Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Czyli po prostu typowy renolit w zieleni... Jak zamawiasz okna malowane to i tak zaleca się malowanie okien w okleinie czyli uzyskasz ten sam efekt. Na 100% takie okna oferuje MS ale chyba nie mają dealera w Gnieźnie - może uderz do Poznania bo to chyba najbliżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma profili zielonych malowanych na calej powierzchni - moga byc biale w masie i okleinowane folia renolit w kolorze zielonym - nie maluje sie profili bo nie ma tach farb - a jak ktos chce pomalowac to niej jedzie na budowe do belchatowa do jednego z magazynow. Zobaczy okna czerwone z bialymi latami zluszczonego lakieru. Pomaluja ci z pistoletu profile biale na zielono i okleja folia renolit - ale farba sie zluszczy razem z folia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wyceny

Foris 501 wypada o 5000 złotych taniej

Powiedzcie jakie wady ma ten profil w porównaniu z veką oknoplastu

Przygladałem się przekrojom profili , i ten z forisa ma ( tak mi się zdaje ) 5 komor w skrzydle i ramie , a ten z oknoplastu 5 komor w ramie , ale już 4 w skrzydle - to ma jakiekolwiek znaczenie ?

 

 

okna pcv o wymiarze wysokość 1840 x 1140 - na wysokości 450 od góry poprzeczka , część otwierana 1337x1064 ,

drzwi balkonowe wysokość 2360 x 1580

większość okien od południa i zachodu

 

A co myślicie żeby zrobić okna w całości otwierane z imitacją poprzeczki na wysokości 450 mm

Dzieki za pomoc

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytam wasze odpowiedzi i mogę tylko powiedzieć, że to dobrze że ktoś kto ma pojęcie o temacie może doradzić coś sensownego pozostałym :D nieco mniej zorientowanym.

czy moglibyście powiedzieć jakie profile i jakie firmy z okolic częstochowy wziąć pod uwagę w przypadku okien balkonowych, przesuwnych.

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam posta (i proszę o poradę) :) :

 

Pozdrawiam fachowców.

Wreszcie mogłem się czegoś konkretnego o oknach dowiedieć.

 

Proszę o poradę w jakim systemie szukać drzwi składano-przesuwnnych (składanych harmonijkowo drzwi na taras) o wymiarze 3 skrzydła po 100szer. x 270wys.?

 

Czy drewniane sa dostępne w takim wymiarze :cry: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o niskim progu w Oknoplaście?

Część sprzedawców odradzała mi go , podobno zimą przemarza , a w ulewnym deszczy będzie przepuszczał wodę ?

Seba

nie ma znaczenia czy w Oknoplascie czy u kogokolwiek innego - to kiepski paten- zważ na zdjecia reklamowe - nie zastanawia Cie dlaczego niski prog jest tylko w połączeniu z ogrodem zimowym?Nigdy jako główne drzwi tarasowe Pomyśl - poznasz odpowiedz. Poza tym zanim usłyszysz och i ach od tutejszych użytkowników przesuwek zapoznaj sie z zaleceniami okuciowcow - wymagane sa dwa dywaniki szerokości ok 1 metra zarówno przed jak i za drzwiami - zabrudzenia prowadnic bardzo szybko skracają żywotność rolek jezdnych i..... i nie wymienia sie tego w ramach gwarancji - trzeba płacić i to całkiem sporo

 

spioch - Proszę o poradę w jakim systemie szukać drzwi składano-przesuwnnych (składanych harmonijkowo drzwi na taras) o wymiarze 3 skrzydła po 100szer. x 270wys.?

sorki ale okuciowcy nie daja gwarancji powyżej 2480 we wrębie

poza tym jeśli chcesz harmonijkę (podobna uwaga jak wyżej - a jeśli nie wierzysz skontaktuj sie z np, ROTO - oni ci prawdę powiedzą) to lepsze jest drewno nic PVC - pozostaje więcej szyby :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info o niskim progu - wezme klasyczne progi .

Mama jeszcze jedno pytanie - właściwie to je powtarzam

Powiedzcie proszę jakie wady ma ten profil FORIS 501 w porównaniu z veką oknoplastu

Przyglądałem się przekrojom profili , i ten z forisa ma ( tak mi się zdaje ) 5 komór w skrzydle i ramie , a ten z oknoplastu 5 komór w ramie , ale już 4 w skrzydle - to ma jakiekolwiek znaczenie ?

 

 

okna pcv o wymiarze wysokość 1840 x 1140 - na wysokości 450 od góry poprzeczka , część otwierana 1337x1064 ,

drzwi balkonowe wysokość 2360 x 1580

większość okien od południa i zachodu

 

A co myślicie żeby zrobić okna w całości otwierane z imitacją poprzeczki na wysokości 450 mm

dzięki za pomoc

Seba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to na kim można polegać na Pomorzu Środkowym?? Przecież nie będę wlec okien z W-wy prawie 500 km. W sumie potrzebuję ponad 20 szt. Trochę takich jak na zdjęciu, dwie odmiany małych - też pięknie zdobionych i jedno tarasowe... Wymieniać mam zamiar we wrześniu, ale wczesniej ktoś je musi zrobić.

 

polecam FASADĘ ze słupska zamawiam u nich takie okna do BYdgoszczy wstawiłam nawet na ulicach zabytkowych i jest ok mają różne listwy ozdobne naklejane zarówno w pionie jak i w poziomie dla mnie wygląda to dobrze co do otwierania to zależy co wybierzesz ale napewno ci doradzą mają biuro w WAwie więc kłopot z głowy http://www.fasada.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy Thyssen ma jakiś profil zaokraglony z obu stron.

moze Thyssen Prestige?

Jaki profil zaokrąglony z obu stron byście polecili ?

 

I eszcze pytanie do expertow tego forum czy firma produkująca okna w Częstochowie przy ulicy Warszawskiej (bodajze nazywa sie OknoPol) w miejscu w ktorym była kiedyś fabryka Norma 2 jest godna zaufania ? Robią na Thysenie i Brugmanie ktore z tych profili sa lepsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem na etapie wyboru okien.

podczas jednej wyceny dowiedziałęm się że jeśli chce mieć okucia WK1 lub WK2 to wszystkie skrzydła muszą być uchylno rozwieralne. Czy to prawda ?

1.Przy okuciu WK1 nie muszą być uchylne- wystarczy pod zasuwnicę podpiąć > góra, dół< narożniki i przedłużki z grzybkami. Oczywiście zasuwnica musi mieć mozliwość przeniesienia napędu, czyli zwykła "listwówka" odpada :roll:

2. Przy okuciu WK2 - w zależności od producenta okuć- zwykle również nie muszą, ale w związku z tym, że to okucie opasuje prawie całe skrzydło ,samo rozwierne nie obniży dopłaty >więc lepiej dać rozwierno- uchylne.

A gdzieniegdzie- owszem- pozostaje tylko RU przy WK2

Ot, tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czy Thyssen ma jakiś profil zaokraglony z obu stron.

moze Thyssen Prestige?

Jaki profil zaokrąglony z obu stron byście polecili ?

Z tego co pamiętam to system Prestige- 5k- ma tylko skrzydła półzlicowane- ale lekko kanciaste.

Thyssen profile zaokrąglone - pięciokomorowe- ma w wersji Elite Arcade...

Tako mówią papiery, a producenci okien dorzucają czasami jakieś swoje nazewnictwo.

Jaki profil zaokrąglony z obu stron byście polecili ?

Poszukaj godnych polecenia producentów na:

- Aluplast 4000 round line

- Gealan 8000

- Komerling Eurofutur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostałem wyceny

Foris 501 wypada o 5000 złotych taniej

Powiedzcie jakie wady ma ten profil w porównaniu z veką oknoplastu

Przygladałem się przekrojom profili , i ten z forisa ma ( tak mi się zdaje ) 5 komor w skrzydle i ramie , a ten z oknoplastu 5 komor w ramie , ale już 4 w skrzydle - to ma jakiekolwiek znaczenie ?

:roll: Dla takiej róznicy w kasie warto się zastanowić....mimo, że nie znam wielu producentów na Forisie.

Te 4 komory w skrzydle Veki nie maja praktycznie dużego wpływu na przenikalność cieplną, ale za to jest mozliwość włożenia wzmocnienia o lepszych parametrach- co już ma znaczenie przy oknach kolorowych.

okna pcv o wymiarze wysokość 1840 x 1140 - na wysokości 450 od góry poprzeczka , część otwierana 1337x1064 ,

drzwi balkonowe wysokość 2360 x 1580

większość okien od południa i zachodu

skrupulant :lol: okna małe- przy takich gabarytach żaden system nie powienien jeszcze wysiadać :lol: :lol:

przy balkonowym- szerokie skrzydło niezależnie od producenta

A co myślicie żeby zrobić okna w całości otwierane z imitacją poprzeczki na wysokości 450 mm

wszystko zależy od widoku elewacji, ale jeżeli będzie to tylko imitacja poprzeczki to te "małe" okna już nie będą takie małe :roll: :roll: i staniesz na rozdrożu:

- bardziej kwalifikowały by się do przeróbki na dwuskrzydłowe, lecz niestety przybędzie trochę plastiku w środku i szybki będą wąziutkie

- jednoskrzydłowe- zbyt duże i niewygodne, małe funkcjonalne skrzydła, ale więcej światła....

chyba jednak lepszy jest patent z ta poprzeczką na górze....

:roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam fachowców.

Wreszcie mogłem się czegoś konkretnego o oknach dowiedieć.

 

Proszę o poradę w jakim systemie szukać drzwi składano-przesuwnnych (składanych harmonijkowo drzwi na taras) o wymiarze 3 skrzydła po 100szer. x 270wys.?

 

Czy drewniane sa dostępne w takim wymiarze :cry: ?

W żadnym :-?

Może to i ładnie wygląda, ale nikt przy zdrowych zmysłach nie da na to gwarancji- ani profilowiec ani okuciowiec- jedynie producent lub dealer aby czym prędzej oskubać zawodnika a potem zwinąć bajzel na zimę... jak to jareko nazywa? -meteory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

 

Mam jeszcze pytanie. Ile orientacyjnie kosztuje mechanizm wspomagajacy ruch skrzydla klamka np HKS 180 auto ?

Mam w projekcie okno balkonowe otwór w murze o wysokości 230 cm i szerokości 240 cm (podział na 3 cześci 1 słupek ruchomy). Chciałbym zrobić okno przesuwne ruchoma połowa 120 x 230. Dwustronny kolor. Okno wychodzi praktycznie prawie na północ z minimalnym skrętem ku zachodowi. Czy w takim oknie muszę mieć poprzeczkę dla usztywnienia ? W jednej firmie powiedzieli ze powinna byc a pozostałe nic nie mówiły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytac czytac :) ......'Automat to koszt ok 500-800 wyzszy od okuc standard

jareko

:-? zdecydowanie więcej

Rincewind pisząc HKS 180 auto zapewne miał na myśli okucia Roto np. HKS 4180 Z, ewentualnie do mniejszych okien HKS 3150 Z.

Są to okucia różniące sie pod każdym względem od tych do "zwykłej" przesuwki- począwszy od skoku suwaka, narozników, masywniejszej zasuwnicy na dłuższej klamce kończąc.

Średnia dopłata za to okucie to 1000- 1800 zł w porównaniu ze zwykłą przesuwką i nie wiem na ile taki bajer jest opłacalny. :roll:

Zwłaszcza, że klienci częściej go uszkadzają :-? próbując domknąć barkiem skrzydło jak w normalnym oknie i wyłamują narozniki po jakimś czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...