Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

konstrukcja zaczepu jaki grzybka w obu wypadkach jest identyczna w wersji oczywiscie WK

Chyb ze standardowe "czopy" w Maco przedstawia Ci jako antywlamy

Cytat z oferty: "Jeżeli chodzi o okucia klasy WK2 to wygląda to w ten sposób, że przede wszystkim jest inna ilość zaczepów w stosunku do okuć standardowych oraz na ramie zastosowane są zaczepy antywyważeniowe zamiast standardowych. Wszystkie grzybki odpowiadają za zamykanie oraz dodatkowo pełnią funkcję antywyważeniową własnie w połączeniu z zastosowanymi zaczepami montowanymi na ościeżnicy."

To Oknoplast Kraków i Maco Multimatic.

A inna firma (nie chcę teraz wymieniać nazwy) i Winkhaus Autpilot: do okuć odpowiadających za zamykanie/otwieranie okna (takie "wałeczki") DOKŁADAMY 8 (bo wiecej na w/w okno sie nie da) grzybków antywyważeniowych...

 

 

PS. Aha, Jareko mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie jako fachowca: czy okno 180x220 (czyli 1765x2195) dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem bez żadnych poprzeczek to jakieś przestępstwo czy mieści się w normach? Profil Veka Perfectline 5 komorowy jednostronnie barwiony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Jareko mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie jako fachowca: czy okno 180x220 (czyli 1765x2195) dwuskrzydłowe z ruchomym słupkiem bez żadnych poprzeczek to jakieś przestępstwo czy mieści się w normach? Profil Veka Perfectline 5 komorowy jednostronnie barwiony...

dla mnie drzwi balkonowe bez poprzeczki to zawsze przestępstwo :lol: nawet jesli system dopuszcza takie gabaryty

Estetyka to jedno (mnie sie poprzeczka podoba) zaś dla mnie ważniejsza jest późniejsza eksploatacja. Dawno temu byl Sylwester u znajomych - mieli balkon be poprzeczki - jedno skrzydło otwarte zas drugie zamknięte - jeden z balangowiczów nie zauważył - wylądował w pogotowiu niezłe pokiereszowany pobita szyba

dowiedz sie dokładniej o jakich głupotach tez dealer co Winkhausa ma w swej ofercie gada - bo ja dalej jego nie rozumiem

Ilość zaczepów będzie identyczna jak w Mako wiec o czym on chrzani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie drzwi balkonowe bez poprzeczki to zawsze przestępstwo :lol: nawet jesli system dopuszcza takie gabaryty

Estetyka to jedno (mnie sie poprzeczka podoba) zaś dla mnie ważniejsza jest późniejsza eksploatacja. Dawno temu byl Sylwester u znajomych - mieli balkon be poprzeczki - jedno skrzydło otwarte zas drugie zamknięte - jeden z balangowiczów nie zauważył - wylądował w pogotowiu niezłe pokiereszowany pobita szyba

aha, to niewesoło, w taki razie zastanowię się jeszcze - dziękuję za radę...

 

dowiedz sie dokładniej o jakich głupotach tez dealer co Winkhausa ma w swej ofercie gada - bo ja dalej jego nie rozumiem

Ilość zaczepów będzie identyczna jak w Mako wiec o czym on chrzani?

Z rozmów z handlowcem z Oknoplastu wynikało, że okucia antywyważeniowe będą także jednocześnie odpowiedzialne za zamykanie i otwieranie okna - czyli sumaryczna liczba "okuć" to 10 (bierzmy po uwagę cały czas w/w przykładowe okno).

Z rozmów z innym handlowcem wynikało, że oprócz okuć standardowych odpowiedzialnych za zamykanie i otwieranie okna, dokłada dodatkowe grzybki antywyważeniowe w ilości co najmniej 8 sztuk aby osiągnąć standard Wk2. Czyli sumaryczna ilość "okuć" to 8 + 6(?chyba tyle jest potrzebne aby obsłużyć zamykanie/otwieranie okien?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jeśli jego wiedza ogólna o oknach jest taka sama jak o WK-2 w Winkhauzie to uciekaj od niego gdzie pieprz rośnie - choćby nie wiem jak był atrakcyjny cenowo.

Później Ci przyśle monterów którzy podobna wiedzę o montażu okien maja jak on o okuciach i jesteś 100% kolejnym autorem postu w stylu

Poooooomocy, spe...li mi okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(..) i jesteś 100% kolejnym autorem postu w stylu

 

Poooooomocy, spe...li mi okna

 

Właśnie tego chciałem uniknąć i stąd moje pytanie. Bo nienormalne jest to, że handlowiec mówi, że nie może mi zrobić do końca okuć WK2 bo to będzie cieżko chodzić i trzeba bedzie często regulować...

Żeby nie było to cenowo ofertę miał zbliżoną do Oknoplastu. W sumie miałem oferty na identyczne okna z 3 firm różniące się od siebie o +/- 500 PLN i dlatego chciałem dobrze wybrać.

Dziękuje bardzo za pomoc i poradę!!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to Maco zapewnia znacznie większą "kulturę obsługi" okna w wersji WKx niż Winkhause ponieważ mają łożyskowane rygle. Do tego jest mniej kłopotów z regulacją dzięki "teleskopowej" ich budowie. Niestety znam to tylko z teorii i opowieści ich przedstawiciela handlowego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Winkhausa od 7 lat i niestety, ale nie jestem zadowolony z ich funkcjonalności na dzień dzisiejszy.

 

Pozdrawiam

a choć raz smarowałeś ?

Bo wiesz....kto smaruje ten dalej zajedzie ;)

17 rok sie zaczyna moim oknom i kłopotów jakoś nie mam a tez Winkhaus oraz 12 lat Roto - oba smarowane co rok działają bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....A inna firma (nie chcę teraz wymieniać nazwy) i Winkhaus Autpilot: do okuć odpowiadających za zamykanie/otwieranie okna (takie "wałeczki") DOKŁADAMY 8 (bo wiecej na w/w okno sie nie da) grzybków antywyważeniowych....

Zapytaj gościa ile razy oglądał okno okute na antywłamie????? :lol: Do 14 zaczepów to trzeba by gazrurke zakładać na klamkę chyba :roll: spytaj go jeszcze ile zaczepów będzie w balkonie 90 x 240 przy WK2? Pewnie ze trzydzieści :wink:

Popatrz tutaj http://www.winkhaus.pl/Okienna/Katalogi/autoPilot_K.pdf na str. 40,41 itd.- 10-11 "grzybków" na takie okno i styka- bez dodatkowych zaczepów.

Kiedyś tak było, że w niektórych okuciach zaczepy były na przemian; raz zwykły, raz z grzybkiem.

..Z tego co się orientuję to Maco zapewnia znacznie większą "kulturę obsługi" okna w wersji WKx niż Winkhause ponieważ mają łożyskowane rygle. Do tego jest mniej kłopotów z regulacją dzięki "teleskopowej" ich budowie. Niestety znam to tylko z teorii i opowieści ich przedstawiciela handlowego..

Potwierdzam, Maco lżej pracuje,:lol: W Winkhausie za bardzo coś "grzechocze", co nie znaczy, że trzeba cały czas regulować jak tamten magik twierdził......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jeśli jego wiedza ogólna o oknach jest taka sama jak o WK-2 w Winkhauzie to uciekaj od niego gdzie pieprz rośnie - choćby nie wiem jak był atrakcyjny cenowo.

Później Ci przyśle monterów którzy podobna wiedzę o montażu okien maja jak on o okuciach i jesteś 100% kolejnym autorem postu w stylu

Poooooomocy, spe...li mi okna

:lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - jeśli jego wiedza ogólna o oknach jest taka sama jak o WK-2 w Winkhauzie to uciekaj od niego gdzie pieprz rośnie - choćby nie wiem jak był atrakcyjny cenowo.

Później Ci przyśle monterów którzy podobna wiedzę o montażu okien maja jak on o okuciach i jesteś 100% kolejnym autorem postu w stylu

Poooooomocy, spe...li mi okna

:lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol: :D :lol:

dziękuje za uznanie dla mych zdolności :)

staralem sie jak moglem w sposób jak najbardziej przejrzysty uswiadomic z kim maciejc ma do czynienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając do wyboru "błądzącego" handlowca z okuciem WINKAHUS poprosiłbym o pomoc jego szefa, albo wybrałbym Oknoplast. Zawsze to nie jest kot w worku. Ale najlepiej poszukać jeszcze innej firmy z dobrą opinią i zostawić sobie szansę na dokonanie prawdziwego wyboru a nie działać tylko na zasadzie wykluczenia jednego z graczy.

Skoro sok nieladnie pachnie, to nie muszę wybierać zaraz kawy. Może dobra herbata wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Winkhausa od 7 lat i niestety, ale nie jestem zadowolony z ich funkcjonalności na dzień dzisiejszy.

 

Pozdrawiam

a choć raz smarowałeś ?

Bo wiesz....kto smaruje ten dalej zajedzie ;)

17 rok sie zaczyna moim oknom i kłopotów jakoś nie mam a tez Winkhaus oraz 12 lat Roto - oba smarowane co rok działają bez zarzutu

 

Powiem szczerze, że co 2 lata. Natomiast są rozklekotane w skrzydłach , które są często uzywane. Nie bedę ukrywał, że na jakość działania mają wpływ opiekunki moich dzieci - starsze Panie, które ni w ząb nie mogą pojąć jak fachowo obsługiwać r + ru.

Myslę, że nie jest tak zle z tym okuciem jeszcze ale za nie bawem wymienię je na nowe.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlie - sprawdź stan klamki - może ona sie już rozsypuje. Sa klamki które nawet roku normalnej eksploatacji nie wytrzymują - jakość użytych klamek także rzutuje na cenę końcowa oferty - to taka dygresja dla innych co porównują oferty

Otwórz skrzydło

Obserwuj rygle

poruszaj klamka

jeśli klamka sie rusza a rygle stoją (wystarczy i 5 stopni swobodnego obrotu klamki) okucia sprawiają wrażenie jakby sie blokowały - bo faktycznie sie blokują nie osiągając odpowiedniego polzenia

Okucia powinno sie smarować minimum raz w roku - to tak na marginesie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wyceny roznych okien i firm doradzie co dobre a co nie

Drutex iglo 5classic

"lazur"

dwustrona okleina

okucie maco cena 9,813

rolety 5412 (reczne)

razem 16 604

 

Sapmont

Typ :PERF 101.208/103.234PÓłZli (kompletnie nie wiem co to znaczy i czy to jest profil okna:| )

dwustrone okleina

okucie UR4 +ALS FSS rozumiem z U i r ale producent ?

RAzem14 226 z roletamirecznymi

 

Oknamaj

System trocal nature 11 511

System Rehau Brilant 12 292

System Aluplast 400 10 683

plus rolety automatyczne 9 000

Okucie Maco

Klamka secustic

 

 

Sam nie wiem co mam wybrac :|

w pon jeszcze wycena od AP oni maja okna na oknoplascie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to Maco zapewnia znacznie większą "kulturę obsługi" okna w wersji WKx niż Winkhause ponieważ mają łożyskowane rygle. Do tego jest mniej kłopotów z regulacją dzięki "teleskopowej" ich budowie. Niestety znam to tylko z teorii i opowieści ich przedstawiciela handlowego...

 

Ja mam Winkhausa od 7 lat i niestety, ale nie jestem zadowolony z ich funkcjonalności na dzień dzisiejszy.

 

Pozdrawiam

 

Potwierdzam, Maco lżej pracuje,:lol: W Winkhausie za bardzo coś "grzechocze", co nie znaczy, że trzeba cały czas regulować jak tamten magik twierdził......

 

 

Bwojtek, Charlie, stary dziękuje za opinię na temat okuć...

 

 

Mając do wyboru "błądzącego" handlowca z okuciem WINKAHUS poprosiłbym o pomoc jego szefa, albo wybrałbym Oknoplast. Zawsze to nie jest kot w worku. Ale najlepiej poszukać jeszcze innej firmy z dobrą opinią i zostawić sobie szansę na dokonanie prawdziwego wyboru a nie działać tylko na zasadzie wykluczenia jednego z graczy.

Skoro sok nieladnie pachnie, to nie muszę wybierać zaraz kawy. Może dobra herbata wystarczy?

 

Cała historia wyboru okien wyglądała następująco: Zdecydowaliśmy o profilu Veka pięciokomorowy, wysłaliśmy razem z wymiarami okien i pytaniami co i jak do 8 firm. Dzwoniliśmy czy dostali, dostali, obiecali że wycenią i odeślą. Wycenę przysłało 6 firm. Trzem podziękowaliśmy ze względu na cenę znacząco odbiegającą od pozostałych 3 firm (zrobiliśmy dokładne porównanie i za te same elementy kasowali więcej). Do 3 przygotowaliśmy DOKŁADNĄ ofertę, wymiar okna, kolor, rolety, kolory i typy klamek, rodzaje szyb, okuć itp - wszystko opisane co do szczegółu. Pojawiły się ostateczne wyceny. Uzgodniliśmy szczegóły i pojawiły się ostatnie wątpliwości (między innymi po lekturze wątków okiennych na forum), które niniejszym wyjaśniliśmy. W związku z tym podjęliśmy decyzję o wyborze najlepszej naszym zdaniem oferty Oknoplastu Kraków (BTW tańszej o 300 i 1400 od pozostałych dwóch). Tak więc nie porównywałbym tutaj soku, kawy i herbaty, tylko raczej te same rodzaje herbaty (preferuję herbatę niż kawę :) ) od różnych producentów. :)

 

.....A inna firma (nie chcę teraz wymieniać nazwy) i Winkhaus Autpilot: do okuć odpowiadających za zamykanie/otwieranie okna (takie "wałeczki") DOKŁADAMY 8 (bo wiecej na w/w okno sie nie da) grzybków antywyważeniowych....

Zapytaj gościa ile razy oglądał okno okute na antywłamie????? :lol: Do 14 zaczepów to trzeba by gazrurke zakładać na klamkę chyba :roll: spytaj go jeszcze ile zaczepów będzie w balkonie 90 x 240 przy WK2? Pewnie ze trzydzieści :wink:

Popatrz tutaj http://www.winkhaus.pl/Okienna/Katalogi/autoPilot_K.pdf na str. 40,41 itd.- 10-11 "grzybków" na takie okno i styka- bez dodatkowych zaczepów.

Kiedyś tak było, że w niektórych okuciach zaczepy były na przemian; raz zwykły, raz z grzybkiem.

 

 

Moja żona miała także mieszane odczucia co do tłumaczeń handlowca, więc dlatego nam to podpadło. Generalnie decyzja zapadła i chyba będziemy zadowoleni.

Dziękuje wszystkim, szczególnie jareko za pomoc i opinię :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok co do jakosci to wavin i kaczmarek góra no ok.

a co do okien? mam 3 wyceny

"lazur"drutex na iglo 5clasic plus rolety i montaz 16 600zł

"sapmont"VEKA PERFECTLINE PÓŁLICO rolety plus montaz 19.612,31zł

"oknamaj" Trocal nature 11 511zł

Rehau 12 292zł

Aluplast400 10 683zł

plus klamkisecustic

okucie maco

plus dokazdych profili firmy oknamaj rolety 5 713zł

 

wszytskie okna zloty dąb obustronie.

co myslicie o tych cenach i profilach? czekam jeszcze za wycena oknoplastu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...