Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wiem Jareko, że masz niewielką styczność z oknami drewnianymi więc pewnie stąd te slogany o walorach meranti rosnącego w "ekstremalnych warunkach"... .....
mam niewielka styczność z oknami drewnianymi z własnego wyboru i z pełną premedytacja unikam tego materiału co..... co nie wyklucza pewnego zasobu wiedzy na ten temat.

Wspomniałem o gęstości meranti i uczciwości producentów... Szkoda, że dobrzy producenci w tym materiale niestety padli (chocby "Welet") a reszta coraz czesciej korzysta z "lżejszego" materiału

 

Garfinka - fakt, jeśli maja być szprosy to faktycznie należy wykluczyć PVC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

to mój pierwszy post na forum - ale zawsze musi być ten pierwszy raz.

Jak pewnie większość w tym temacie mam problem z podjęciem decyzji dotyczącej okien. Po przebrnięciu przez 128 stron , jestem tylko trochę bardziej obeznana w temacie.

Interesują mnie okna plastikowe - Veka z fabryki Vertex oraz deceunick - (tylko nie wiem z której fabryki ). Propozycje te cenowo mi odpowiadają i teraz zasadnicze pytanie - które lepsze !!!. Mamy mieć w domku 14 okien wszystkie standardowe żadnych udziwnień. Może za wyjątkiem okna balkonowego, które ma wymiary szerokie na 1800 i wysokie na 2300 ma być z ruchomym słupkiem oraz z szyba p2 i jakieś dodatkowe okucia antywłamaniowe.

Wszystkim z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pomoc.

nusku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma być z ruchomym słupkiem oraz z szyba p2 i jakieś dodatkowe okucia antywłamaniowe.

w kwestii bezpiecznestwa, skoro to ma byc w domku.. ponoc ruchomy slupek obniza poziom "antywlamaniowosci", a szyby, jezeli maja faktycznie stanowic jakies zabezpieczenie, to od P3 w gore (czesto towarzystwa ubezpieczeniowe nie biora nawet pod uwage P2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma być z ruchomym słupkiem oraz z szyba p2 i jakieś dodatkowe okucia antywłamaniowe.

w kwestii bezpiecznestwa, skoro to ma byc w domku.. ponoc ruchomy slupek obniza poziom "antywlamaniowosci", a szyby, jezeli maja faktycznie stanowic jakies zabezpieczenie, to od P3 w gore (czesto towarzystwa ubezpieczeniowe nie biora nawet pod uwage P2).

A wyobrażasz sobie dwuskrzydłowe drzwi tarasowe ze stałym słupkiem? :roll:

Odnośnie antywłamaniowości, to ja mam w nowym domku Okucia WK 2 i szyby P2. Do tego system alarmowy wykrywający już uderzenia w okno (czujki inercyjne) oraz czujniki otwarcia.

Uważam, że taki zestaw zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych jest optymalny. Złodziej zostaje wykryty już w momencie próby pokonania okna, zanim dostanie się do środka. Nie uda mu się pokonać ani okucia WK2, ani szyby P2 do czasu przybycia ochrony :D.

Pakowanie się w szyby P4 przy braku odpowiedniego mocowania tej szyby, to jak dla mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto...

 

Ponad to należy pamiętać, że zabezpieczenia mechaniczne powinny współpracować z zabezpieczeniem elektronicznym, czyli system wyżej opisany. W przeciwnym razie można sobie zamontować dowolnie mocne okna i drzwi, a ich pokonanie jest tylko kwestią użytych środków i czasu. Co komu po oknach z okuciami WK2 i szybami P4, skoro alarm opiera się na wewnętrznych czujkach ruchu, które wywołają alarm dopiero po pokonaniu okna i wejściu intruza do środka (czyli za późno :( ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyobrażasz sobie dwuskrzydłowe drzwi tarasowe ze stałym słupkiem? :roll:

woz albo przewoz.

 

Odnośnie antywłamaniowości, to ja mam w nowym domku Okucia WK 2 i szyby P2. Do tego system alarmowy wykrywający już uderzenia w okno (czujki inercyjne) oraz czujniki otwarcia.

Uważam, że taki zestaw zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych jest optymalny. Złodziej zostaje wykryty już w momencie próby pokonania okna, zanim dostanie się do środka. Nie uda mu się pokonać ani okucia WK2, ani szyby P2 do czasu przybycia ochrony :D.

tak, pod warunkiem, ze ktos Ci przyjedzie. znam kilka przypadkow, kiedy alarm wyl i wyl i dalej sobie dopowiedz..

 

Pakowanie się w szyby P4 przy braku odpowiedniego mocowania tej szyby, to jak dla mnie wyrzucenie pieniędzy w błoto...

tylko, ze to nie musza byc szyby P4. juz P3 sa w miare sensowna alternatywa.

 

Ponad to należy pamiętać, że zabezpieczenia mechaniczne powinny współpracować z zabezpieczeniem elektronicznym, czyli system wyżej opisany. W przeciwnym razie można sobie zamontować dowolnie mocne okna i drzwi, a ich pokonanie jest tylko kwestią użytych środków i czasu. Co komu po oknach z okuciami WK2 i szybami P4, skoro alarm opiera się na wewnętrznych czujkach ruchu, które wywołają alarm dopiero po pokonaniu okna i wejściu intruza do środka (czyli za późno :( ).

kwestia tego, gdzie sie mieszka. montowanie dodatkowcy systemow alarmowych np. na osiedlach to bezsens. ludzie maja stepiona czujnosc na odglos alarmu i nie takie zagrozenie jak w przypadku osamotnionego domu. jak sam zreszta napisales to tylko kwestia czasu, no wlasnie, ale ten czas tutaj jest na wage zlota. zlodziej nie bedzie ryzykowal dodatkowych minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaa....tylko że szyb P-3 już od kilku lat się nie produkuje - posłuchaj Zbycha - naprawdę dobrze mówi

Inwestycja w zabezpieczenie antywłamaniowe bez monitoringu to wywalanie w błoto pieniędzy

Niezbędne minimum (jeśli chcesz do czasu przyjazdu brygady interwencyjnej) to okucia WK-2 (nawet na ruchomym słupku gdyż lepsze to niż nic) oraz szyba minimum O-2

optymalne rozwiązanie to WK-2 i P-2

A juz dla perfekcjonistów mających gruby portfel to WK-2 i P-4

dla mafiozów WK-3 i szyba minimum P-8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc - co wybrać

kupuje okna pcv o wymiarze wysokość 1840 x 1140 - na wysokości 450 od góry poprzeczka , część otwierana 1337x1064 ,

drzwi balkonowe wysokość 2360 x 1580

 

Drzwi i okna w okleinie dwustronnej ciemna zieleń ral 6009 - profil ciemnobrązowy

okucia Maco

 

Mam do wyboru profil FORIS 501 i Veka z Oknoplastu

 

Przewaga Forisa - to realizacja w 3 tygodnie i serwis na miejscu.

 

Proszę o opinie co lepiej sprawdzi się przy takich wymiarach

 

dzięki za pomoc

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zawężasz wybór wyłącznie do tych 2 profili? Przecież macie tam z 1-szej stolicy kilku niewielkich producentów lokalnych i pewnie kilkadziesiąt punktów sprzedaży. Forisa raczej odradzam. Veka oczywiście jest OK tyle, że z Oknoplastu raczej tanio nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem też u lokalnych producentów - ale część odrzuciła ciemnozieloną okleinę , a inni chcieli zrobić ale na białym profilu.

Cena była podobna wszędzie.

Tego forisa też proponuje mi lokalna firma - dość ugruntowana na rynku - w samym Gnieźnie mają 3 punkty - chociaż dzisiaj oglądałem i okienko trochę ciężko się otwierało .

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bwojtek

dlaczego odradzasz forisa? Co z nim będzie się działo ?

Ich oferta ( foris 501) jest tylko nieznacznie tańsza od Oknoplastu - całość inwestycji wraz z roletami i bramą ok. 40000

Jezierski nie ma przedstawiciela w Gnieźnie i nie wiem czy zrobił by taki okna.

 

Najchętniej kupiłbym okna na zielonym profilu , ale nie znalazłem takiego producenta.

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foris to okna bezołowiowe co dla mnie osobiście oznacza gorsze jakościowo (mniejszy poślizg przy ekstruzji powoduję gorszą jakość powierzchni a stabilizator wapniowo-cynkowy nie gwarantuje takiej trwałości). Dodatkowo widziałem trochę felernych okien na tym profilu ale nie dam głowy, że nie był winny producent samych okien (tu poczekaj na opinię pchełka).

Poza tym domyślam się, że chcesz kupić okna od swojego lokalnego producenta, który co by nie powiedzieć w zestawieniu z Oknoplastem wypada blado pod każdym względem (sprawdziłem kto tam sprzedaje Forisa - firmy nie znam ale strona www mówi wszystko).

Swoją drogą google co by logicznego nie wpisać w temacie okien w Gnieźnie pokazuje na pierwszej pozycji zawsze jedną firmę :lol: Chyba mają dobrego informatyka

Przy okazji: mieliście tam kiedyś Stolbud... Co się z nimi dzieje? Oni co prawda produkowali drewno i do tego byli PRL-owskim tworem więc ich okna raczej odradzam nawet jeżeli istnieją. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okna mają być w okleinie drewnopodobnej od zewnątrz i wewnątrz.

ale przyznam , że nikt wcześniej nie wspomniał o profilach malowanych - Oknoplast - długo upierał się , ze może tylko białe profile okleić - dopiero dzisiaj zmienili zdanie , ale czas realizacji to ok. 8 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...