Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?  

597 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaki wybrałeś/łaś materiał na profile okna?



Recommended Posts

Te ceny P4 to chyba promkocja jak na ten rok.. W ub.r. mialem najniższą dopłatę 134zł, w tym jest to blisko 250zl za m2... i trzeba dodac, ze jest to dopłata za szybę przy zamianie ze zwykłego zestawu..

 

a instrukcja montażu? Nie patrz na nie az tak szczególowo, bo dokumenty papierkowe pochodzą często z ub. wieku i nie zawsze uwzględniają najnowsze trendy w montazach, np. w większości przeczytasz o stosowaniu "blaszanych" kotew, a teraz częsciej mozna spotkac kotwy w postaci śrub przewiercanych przez ramę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Dostałam ofertę z 3 firm - pierwsza chce za P4 - 130zł, druga 198zł trzecia natomiast aż 260zł za 1 m2. Czemu, aż taka różnica?...

Jareko...to ciesz sie tak tanio - a dlaczego? porównaj najpierw czy masz taka sama konstrukcje szyby tj. szerokość ramki dystansowej

Finlandia...Te ceny P4 to chyba promkocja jak na ten rok.. W ub.r. mialem najniższą dopłatę 134zł, w tym jest to blisko 250zl za m2... i trzeba dodac, ze jest to dopłata za szybę przy zamianie ze zwykłego zestawu..

hmm...to znaczy, że nie są to wygórowane ceny (260 zł)

oczywiście w tym przypadku to też jest dopłata za szybę przy zamianie ze zwykłego zestawu..

 

Jareko...a dlaczego? porównaj najpierw czy masz taka sama konstrukcje szyby tj. szerokość ramki dystansowej

 

Czy można prosić o więcej info na temat konstrukcji - jaka powinna być szerokość tej ramki i jaka konstrukcja jest lepsza i dlatego droższa?

 

P.S. Bardzo dziękuję za podjęcie tematu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowy pakiet szybowy ma grubosc 24 mm (czyli 4 mm szyby,16mm ramka i 4 mm szyby).

Pakiet z P4 to inne grubosci szyb. Solidny zestaw ma 28,8mm i składa z sie z 8,8mm szyba klejona-16mm ramka i 4 mm szyba.

 

W systemach PCW do grubosci pakietów 24mm masz dopasowane prawie wszystkie listy przyszybowe, wiec przy pakiecie 28,8mm listwa powinna być węższa. Tu zaczynają sie małe schody dla producenta: dobry profil przewiduje takie możliwości i dobry producent bedzie mial takie wąskie listwy.

Ale najczęsciej będzie tak, że spotkasz pakiet z P4 o grubości 24,4mm i do tego zwykłe listwy. Wówczas w zestawie P4 jest ramka węższa - ok 12 mm co powoduje ze taka szyba ma gorsze współczynniki izolacyjności cieplnej U.

 

Uff.. skomplikowane to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję - już mi trochę jaśniej :)

 

...ale nasuneły się kolejne pytania :-? o dobry profil - czy takie możliwości przewidują następujące profile Salamander, Brugmann lub KBE jeśli nie te to które?

Jestem umówiona z dwoma firmami, które akurat takie profile mają w swojej ofercie stąd pytanie o w/w ;-)

 

Jaki jest wpółczynnik izolacyjności cieplnej U szyby P4 o grubości 24,4mm a solidnej P4 o grubości 28,8mm - czy ta różnica jest aż tak duża i znacząca?

 

Jeszcze raz dzięki za rozjaśnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam , ale mam pytanie na gwałt , bo w poniedziałek muszę już to wiedzieć. Otóż przyjdzie tynkarz do ocieplenia styropianem i otynkowania z zewnątrz lukarny (dom stan surowy otwarty bez dachówki) . ( chodzi o to , aby nie plamić później tynkiem dachówki, oprócz tego tynkował będzie jeszcze kominy ). Tynkarz ten zasugerował ,że najlepiej abym już miał zamontowane okienko w tej lukarnie. Ale ja planuję wstawienie okien drewnianych i to na jesieni ale w przyszłym roku.Jak zatem powinien wykończyć tynkiem ( akrylowym ) wnękę okienną. Myślę nawet o tym ,aby ucinając styropian zmniejszył o około 4 cm , od góry i z boków tę wnękę a następnie osiatkował go i otynkował pozostawiając tylko nieotynkowany styropian od środka.Później do tego styropianu dotykało by osadzane okno( być może należało by tam wstawić jeszcze jakąś taśmę rozprężną.Ale czy ta taśma będzie dobrze współgrała z miękkim styropianem ?. Jak powinno sie to zrobić . Nie zmniejszać otworu i uciąć styropian równo z wnęką ?.A czym później zasłonić piankę montażową ?.Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertevu - dobrze myślisz i przy tak zalozonym harmonogramie prac przy oknach tak właśnie należy to zrobić. By to później ładnie wyglądało przypilnuj pionowi poziomów. I oczywiście taśma rozprężna jako uszczelnienie styku okno - węgarek jaki powstanie ze styropianu - tak jak sie to robi przy montażu okien w ścianie 3W z węgarkami u klientów którzy myślą a nie liczą każdą złotówkę po sto razy :lol: gdyż taśma niestety kosztuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba o klasie oporu P4 ma grubość 9,5 mm - budowa 44.4 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 4 foliami po 0,38 mm każda.

 

Szyba o grubości 8,8 mm to szyba o klasie oporu P2 - budowa 44.2 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 2 foliami po 0,38 mm każda.

 

Współczynnik przenikalności cieplnej szyby U=1,0 W/m2K kreowany jest przez odpowienie szkło niskoemisyjne (thermofloat), gaz argon i odpowiednią odległość pomiędzy 2 szybami (minimum 16 mm max 24 mm ). Tę odległość wyznacza tzw ramka dystansowa.

 

Prawidłowa budowa to P4 / 16 Argon / 4 thermofloat czyli grubość całego pakietu wynosi 29,5 mm !!! Dodatkowo taka szyba ma sporą dźwiękochłonność Rw = 39 dB !!!

 

Rzeczywiście zmniejszenie grubości pakietu szybowego przez zastosowanie ramki dystansowej 12 mm pogarsza współczynnik U do 1,3 W/m2K. Niestety, ale sporo producentów w ten sposób sprzedaje.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba o klasie oporu P4 ma grubość 9,5 mm - budowa 44.4 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 4 foliami po 0,38 mm każda.

 

Szyba o grubości 8,8 mm to szyba o klasie oporu P2 - budowa 44.2 czyli 2 szyby 4 mm sklejone 2 foliami po 0,38 mm każda.

 

Współczynnik przenikalności cieplnej szyby U=1,0 W/m2K kreowany jest przez odpowienie szkło niskoemisyjne (thermofloat), gaz argon i odpowiednią odległość pomiędzy 2 szybami (minimum 16 mm max 24 mm ). Tę odległość wyznacza tzw ramka dystansowa.

 

Prawidłowa budowa to P4 / 16 Argon / 4 thermofloat czyli grubość całego pakietu wynosi 29,5 mm !!! Dodatkowo taka szyba ma sporą dźwiękochłonność Rw = 39 dB !!!

 

Rzeczywiście zmniejszenie grubości pakietu szybowego przez zastosowanie ramki dystansowej 12 mm pogarsza współczynnik U do 1,3 W/m2K. Niestety, ale sporo producentów w ten sposób sprzedaje.

 

Pozdrawiam

 

Charlie, jak najbardziej masz rację. W sobotę o 14 powiniem iśc do domu zamiast w pośpiechu pisać błędne wypowiedzi. Grubość 28,8mm to faktycznie P2. Krzywo spojrzałem w swój podręczny katalog, a zanim coś napiszę na forum staram się sięgnąć do źródła.

Zestaw P4 ma faktycznie 29,5 mm.

Przepraszam za wprowadzanie w błąd.

Sens wypowiedzi chyba jednak był jasny..

W swoich notatkach sprzed 5 lat mam dokładnie rozpisane jakie współczynniki mają szyby laminowane przy określonych szerokościach ramek. Pamiętam że Okfens pisał kiedyś na ramkach k 1,6 - 1,4. I na pewno wypełnienie argonem bardzo poprawiało wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradzcie cos, prosze, mam w projekcie okno ok.340cmx167. Nie wiem jak je podzielić. Chciałabym waska np. 90cm czesc rozwieralno uchylną i reszte jako fix i najlepiej niepodzielony. Czy to się wogole da zrobic?

Wstepnie rozmawiałam z firma, ktora pracuje na profilu veka i u nich się nie dało, za duza tafla szkła. Moze gdzie indziej się da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

czy mogę prosić o opinię na "TAK" lub na "NIE" na temat okien - profil VEKA ?? Jestem na etapie poszukiwań a na VEKę dostałam dobrą cenę.

Z góry dziekuję i pozdrawiam

NIE taka jest moja opinia, co do dobrej ceny to cena odzwierciedla wartosc profilu. w tym wypadku tylko cena bedzie dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jareko - plizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

na portalu oknonet jest taki fajny temat "troche humoru" w "wymianie doswiadczen".

Wrzuc tam "swoje" okno ze slupkiem co sobie na boku lezy w murze okiennym.

Rewelka bedzie.

te okno bylo wczesniej na oknonecie czyli murator zmalpowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da sie i juz

No tyle to juz mi powiedziała miła Pani w sklepie, dla mnie to nie jest odpowiedź.

a co chcesz uslyszec ?????? ze sie da! to idz do cudotworcy nie do okniarzy

a skad mam wiedziec, ze jestes okniarzem?

Wiem, ze profile roznych firm maja rózne mozliwosci, dlatego pytam. Mialam tez nadzieje, ze jesli ktos da mi autorytatywna odpowiedz na "nie" podpowie mi jakies inne rozwiazanie. albo przynajmniej napisze co mi grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówiłem o tym już nie raz

kłopot nie w profilu - wszak ma to być fix

problem w powierzchni szyby

trzeba zastosować szyby grubsze a to wiąże sie z kosztami (niemałymi) jak i często ze zmniejszeniem k w szybach jak i musisz zamiatacz o jeszcze jednym - pękniecie szyby juz zamontowanej w otworze wyjęte jest z gwarancji jaka udziela producent - a szyby o dużej powierzchni często maja taka dziwna tendencje do samoistnego pękania - nie chce rozwijać tego tematu

wiec - można takie okno zrobić - to wbrew pozorom nie problem

problem - dalsze jego uzytkowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...