Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

...Okno ma wysokosc 5,90, szwerokosc 2,40, do tego jest narozne - wymiary na sasiedniej scianie to wys. 5,90, szer. 0,6m. Daja gwarancje 3 lata - myslisz ze jesli cos ma sie stac z tym oknem to wyjdzie to w ciagu tego okresu? Reszta okien o wys. 2,50 - tu wiecej firm zgodzilo sie wykonac takie okna ale nie wszyscy przesuwne....

proponuje wycieczkę do Michałowic pod Warszawa

Podobna konstrukcja tyle tylko ze nie narożna

Po dwu latach sprawa trafiła do sadu

po trzech wyrok

po czterech - poszukiwanie nowego wykonawcy i dostawcy i wybór kolejnego jelenia który coś takiego zrobił nie dając slupów statycznych i odpowiednio modyfikując wymysły architekta

po pięciu latach - kolejna wizyta w sadzie

ciągu dalszego nie znam - powiedziałem wprost klientowi, jak mnie po raz kolejny wezwał by przedstawić kolejna propozycje wykonania takiego "cus", co i nim myślę :lol: :evil:

jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mysliceie kiedy jest najlepszy okres na kupowanie okien - slyszalem ze zima lub jesien

 

dostalem wycene od jezierskiego i oknoplast krakow ceny podobne

mam 30 okien za standardowe (nie antywlamaniowe, biale )krzykneli 30 000zl

co o tym sadzice

czy mozna z mini negocjowac jesli w chodzi o taka sume (a moze to standardowa cena?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!
To zupelnie jak w relacji inwestor -wykonawca.

Czasem czyta sie , ze juz trzeci odszedl bez slowa.

Mysle , ze wtedy jednak nalezy zastanowic sie nad swoim zachowaniem i sposobem traktowania wykonawcy , a nie narzekac , ze rzucaja prace.

 

Przepraszam za off topic , ale tak jakos mi sie wzielo i pomyslalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!
To zupelnie jak w relacji inwestor -wykonawca.

Czasem czyta sie , ze juz trzeci odszedl bez slowa.

Mysle , ze wtedy jednak nalezy zastanowic sie nad swoim zachowaniem i sposobem traktowania wykonawcy , a nie narzekac , ze rzucaja prace.

 

Przepraszam za off topic , ale tak jakos mi sie wzielo i pomyslalo.

 

...teraz jest czas PRACOBIORCÓW a nie pracodawców. Wielu się wręcz mści za ostatni czas kiedy z pochyloną głową musieli znosić wręcz głodowe pensje. Większość polskich biznesmenów dorabiała się i dorabia krzywdząc i wyzyskując innych ludzi.

Z ludźmi do pracy lepiej nie będzie a myslę, że gorzej. W przyszłym roku za usługi budowlane będą o 20 - 30% wyższe stawki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz jest czas PRACOBIORCÓW a nie pracodawców. Wielu się wręcz mści za ostatni czas kiedy z pochyloną głową musieli znosić wręcz głodowe pensje. Większość polskich biznesmenów dorabiała się i dorabia krzywdząc i wyzyskując innych ludzi.

Z ludźmi do pracy lepiej nie będzie a myslę, że gorzej. W przyszłym roku za usługi budowlane będą o 20 - 30% wyższe stawki !!!

hmmm...dość ostre słowa Charlie

Ale nie do końca prawdziwe. Dodaj do pensji ZUSy Srusy i inne obciążenia i uwzględnij do tego ogólny spadek stawek za wykonywana prace z powodu dołka inwestycyjnego jaki przez ostatnie 5-7 lat mial miejsce

Zgadzam sie z jednym - wzrost cen za usługi już ma miejsce i będzie postepowal jeszcze przez jakiś czas. Powodów jest wiele

Czy osiągnie stan 20-30% ? Wątpię. Sadze ze będzie jeszcze wyższy

Na dodatek 2008 teoretycznie ma uporządkować sprawę VAT-u tj, jednolita 22% stawka za materiał i robocizne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Okno ma wysokosc 5,90, szwerokosc 2,40, do tego jest narozne - wymiary na sasiedniej scianie to wys. 5,90, szer. 0,6m. Daja gwarancje 3 lata - myslisz ze jesli cos ma sie stac z tym oknem to wyjdzie to w ciagu tego okresu? Reszta okien o wys. 2,50 - tu wiecej firm zgodzilo sie wykonac takie okna ale nie wszyscy przesuwne....

proponuje wycieczkę do Michałowic pod Warszawa

Podobna konstrukcja tyle tylko ze nie narożna

Po dwu latach sprawa trafiła do sadu

po trzech wyrok

po czterech - poszukiwanie nowego wykonawcy i dostawcy i wybór kolejnego jelenia który coś takiego zrobił nie dając slupów statycznych i odpowiednio modyfikując wymysły architekta

po pięciu latach - kolejna wizyta w sadzie

ciągu dalszego nie znam - powiedziałem wprost klientowi, jak mnie po raz kolejny wezwał by przedstawić kolejna propozycje wykonania takiego "cus", co i nim myślę :lol: :evil:

jeśli większość firm odmawia Ci wykonania takich okien to zamiast szukać takiego co Ci to wykona zacznij zastanawiać sie co w takim oknie jest nie tak !!!

 

W oknie nic nie jest "nie tak". Po prostu, projekt przewiduje okna aluminiowe. KAŻDY producent okien alu wykona cos takiego ale chcac zaoszczedzic troche grosza zaczelam szukac dostawcy tego cudenka w drewnie. W pt dostalam info, ze wykonania podejmie sie tez Ferno, a to juz raczej znana firma ktora nie chcialaby sie znalezc w sadzie...

 

Aha, okno to nie 1 tafla, sklada sie z 3 czesci: 224, 100, 230 i 4 ramy o szer. 8 cm. Wiem, ze kazda z tych wiekszych szyb ma wazyc ok. 500kg !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam dwie ciekawe oferty jedna na profilach Veka druga na Ryven. Mam dylemat bowiem wszyscy mówią iż wybrac Veka bo są znanym producentem prifili. Jednak profil profilem ale firma która już składa te okna nie bardzo zbudza moje zaufanie, w kwestii fachowosci. Czy nie wazniejsze od ttego jaki jest profil to jaka firma bedzie wykonywala okna??

 

Czy ktoś z was ma jakies opinie na temat tych profili??

 

VEKA http://www.veka.pl/

 

RYVEN http://www.ryven.pl/

 

firmy ktore to wykonuja to

 

PLASTIMET na profilach RYVEN http://www.plastimet.com.pl/

IMPULS na profilach VEKA

 

Proszę o rade....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jola z Melisy napisał:

Słyszałam, że rehau są super.

:D :D :D Dzięki Jola, fajnie to napisałaś. Chyba zdecyduję się jednak na Rehau, ale wkurza mnie, że jest na nie jakaś promocja, parapety dają gratis i coś tam jeszcze.Generalnie na hasło PROMOCJA dostaję mdłości i gęsiej skórki bo obawiam się że jest w tym jakiś haczyk. Już taka jestem nieufna :-? Ale chyba jednak zaryzykuję. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ktoś się nabiera na "promocję" i "coś gratis":o Już tyle razu to było pisane a pytanie w błędnej formie powraca. Marka profilu ma drugorzędne znaczenie!!! Ważniejszy jest producent okien i prawidłowy montaż! Pamiętajcie, że Mercedes czy BMW powstało z pewnej ilości stali, aluminium i plastiku - tak samo jak poczciwy maluszek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...