Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Charlie

wybacz ale do tej pory uważałem Cie za dość rozsądnego bywalca i doradce - choć nie do końca gdyz masz okna drewniane :lol: - który opiera sie na faktach a nie marketingowym belkocie

To co napisałeś jest totalna głupotą oparta na całej akcji propagandowej tych co już nie wiedza jak przekonać do swych - pożal sie Boże - wyrobów

I tak jak powiedzial bwojtek - bardziej winni jesteśmy swoim dzieciom ich prawidłowe wychowanie a nie bzdety o ołowiu w PVC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich,

 

mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

 

Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

 

czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

 

z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich,

 

mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

 

Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

 

czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

 

z gory dzieki :)

 

Oknoplast i okna drewniane ? Chyba że coś zmienili w ostatnich dniach.

 

Nie rozumiem związku okien typowych i nietypowych z wysokością oferty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oztatnio modny jest temat ołowiu w pvc - w stolarce otworowej karierę robię okna wykonane z profili bezołowiowych !!!

 

To ważne z punktu widzenia przyszłości - jesteśmy to winni naszym dzieciom.

Ołów jest kancerogenny - coś okropnego

Odradzam siadania na desce sedesowej - tez jest z PVC z dodatkiem olowiu - rak wejdzie w zadek albo co gorsza w jadra i bedzie "po ptokach". takze samo odradzam uzywania klawiatury compa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do okien Stollar.

O terminowości, słowności i świetnych pomysłach dystrybucyjnych można przeczytać w moim dzienniku.

Dziś jednak wydarzyła się następująca rzecz:

 

Mój pies, gdy wieszałam pranie skoczył na klamkę od drzwi balkonowych i zamknął je od wewnątrz, co spowodowało, że pozostałam w legginsach i bluzeczce, bez klucza na podwórku (dom zamknięty od środka)

Ponieważ w okolicy ani telefonu, ani ślusarza, ani uczynnego sąsiada, jedynym rozsądnym wyjściem było wybicie szyby w niewielkim oknie firmy Stollar.

Gdy szczęśliwie weszłam do domu znalazłam pana szklarza, który przyjechał, szybę wymierzył i obiecał wrócić ze sklejoną wieczorem.

I cóż. Dwie godziny trwało zanim człowiek z 17 letnim doświadczeniem w branży szklarskiej zdołał dojść do tego w jaki sposób szybę w tych utrawspaniałych oknach wymienić.

Otóż - trzeba koniecznie skrzydło wyjąć, odkręcić wszystkie okucia, pod którymi znajdują się wkręty imbusowe i rozłożyć ramę.

Sposób składania okien jest podany na stronie:

 

http://drewno.stollar.com.pl/drewno/2001.htm

 

Niestety w ten sam sposób należy okno rozłożyć, aby szybę wymienić.

Ponieważ pan cały czas pracuje, niestety nie potrafię powiedzieć czy przypadkiem nowe okno nie wyszłoby mi taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszytskich,

 

mam pytanie o okna Oknoplastu ale DREWNIANE - czy, kto ma moze sie wypowiedziec?

 

Bylismy ostatnio po wycene okien PCV, okazalo sie ze nasze okna sa dosc niestandardowe i albo zmienimy ich rozmiary, albo zdecydujemy sie jednak na drewniane (zobaczymy jak dostaniemy wycene)

 

czytalam duzo pozytywnych opinii o oknach PCV Oknoplastu, ale nic nie znalazlam o drewnianych.

 

z gory dzieki :)

Moze o czyms nie wiem, ale wydaje mi sie ze w salonie Oknoplastu nie widziales okna produkcji tej firmy.

Salony Oknoplastu to tak jak 99% wszystkich punktow okiennych - niezalezne (w jakims stopniu) punkty dealerskie i wydaje mi ze O. dopuszcza sprzedaz produktow niekonkurencyjnych (jak drzwi wewnetrzne i zewnetrzne), w tym pewnie i okien drewnianych.

Wiec tu mozesz tylko zaufac sprzedawcy, ze w swoim cieszacym sie renomą salonie nie oferuje fatalnego okna drewnianego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do guro okiennych

Oknoplast Krak. nie chce zrobic okna stałego z szyba o wsp. 0.7 3szybowe

o wymiarach 1800 x 1800 tylko chce mnie uszczęśliwić oknem dwuskrzydłowym.( lub oknem standard 1.0) Natomiat lokalny producent twierdzi że takie okno może wykonać

I komu wierzyć

- firmie oknoplast bardzo pozytywne opinie

-firmie lokalnej ( nie sa zbyt tani więc może są solidni ) widziałem profil i wygląda jak każda 5 komorówka , :o

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast ma racje

Nie chcesz mieć kłopotu - słuchaj sie ich

Dlaczego? Choćby z tego powodu - maksymalna powierzchnia całego okna przy takiej szybie to 3,0 mkw

Nie wdając sie w inne szczegóły konstrukcyjne samego profilu, by takie okno wykonać, każda szyba winna mieć grubość 5mm a nie 4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oknoplast ma racje

Nie chcesz mieć kłopotu - słuchaj sie ich

Dlaczego? Choćby z tego powodu - maksymalna powierzchnia całego okna przy takiej szybie to 3,0 mkw

Nie wdając sie w inne szczegóły konstrukcyjne samego profilu, by takie okno wykonać, każda szyba winna mieć grubość 5mm a nie 4mm

 

Firma Bertrand kolejny producent

zaproponowała mi okno (chyba laminowana szyba)

I co o tym sądzisz ?

kolejna sieczka marketingowa czy cos nad czym warto sie zainteresować? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj

można wykonać szyby nawei 6 mkw

ale muszą mieć one specjalna konstrukcje - tj. odpowiednia grubość tafli czy tez muszą być laminowane

następna kwestia jest czy można w szybie dwukomowej z grubościami szkła innymi niż 4 mm uzyskać k=0,7, kolejna kwestia jest czy producentowi szkła taka szybę będzie sie chciało wykonać, kolejna ile ona będzie jako odbiegająca od standardu kosztować i jakby ostateczna czy w danym systemie profili pakiet grubszy niż 32 mm da sie zainstalować (listwy przyszybowe)

to nie jest tak ze coś sobie wymyslimyi i MUSI być zrobione

sa ograniczenia o ktorych Ty możesz nie wiedzieć ale wie o nich producent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:-) mam kilka pytań. Po pierwsze czy lepiej ( czyt.taniej) zrobić okna teraz czy wiosną przyszłego roku?! Ktoś mi powiedział, że mają wejść nowe stawki vat, ale nie wiem czy korzystne czy nie, ani czy ta osoba jest dobrze poinformowana?! I drugie - mam do wyboru dwie firmy - Norma 2000 ma promocje i sprzedaje okna 5 komorowe lider plus za 2490(ale czy ta promocja nie świadczy o przestarzałej linii technologicznej?), natomiast Oknoplast Kraków za swoje 5- komorowe chce 3130. Zależy mi na tym, żeby okna były dobre, więc nie będę się kierował ceną, ale czy profile Brugmanna są gorsze od Veki? nawet jeśli pytania nie są zbyt mądre to proszę o fachową odpowiedź, bo niestety moja wiedza na temat okien jest żenująca:( pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...