Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Wracam do okien Stollar.

O terminowości, słowności i świetnych pomysłach dystrybucyjnych można przeczytać w moim dzienniku.

Dziś jednak wydarzyła się następująca rzecz:

 

Mój pies, gdy wieszałam pranie skoczył na klamkę od drzwi balkonowych i zamknął je od wewnątrz, co spowodowało, że pozostałam w legginsach i bluzeczce, bez klucza na podwórku (dom zamknięty od środka)

Ponieważ w okolicy ani telefonu, ani ślusarza, ani uczynnego sąsiada, jedynym rozsądnym wyjściem było wybicie szyby w niewielkim oknie firmy Stollar.

Gdy szczęśliwie weszłam do domu znalazłam pana szklarza, który przyjechał, szybę wymierzył i obiecał wrócić ze sklejoną wieczorem.

I cóż. Dwie godziny trwało zanim człowiek z 17 letnim doświadczeniem w branży szklarskiej zdołał dojść do tego w jaki sposób szybę w tych utrawspaniałych oknach wymienić.

Otóż - trzeba koniecznie skrzydło wyjąć, odkręcić wszystkie okucia, pod którymi znajdują się wkręty imbusowe i rozłożyć ramę.

Sposób składania okien jest podany na stronie:

 

http://drewno.stollar.com.pl/drewno/2001.htm

 

Niestety w ten sam sposób należy okno rozłożyć, aby szybę wymienić.

Ponieważ pan cały czas pracuje, niestety nie potrafię powiedzieć czy przypadkiem nowe okno nie wyszłoby mi taniej.

 

Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"

Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do guro okiennych

Oknoplast Krak. nie chce zrobic okna stałego z szyba o wsp. 0.7 3szybowe

o wymiarach 1800 x 1800 tylko chce mnie uszczęśliwić oknem dwuskrzydłowym.( lub oknem standard 1.0)

 

Dwa lata temu Glaspol (jeden z liderów w produkcji zestawów szybowych) rozluźnił trochę wymagania dla zestawów 3 szybowych, ale i tak mam w swoim cenniku max 3,3m2 wiec albo bedziesz mial wielką taflę z niższym wspołczynnikiem, albo zredukujesz marzenia.

Jesli ta witryna podkresli dobry projekt domu zamówilbym okno 1,0 - strat ciepła na tym oknie nie odczujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"

Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut

nie w przypadku Stolara gdzie rama montowana jest na szybie - zanim coś tu napiszesz - upewnij sie czy przypadkiem nie gadasz glupot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Aby wymienić szybę w oknie drewnianym to wcale nie trzeba demontować okuć i zdejmować skrzydła a w żadnym wypadku nie "rozkładać okna"

Wystarczy wyciąć silikon i zdemontować listwy przyszybowe, wymienić uszkodzona szybę a następnie zamontować listwy, oraz na nowo zasilikonowac okno. Nie jest to prosta czynność na pewno nikt bez doświadczenia sobie nie poradzi natomiast dla sprawnego serwisanta czynność ta powinna zając nie dłużej jak 40 minut

nie w przypadku Stolara gdzie rama montowana jest na szybie - zanim coś tu napiszesz - upewnij sie czy przypadkiem nie gadasz glupot

 

No cóż Sz. P Jareko zaiste Twoja wiedza jest nieograniczona. gratuluje jej zasobu. Co do Stollara faktycznie ich technologia jest wyjątkowa jeżeli chodzi o montaż szyb (posłuchałem Twojej rady i sprawdziłem) Co do pisania głupot to wskaz w którym fragmencie mojego postu jest ta głupota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...No cóż Sz. P Jareko zaiste Twoja wiedza jest nieograniczona. gratuluje jej zasobu. Co do Stollara faktycznie ich technologia jest wyjątkowa jeżeli chodzi o montaż szyb (posłuchałem Twojej rady i sprawdziłem) Co do pisania głupot to wskaz w którym fragmencie mojego postu jest ta głupota

moze za ostre słowo zostało użyte - przepraszam

Przyczepiłem sie do opisu wymiany szyby - widzisz - konstrukcja u większości jest taka ze szybę wymienia sie tak jak opisujesz ale tu jasno - czarno na białym - wskazany był Stolar a u nich ramę skręca sie na szybie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam pytanie troche z innej beczki.

 

Czy brak ogrzewania w domu na zime zaszkodzi wstawionym już oknom drewnianym ?

Zastanawiam sie, czy moge tak zostawić, czy jednak zaopatrzyć się w grzejniki elektryczne i działać - gaz jak dobrze pójdzie za 8 m-cy :(.

 

Pozdrawiam

 

Kiaran,

raczej nie jest zdrowo dla stolarki drewnianej by stała w nieopgrzewanym pomieszczeniu, ale mozesz to odczuć tylko gdy będziesz jej chciał używać.

Nieogrzewane pomieszczenie to stała, większa wlgotność a więc i rama która delikatnie spęcznieje (raczej nie wiecej niz 2-3mm) ale to wystarczy by np. balkon ze słupkiem ruchomym zaczął "obcierać" okuciami. Regulacja w tym wypadku byłaby niezasadna, bo bedzie tylko dorazna i moze byc konieczna poprawka kiedy juz okna postają w suchym pomieszczeniu. Najlepiej byłoby w tym czasie nie otwierac okien.

 

Dlatego uważam, że drewniane okna powinno się montować jak najpóźniej(zdecydowanie po tynkach) i najlepiej w roku kiedy pojawi sie ogrzewanie. Po co mają się nowe, piękne okna starzeć? Niestety, widzialem budowy prowadzone przez wiele lat i okna wstawione od razu - do tego stopnia że zanim się wprowadza lakier moze wymagac renowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plastiki to najlepiej wstawic je przedtynkami przynajmniej beda juz ladnie otynkowane boki okien, jesli chodzi o parapety to chyba tez najlepiej przed tynkami, tylko grubo owinac okna i parapety folia, tak slyszałem ale jeszcze nie praktykowalem tego.

a co powiecie o oknach plastikowych drutexu? oknoplast lepsze? czy moze ejszcze cos innego polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie...

jeśli chodzi o wstawianie okien to plastiki najlepiej zamontować przed tynkami, sa wtedy ładnie i całościowo juz zatynkowane...

Parapetów niestety nie wstawiliśmy i trochę teraz żałuję bo mogą być nieładne plamy z tynku od zacierania tylko takiego miejscowego.. No ale cóż jak to mówią teraz to juz po ptokach:(

 

A poza tym jakie parapety zakladacie??drewniane czy marmurowe czy plastikowe może coś Ala lastryko??

 

 

A jeśli ktoś szuka dobrego sprzedawcy VEKI okien to z czystym sumieniem mogę polecić w okolicach warszawy firmę Anpol ze Staszowa z oddziałem w Ożarowie Mazowieckim.

Po prostu świetna współpraca  Bez problemowa wycena a i można było poradzić się we wszelkich sprawach odnośne okien, a do tego z cen byłam zadowolona. A dostałam wiele wycen cenowych i najróżniejszej jakości okien.

W razie czego słuze pomocą na priv.

Ale jak na razie to jedyny kontrahent który sprawdził się bez żadnych zastrzeżeń wiec dlatego z czystym sumieniem polecam.

 

Namiary na firme to

Anpol ze Staszowa

oddział Ożarów Mazowiecki

[email protected]

Pan Andrzej Zwoliński

509 770 882

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o plastiki to najlepiej wstawic je przedtynkami przynajmniej beda juz ladnie otynkowane boki okien, jesli chodzi o parapety to chyba tez najlepiej przed tynkami, tylko grubo owinac okna i parapety folia, tak slyszałem ale jeszcze nie praktykowalem tego.

a co powiecie o oknach plastikowych drutexu? oknoplast lepsze? czy moze ejszcze cos innego polecacie?

sorki ale złe słyszałeś

Nie owijaj folia !!! jeśli juz popełniłeś ten błąd i wstawiłeś okna przed pracami mokrymi to zostaw je takimi jakie są

zakrywaj tylko na czas tynkowania

po tynkach zdejmij czym prędzej folie i wietrz wietrz wietrz cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli ktoś szuka dobrego sprzedawcy VEKI okien to z czystym sumieniem mogę polecić

Okna już zamontowane czy na razie popadasz w zachwyty nad obsługą (nic nie sugeruję - nie znam tej firmy - przestrzegam tylko przed przedwczesnymi "poleceniami")?

 

 

okna mamy zamontowane od czerwca wiec nie jestem że tak powiem"na świeżo" 8)

 

Poza tym tak jak mi ktoś kiedyś pomógł na forum tak jak mogę pomóc komuś, chyba przyznasz ze łatwo spotkać nieudolnych sprzedawców wciskajacych kity??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja mam pytanie troche z innej beczki.

 

Czy brak ogrzewania w domu na zime zaszkodzi wstawionym już oknom drewnianym ?

Zastanawiam sie, czy moge tak zostawić, czy jednak zaopatrzyć się w grzejniki elektryczne i działać - gaz jak dobrze pójdzie za 8 m-cy :(.

 

Pozdrawiam

 

Kiaran,

raczej nie jest zdrowo dla stolarki drewnianej by stała w nieopgrzewanym pomieszczeniu, ale mozesz to odczuć tylko gdy będziesz jej chciał używać.

Nieogrzewane pomieszczenie to stała, większa wlgotność a więc i rama która delikatnie spęcznieje (raczej nie wiecej niz 2-3mm) ale to wystarczy by np. balkon ze słupkiem ruchomym zaczął "obcierać" okuciami. Regulacja w tym wypadku byłaby niezasadna, bo bedzie tylko dorazna i moze byc konieczna poprawka kiedy juz okna postają w suchym pomieszczeniu. Najlepiej byłoby w tym czasie nie otwierac okien.

 

Dlatego uważam, że drewniane okna powinno się montować jak najpóźniej(zdecydowanie po tynkach) i najlepiej w roku kiedy pojawi sie ogrzewanie. Po co mają się nowe, piękne okna starzeć? Niestety, widzialem budowy prowadzone przez wiele lat i okna wstawione od razu - do tego stopnia że zanim się wprowadza lakier moze wymagac renowacji.

 

popieram diagnozę Finlandii

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do fachowców :) : jakbyście mieli porównać okucia Winkhausa Autopilot i Maco Multimatic, to które z nich są lepsze? Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że mają być w klasie WK2? Od handlowca produkującego okna na profilu Veka i okuciach Winkhausa usłyszałem, że w Winkhausie, WK2 będzie bardzo ciężko "chodzić" ze względu na dużą ilość "punktów oporu" - czopów zamykających okno i okuć antywyważeniowych. Z kolei podobno w okuciach Maco Multimatic jest tak ze zamiast okuć standardowych są monowane okucia antywyważeniowe i ilość "punktów oporu" jest mniejsza... Możecie potwierdzić lub zaprzeczyć ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo masz WK-2 albo nie

Im więcej punktów tym chodzi ciężej - każde czy Maco czy Winkhaus czy Roto czy....... będzie chodziło ciężej od standardowych

jeśli punktów jest mniej to nie masz WK-2

facet gada głupoty

Zgodnie ze standardem WK2 czopy antywyważeniowe powinny być rozmieszczone co 500mm czy na przykład na oknie 1165x1435 będzie 10 czopów (i pełnią one funkcję i antywyważeniową i zamykania/otwierania okna). I w okuciu Maco (proponowanym przez Oknoplast Kraków) taka ilość (zgodna z WK2) jest zapewniona. Z kolei w drugiej firmie OPRÓCZ czopów odpowiedzialnych za zamykanie i otwieranie okien bedzie DOŁOŻONE 8 grzybków antywyważeniowych (mowa tutaj o okuciach Winkhaus Autopilot). Ale gościu od okien na Winkhausie powiedział, że nie może zrobić mi WK2, ponieważ są problemy z obsługą okna i trzeba je co chwila regulować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...