Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Trzy dni temu wysłałem do 36 firm i przedstawicieli (drogą elektroniczną - adresy z internetu) zapytanie ze specyfikacją o wycenę okien. Pięć adresów było nieaktualnych, a z reszty odpowiedziało aż... 6 firm! Jak widać interesy idą dobrze skoro można sobie tak olewać potencjalnych klientów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Z Łomży to raczej nie mają - tam nie ma lasów.

Z Wietnamu może być meranti.

Tak na serio.

Producenci klejonki meranti to DLH i Roggeman - firmy zagraniczne.

Importowane jest z Niemiec lub z Indonezji.

Polska klejonka to klejonka sosnowa - robi ją więcej producentów.

Na klejonkę wymagany jest certyfikat - muszą taki mieć, możesz zażądać kopii takiego dokumentu. Faktycznie skąd ona jest to trudno ostatecznie sprawdzić. Ale jak zażądasz certyfikatu to im szczęki opadną i nie będą raczej ryzykować podpuchy z inną klejonką.

Te duże firmy nie kupują słabej, niesprawdzonej klejonki - jest to ryzykowne, bo taka klejonka potrafi się rozwarstwić, wypaczyć - a takie okna to są potem do wymiany. Klej musi być też dobrej klasy - D4. Więc nie ryzykują i kupują klejonkę u sprawdzonych producentów. Gorzej jest z małymi firmami co sobie kleją same. Słaba klejonka to klejonka z krótkich odcinków [praktycznie z odpadów. Norma niestety nie reguluje ilości połączeń [miniwczepów] w 1 metrze bieżącym klejonki. Są takie klejonki co mają 5 - 7 połączeń -to słaba klejonka. W takiej klejonce bryluje STOLBUD W.....n i niestety F...o. Gorzej bo tak sklejone drewno źle impregnują, źle gruntują i do tego stosują ją do okien transparentnych - widoczny rysunek drewna - okna wtedy są łaciate jak ta krowa krasula na polu [albo jak zebra]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Suche szklenie jest dopuszczone w oknach PVC bo jak nawet woda wcieknie pod szybę to w plastik nie wiąknie [nie ma takiej możliwości!!!!] i wypłynie przez otwory odwadniające. W najgorszym przypadku będzie tam zalegać - jak otwory będą niedrożne lub krzywo ustawione skrzydło.

W oknach drewnianych woda wsiąknie w drewno - nie ma takich impregnatów co by na 100 % zabezpieczały drewno od wsiąkania wody. W oknach drewnianych nie ma otworów odwadniających.

Uszczelka nigdy nie przylega ściśle do szyby, tworzy załamania i na narożach często są szczelinki. Uszczelka się ściąga. Woda rosi się na szybach - wzdłuż ramki - to powszechne zjawisko. Woda wcieka wtedy pod szyby - co się dzieje to już napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dalej szukam i się zastanawiam czy drewno czy PCV jednostronnie oklejone?

W związku z tym pytanie o firmę Vidok z Rudnej pod Rzeszowem. Mają teraz chyba bardzo atrakcyjne ceny na drewno i PCV (robią z Veki). Czy ktoś wie co to za firma, ktoś ją poleca?

Ich dostawca meranti to Delha, może DH (nie wiem jak to piszą), sosnę dostarcza im Ratowi czy Ratomi - jakoś tak to brzmi.

 

 

Co to jest system drewniany DJ 68?

 

Swego czasu dużo było na forum o firmie Tras. Czy Tras ze Skawiny (opinie raczej dobre) to to samo co Tras Tychy? Jakieś opinie o tym drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLH

DJ68 - Drewniane Jednoramowe 68 - szerokość ramy 68 mm.

VIDOK jest w porządku

TRAS TYCHY to firma - matka. Tłoczy profile TRAS ECO 9001.

TRAS Skawina to córka co produkuje okna.

Jest jeszcze MONTO-TRAS - adoptowana sierota MONTOSTAL.

I jest INTUR KFS z Inowrocławia - sierota przygarnięta ostatnimi czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem ze Stargardu, na wiosne zaczynam sie budować, ale za oknami juz sie rozgladam. Dopóki nie przeczytałem tego forum (było tego), o oknach miałem mgliste pojecie. Teraz juz wiem na co zwracac uwage (ukłony dla p. Jurka). Byłem dzisiaj u dilera M&S. Na dniach ma mi przedstawic oferte na okna PCV. Mam takie oto pytanie: Chciałem okna z nawiewnikami (nie zdecydowany jestem jeszcze czy z tymi automatycznymi (hi-cośtam), czy recznymi), ale diler namawia mnie na takie ich systemowe (M&Su) za 20zł. Wyglada to jak taka niwielka ramka montowana u góry pod ościeżnicą. Mam pytanie, czy to wystarczy, czy jednak brać te droższe (160 za hi-cośtam). A może w części okien takie, a w innych te M&Sowskie. Diler pokazywał mi jeszcze, że jakbym wziął te hi..., to później nie mógłbym zainstalować rolet (ale ja ich nie chcę). Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnie tego profilu Brugmana, to tak na oko, dla mnie nie różni się on zewnetrznie od profilu Veki (diler ma dwa takie ame okna zrobione z tych dwóch profili).

O firmie M&S już co nieco wiem z tego forum, natomiast chetnie bym sie czegoś dowiedział o lokalnym potentacie (tu ukłon w kierunku p. Płońskiego), firmie Framex, lub o innych firmach z okolic Szczecina i Stargardu (o Partnerze z Goleniowa juz słyszałem).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D M&S za 20 zł to nie jest nawiewnik a element rozszczelniający.

To działa tak jak okno rozszczelnione przez zastosowanie uszczelek płaskich a/i dodatkowo przy silnych wiatrach ten element przymyka się [ma klapkę].

Zapetwnia toto wymianę powietrza na poziomie o 5 m 3 na godzinę. Powinno wystarczyć. Jak będziesz miała za duszno to sobie uchylisz okno na mikrouchyleniu. Nawiewniki są droższe i zapewniają wymianę powietrza na poziomie ok. 20 m 3.

Co do tych higrosterowalnych to one mają taką wadę, że jak w mieszkaniu jest sucho to nie działają - są zamknięte. I chociażby z tego powodu nie są dopuszczone do pomieszczeń w których używa się gazu - kuchnia. Gaz potrzebuje do spalania tlenu. Jak okno jest szczelne [nawiewnik zamknięty - bo jest sucho] to może być kuku!!!

Firma o tym nie mówi wprost.

Dlatego alternatywnie można zamówić nawiewniki VENTAIR - mechaniczne [na sznurek] i tańsze. Ale te elementy co Ci oferuje M&S powinny wystarczyć. Tanie - skuteczne - niezawodne.

Co do tych wymienionych firm to są w porządku. Wiź jeszcze pod uwagę DRUTEX z Bytowa. ALWA z Tychowa.

Jakby co to pytaj - Kto pyta nie błądzi i boli go głowa - od informacji.

Pozdrawiam i opłatkiem się dzielę.

Pchelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pchełek. :D

Wiedziałem, że mogę na Pana liczyć.

O tym, że do pomieszczeń z urzadzeniami na gaz, nie używa się nawiewników higrosterowalnych, to nie miałem pojęcia. A do takich też chciałem je wstawiać. Tak że dzieki za ostrzeżenie.

 

Pozdrawiam i życzę Wesołych Swiąt.

 

A propo - jestem mężczyzną (nick to moje inicjały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D KAS01 ja też opłatkiem się dzielę - podaję Ci telefon do M&S do Szefa - Pan Bogrdan Tysiąc tel. 059/8419610, Słupsk ul. Portowa 16a z tym, że on bardziej zajmuje się oknami z drewna, ale jak co to Ci zaoferuje usługi przedstawiciela co Ci sprzeda okna z PVC.

Powołaj się na mnie - Jerzy Płoński

Ich okna z drewna to faktycznie luksus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Osobiście ich nie znam, ale słyszałem pozytywne opinie.

Jakie stosują materiały - sprawdź - klejonka, szyby, impregnaty, lakiery, kleje. To powinno wystarczyć. Z tym, że ani nie polecam ani też nie niepolecam. Nie mają certyfikatu ani aprobaty.

Pchelek

Jak jesteś z Halinowa i szukasz okien w Warszawie to masz sprawdzone - ADPOL, M&S, DZIADEK, GORAN, STOLLAR z Olecka. Te są sprawdzone i mają odpowiednie dokumentym - więc mogę je polecać z czystym sumieniem. Zadzwoń np. do M&S - adres powyżej - może dadzą Ci zniżkę.

Jak znajdziesz inną ofertę z wymienionych wyżej firm - to Ci też podam namiar bezpośredni. Będzie taniej i na pewno towar pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...