Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Poradźcie proszę który profil jest lepszy Schuco corona ct 70, czy Kommerling eurofutur 5k. Wycenę dostałam prawie identyczną.

Obydwa górna półka- i trudno poradzić :roll:

zdaj się na kształt i znajomych, którzy byc może zamawiali tam okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś miałem mieć zamontowane okna... mam, ale tylko 2/3 bo moim zdaniem coś jest nie tak... ekipa kiepska, a na dodatek skończyło się małą awanturą, pytanie tylko czy mamy rację... część okien jest zamontowana tak, że po przękręceniu klamki okno samo się otwiera... Spodziewałem się i oczekuję, że to ja sam decyduję w jakiej pozycji jest okno, tzn. czy otwieram całe, czy 10 cm, a nie, że okno czy drzwi balkonowe same lecą... Ja się upieram, że są zamontowane krzywo i maja być poprawione, monter twierdzi, że da się to wyregulować na śrubkach czy profilach. Kto ma rację i jak to teraz naprawić?

 

Okna mam Elita Thermo od Jezierskiego, jestem zadowolony, tylko teraz ten montaz mnie męczy i to bardzo, więc proszę wszystkich o pomoc

A mnie się wydaje, że coraz bardziej zaczynamy przesadzać !!! :-?

Praktycznie każde skrzydło otwierane ( bez zadnych dodatków w rodzaju hamulec, stopniowanie uchyłu itp) -po odblokawaniu klamką samo sie otwiera na 10-15 cm !!!! Nie otworzysz takiego skrzydła np. na 2 cm tylko otworzy się szerzej. Jest to spowodowane prężeniem zawiasów, ew. docisków i uszczelki- gdyby tego nie było to od strony zawiasowej byłyby przewiewy. W większości okien nie mozna też tego wyregulować ponieważ zawiasy na skrzydle są przykręcane w stałej odległości aby utrzymać w miare równy docisk do ramy- ściśnięcie uszczelki na 3-4 mm. Jest mozliwe manipulowanie zachodzeniem skrzydła na ramę i tym sposobem lekkie spowolnienie w odpychaniu tego skrzydła od ramy z powodów ww, lecz zwykle nie mozna tego wyeliminowac całkowicie.

Poza tym- po co otwierać okno na 2 czy 3 cm??? :roll: Nie lepiej go rozszczelnić czy uchylić??? Dalej w tym temacie, jak opisał Arkady1978

oczko nie jest idealnie, niby jest, ale te 1-3 mm jednak robia różnice, pozostaje pytanie co teraz, da sie to wyregulowac na samym oknie czy montaż od nowa nas czeka?
Błędy na poziomnicy to ok. 1mm/m -, poza tym w instrukcjach montażowych dopuszczalne są odchyłki rzędu mm/m, więc chyba 1-3 mm nie jest tak tragicznie. :roll:

Gorzej , jeżeli w oknie odchyłka wynosi powyżej 3 mm....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam taka samą wycenę na okna plastikowe z dwóch firm, które biorę pod uwagę kupując okna. Oknoplast Kraków i Oknodom w Lublinie. Pierwsza firma robi okna w systemie Veki, druga w Salamander. Okna z której firmy byście wybrali? Co brać pod uwagę?

Obie firmy "wypuszczają" dobre okna- Oknodom jest mniej "utytuowany" - co nie znaczy gorszy, za to Salamander, z którego produkuje ma zdecydowanie ładniejszą biel i gładkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Salamander ma ładniejsza biel, wydaje mi się że jest to kwestia gustu, faktycznie ta biel jest bardziej wyrazista, ale nie wszystkim się to podoba, Za Onoplastem przemawia m.in.

jakość wykonania zgrzewu okiennego w oknach kolorowych a także wg mojej skoromnej opinii okucia maco (Oknoplast) sa lepsze od Roto (Oknodom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiat m Serdecznie!

Jestem nowym użytkownikiem forum muratora, nie znam się na technikach budowlanych ani trochę dlatego proszę o poradę, chciałbym wymienić okna w mieszkaniu chodzi mi konkretnie o 5 takich okien:

http://img527.imageshack.us/img527/7747/222rj7.th.jpg

Budynek ma 13 lat, mieszkanie na czwartym, ostatnim piętrze w tym roku cały

został ocieplony. Do tego drzwi balkonowe, obejrzałem z dziesięć ofert ale nie wiem za bardzo na co zwrócić uwagę, na tą chwile skłaniam się ku ofercie:

 

Okna w profilu REHAU Thermo-Design 70, 5-cio komorowe z okuciami ROTO NT

okna proponuje firma BTM Sp z o. o. wymieniona na stronie REHAU jako autoryzowany dealer koszt inwestycji razem z drzwiami Gerda WX 10- 7000 zł

 

Ewentualnie mam oferty:

 

Okna firmy EMPOL w profilu KOMFORT IDEAL 5-cio komorowe z okuciami WinkHaus

koszt inwestycji razem z drzwiami Juwent- 7200 zł

 

Okna BAJCAR w profil THYSSEN z 5-cio komorowe z okuciami Sigenia

koszt inwestycji razem z drzwiami KTM Plus- 7650 zł

 

Którą z tych ofert polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę który profil jest lepszy Schuco corona ct 70, czy Kommerling eurofutur 5k. Wycenę dostałam prawie identyczną.

Obydwa górna półka- i trudno poradzić :roll:

zdaj się na kształt i znajomych, którzy byc może zamawiali tam okna

Wielkie dzięki za podpowiedź. Drążę temat dalej i dostałam też dobrą ofertę na okna z MS, profil brugman, sevenline. Wizualnie bardzo mi sie podobają, ale jak z jakością, podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę wymienić okna- zestaw balkonowy (przybliżone wymiary):

drzwi balkonowe- wys. 2300 x szer. 9400,

okno balkonowe- wys. 1530 x szer. 1760.

Wychodzą na stronę południową, brak zadaszenia.

 

Myślę o oknach PCV białych- profil Koemmerling 3-komorowy (Eurodur) za ok. 1880 zł, ewentualnie aluplast 3-komorowy za ok. 1500 zł lub 5-komorowy za 1640 zł, avantgarde 7000 5-komorowy za 1570 zł lub Decco 6-komorowy za 1620 zł. Która z propozycji byłaby dla ww. okna najlepsza i dlaczego? A może jeszcze inny profil?

 

Kolejne pytanie- byc może naiwne, ale co tam:

W przypadku ww. drzwi balkonowych lepsze byłyby drzwi szklane z poprzeczką, czy też od góry szyba, a na dole panel PCV, czy jest to jedynie kwestia gustu?

W przypadku części okiennej zestawu balkonowego zrobić okno symetryczne (880 + 880) i jedną część uchylną, czy też 1/3 i 2/3 i mniejsza część uchylna? Chodzi mi o wytrzymałość i funkcjonalność tych rozwiązań (czy też okno o szer. ok. 900 bez problemu może być uchylne?).

 

Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktos slyszal o oknach firmy Fair Basse z Bartoszyc?

Maluja farbami firmy Sikkens, szyby Press-Glas, okucia obwiedniowe Maco.

Jest to jedyna firma ktora podjela sie wykonania moich nietypowych okien w drewnie. Cena porownywalna do innych firm raczej z gornej polki wiec nie jest to podejrzane.

Bardzo prosze o szybka odpowiedz, po najpozniej w przyszlym tyg. musze zamawiac okna.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O firmie nie słyszałem. ale jeżeli malują farbami Sikkens to dobrze o nich świadczy, sikkens wymaga dwukrotnego nakładania lakieru, dzięki temu rozwiązaniu powłoka malarska jest bardziej gładka oraz ma dłuższą żywotność. W chwili obecnej wielu producentów okien nie maluje sikkensem właśnie ze względu na konieczność drugiego nanoszenia lakieru, wiadomo czas i pieniądze. Szybki i okucia również dobrej klasy. Popytaj o aprobaty ITB, sprawdź jak nakładają silikon ( pamiętaj że powinien być zarówno po stronie wew. i zew.) Zapytaj również czy gdzieś w Twoich okolicach wstawiali okna, jeżeli tak to podjedz tam zapytaj właściciela jak się sprawują
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradźcie proszę który profil jest lepszy Schuco corona ct 70, czy Kommerling eurofutur 5k. Wycenę dostałam prawie identyczną.

Obydwa górna półka- i trudno poradzić :roll:

zdaj się na kształt i znajomych, którzy byc może zamawiali tam okna

Wielkie dzięki za podpowiedź. Drążę temat dalej i dostałam też dobrą ofertę na okna z MS, profil brugman, sevenline. Wizualnie bardzo mi sie podobają, ale jak z jakością, podpowie ktoś?

 

Jeżeli chodzi o MS to osobiście polecam. Buduję dom w którym będzie pompa ciepła, a ich okna moją naprawdę dobrą izolacyjnośc termiczną w dobrej cenie. Chociaż jeżeli mógłbym sobie na to pozwolic wybrałbym profil Schuco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktos slyszal o oknach firmy Fair Basse z Bartoszyc?

....Jest to jedyna firma ktora podjela sie wykonania moich nietypowych okien w drewnie. Cena porownywalna do innych firm raczej z gornej polki wiec nie jest to podejrzane.

A jak wyglądają te okna do zamówienia???// :o Coś mi tu brzydko pachnie, skoro tylko jedna firma zdobyła się na odwagę i ryzykuje..... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jesteśmy na etapie poszukiwania okien. Dostałam ofertę z firmy Ferrum, która w swojej ofercie ma okna w systemie Aluplast i okna z Pol-Plast Elbląg.

 

Wycena z Aluplast robiona była dla Ideal 4000 Round line i z tego co mi przedstawiciel mówił są to okna 5-cio komorowe.

Okna z Pol-Plast 7000 Premium to okna 6-cio komorowe.

 

Cena okien 5-cio komorowych Aluplast była wyższa od 6-cio komorowych Pol-Plast :o Dlaczego? Przecież z tego co widzę to ostatnio okna 6-cio komorowe są polecane przez sprzedawców, a 5-cio komorowe są juz 'be", bo to niby przeżytek.

 

Czy ktoś ma u siebie okna Pol-Plast z Elbląga? Potrzebuję opinii na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktos slyszal o oknach firmy Fair Basse z Bartoszyc?

....Jest to jedyna firma ktora podjela sie wykonania moich nietypowych okien w drewnie. Cena porownywalna do innych firm raczej z gornej polki wiec nie jest to podejrzane.

A jak wyglądają te okna do zamówienia???// :o Coś mi tu brzydko pachnie, skoro tylko jedna firma zdobyła się na odwagę i ryzykuje..... :roll:

 

Okno ma wysokosc 5,90, szwerokosc 2,40, do tego jest narozne - wymiary na sasiedniej scianie to wys. 5,90, szer. 0,6m. Daja gwarancje 3 lata - myslisz ze jesli cos ma sie stac z tym oknem to wyjdzie to w ciagu tego okresu?

Reszta okien o wys. 2,50 - tu wiecej firm zgodzilo sie wykonac takie okna ale nie wszyscy przesuwne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...