje. Uwaga tylko jedna - gęstość i tu często klienci nabijani sa w butelkę :( gdyż jest kilka klas tego drewna i nie każda nadaje sie do wyrobu stolarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - rozumiem - drewno egzotyczne żyje w klimacie ekstremalnym - ale czy na śnieg i mróz też jest testowane ?

Przyznam, że ja rozumuję w ten sposob - drewno egzotyczne - z cieplych wilgotnych rejonów znacznie lepiej sprawdza się w dużej wilgotności. Ale nasz klimat jest inny niż klimat egzotyczny tzn. w lecie gorąco i parno ale w zimie to już inna pieśń - i tak jakoś na babski rozum - bardziej do mnie przemawia stosowanie materiałow naturalnych z naszego klimatu.

Może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoja droga zadam może dziwne pytanie - dlaczego drewno? Nie żebym zaczął namawiać Cie na PVC - z czystej ciekawości chce wiedzieć co kieruje taka decyzja gdy wokoło wiadomo iz nie dość ze wyrób końcowy dosc drogi to jeszcze nieprzewidywalny i wymagający dużo zachodu przy eksploatacji- a ja leniwym coraz bardziej sie staje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze - tak sobie założyłam- jak najmniej nowoczesności i nowinek technicznych

Do stylu domku, tego jak chcę go wykończyć itd - nie wyobrażam sobie okien PCV. Okna są ze szprosami - szprosy będą wiedeńśkie - żadne PCV nie będzie tak wyglądało.

Na razie trzymam się starych technologii i materiałów - ściana trójwarstwowa z ceramiki, dachówka ceramiczna ( noo dobra angobowana 8) ) okna i drzwi drewaniane, tynki cementowo wapienne, kominek kamień albo kafle ( ciągle nie mogę się zdecydować), parapety drewno, kamień, kostka brukowa - naturalny kamień żadnego betonu ) , ogrodzenie drewno+kamień, altana drewno+kamień, grill kamienny, staw naturalny z wierzbami dookoła, wewnątrz jeśli nie płytki to drewno, meble drewniane....... no itd itp - przynajmniej założonia takie - a jak wyjdzie ( zwłaszcza z kasowych powodów zobaczymy)

 

Ale przyznam, że swojego czasu dużo czytałam twoich porad i gdybym zdecydowała się na białe okna - kto wie - może byłyby PCV - ale białe mi muchy upstrzą :lol: , bo działkę mam pośród pól uprawnych - zboża z obu stron a krowy pasą się całkiem niedaleko, a może na moim polu z czasem będą konie. Obaczymy. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Jareko, że masz niewielką styczność z oknami drewnianymi więc pewnie stąd te slogany o walorach meranti rosnącego w "ekstremalnych warunkach"... Dla mnie niewątpliwą zaletą meranti (i innych gatunków egzotycznych) jest ich ładniejszy (kwestia gustu) wygląd w gotowym wyrobie. Niestety jakość materiału, który dociera ostatnio do producentów okien jest fatalna. Często meranti ma gęstość mniejszą niż najpodlejsza sosna (widziałem klejonkę o gęstości 300kg/m3)! Oczywiście także sosna może być fatalna. Chociażby źle suszona (np. za wysoka temperatura lub zbyt duża wilgotność początkowa) może mieć po jakimś czasie siniznę... Co do meranti to trzeba zwrócić uwagę na kolor surowego materiału (jeżeli mamy taką możliwość). Powinien być różowo-brązowy a nie szaro-piaskowy. Im ciemniejszy tym bardziej twardy. Na gotowym wyrobie twardość drewna można poznać po gładkości powierzchni (często widać niedoróbki na listwach przyszybowych). Jeżeli widać "zadziory" i ślady "szarpania maszyny" i "efekt wełny" to może to świadczyć o miękkim surowcu (albo tępych narzędziach...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...